Somogyi Hírlap, 2009. augusztus (20. évfolyam, 179-203. szám)

2009-08-31 / 203. szám

SPORT 11 SOMOGYI HÍRLAP - 2009. AUGUSZTUS 31., HÉTFŐ Hajrá, Lazio! és a tizennyolcas karika megye ii. osztályú labdarúgó-bajnokság Csontzenétől visszhangzott a kaposszerdahelyi domboldal Későn hajrázott Kaposszerdahelyen a magyaregresi gárda, így pont nélkül maradtak a vendégek A hajrában szépített Kaposszerdahelyen a magyaregresi együttes Két látványos góllal a sa­ját szurkolói által is esélytelenebbnek vélt Kaposszerdahely legyőzte a Magyaregrest. Vas András Elsőként a sárga mellényes ren­dezők és a rengeteg Kőbányai tűnt fél. Előbbiek jelenlétét a me­gyei másodosztályban sokszor felfokozott hangulat, utóbbit a va­sárnap ismét augusztusivá vált időjárás indokolta. Vélhetően a jó időnek volt köszönhető a megle­hetős érdeklődés is: 40 perccel a Kaposszerdahely-Magyaregres bajnoki előtt annyian álltái körbe a szerdahelyi patakparti pályát, amit néhány NB Il-es csapat is megirigyelt volna. Pedig még csak az ifik játszottak...- Jani bácsi, ki vezet? - érdek­lődött egy frissen érkező druk­ker a pálya sarkánál konyhaszé- kerí ücsörgő törzsszurkolótól.- Öt-null - hangzott a tömör válasz.- Kinek? - faggatózott tovább a későn jövő, óriási vidámságot ki­váltva ezzel a körötte állók kö­zött.- Szerinted? Hát szoktak ezek nyerni?- Öt évente egyszer jövök ki, akkor is minek? - tette fel a köl­tői kérdést az erőviszonyokkal hadban álló drukker, majd biza­kodva hozzátette: - na, majd a nagyok!- Azok egy négyest kapnak - jött a pesszimista válasz, mely az előző forduló eredményei ért­hetetlennek tűnt, hiszen míg a hazaiak simán átléptek a Csokonyavisontán, addig a Magyaregres kikapott Kadarkú- ton. - Ilyen gyenge csapatunk régen volt - folytatta a borúlátó szurkoló, miközben bánatosan az éppen melegítő hazaiak felé pökött. - Az Egres mindig jobb nálunk. Hajrá, Lazio! - fordult aztán mégis bizakodva kedven­cei felé: a hasonlatot inkább a szerdahelyiek égszínkék meze - hogy a mernyei Gomba Presszó miért egy Zselic széli csapatot szponzorál? -, mintsem a várha­tó nívó indukálta...- Burucz! Komolyan gondolod, hogy te védesz? - találta meg kisvártatva egy kockás nadrá- gos, emberesen sörhasú férfi a szerdahelyiek kapusát. KAPOSSZERDAHELY- MAGYAREGRES 2-1 (2-0) Kaposszerdahely, 120 néző. Vezette: Berták (Fodros, Ballér). KAPOSSZERDAHELY: BürUCZ ­Téglás, Belovics, Glatz, Decsi- Az a baj, hogy nem én gondo­lom - replikázott a láthatóan ked­vetlen portás; a váltást kollégája sérülése kényszerítette ki, így a már visszavonult veteránnak kellett a kapufák közé állnia. A kezdésnél úgy százhúszan köszöntötték a csapatokat, köz­tük nagyjából kéttucat vendég­szurkoló, akiket elsősorban más típusú söreikről lehetett felis­merni... Az első, a nézőteret is lázba hozó momentumra a hete­dik percig kellett várni: a társa­ság egy részét a szabálytalanko­dó egresi bekk, a másikat a sán- tikálni kezdő - A p.csába, a lá­bam! - taccsbíró kötötte le.- András! A két kicsit küldje el a pádról! - szólította fel Bertók sporttárs a hazai trénert, amivel (Herbel), Németh (Kistankó), Pintér, Fazekas (Szabó), Steiner (Csupor), Mátés, Tóth (Bog­dán). edző: Gáspár András. MAGYAREGRES: Komondi - Hermann, Jankó, Kostyák, Far­kas (Sólyom), Landek, Kozári, sikerült magára haragítania a hallótávolságban üldögélőket: - A kezezést bezzeg nem vetted észre, b.zd meg! - találták meg a sípost. A két csapat közben brit stí­lusban gyűrte egymást: kevés technika - ennyi gyertyát egy kézműves vásáron sem lehetett volna látni... -, ívelgetés, bősz rugdosódás. Aztán Fazekas mí­ves gólt ragasztott 25 méteres szabadrúgásból a bal felsőbe, majd hamarost Mátés első osztá­lyú - nem megyei, NB-s - moz­dulattal, estében, félfordulattal duplázta meg a hazai előnyt. A meccs előtti hangulatra rácáfol­va simán vezetett a Szerdahely.- Hogyan beszélsz a bíróval!? - próbálta nevelni a sportnál bő­Huszár, Ballay, Rofrics R., Rofrics Zs. edző: Horváth Gá­bor. Gólszerzők: Fazekas (a 25. percben), Mátés (a 34. perc­ben), illetve Sólyom (a 81. percben). szén reklamáló vendégjátékost az egyik hazai drukker. - Beme­gyek, megp.csázlak! A fenti monológ jól tükrözte az egyre forróbb hangulatot, a szünetben az öltözőbe vonuló já­tékvezetői hármasnak néhány vérmesebb szurker még néhány makarenkói fülest is beígért. A folytatásban a szurkolók a játék helyett a bíróval és segítői­vel kezdtek foglalkozni, főként az előttük lengető asszisztens húzta ki a gyufát, akit válogatott súlyos testi sértésekkel - Rálé­pünk a p.csödre, oszt hanyatt lö­künk... - fenyegettek. A hangulat átragadt az egresi játékosokra is, akik egymással, a paddal, az ellenféllel is össze­vesztek - a piros 18-as karika A bajnokságok állása Recop megyei I. osztály 1. Nagybajom 3 3 0 0 10-2 9 2. Balatonlelle SE 3 3 0 0 9-4 9 3. Tab 3 3 0 0 8-3 9 4. B.szárszó 3 3 0 0 5-0 9 5. Satelit FC 3 2 0 1 12-5 6 6. B.keresztúr 3 2 0 1 5-6 6 7. Marcali VFC 3 1 1 1 5-3 4 8. Babócsa 3 1 1 1 4-3 4 9. Somogyvár 3 1 1 1 4-4 4 10. Kaposmérő 3 1 1 1 3-4 4 11. B.fötdvár 3 1 0 2 5-12 3 12. Csurgó 3 0 1 2 2-5 1 Tapsony 3 0 1 .2 2-5 1 14. Buzsák 3 0 0 3 3-8 0 15. Karád 3 0 0 3 2-8 0 16. M.csokonya 3 0 0 3 1-8 0 II. osztály­Recop/Észak 1. Lengyeltóti 3 3 0 0 9-3 9 2. Balatonszabadi 3 3 0 0 6-2 9 3. Igái 3 3 0 0 10-7 9 4. Szőlősgyörök 3 2 1 0 10-3 7 5. Ságvár 3 2 1 0 8-3 7 6. Zamárdi ­3 1 2 0 5-4 5 7. Öreglak 3 1 1 1 5-3 4 8. B.szentgyörgy 3 1 1 1 6-5 4 9. Kisbárapáti 3 1 0 2 5-4 8 10. Bálványos 3 1 0 2 6-6 3 11. Balatoni Vasas 3 1 0 2 6-7 3 12. B.szemes 3 1 '0 2 8-11 3 13. Fonyód 3 1 0 2 3-8 3 14. Kéthely 3 0 0 3 1-6 0 15. Balatonboglár 3 0 0 3 4-10 0 16. B.berény 3 0 0 3 3-13 0 II. osztály ­Fürge Nyuszi/Dél 1. Nemesvid 3 3 0 0 16-4 9 2. Lábod 3 3 0 0 10-0 9 3. Berzence 3 3 0 0 5-1 9 4. Somogyjád 3 3 0 0 5-2 9 5, K.szerdahely 3 2 1 0 7-4 7 6. Böhönye 3 2 0 1 8-4 6 7. Kadarkút 3 2 0 1 6-8 6 8. Segesd 3 1 1 1 10-9 4 9. Kiskorpád 3 1 1 1 6-5 4 10. Taszár 3 1 0 2 3-8 3 11. Toponár 3 1 0 2 3-13 3 12. Cs.visonta 3 0 1 2 4-8 1 13. Magyaregres 3 0 0 3 2-5 0 14. Somogyszob 3 0 0 3 1-4 0 15. Baté 3 0 0 3 2-6 0 16. Kaposfüred 3 0 0 3 3-10 0 járt volna a meccshez...Egyre több lett a szabálytalanság, a csontzenére már rappelni lehe­tett volna, ami egy vendégtizen­egyest is eredményezett, de Hu­szár panenkás gól helyett fölé- emelt - míg a közönség gúnyoló­dott, Belovics és Kostyák előbb verbálisán, majd kis híján fiziká­lisán is egymásnak esett. Sólyom gólja után ismét fel­csillant az esély az Egres előtt, de játékosai későn kezdtek a já­tékra figyelni - izgalmat már csak az okozott, sikerül-e egy nyeles célszerszámmal kiszedni a patakba rugdosott labdákat -, így a Szerdahely otthon tartotta a három pontot. És ahogyan a hazainduló drukkerek mondták: ennyi a lényeg... Recop megyei I. osztály BALATONSZÁRSZÓ- MEZŐCSOKONYA 2-0 (1-0) Balatonszárszó, 200 néző. V: Konczlik. Gólszerzők: Máj, if­jabb Sarang S. Az ifimeccsen: Balatonszárszó-Mezőcsokonya 5-6. SARANG SÁNDOR BABÓCSA­SOMOGYVÁR 3-1 (2-0) Babócsa, 130 néző. V: Ferencz. Gólszerzők: Vastag 2, Németh A., illetve Buzsáki. Az ifimecc­sen: Babócsa-Somogyvár 3-0. CZUKKSÁNDOR BALATONKER ESZTÚR-DDHG SATELIT FC SOMOGYTARNÓCA 4-3 (2-1) Balatonkeresztúr, 200 néző. V.: Dávid. Gólszerzők: Horváth T., Horváth G., Bakos P., Gelencsér, illetve Tolnai 2, Tompa. Kiállít­va: Tolnai (DDHG SatelitFC Somogytamóca) a 85. percben utánrúgásért, Gulyás (DDHG Satelit FC Somogy-tarnóca) a 87. percben utolsó emberként elki> vetett szabálytalanságért Az ifimeccsen: Balatonkeresztúr- DDHG Satelit FC Somogytar- nóca 1-0. szabó Zoltán TAPSONY-TAB 1-2 (1-0) Tapsony, 200 néző. V: Nagy J. Gólszerzők: Pozsonyi (11-esből), illetve Kult P., Kaveczki. Az ifimeccsen: Tapsony-Tab 2-5. FÁBOS ISTVÁN KARÁD-BALATONLELLE 2-3 (1-2) Karád, 350 néző. V.: Bana. Gól­szerzők- Kreka, Posza, illetve Juhász T., Tóth A., Galgóczi. Ki­állítva: Szukován (Karád) a 70. percben utánrúgásért. Az ifimeccsen: Karád-Balatonlelle 2-4. NAGY LÁSZLÓ KAPOSMÉRŐ- NAGYBAJOM 1-3 (1-2) Kaposmérő, 400 néző. V: Golubics. Gólszerzők: Hortobá­gyi (11-esből), illetve Tóth B. 2, Ágoston. Az ifimeccsen: Kaposmérő-Nagybajom 4-1. SZABÓ FERENC BUZSÁK-MARCALI 1-4 (0-1) Buzsák, 250 néző. V.: Pankász. Gólszerzők: Himics, illetve Tör­tei, Virág, Vörös, Kiss P. (11-es­ből). Kiállítva: Horváth B. (Buzsák - kapus) az 55. perc­ben utolsó emberként elkövetett szabálytalanságért. Az ifimecs- csen: Buzsák-Marcali 0-4. MEGGYES! ISTVÁN BALATONFÖLDVÁR-CSURGÓ 3-2 Az ifimeccsen: Balatonföldvár- Csurgó 1 -5. A böhönyei Kulcsár négyszer köszönt be a kadarkúti kapuba megyei ii. osztályú bajnokság Négy gólt vágott a Balatoni Vasas a Boglárnak - Elfogyott a szemesi ificsapat Igáiban RECOP ÉSZAKI CSOPORT: BALATONI VASAS- BALATONBOGLÁR 4-0 (3-0) Balatonkiliti (műfüves pálya), 100 néző. V.: Kiss R. Gólszerzők: Rékai 2, ülés, Balogh L. Az ifi­meccsen: Balatoni Vasas-Bala- tonboglár 4-0. pápai Norbert BALATONSZENTGYÖRGY- BÁLVÁNYOS 4-1 (1-1) Balatonszentgyörgy, 150 néző. V.: Szakács. Gólszerzők: Vígh 2, Gulyás, Fejérvári, illetve Diósze­gi (11-esből). Az ifimeccsen: Balatonszentgyörgy-Bálványos 4-2. TORONYI ÁRPÁD IGAL-BALATONSZEMES 5-4 (3-1) Igái, 100 néző. V.: Godina. Gól­szerzők: Makai 3, Takács I., Hor­váth F. (11-esből), illetve Szappa­nos, Martinka, Kalocsa, Stefcsik P. Az ifimeccsen 5-0 arányú ha­zai vezetésnél félbeszakadt, mi­vel a vendég balatonszemesi együttes sérülések miatt „elfo­gyott” a 70. percre. IDŐSEBB TANÍTÓ TIBOR FONYÓD-KISBÁRAPÁTI1-0 (0-0) Fonyód, 60 néző. V.: Veszner. Gólszerző: Borbély. Az ifimecc­sen: Fonyód-Kisbárapáti 3-0. KRISTÓF GYÖRGY ZAMÁRDI-SÁGVÁR 3-3 (1-1) Zamárdi, 120 néző. V.: Kiss B. II. Gólszerzők: Bozai 3, illetve Tóth J., Dűli, Bíró (11-esből). Kiál­lítva: Rózsa (Ságvár) a 60. perc­ben a második sárga lap után, Magyarosi (Zamárdi) a 75. perc­ben a második sárga lap után. Az ifimeccsen: Zamárdi-Ságvár 3-0. JOÓ GÁBOR KÉTHELY-LENGYELTÓTI 0-1 (0-0) Kéthely, 120 néző. V.: Cservöl­gyi. Gólszerző: Polgárdi. Az ifi- meccsen: Kéthely-Lengyeltóti 0-1. IDŐSEBB NIKULA ANDRÁS ÖREGLAK­BALATONSZABADI 0-1 (0-0) Öreglak, 150 néző. V.: Béres. Gólszerző: Horváth T. Az ifi­meccsen: Öreglak-Balatonsza- badi 2-6. kalmár tibor BALATONBERÉNY- SZŐLŐSGYÖRÖK1-6 (0-2) Balatonberény, 80 néző. Gól­szerzők: Gazda (11-esből), illetve Molnár, Makai, Klotz, Schiffer, Sáfár, Draveczki (11-esből). Kiál­lítva: Simon (Szőlősgyörök) a 45. percben a második sárga lap után. Az ifimeccsen: Balaton­berény-Szőlősgyörök 3-3. DRUSKŐCZI JÁNOS FÜRGE NYUSZI DÉLI CSOPORT: NEMESVID­SEGESD 4-1 (2-0) Nemesvid, 200 néző. Gólszer­zők: Baranyai D. 2, Kuti, Wörfinger, illetve Sára. Az ifi­meccsen: Nemesvid-Segesd 16-0. PINTÉR TIBOR SOMOGYJÁD- BATÉ 2-1 (1-1) Somogyjád, 100 néző. V.: Tóth B. Gólszerzők: Török, Oláh A. (11-esből), illetve Hóbor. Kiállít­va: Papp (Baté) a mérkőzés lefú­jása után a játékvezető megsér­téséért. Az ifimeccsen: So- mogyjád-Baté 5-1. ress antal LÁBOD­KAPOSFÜRED 2-0 (1-0) Lábod, 150 néző. V.: Tabi. Gól­szerzők: Kovács R., Kulcsár. Az ifimeccsen: Lábod-Kaposfüred 0-2. SZEKERES JÓZSEF BERZENCE- TASZÁR 2-1 (1-0) Berzence, 120 néző. V.: Nagy A. Gólszerzők: Kozma G., Kozma Z., illetve Pammer. Kiállítva: Pammer (Taszár) a 72. percben a játékvezető megsértéséért. Az ifimeccsen: Berzence-Taszár 12-2. MOLNÁR VÍD SOMOGYSZOB- TOPONÁR 0-1 (0-0) Somogyszob, 150 néző. V.: Cseh. Gólszerző: Itvás. Az ifimeccsen: Somogyszob-To­ponár 2-1. bérdi József CSOKONYAVISONTA- KISKORPÁD 1-3 (0-1) Csokonyavisonta, 110 néző. V.: Zarka. Gólszerzők: József, illetve Lukács 2, Szilvái. Az ifimeccsen: Csokonyavisonta-Kiskorpád 2-9. PAPP LÁSZLÓ KADARKÚT- BÖHÖNYE 2-7 (1-4) Kadarkút, 100 néző. Gólszer­zők: Győrfi, Horváth D. (11-es­ből), illetve Kulcsár 4, Kordek 2, Tóth T. (11-esből). Kiállítva: Raj (Kadarkút) a 70. percben utolsó emberként elkövetett szabályta­lanságért. Az ifimeccsen: Ka- dárkút-Böhönye O-O.bíró attila