Somogyi Hírlap, 2009. szeptember (20. évfolyam, 204-229. szám)

2009-09-28 / 227. szám

SPORT SOMOGYI HÍRLAP - 2009. SZEPTEMBER 28., HÉTFŐ 10 vastaps a szeptemberi időjárásnak megye i. osztályú baínokság Pedig a szurkolók még Gerd Müllert is látni vélték a lellei stadionban A házigazda balatonlelleiek (fehér mezben) magabiztosan nyerték a volt NB lll-asok megyei rangadóját Graszl és Petronovics is bevette Baiatonlellén a marcali együttes kapuját Meglehetősen alacsony színvonalú, gyenge mér­kőzésen nyert a Balaton- lelle a Marcali ellen a hajdani harmadosztályú- ak rangadóján. Vas András Annyi volt a rendőr a hetes úton, hogy azt hitte az ember, szurko­lóhad érkezik Marcaliból, s a megfékezésükre vezényelték ki a karhatalmat, ám kiderült, az ultrahad helyett csak szimpla va­sárnapi közúti ellenőrzésre vo­nult ki a yard. Pedig ha a közel­múltat nézzük, igazi rangadó ké­szül, hiszen néhány hónapja még az NB III-ban szerepelt a Bala- tonlelle és vendége, a Marcali is. Azonban mindketten könnyű­nek találtattak, s mivel a Nagyba­jom is velük hullott alá, a vájt fü­lűek szerint talán minden idők legerősebb megyei bajnoksága jött össze az idénre. Hogy a mezőny tényleg nem piskóta, arról éppen a Marcali já­tékosai mesélhetnének, hiszen ahhoz képest, hogy deklaráltan az első hat hely valamelyikét tűzték ki célul, a lellei túra előtt mindössze egy győzelemmel és hat ponttal szerénykedtek a 13. helyen. A vendéglátók startja jobban sikerült, az előző körig négy győzelemnek és veretlen­ségnek örülhettek, ám aztán el­véreztek Szárszón. Ezek után természetes, hogy a lellei stadi­onba kilátogató - s a 200, illetve 400 forintos jegyárat leszurkoló - alig másfél száz néző el sem tudta képzelni, hogy ne a felju­tásspecialista Készéi Ferenc diri­gálta hazai csapat nyerjen.- Enbé hármas, ööö..., megyei első osztályú mérkőzés kezdő­dik - zavarodott bele a csapatok bemutatásába a jobbhoz szokott szpíker, s a drukkerek csak re­mélhették, a próféta szólt belőle... Érezhető volt, ha csak az előkészületeken múlik, veretes kis meccs kerekedhet, ugyanis a melegítés során rendesen meg­izzadt mindkét társaság, s már a kezdés előtt több szóda fogyott, mint ami egy közepes kocsmá­ban a péntek esti fröccsözések- hez szükséges.- Gyerekek, ez lóf.sz! - hallat­szott a fentiek ellenére már a harmadik percben a lelátóról, je­lezve, hogy az addig látottaknál BALATONLELLE SE- MARCALI VFC 2-0 (0-0) Balatonlelle, 150 néző. Vezet­te: Hegyi A. (Golubics, Kovács Zs.). BALATONLELLE SE: Varga B. - Nyers, Kovács D., Kenéz, Sylla mindenképpen többet vár a nagyérdemű. Amely hamarosan meg is találta a kilencven percre esedékes két közellenséget a ha­zai balbekk, a ghánai Sylla, va­lamint a játékvezető személyé­ben, s már ekkor látszott, ezen a délutánon még akkor is meg­szólnák őket, ha mindenkit meghívnának egy sörre. Persze érthető, hogy a játék gyanánt előadott masszív rugdosódás nem kötötte le a nézőket Mondhatni unatkoztak... Ennek megfelelően Zsiga Pé­ter kiugrását, majd harmat- gyenge lövését is jelentős hang­orkán kísérte - az akció befeje­zéséről legyen elég annyi, hogy egy idősödő svájcisapkás sze­rint ezt a ziccert még ő is úgy- Bérezi (Németh A. a 77. p.), Gere (Tóth A a szünetben), Graszl N, Orosz - Zsiga P. (Petronovics a 63. p.), Kalas. edző: Készéi Ferenc. marcali VFC: Péter - Lakics, Fenusz 7, Vörös B. (Borbély a beverte volna, mint amilyen ma­gabiztossággal szokta a kilence­dik után a tizedik Unicumot. Az őt ismerő körötte állók bólogat­tak: valóban, az öreg sohasem szokott hibázni...- Gyönyörű ez a napsütés - jegyezte meg a lelátón egy kö­zépkorú asszony, s valóban, az első félidőben csak a szeptem­beri időjárás érdemelt volna tapsot. Vélhetően Készéi mester is hasonló kritikának adott hangot a szünetben, ugyanis a második félidőre egy kissé összeszedet­tebb Lelle futott ki. Persze nem kell ugrásszerű javulásra gon­dolni, csak annyi történt, hogy sikerült néhány passz, így ösz- szejött egy akció, melynek vé­77. p), Körösi - Sebestyén, Vi­rág, Bellán, Kiss P. - Béres (Gáspár a 62. p.), Zsiga Sz. (Fenusz L. a 72. p.). játékos­edző: Fenusz László. GÓLSZERZŐK: Graszl N. (50. p), Petronovics (72. p.). gén az első osztályban Kaposvá­ron könnyűnek talált Graszl Norbert szép lövéssel vezetést szerzett a hazaiaknak.- Pedig eddig nem csinált semmit - jegyezte meg egy örök kritikus a lelátón, mire el­fogultabbnak tűnő kollégája egyből letromfolta: - A Gerd Müller is ilyen volt, mégis világ­bajnok lett. Ha csak az nem... Zsiga Pétert viszont nem ha­sonlították egykori világklasszi­sokhoz, amikor egy újabb szólót követően, már a kapust is elfek­tetve lőtte telibe a kapufát..- Gyertek le, mindenki jobban jár! - hallatszott a Forever Mar­cali drapéria mögül egy realista hang, s Valóban, a vendégek já­A bajnokságok állása Recop megyei I. osztály 1. Nagybajom 7 5 2 0 20-7 17 2. Balatonlelle SE 7 5 1 1 16-9 16 3. B.szárszó 7 5 0 2 11-8 15 4. Satelit FC 7 4 1 2 21-10 13 5. Tab 7 4 0 3 16-11 12 6. M.csokonya 7 4 0 3 10-10 12 7. B.keresztúr 7 4 0 3 13-16 12 8. Babócsa 7 3 2 2 12-9 11 9. Somogyvár 7 3 2 2 13-12 11 10. Kaposmérő 7 3 2 2 9-8 11 11. Csurgó 7 2 2 3 14-14 8 12. Marcali VFC • 7 1 3 3 10-12 6 13. Buzsák 7 1 3 3 13-16 6 14. B.földvár 7 2 0 5 12-22 6 15. Tapsony 7 0 1 6 5-14 1 16. Karád 7 0 1 6 6-23 1 II. osztály I _ Recop/Észak 1. Ságvár 7 6 1 0 21-7 19 2. Balatonszabadi 7 6 0 1 20-9 18 3. Lengyeltóti 7 5 1 1 13-6 16 4. Öreglak 7 4 1 2 13-9 13 5. Kéthely 7 4 0 3 16-13 12 6. Zamárdi 7 3 2 2 12-9 11 7. B.szentgyörgy 7 3 1 3 14-8 10 8. Igái 7 3 1 3 19-19 10 9. Szölősgyörök 7 3 1 3 13-13 10 10. Balatoni Vasas 7 3 1 3 15-16 10 11. Fonyód 7 2 3 2 12-14 9 12. B.szemes 7 2 1 4 17-20 7 13. Balatonboglár 7 2 0 5 9-19 6 14. Kisbárapáti 7 1 1 5 10-17 4 15. Bálványos 7 1 0 6 8-21 3 16. B.berény 7 0 2 5 8-20 2 II. osztály ­Fürge Nyuszj/Dél 1. Berzence 7 6 0 1 14-5 18 2. Lábod 7 5 2 0 17-3 17 3. Somogyjád 7 5 2 0 15-7 17 4. Nemesvid 7 5 1 1 29-9 16 5. K.szerdahely 7 5 1 1 19-13 16 6. Kiskorpád 7 4 1 2 14-8 13 7. Böhönye 7 4 1 2 17-12 13 8. Kadarkút 7 3 2 2 12-13 11 9. Segesd 7 2 2 3 15-15 8 10. Taszár 7 2 2 3 9-12 8 11. Cs.visonta 7 2 1 4 13-24 7 12. Kaposfüred 7 2 0 5 11-17 6 13. Somogyszob 7 1 1 5 3-8 4 14. Baté 7 1 0 6 7-19 3 15. Toponár 7 1 0 6 4-25 3 16. Magyaregres 7 0 0 7 8-17 0 téka inkább idézte a megye ket­tőt - hármat.. -, mintsem a vá­gyott NB Ill-at. Ezzel szemben a hazai szurko­lók ismét örülhettek, ugyanis a sokat szidott bíró előnyszabályát kihasználva Petronovics meg­duplázta az előnyt. S ezzel nagy­jából el is dőlt a meccs. Mert­hogy látszott, a vendégek ezen a délutánon nemhogy gólig, de ép­kézláb támadásig sem fognak el­jutni, s vélhetően ezt maguk is érezték, mert a labda helyett in­kább egymás cseszegetésével foglalkoztak. A Lelle viszont mind magabiztosabbá vált, s ha játékosai kicsit jobban összpon­tosítanak a befejezéseknél, göm­bölyűre tömhette volna a szebb napokat látott Marcalit. További eredmények: BUZSÁK­SOMOGYVÁR 3-3 (1-0) Buzsák, 250 néző. V.: Bana. Gólszerzők: Szecsődi, Zakariás, Rosta, illetve Valkó 2 (egyet 11- esből), Pintér. Kiállítva: Hor­váth B. (Buzsák - kapus) a 87. percben utolsó emberként elkö­vetett szabálytalanságért Az ifimeccsen: Buzsák-Somogyvár 0-4. MEGGYESI ISTVÁN KAPOSMÉRŐ­BALATONSZÁRSZÓ 2-1 (1-1) Kaposmérő, 250 néző. V: Mo­hai. Gólszerzők Nógely, Máj (öngól), illetve ifjabb Sarang S. Az ifimeccsen: Kaposmérő- Balatonszárszó 3-0. SZABÓ FERENC NAGYBAJOM- TAB 2-0 (1-0) Nagybajom, 200 néző. V.: Agócs. Gólszerzők Szabó A, Ágoston (11-esből). Kiállítva: Nagy R (Nagybajom) az 57. percben reklamálásért Az ifimeccsen: Nagybajom-Tab 3-0. VASVÁRI JÁNOS BALATONKERESZTÚR- BALATONFÖLDVÁR 2-0 (1-0) Balatonkeresztúr, 150 néző. V.: Nagy A. Gólszerzők Horváth G., Bakos P. Az ifimeccsen: Balatonkeresztúr-Balatonföldv ár 7-1. SZABÓ ZOLTÁN TAPSONY- BABÓCSA 1-2 (1-1) Tapsony, 150 néző. V.: Böröczi Gólszerzők Pozsonyi (11-esből), illetve Vastag, Szóvári. Az ifimeccsen: Tapsony-Babócsa 2-1. FÁBOS ISTVÁN CSURGÓ­MEZŐCSOKONYA 1-3 (0-0) Csurgó, 150 néző. V.: Pájer. Gól­szerzők Balogh Zs. (11-esből), illetve Bázel, Szili, Wágner. Az ifimeccsen: Csurgó-Mez& csokonya 1-2. Kiss Béla KARÁD-DDHG SATELIT FC SOMOGYTARNŐCA 0-4 (0-1) Karód, 200 néző. V.: Babos. Gólszerzők Gergulás 2, Miskovics, Király (öngól). Kiál­lítva: Király (Karód) a 90. percben reklamálásért. Az ifimeccsen: Karád-DDHG Satelit FC Somogytarnóca 2-4. NAGY LÁSZLÓ Berzencén ért véget az újonc nemesvidiek nagy sorozata megyei ii. osztályú bajnokság A szerdahelyi Mátés mesterhármasa - Három pályán született vendégsiker RECOP ÉSZAKI CSOPORT: ZAMÁRDI­BALATONSZEMES 4-1 (1-1) Zamárdi, 60 néző. V.: Veszner. Gólszerzők: Sallai, Bozai, Friez, Kovács E., illetve Mátyás. Az ifimeccsen: Zamárdi-Balaton- szemes 4-3. JOÓ GÁBOR KÉTHELY- IGAL4-3 (2-2) Kéthely, 60 néző. V.: Tóth B. Gólszerzők: Kórosi 3, Kormos, il­letve Horváth A. 2, Oláh R. Az ifimeccsen: Kéthely-Igal 3-3. IDŐSEBB NIKULA ANDRÁS BALATONSZENTGYÖRGY- KISBÁRAPÁTI 5-1 (3-1) Balatonszentgyörgy, 150 néző. V.: Keszericze. Gólszerzők: Vígh 2, Fejérvári, Simon R., Farkas T., illetve Hermán A. Az ifimecc­sen: Balatonszentgyörgy-Kis- bárapáti 2-1. toronyi árpád FONYÓD­BALATONI VASAS 2-2 (2-1) Fonyód, 40 néző. V.: Horváth Á. Gólszerzők: Zrínyi, Erdei, il­letve Dinka 2. Az ifimeccsen: Fo- nyód-Balatoni Vasas 2-3. KRISTÓF GYÖRGY ÖREGLAK­SZŐLŐSGYÖRÖK 3-1 (1-1) Öreglak, 150 néző. V.: Pankász. Gólszerzők: Balogh Zs. 2, Virágh L., illetve Silimon. Az ifimeccsen: Öreglak-Szőlős­györök 2-0. kalmár tibor BALATONBERÉNY- BALATONBOGLÁR 0-1 (0-1) Balatonberény, 100 néző. V.: Béres. Gólszerző: Kalász. Az ifimeccsen: Balatonberény­Balatonboglár 3-0. BALOGH BÉLA BÁLVÁNYOS- SÁGVÁR1-4 (1-4) Bálványos, 70 néző. V.: Tóth K. Gólszerzők: Bolevácz, illetve Pin­tér T. 2, Horváth Gy., Élő. Az ifimeccsen: Bálványos-Ságvár 1-4. MOLNÁR GYULA BALATONSZABADI- LENGYELTÓT12-1 Az ifimeccsen: Balatonszaba- di-Lengyeltóti 0-2. FÜRGE NYUSZI DÉLI CSOPORT: CSOKONYAVISONTA-BATÉ 4-0 (2-0) Csokonyavisonta, 100 néző. V.: Szántó II. Gólszerzők: Jancsik 2 (egyet 11-esből), József, Kovacsevics. Az ifimeccsen: Csokonyavisonta-Baté 2-1. PAPP LÁSZLÓ KAPOSSZERDAHELY- TOPONÁR 4-1 (2-1) Kaposszerdahely, 150 néző. V.: Zarka. Gólszerzők: Mátés 3, Németh Z., illetve Kampf. Az ifimeccsen: Kaposszerdahely- Toponár 2-2. Gáspár andrás BERZENCE- NEMESVID 3-0 (1-0) Berzence, 180 néző. V.: Dávid. Gólszerzők: Szijjártó, Lóki, Koz­ma G. Az ifimeccs a 60. percben 1-1-es állásnál félbeszakadt, mi­után a vendég nemesvidi szur­kolók leütötték a játékvezetőt, akit mentővel szállítottak a kór­házba. MOLNÁR VID SOMOGYJÁD- KAPOSFÜRED 3-1 (0-1) Somogyjád, 200 néző. V.: Rapkai. Gólszerzők: Vörös, Faze­kas A., Balogh Cs., illetve Balas­sa. Kiállítva: Kazári (Kaposfü- red) a 46. percben a második sárga lap után, Szőcs (Kapos- füred) a lefújás után az asszisz­tens megsértéséért. Az ifimecs- csen: Somogyjád-Kaposfüred 2-0. RESS ANTAL KISKORPÁD- TASZÁR 1-0 (1-0) Kiskorpád, 120 néző. V.: Ré­vész. Gólszerző: Lukács. Kiálh't- va: Tóth Z. (Taszár) a 80. percben belerúgott a földön fekvő ellenfe­lébe. Az ifimeccsen: Kiskor- pád-Taszár 7-0. merkei István KADARKÚT- SEGESD 2-2 (1-1) Kadarkút, 120 néző. V.: Godina. Gólszerzők: Krénusza, Győri, illetve Sára 2. Az ifimecc­sen: Kadarkút-Segesd 8-0. PINTÉR TIBOR MAGYAREGRES- BÖHÖNYE 3-4 (0-3) Magyaregres, 50 néző. V.: Or­sós J. Gólszerzők: Sólyom, Jankó, Huszár (11-esből), illetve Sámóczi, Kulcsár, Tóth T., Pintér D. (11-esből). Az ifimeccsen: Magyaregres-Böhönye 7-0. HORVÁTH GÁBOR SOMOGYSZOB- LÁBOD 0-0 Az ifimeccsen: Somogyszob- Lábod 0-3. ál « * ¥