Somogyi Hírlap, 2009. szeptember (20. évfolyam, 204-229. szám)

2009-09-22 / 222. szám

SPORT 11 SOMOGYI HÍRLAP - 2009. SZEPTEMBER 22., KEDD Kilenc találatig jutottak a siófoki serdülők a hét végi fordulóban Bemutatkozott a csikócsapat vízilabda ob i/b Nem csak a rutintalanság volt a kaposvári vereség oka KIEMELT IFJÚSÁGI BAJNOKSÁG Rákóczi ÖLUE U19-MTK U19 3-7. G.: Czonev M., Pántícs Sz., Iván D.; Rákóczi ÖLUE U17- MTKU17 1-2. G.: KirchnerK. KIEMELT SERDÜLŐ BAJNOKSÁG REAC U15-Rákóczi ÜLUE U15 3-0; REAC U13-Rákóczi U13 1-5. G.: Grabarics M. (2), Nagy K., Vörös M., Richter P. II. OSZTÁLYÚ IFJÚSÁGI BAJNOKSÁG Rákóczi U18-Baja U19 2-2. G.: Nagy G., Böröczky B.; Vác U19-Siófok U19 0-2. G.: Hajdú (2); Rákóczi Uló-Baja U17 1-2. G.: Orosz R.; Vác U17-Siófok U17 4-1. G.: (öngól). II. OSZTÁLYÚ SERDÜLŐ BAJNOKSÁG Baja U15-Siófok U15 „A” 0-3. G.: Orsós, Lukács, Czerula; Siófok U15 „B”-Baja U15 0-7 Siófok U15 „A”-Mézga U15 5-1. G.: Hajdú (3), Nyári (2), illetve Kassai; Mézga U15-Kaposvöl- gye U15 4-1. G.: Fila (3), Hunya­di; Rákóczi ÖLUE U14-Atom- eró'mű SE U14 5-0. G.: Neu- bauer (3), Kozics B. (2); Siófok U13 „A”-Mézga U13 9-1. G.: Póczik (3), Markovics (2), Or­sós, Illés, Filipovics, Schütz, il­letve Grátz; Rákóczi ÖLUE ‘ U12-Atomerőmű SE U12 4-1. G.: Ozorai B. (2), Vajda R., Ki­rály Á.; Bajai LSE U13-Siófok U13 „B” 1-2. G.: Markovics (2); Siófok U13 „B”-Kinderball SE- Baja U13 1-4. G.: Bakos; Mézga U13-Kaposvölgye U13 4-2. G.: Zalivadszky (2), Guzmics, Hetesi. ■ T. I., Z. K. A fővárosi bajnoki nyitányon Horváth Dániel (fehér sapkában) is feliratkozott a kaposvári gólszerzők közé Vereséggel rajtolt a fővá­rosban az alaposan meg­fiatalított, zömében saját nevelésű fiatalokkal felál­ló Kaposvári VK OB I/B csoportos férfi-vízilabda- csapata. Fenyő Gábor BP. TIPO VSC-KAPOSVÁRI VK 8-5 (1-2, 3-0, 2-3, 2-0) kaposvári VK: Katonka - Illés (2/2), ifjabb Berta, Horváth D. (1), Juhász-Szelei (2/1), Maár, Halász M. csere: Szabó Zs. (ka­pus), Jancsó, Piltner, Jakó, Mo­gyorósi, Langmár. edző: Dobos Pál és Berta József. A HÁZIGAZDA BP. TIPO VSC GÓL­SZERZŐI: Molnár Á. 2, Keszthe­lyi 2, Báthory 2/2, Jex 1, Vörös 1. EMBERELŐNYÖS HELYZETBŐL SZÜLETETT GÓLOK: /Ó/2, illetve 6/1. BÜNTETŐK: 3/2, illetve 3/3. A fővárosban mutatkozott be a Kaposvári VK csikócsapata. Bár a kaposvári egyletnek csu­pán három felnőtt játékosa van - Maár Róbert és Horváth Dáni­el ott volt a nyitányon, az U20- as válogatott edzője, Dodog Sza­bolcs viszont kihagyta a bajno­ki rajtot -, mégis csak az utolsó negyedben dőlt el a találkozó sorsa. A vereségnek csak egyik oka a rutintalanság; a másik a mostoha edzéslehetőség... TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Hód­mezővásárhelyi VSC-Bp. Ybl WPC 4-26 (0-6, 2-5,1-8,1-7); Hírős VSE Kecskemét-Tatabá- nyai Vízmű SE 7-12 (1-2, 3-3, 1-3, 2-4). ORSZÁGOS UTÁNPÓTLÁS VÍZILABDA-BAJNOKSÁG A második fordulóban az Új­pesti VSE vendégei voltak az 5P Kaposvári VK korosztályos csa­patai; a gyermekek kereken 10, a serdülők 16, míg az ifjúságiak öt góllal maradtak alul a főváros­ban. EREDMÉNYEK - GYERMEKEK: Újpesti VSE-5P Kaposvári VK 18-8 (4-3,4-1,5-3,5-1)-a ka­posvári gólszerzők: Győrbíró 3, Györki 2, Radics 2, ifjabb Dobos 1. SERDÜLŐK: Újpesti VSE-5P Kaposvári VK 21-5 (7-0, 2-3, Főszerepben a saját nevelésű játékosok A kaposvári vk tizenötös játékoskeretében a három felnőtt pólós - Maár Ró­bert, Horváth Dániel, illetve Dodog Szabolcs - mellett Juhász-Szelei Nor­bert, Halász Miklós, Jakó Bence, Mogyorósi Péter, Piltner Péter és a kapus Szabó Zsolt ifjúsági, míg ifjabb Berta József, Lang­már András, valamint Vitári Márk ugyancsak sa­ját nevelésű serdülő korú játékos. HÁRMAN - Katonka Zsolt kapus mellett Illés Sándor és Jancsó Ádám - a Fe­rencváros kettős igazolá- sú ifjúsági korú játékosai­ként szerepelnek a kapos­vári csapatban. AZ EDZŐI FELADATOKAT két egykori kaposvári pólós, az eddig utánpótlás vo­nalon jeleskedő idősebb Berta József, valamint Dobos Pál látja el. 6-0, 6-2) - a kaposvári gólszer­zők: Vitári 2, Gosztonyi 2, ifjabb Berta 1. ifjúságiak: Újpesti VSE-5P Kaposvári VK 12-7 (4-3,3-1,2-1,3-2) - a kaposvá­ri gólszerzők: Juhász-Szelei 4, Jakó 2, Langmár 1. Szünet után volt ütős az Atád kézilabda nb i/b Javuló játékkal verték a Szentendrét KÉZILABDA NB l/B, NŐK: NAGYATÁDI NKK- SZENTENDRE NKE 33-31 (14-18) Nagyatád, Városi Sportcsar­nok, 200 néző. Vezette: Csányi, Zörgő. nagyatádi nkk: Trimmel - Harcz, Mátyás 10(2), Gerlecz 2, Bőzsöny 9, Bárány 4, Ghetu 5. csere.- Horváth (kapus), Bá­lint 1, Tóth G. 1, Rácz B. 1. edző: Mód János. A mérkőzés előtt Ivusza Ta­más, a Nagyatádi NKK elnöke adta át Mátyás Augusztának, a 2008/2009 évi NB I/B osztályú bajnokság gólkirálynőjének a Magyar Kézilabda Szövetség által felajánlott díjat. Nem ígér­kezett könnyűnek a Simon B. nélkül felálló hazaiak számára az összecsapás. Hiába vezettek 4-1-re az atádiak, az ellenfél ki­egyenlített. A 15. perctől csak a Duna-parti együttes volt a pá­lyán, hét gólt ért el egymás után, úgy, hogy Trimmel 7-est is hárított. A második játékrész­re egy egészen más nagyatádi csapat jött ki. Bőzsöny és Bá­rány jól irányította a fiatal atá- diakat. Mátyás élményszámba menő gólokat lőtt, Trimmel jól őrizte kapuját. A félidő derekán már 25-20 volt az állás. Még egyszer megpróbált felállni a vendég együttes, két gólra meg­közelítette az otthon játszókat, de a küzdeni tudásból jelesre vizsgázó somogyiak megérde­melt győzelmet arattak, jók: Trimmel, Bőzsöny, Bárány, Má­tyás, Ghetu. ifi: Nagyatádi NKK-Szentendre NKE 16-39. LD.: Rácz 6. IVUSZA tamás KISPESTI AC-MARCALI 31-20(13-12) Budapest, Kőér u. Vezette: Herczeg, Wiedemann MARCALI VSZSE: BÖdÖr - Pap 0. 2, Pék E. 2, Kovács J. 4 (2), Major A., Pék P. 1, Kiász 5. cse­re: Buna (kapus), Fehér, Pozsai, Urbán R., Bájhóber N., Bájhóber A. edző: Tóth István. Nehéz mérkőzésre számítha­tott a somogyi együttes, Tamás Kornélia munkahelyi elfoglalt­ság miatt nem tarthatott a csa­pattal. Az első félidőben takti­kusan játszott a Marcali, 10-7- re is vezettek Tóth István tanít­ványai, de a 30. percben már egygólos hazai vezetést re­gisztrálhattunk. A második játékrészt hatal­mas lendülettel kezdte a Kis­pest, a 42. percben 20-17-es állást mutatott az eredményjel­ző. Ekkor Kiász Karola bokája kifordult, és a sok hiányzót már nem tudta pótolni a Mar- j cali. A hazaiak ezzel együtt ilyen különbséggel is megérde­melten nyertek. JÓK: Bödör, Kiász, Major A. samu László Egy pontot otthon tartott a Rinyamenti KC a bajnokesélyes Tata ellen KÉZILABDA NB l/B, FÉRFIAK: RINYAMENTI KC NAGYATÁD- TATA 26-26 (14-14) Nagyatád, 30 néző. Vezette: Bóna - Miskei. RINYAMENTI KC NAGYATÁD: Pallagh - Kiss M. 1, Kiss G. 6, Kovács P. 6, Kiss J. 6, Kovacsevics 2, Kovács I. 2. csere: Nagyvizeli (kapus), Takács 2, Boros 1, Horváth, Vojkovics, Talián, Varjas. edző: Vártok Ákos. a pontvadászat hét végi for­dulójában a bajnokesélyes Tata csapata látogatott a Rinyamenti KC nagyatádi ott­honába. A találkozó elején a hazai csápat könnyedén lőtte góljait, azonban védekezés­ben nem sikerült az ellenfél rutinos beállásának semlege­sítése. ráadásul a vendég átlövők is gyakran kerültek gólhelyzetbe. A Tata együttese szinte végig vezetett a félidőben, a hazai csapatnak csak a játékrész vé­gén sikerült egyenlíteni. Szü­net után a játék képe semmit sem változott, csak a tizenhe­tedik percben sikerült az RKC- nak átvennie a vezetést. EKKOR A FELJAVULÓ védekezés­ből háromgólos előnyre tett szert a hazai csapat. A végjá­tékban aztán két kiállítás fel­hozta a vendéggárdát. A Tata élt is a kínálkozó lehetőség­gel, és a találkozó végén egyenlíteni tudott, jók: Kiss G., Kiss /., Kovács P. irt: RKC-Tata 33-37. LD..- Soós 10, Antal 9, Szőke 4. HORVÁTH GÁBOR HIRDETÉS 1 i t t i