Somogyi Hírlap, 2009. szeptember (20. évfolyam, 204-229. szám)

2009-09-21 / 221. szám

SOMOGYI HÍRLAP - 2009. SZEPTEMBER 21., HÉTFŐ 10 SPORT Amit a Rákóczi kihagyott, az MTK belőtte labdarúgó nb i Több nagy helyzetet is elhibázták a kaposvári csatárok a Hungária körúton Bár nem volt benne a mérkőzésben, mégis idei legnagyobb arányú vere­ségét szenvedte el a Hun­gária körúton a Kaposvá­ri Rákóczi FC, amely 4-0- ra kikapott az MTK-tól. Temesvári Iván A múlt heti Vasas elleni fővárosi túra után ez a mostani budapes­ti fellépés sem sikerült jobban a Rákóczinak. Az eredmény tuda­tában kicsit talán furának tűn­het, ám az MTK elleni találkozó­ban sokkal több volt, mint hogy sima vereségként kerüljön be a históriáskönyvekbe. A Fáy utcai összecsapáshoz képest némileg változott a Rákó­czi összeállítása, hiszen a sérülé­séből felépült Hegedűs Dávid hosszú idő után újra a kezdők között kapott helyet, míg Ne- manja Nikolics ékpárjaként az eddig középpályán szereplő Sztrdan Sztanics próbált zavart okozni az MTK védelmében. Csendesen csordogált a mérkő­zés az első negyedórában, mint­ha a küzdőtéren lévőkre is átra­gadt volna az MTK-pálya szinte semmihez sem hasonlítható le­látói hangulata... Bár a hazaiak valamelyest töb­bet birtokolták a labdát, az első gólszerzési lehetőséget mégis a kaposváriak hagyták ki, hiszen a 31. percben Nikolics és Sztanics is betalálhatott volna. Sőt, néhány perccel később Szat­mári védett óriásit Nikolics öt­méteres fejese után, a kipattanó Sztanics elé került, ám a duplá­zásnál is a kapus nyerte a pár­harcot. Ami az egyik oldalon ki­maradt, a másikon bement, azaz a 44. percben Gosztonyi beadása után Lencse az ötösről a kapu jobb alsó sarkába fejelt, vezetés­hez juttatva csapatát. A második félidő elején újabb Rákóczi-ziccer maradt ki Ni­kolics révén, néhány perccel ké­sőbb pedig Pátkai büntetett, ket­tőre növelve az MTK előnyét. Ezt követően Balázs Benjámin és Reszli Gábor is pályára lépett a vendégeknél, s előbbi labdarúgó szinte azonnal gólpasszal felérő átadással kínálta meg Sztani- csot, ám a megsérült Szatmári helyett beálló Szántain sem tu­dott kifogni a csatár. Egy esetle­ges szépítő góllal még visszajö­A mindig higgadt Garami József (jobbra) a szombati találkozó után is biztató szavakkal fordult Prukner Lászlóhoz, a Rákóczi vezetőedzőjéhez hetett volna a meccsbe a Rákó­czi, ám ez nem jött össze, sőt a vége igen csúnyára sikeredett, hiszen Lencse és Könyves is bombagólt lőtt a hosszabbítás pillanataiban. A mérkőzés utáni televíziós interjú során arra a felvetésre, hogy mit tehet egy edző ennyi kihagyott helyzet után, Prukner László azt mondta, hogy legfel­jebb lemondhat. Erre a kijelenté­sére a hivatalos sajtótájékozta­tón egy újságírói kérdés erejéig még visszatért a Rákóczi vezető­edzője. - Nem szokásom feladni a dolgokat, és korábban is vol­tunk már nehéz helyzetben, s eddig mindig megoldottuk a problémáinkat - mondta Prukner László. - Nem a játék megszervezése a nehéz feladat, hiszen az MTK ellen is megvol­tak a ziccereink, ám a kapu előtt már egyedül a játékos dönt Na­gyon rendes labdarúgóim van­nak, de nincs köztük olyan, aki a pályán belül a nehéz pillanato­kon átlendíti a társait, a csapa­tot. Próbáljuk helyre tenni a dol­gokat, Jovánczai Zoltánt és Far­kas Krisztiánt például átirányí­tottuk az NB III-as csapatunk­hoz. Nehéz sorozat közepén va­gyunk, azon dolgozunk, hogy mielőbb kilábaljunk a hullám­völgyből, de át kell beszélnünk a dolgokat a vezetőséggel. Az elhangzottak után a rend­kívül sportszerű Garami József igyekezett „lelket önteni" a Rá­kóczi szakvezetőjébe, miszerint ő nem látja olyan drámainak a somogyiak helyzetét. Talán, vagy inkább reméljük, igaza van az ősz mesternek. garami József: Nehéz mérkő­zésre számítottam, mert sajátos játéka van a Rákóczinak, s több helyzetük is volt a kaposváriak­nak. Mi a második félidőben ját­szottunk úgy, ahogy előzetesen elterveztünk. prukner László: A mérkőzés összképe alapján nem volt benn ebben a találkozóban ez a nagy különbségű, megalázó vereség. Nehéz sorozatban vagyunk, minden azon múlik, miként tu­dunk talpra állni. MTK 4-0 (1-0) Kaposvári Rákóczi FC MIK Szatmári (Szántai, 61.) - Rodenbiicher, Szekeres, Balogh B., Hidvégi - Pintér, Vadnai - Bori, Melczer (Pátkai, 46.), Gosztonyi (Köny­ves, 76.) - Lencse. Vezetőedző: Garami József. KAPOSVÁR: Milinte - Bank (Junior, 46.), Petrák, Zahorecz - Kovácsevics, Pest (Reszli, 62.), Maráti, Hegedűs (Balázs B., 62.), Gujics - Nikolics, Sztanics. Vezetőedző: Prukner László Hedegkuti Stadion, 500 néző. Vezette: Karsai Gólok: 1-0 Lencse (44.), 2-0 Pátkai (57.), 3-0 Lencse (90.), 4-0 Könyves (92.) Elkeli kezdeni a felzárkózást nagyon nehéz bármit is mon­dani egy ilyen mérkőzés után - fogalmazott Kovácsevics Róbert, a Rákóczi játékosa. - Óriási gólszerzési lehetősége­ink voltak, de sajnos mind kimaradt, míg a hazaiak kisebb helyzetekből rendre betaláltak. Nem könnyű a helyzetünk, ráadásul igen nehéz meccsek várnak ránk, de mielőbb el kell kez­denünk a felzárkózást. A mindig elszántan küzdő Ková­csevics Róbert is javítani szeretne A további eredmények GYŐRI ETO FC-ZTE FC 1-1 (O-O) Győr, 2110 néző. V.: Arany. GÓLSZERZŐK: Babic (84.), il­letve Szalai (62.). kiállítva: Horváth A. (78.). ÚJPEST FC-NYÍREGYHÁZA SPARTACUS 3-1 (1-1) Szusza Ferenc Stadion, 3000 néző. V.: Sulyok. GÓL­SZERZŐK: Kabát (42., 55., utóbbit 11-esből), Rajczi (86.), illetve Goia (28.) kiál­lítva: Goia (54.). LOMBARD FC PÁPA­VASAS 4-1 (l-O) Pápa, 2500 néző. V.: Ta­kács. GÓLSZERZŐK: Ball (28.), Bárányos (57.), Rebryk (68.), Mészáros (88.), i!l. Divic (85.). DIÓSGYŐR- BP. HONVÉD 1-2 (0-1) Miskolc, 2500 néző. V.: Szilasi. GÓLSZERZŐK: Milicic (90.), illetve Hrepka (7.), Mackó (65., 11-esből). SZOMBATHELYI HALADÁS­KECSKEMÉTI TE 3-3 (1-0) Szombathely, 4000 néző. V.: Veizer. gólszerzők: Lattenstein (32.), Nagy G. (50.), Kuttor (60.), illetve Csordás (48.), Yannick (56.), Bertus (68.). VIDEOTON FC- PAKSI FC 3-0 (1-0) Székesfehérvár, 1600 né­ző. V.: Iványi. GÓLSZERZŐK: Szakály D. (32., 83.), Nagy D. (66.). DEBRECENIvsc- FERENCVÁROS 2-1 (0-1) Debrecen, 10 000 néző. V.: Solymosi. gólszerzők: Sza­kály P. (51.), Coulibaly (72.), illetve Ferenczi (20.). A bajnokság állása 1. Videoton 8 6 0 2 22­13 18 2. MTK Budapest 8 5 2 1 15-7 17 3. Újpest FC 8 5 2 1 16-9 17 4. Lombard Pápa 8 5 0 3 12-6 15 5. DVSCTEVA 6 5 0 1 10-4 15 6. Győri ETO FC 8 4 2 2 10-6 14 7. Vasas 8 4 0 4 11 ­19 12 8. Kecskeméti TE 8 3 1 4 16­19 10 9. Ferencváros 8 2 3 3 11 ­11 9 10. Nyíregyháza 8 2 2 4 14­14 8 11. K. Rákóczi FC 8 2 2 4 8­11 8 12. Paksi SE 8 2 2 4 7­11 8 13. Bp. Honvéd 7 2 1 4 7­10 7 14. ZTE FC 7 2 1 4 7­15 7 15. Diósgyőri VTK 8 2 0 6 11 ­14 6 16. Haladás VFC 8 1 2 5 12­20 5 A megfogyatkozó Kaposvölgye ellen mentett pontot a Misleny labdarúgó nb ii, nyugati-csoport Ajkai győzelmével tovább kapaszkodott a tabellán a BFC Siófok együttese HÉVÍZ-BARCSI SC 0-0 Hévíz, SOdnéző. V.: Bognár T. hévíz: Szabó A. - Búzási (Ko­vács R., 76.), Sípos Zs., Kovács Sz., Kónya (Rácz, 46.) - Balogh L. (Horváth L., 28.), Búza, Czafit, Páli - Csovics, Marosvölgyi. edző: Glázer Róbert. BARCSI SC: Kuczkó - Zsöm- lye, Balogh T., Matus (Arnold, 46.), Törtei - Kiss M., Fülöp, Horváth P., Kottán - Kordé (Nagy G., 78.), Wojtczak. edző: Mészáros Ferenc. A végig mezőnyfólényben ját­szó Barcs győzelmi lehetőséget szalasztott el. jók: Szabó A., Czafit, Páli, Il­letve Horváth P., Kottán, Törtei, Kiss M. MEZEI JÓZSEF AJKA FC­BFC SIÓFOK 0-2 (0-1) Ajka, 350 néző. V.: Király G. ajka: Jánosa - Pothárn Sz. (Gaál, 79.), Subic, Pákái, Gunther (Major, 31.) Manganelli, Kaj, Szabó L., Hor­váth Á. - Mihalecz P., Kovács G. vezetőedző: Artner Tamás bfc siófok: Szalma - Mogyo­rósi, Graszl, Márton, László - Thiago, Nagy L., Kanta Sz., Kön­tös (Ludánszki, 63.) - Sowun- mi, Róni (Horváth A., 86.). veze­tőedző: Hagymási Zoltán. GÓLSZERZŐK: Kanta (12.), Sowunmi (82.). Egymás után harmadik, ka­pott gól nélküli győzelmét arat­ta a BFC Siófok Ajkán! A balato­Gól nélküli döntetlenre végeztek a barcsiak (balra) Hévízen niak vezetőedzője szerint csa­pata taktikusan, szervezetten és fegyelmezetten játszva végig uralta a mérkőzést, melyet megérdemelten nyert meg. ■ Keszthelyi Zoltán KAPOSVÖLGYE VSC NAGYBERKI- KOZÁRMISLENY 3-3 (3-1) Nagyberki, 150. Vezette: Ko­vács J. Z. KAPOSVÖLGYE VÁLLALKOZÓK SC SC NAGYBERKI: Strublfes - Szabó Sz., Zuparics, Vaskó, Kar­dos - Fellai, Koller, Godslove, Andruskó - Szűcs, Ivusza. edző: Horváth Lajos. kozármisleny: Mester - Dienes, Kassermayer, Vojnicz, Flnta - Béres, Tóth Z., Lauer, Berta - Kolega, Fabinho. edző: Bene Ferenc. gólszerzők: Szűcs (8. perc), Béres (9. perc, öngól, Andruskó (18. perc, 11-esből), illetve Vojnicz (16. perc), Tóth (86. perc, 11-esből), Berta (92. perc­ben). kiállítva: Fellai (84. perc­ben, 2. sárga után), Koller (92. percben), Köllő (92. percben a kispadrói). Megnyert mérkőzést vett el a játékvezető a hazaiaktól. A ha­zai együttesből három játékost is kiállítottak. PÉTERFAI ISTVÁN TOVÁBBI EREDMÉNYEK: FC Tatabánya-Videoton FC- Puskás Akadémia 3-0 (1-0), Budaörs-Pécs 0-4 (0-3), ZTE II. - Szigetszentmiklós 0 -1 (0-0), Bp. Honvéd II.-Gyirmót 1-3 (0-2). . A bajnokság állása 1. Gyirmót SE 6 5 1 0 12-5 16 2. PMFC-Pécs Plaza 6 5 0 1 13-4 15 3. FC Tatabánya 7 4 1 2 14­10 13 4. Kozármisleny 6 3 3 0 15 •6 12 5. Ajka 7 3 2 2 12­11 11 6. BFC Siófok 6 3 1 2 8-5 10 7. Szigetszentmiklós 7 2 3 2 13­15 9 8. Videoton II. 7 2 2 3 11­12 8 9. Budaörs 7 2 2 3 9­13 8 10. Bp. Honvéd II. 7 2 2 3 8­12 8 11. Győri ETO II. 6 1 4 1 10-9 7 12. Hévíz FC 6 1 2 3 6­12 5 13. ZTE FC II. 6 0 4 2 4-8 4 14. Kaposvölgye 7 1 1 5 9­16 4 15. Barcs SC 7 0 2 5 4­10 2