Somogyi Hírlap, 2009. október (20. évfolyam, 230-255. szám)

2009-10-24 / 249. szám

10 SPORT SOMOGYI HÍRLAP - 2009. OKTÓBER 24., SZOMBAT A kupamérkőzés után bajnokin lép pályára a Rákóczi Győrben Csak perceken múlott a bravúr kosárlabda nb i/a, férfiak Nagyon közel állt a győzelemhez Körmenden a Kaposvár MJUS-FORTRESS KÖRMEND- KAPOSVÁRI KK 79-77 (18-16,16-16 22-27, 23-18) Körmend, 1800 néző. Vezet­te: Pállá Z., Török R., Szabó G. MJUS-FORTRESS KÖRMEND: Thomas (10), Fodor G. (-), Ferencz (8/6), Scott (23/9), Diakite (14). csere: Tóth G. (2), Graham (2), Trummer (6/6), Kutasi (14/6), Hegedűs (-). ve­zetőedző: Sabáli Balázs, edző: Hencsey Tamás. KAPOSVÁRI KK: Prejean (11/3), Vojvoda (8), Welton (13/6), Hendlein (8/3), Dávid (19/6). CSERE: Kováts R. (-), Orosz (2), Kiss K. (9/3), Soós (7/3). vezetőedző: Fekete Adám. edző: Filipovics Gordan. AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA: 3. perc: 7-3, 8. perc: 12-16, 12. perc: 21-16, 16. perc: 26-25, 23. perc: 36-38, 27. perc: 47-47, 34. perc: 60-69, 37. perc: 70-71. kipontozódott: Prejean (a 37. percben). jók: Scott, Kutasi, Diakite, il­letve Dávid, Welton. Remekül tartotta magát az első percek után a somogyi együttes, Dávid és Prejean ta­Második győzelmét aratta a Henger és a Mágusok megyei kosárlabda Játék nélkül nyertek a nagyatádiak, mert nem jelent meg az ellenfél Közel álltak az Idegenbeli sikerhez a fehér mezes kaposváriak Folytatódnak az úgynevezett győri napok, hiszen a szerdai Magyar Kupa nyolcaddöntő odavágó után ma bajnoki mér­kőzésen méri össze erejét a Győri ETO és a Kaposvári Rá­kóczi FC élvonalbeli labdarú­gócsapata, a találkozó 17 órakor kezdődik az ETO-Parkban. Amolyan erőfelmérőként nyíl­ván fel lehet fogni a szerdai 1-1- es végeredménnyel zárult ku­patalálkozót, ám nagy kérdés, hogy két nap elteltével, melyik csapat tud újítani, esetleg vala­milyen meglepetést okozni a ri­válisnak. - Amellett, hogy pozi­tívumként lehet értékelni a döntetlent, semmiképp sem szabad kiindulni a szerdai mér­kőzésből - mondta Prukner László, a Rákóczi FC vezető­edzője. - A Győrnek és nekünk is másképp kell játszanunk, hi­szen ezúttal bajnoki pontokért lépünk pályára. A mi szempon­tunkból pedig nehezítő ténye­ző, hogy két alkalommal is utaz­nunk kell, de bízom benne, hogy jól jövünk ki ebből a győ­ri sorozatból, az elsődleges per­sze most a mai összecsapás. ■ Bővülhetnek Prukner László lehetőségei, hiszen a kupameccsről eltiltott Maróti Béla ma már bevethető lesz. A szerdai kupatalálkozón el­tiltás miatt nem léphetett pályá­ra Maróti Béla, ám a bajnokin már számíthat a középpályásra a somogyiak szakvezetője. A győri szurkolók hangulatá­ból ítélve nem voltak maradék­talanul elégedettek kedvenceik hétközi teljesítményével, ami­hez persze kellett a Rákóczi harcossága is. Amennyiben Zahoreczék ezúttal is nagy aka­rással, s az Újpest elleni, vala­mint a szerdai mérkőzésből me­rített önbizalommal futnak ki az impozáns EYO-Park küzdőte­rére, akkor szombat este is bosszankodva hagyhatják el a stadiont a hazai nézők. ■ Temesvári Iván A kezdőcsapat RÁKÓCZI FC: Milinte - Grúz, Petrák, Zahorecz - Kovácsevics, Gujics, Balázs B., Sztanics, Ju­nior - Szepessy, N. Nikolics. ► Élő közvetítés: S0NUNE.hu Vereséggel folytatta sze­replését az NB I/A cso­portos Férfi Kosárlabda- bajnokság negyedik for­dulójában Körmenden vendégszerepló' Kaposvá­ri KK együttese. Kun Zoltán A második forduló mérkőzései­vel folytatódott a Kánaán Kupa 2009/2010 Somogy Megyei Fér­fi Kosárlabda-bajnokság. EREDMÉNYEK: MELÓ DIÁK KK- KARG-AUTÓ TKK 85-95 (14-19, 23-25, 25-21, 23-30) vezette: Csabai L., Fábián. MELÓ-DIÁK: Tóth Cs. (30/9), Mezriczky (17/6), Fúrián (12/6), Bukai (9/3), Krezinger (3). csere: Bogárdi (8/6), Ágfal­vi (4), Balogh A. (2), Vida I. (-). KARG-AUTÓ: Szalai G. (35/3), Dross (33/24), Sótonyi S. (18/3), Tolnai (3/3), Varga Gy. (2). CSERE: Kis R. (4), Puska (-). EDZŐ: Dross Zoltán. Kaposplast Mágusok-Barcsi VSE 89-51 (24-13, 20-9, 17-16, 16-13) ld.: Földesi (16/12), Mester (16/3), Heffer (13/3), Csordás (11), 111. SchmidtÁ. (14), Harasz­ti V. (12/9), Németh R. (12/6). VOLGA BC-ATM-VTP KK 71-59 (15-16, 28-11,17-18,11-14) ld.: Kántor (25), Guzmics (15/12), Tombor P. (14), ill. Né­meth L. (20), Móhr T. (12), Vö­rös (12/6), Szulimán (10). TOLDI GRUND KC-SOMOGYJÁDI SZKKSE 71-68 (18-16, 7-21, 29-12,17-19) ld.: Bodródi M. (26/12), Soós Á. (18/3), Kurucz (11/9), ill. Bir- kás (26), Kadaravek (17/3), Meggyes (17/9). lálataival sikerült pár pontos előnyt szerezni. A negyed vé­gére aztán erősítettek a hazai­ak és Trummer triplájával ők jutottak minimális vezetéshez. A körmendiek Rudija a máso­dik etapot is így nyitotta, de az ellenoldalon Soós is pontosan célzott. Próbált szigorítani vé­dekezésén a vendégcsapat, en­nek köszönhetően többször si­került megállítani a körmendi akciókat. A játékrész vége felé közeledve a megítélt büntető­ket értékesítette a vasi gárda, amely minimális különbséggel tartott ismét előrébb. Dávid kezdte a kaposvári pontgyár­tást a harmadik negyed elején, majd Hendlein zsákolt egy lo­pott labda után. Welton első kosarát követően már 41-45 állt az eredményjelzőn, de Ferencz második triplája nem engedte elszakadni a somogyi­akat. Welton alakításai nyo­mán 50-57 is volt az állás, de Kutasi hamar lehűtötte a kedé­lyeket. A záró szakasz elején Soós és Fodor G. ütközött össze, sze­rencsére nem történt komoly baj. Hendlein triplájával lett 58-67, Sabáli edző persze azonnal időt kért. Javult is a hazaiak teljesítménye, Scott és Diakite pontjai nyomán ismét ott loholtak a kaposváriak nya­kán. Az újabb fordulatot Prejean kipontozódása és Scott triplája hozta meg, amivel már 74-71-re a vasiak vezettek. A hátra lévő időben már nem tu­dott fordítani a Kaposvári KK, amely ezzel harmadik veresé­NAGYATÁDIKK-BAGLYOK SZSE 20-0 A mérkőzés kezdési időpont­jában a Baglyok csapata nem je­lent meg, így a mérkőzést a ver­senybizottság 20 0 kosárarány- nyal a Nagyatádi KK javára iga­zolta. BBSC-Henger KK 63-112 (21-19, 8-31, 12-33, 22-39) Ld.: Vörös (17/3), Kis L. (15), Schmidt L. (11), ill. Nagy G. (30/9), Borovszky Gy. (26/9), Fokvári (22), Fónai T. (13/3). gét szenvedte el a bajnokság­ban. sabáli Balázs: Kellemetlen ellenféllel szemben játszot­tunk, nagy győzelmi kényszer mellett. Remélem felszabadul­tabban kosárlabdázunk a jövő­ben és elindulunk felfelé. fekete ÁDÁM: Támadásban gyengébbek voltunk, védeke­zésben már sikerült sokat ja­vulnunk. Hiába vezettünk tíz ponttal, az akkori fegyelmezet­lenségek miatt fordíthatott a Körmend. A végén a szeren­csésebb csapat nyert. A JUNIOR MÉRKŐZÉSEN: MJUS-FORTRESS KÖRMEND- KAPOSVÁRI KK 76-116. LEGJOBB KAPOSVÁRI DOBÓK: HŐ- gye (26/3), Fonal (23/6), Kovács D. (21), Simon (13/3). A Kasi Delfinek szabadnapos volt. Az 1. fordulóban lejátszott mér­kőzésen: SOMOGYJÁDI SZKKSE- NAGYATÁDI KK 82-70 (17-16, 16-24, 25-16, 24-14) LD.: Kadaravek (21/9), Birkás (14), Szentpáli (13/9), Meggyes (10), ill. Czimmerman (28/6), Silló (22/15), Tallián (11). A bajnokság november 7-én a 3. forduló mérkőzéseivel folyta­tódik. ■ Kun Z. reménységei majd a Honvédőt, a döntőben pedig a pécsieket verték Öröm a köbön. A kaposvári judósok így ünnepelték a bajnoki címüket Budapesten Sporttörténelmet írtak a Kasi f ifjúsági judo csapat ob Előbb a leányváriak együttesét, 4. 1 A Kaposvári Sportiskola judósai - akik idén hat egyéni országos bajnoki aranyérmet gyűjtöttek be - Budapesten az ifjúsági (17 éven aluliak) országos csapat- bajnokságon tették fel a koronát idei teljesítményükre; a több mint fél évszázada íródó kapos­vári és somogyi judósport egyik legnagyobb sikerét érték el a baj­noki cím elhódításával. Az előzetes esélylatolgatások alapján a házigazda Újpesti TE lehetett volna a legnagyobb ri­vális, ám végül betegségek mi­att lemondták az indulást. En­nek köszönhetően viszont na­gyon megerősödött a Honvéd, amely - a szabályokat kihasz­nálva - három újpesti judóst át­igazolt a csapatbajnokságra, így némi túlzással összeállt a Budapest válogatott. EREDMÉNYEK: KAPOSVÁRI SPORTISKOLA­LEÁNYVÁR 9:0 (SEGÉDPONTOKKAL 90:0) Bár az első mérkőzésen több súlycsoportban is a második számú ember kapott lehetősé­get, mégis minden súlycsoport­ban ippongyőzelem született. Győzött Vida Máté (45 kg), Sza­bó Krisztián (50 kg), Mihalovits Botond (55 kg), Morapitiye Sunil (60 kg), Buzsáki Bálint (66 kg), Ughy Viktor (73 kg), Vasas Dániel (81 kg), Hegedűs Botond (90 kg), valamint Czvick Dávid (plusz 90 kg). KAPOSVÁRI SPORTISKOLÁ­BA HONVÉD SE 5:2 (SEGÉDPONTOKKAL 45:20) Nehezen, két döntetlennel in­dult a Honvéd elleni elődöntő, a vége viszont már annál maga­biztosabb volt. Győzött Mihalovits Botond (55 kg), Hor­váth Zoltán (66 kg), Vancsura Ákos (81 kg), Hegedűs Botond (90 kg) és Demeter Bendegúz (plusz 90 kg); döntetlent ért el Kordély Péter (45 kg) és Ohát Ottó (50 kg), míg Morapitiye Sunü (60 kg), illetve Ughy Vik­tor (73 kg) vereséget szenve­dett. KAPOSVÁRI SPORTISKOLA­PÉCSI VSK 5:3 (SEGÉDPONTOKKAL 50:25) A pécsiek elleni aranymecs- csen már 4:l-re is vezetett a Ka­si. Győzött Kordély Péter (45 kg), Mihalovits Botond (55 kg), Morapitiye Sunil (60 kg), Hor­váth Zoltán (66 kg) és Demeter Bendegúz (plusz 90 kg); döntet­lent ért el Hegedűs Botond (90 kg), míg Ohát Ottó (50 kg), Ughy Viktor (73 kg), valamint Vancsura Ákos (81 kg) kika­pott. ■ Fenyő Gábor Aranykovácsok A kaposvári aranycsapat felké­szítői: Böröcz Zsolt, Gyöngyi Krisztián, Kéki Márton, Szabó Zsolt Zoltán és Szarka Zoltán. az só kg-os Ohát Ottót Szaty- mazról, az 55 kg-os Mihalovits Botondot Domaszékről, a 66 kg-os Horváth Zoltánt pedig Kecskemétről igazolta le a csa­patbajnokságra a Kaposvári Sportiskola.