Somogyi Hírlap, 2009. augusztus (20. évfolyam, 179-203. szám)

2009-08-31 / 203. szám

/ w w CSTB^^IDnP !9a UA1 ÚJABB SIKERTELEN HÉTVÉGÉT ZÁRTÁK A MASODOSZTALYBAN SZEREPLŐ SOMOGYI LABDARÚGÓ CSAPATOK ► 10. OLDAL Nem bírt egymással a Rákóczi és a Fradi labdarúgó nb i Az első félidőben a fővárosiak, a másodikban a hazaiak dönthették volna el a meccset Két ellentétes félidő után gól nélküli döntetlennel ért véget a Soproni Liga hatodik fordulójának ka­posvári mérkőzése, me­lyen a Rákóczi FC a Fe­rencvárost fogadta. Temesvári Iván A szikár tények: ötezer néző, bo­csánat ezúttal szurkoló, két ellen­tétes félidő és egy-egy pont. Há­romévnyi élvonalbeli távolléte után a Ferencváros újra NB I-es bajnokin vendégszerepeit a so­mogyi megyeszékhelyen, s az Ül­lői útiak fellépése még mindig igen közönségvonzó, bár a 2004- es telt háztól azért elmaradtunk. Igazi futballhangulat „szállta meg“ a Rákóczi-stadiont, hiszen a nagylelátó közönsége is egyértel­műen felvette a versenyt a több száz fős vendégtáborral. A hazai együttes viszont kicsit visszafogottan kezdett, s az első negyedóra a Ferencváros fölé­nyével telt. A Rákóczinál ráadá­sul egy kényszerű cserét is vég­re kellett hajtani. A megsérült Grúz Tamást Maróti Béla váltot­ta, míg a jobb hátvéd posztjára Bank István lépett vissza. - Grúz Tamás részleges bokaszalag-sza- kadást szenvedett, ám operálni szerencsére nem kell a játékost - tájékoztatta lapunkat Néber Árpád csapatorvos. - Egy rúgást követően nagyon bedagadt a vé­dőnk bokája, kapott egy rögzítő kötést, s a válogatott miatti szü­netet kihasználva a Vasas elleni következő meccsre felépülhet. Az első komoly lehetőség Ferenczi István előtt adódott, akinek nyolc méteres fejese után csak centikkel kerülte el a jobb kapufát a labda. A hazaiak táma­dásszövéseibe viszont igen sok hiba csúszott, emiatt Megyeri­nek sem nagyon kellett repked­nie a kapu előtt. A játékrész kö­zepe némüeg kiegyenlített fut­ballt hozott, ám a félidő hajrája újra a fővárosiaké volt, Milinte Árpád és a Rákóczi védelme vi­szont rendre hatástalanította a szögleteket és a szabadrúgáso­A kaposvári Boris Gujics (jobbra) és a ferencvárosi James Ashmore (középen) nagy csatát vívott egymással Kaposvári Rákóczi FC 0-0 Ferencváros Kaposvár: Milinte - Grúz (Maróti, 14.), Petrák, Zahorecz - Gujics, Bank, Sztanics (FarkasZ., 74.), Pest K„ Junior - Nikolic, Farkas K. (Jovánczai, 66.) Vezetőedző: Prukner László. Ferencváros: Megyeri - Martinez, Dragóner, Balog Z., Wolfe - Wedgbury(Mamic, 68.), Morrison, Lipcsei (Rósa D., 60.), Ashmore - Ferenczi, Kulcsár D. Vezetőedző: Bobby Davison. Kaposvár, 5000 néző. Játékvezető: Iványi, talán igazságos a döntetlen, m hiszen az első félidőben a Fradi, utána pedig mi játszot­tunk veszélyesebben, sőt a nagyobb helyzetek előttünk adódtak - mondta Petrák Viktor, a Rákóczi védője. - Sajnálom, hogy nem szerez­tük meg a három pontot, mert úgy gondolom, nyerhető meccs volt. Belülről mintha azt éreztem volna, hogy nem hisszük el, hogy győzhetünk a Ferencváros ellen. Petrók Viktor is bosszan­kodott a lefújás után kát, Lipcsei Péter 18 méteres lö­vésénél pedig bravúrra is szük­sége volt a hazaiak kapusának. A második félidő elején Szrdan Sztanics lőtt kevéssel a bal kapufa mellé, s ezzel egyben mintha jelet is adott volna társa­inak, hiszen alaposan feljavult a Rákóczi játéka. Gyorsabban és pontosabban járatták a labdát, Boris Gujiccsal az élen pedig a cseleket is felvállalták a somo­gyiak. Farkas Krisztiánnak a lö­vőkedve is megjött, s a 18 méte­res lapos kísérletét bizony csak nagy bravúrral hárította Megye­ri. Néhány perccel később Gujics egy remek cselsorozat után tálalt Farkas Krisztián elé, aki nagy gólhelyzetbe került, ám kettejük párharcát ezúttal is Me­gyeri nyerte. A másodosztályban majd negyven gólt termelő Ferenczi Istvánt sikeresen ki­kapcsolták a Rákóczi védői, s úgy tűnt, hogy el is fáradt a Fra­di. A hajrában ennek megfelelő­Hasonlóan látták PRUKNER LÁSZLÓ: Tudat alatt a kelleténél talán job­ban tiszteltük a Fradit. Az első félidőben érthetetlenül kapkodóan és pontatlanul futballoztunk, majd szünet­ben rendeztük a sorokat. Ezt követően már a saját já­tékunkat játszottuk, a győ­zelemhez is közelebb áll­tunk, amit sajnos nem sike­rült megszerezni, csalódott vagyok. bobby davison: Nagyon ke­mény mérkőzés volt, melyet jól kezdtünk. Az első negy­venöt percben jól is játszot­tunk, a második félidőben azonban elfáradtunk, s a cserékkel próbáltam fris­síteni a csapatot. A játéko­saim csalódottak az egy pont miatt, én viszont egy kicsit elégedett vagyok a döntetlennel, hiszen a szü­net után a Kaposvárnak két-három igen komoly gól­szerzési lehetősége is volt. en meg is nyerhette volna a mér­kőzést a hazai gárda, ám négy perccel a befejezés előtt kima­radt Nemanja Nikolics ziccere, így meg kellett elégedniük a csa­patoknak a döntetlennel. Melyet a két ellentétes félidő alapján akár igazságosnak is mondhat­nánk, azonban a lefújás után a vendégtábor kifütyülte a szurko­lást megköszönni feléjük elindu­ló fehér-sárgában pompázó zöld­sasokat, akik érthető okokból megtorpantak és az öltöző felé vették az irányt. A második fél­idei játék és a góllal kecsegtető, ám kimaradt helyzetek miatt azért a hazai oldalon is volt hi­ányérzet. A Rákóczi mindenesetre be­állt azon csapatok közé, melye­ket a Ferencváros nem tudott le­győzni a visszatérése után, sőt az Üllői úti együttes 1977 óta nem járt győzelmi örömtáncot bajnoki mérkőzést követően a Rákóczi-stadionban. A további eredmények VIDEOTON FC-ZTE FC 1-2 (1-1) Sóstói Stadion, 2300 néző. GÓLSZERZŐK: Sltku (29.), illetve Bogunovic (34.), Ba­lázs (81.). DVSC-TEVA-NYÍREGYHÁZA 3-1 (2-0) Debrecen, 7500 néző. GÓLSZERZŐK: Rudolf (7., 50.), Coulibaly (22.), illetve Hómmá (56.). DVTK-VASAS 0-1 (0-0) Miskolc, 2500 néző. GÓLSZERZŐ: Lázok (58.). PÁPA-KECSKEMÉT 2-0 (0-0) Pápa, 2200 néző. gólszerzők: Heffler (74.), Tóth G. (89.). MTK-PAKSI FC 1-1 (0-0) Hidegkúti Nándor Stadion, 500 néző. gólszerzők: Melczer (61., 11-esből), illetve Bődé (83.). ÚJPEST FC-HALADÁS 3-1 (0-1) Szusza-stadion, 3500 né­ző. GÓLSZERZŐK: Kabát (73.), Foxi (81.), Sándor Gy. (89.), illetve rajos (28.). A Győri ETO-Bp. Honvéd mérkőzés lapzártánk után ért véget. A bajnokság állása 1. MTK Budapest 6 4 2 0 10 • 5 14 2. Videoton 6 4 0 2 16- 11 12 3. Újpest FC 6 3 2 1 9-7 11 4. DVSC-TEVA 4 3 0 1 7-3 9 5. Lombard Pápa 6 3 0 3 6-4 9 6. Vasas 6 3 0 3 9- 15 9 7. Nyíregyháza 6 2 2 2 11 - 8 8 8. K. Rákóczi FC 6 2 2 2. 8-6 £ 9. Paksi SE 6 2 2 2 7-7 8 10. Győri ETO FC 5 2 1 2 5-4 7 11. Ferencváros 6 1 3 2 8-8 6 12. Diósgyőri VTK 6 2 0 4 9- 10 6 13. Kecskeméti TE 6 2 0 4 12- 16 6 14. ZTEFC 5 2 0 3 5-10 6 15. Bp. Honvéd 4 1 12 5-6 4 16. Haladás VFC 6 1 1 4 8-15 4 Larry Welton újabb egy évre szerződött Kaposvárra kosárlabda nb i/A, férfiak Az egyik meghatározó alapember tér vissza a somogyi megyeszékhely együtteséhez Több mint valószínű, hogy „nem vett zsákbamacskát” a Ka­posvári KK. A bajnokságra ké­szülő NB I/A csoportos férfi-ko- sárlábdacsapathoz ugyanis már szerdán csatlakozik az újabb lé­giós, aki nem más, mint Larry Welton. Az 1985-ös születésű, 198 cm magas, kilencvennyolc kilogrammos bedobó egy évre szóló megállapodást írt alá a so­mogyi együtteshez. Larry Welton a legtöbbet ját­szó légiós volt az elmúlt szezon­ban. Mind a huszonhat alapsza­kasz-összecsapáson pályára lé­pett. Meccsenként 38,9 percet töltött átlagosan a pályán. A 19 pontos mutatójával az előkelő hatodik helyen zárt a játékosok Larry Welton (jobbról) már a játékvezetőket is ismerősként üdvözölheti Kaposvári KK A FELNŐTT-JÁTÉKOSKERET: Bíró Bence, Dávid Gergely, Fonai Richárd, Hendlein Roland, Kiss Kornél, Kovács Domonkos, Kováts Róbert, Larry Welton (amerikai), Márkus Tamás, Dejon Prejean (amerikai), Soós Gábor, Orosz László és Vojvoda Dávid. VEZETŐEDZŐ: Fekete Ádám. EDZŐ: Filipovics Gordan. gyúró: Horváth Tamás. CSAPATORVOS: Néber Árpád. TECHNIKAI VEZETŐ: Nagy Imre. rangsorában. Ehhez jött a 6,5-ös lepattanó átlag (11. hely), vala­mint az 1,2-es blokkolt dobás (6. hely). Összességében tehát ki­próbált, jó teljesítményre képes bedobót szerződtetett a Kapos­vár, amelynek teljes a kerete a 2009/2010-es sze­zonra. Az elmúlt sze­zonban nyújtott megbízható teljesít­mény okán a ka­posvári csapat szurkolói szinte egyöntetűen pozitív véleménnyel kommen­tálták Larry Welton szerződte­tését. Ezt az internetes hírportá­lunkra, a SONLINE.hu i a érkező hozzászólások is bizonyítják. Közben vasárnap megérke­zett a somogyi megyeszékhely­re az amerikai Dejon Prejean. A Dubrovnik együttesétől át­igazoló irányító játékos a ter­vek szerint hétfőn orvosi vizs­gálaton esik át, majd amennyi­ben nem lesz aka­dálya, azonnal be­kapcsolódik a ka­posváriak felkészü­lési munkájába. A somogyiak a héten már lejáts­szák első hivatalos előkészületi mérkőzésüket is. Szeptember 2- án szerdán az Atomerőmű SE vendégei lesznek Vojvodáék. Az összecsapás 18 órakor kez­dődik Pakson. ■ Kun Zoltán ■ Az élvonalban várhatóan egye­düliként csak két légióssal szerepelnek. Nyerhető meccsből lett döntetlen