Somogyi Hírlap, 2009. augusztus (20. évfolyam, 179-203. szám)

2009-08-30 / Vasárnapi Somogyi Hírlap, 34. szám

2009. AUGUSZTUS 30., VASÁRNAP SPORT 11 larry Welton isszatér i kaposvári osarcsapathoz Gól nélküli döntetlen labdarúgó nb i A Fradi harminc éve nem nyert a Rákóczi otthonában A barcsi egylet a budaörsieket míg a Kaposvölgye az Ajkát fogadja A hazaiaké volt a hajrá. A Fradi hálóőre, a mindössze 19 éves Megyeri Balázs az utolsó percekben több alkalommal is góltól mentette meg a csapatát b b, mint valószínű, hogy nem í- , zsákbamacskát a Kaposvári K ... A bajnokságra készülő NB .‘.-csoportos férfi kosárlabda­csapathoz ugyanis ismét csatla­kozik Larry Welton. Az 1985-ös születésű 198 cm magas, 98 kg- os bedobó a legtöbbet játszó légi­ós volt a magyar élvonalban az elmúlt szezonban. Mind a 26 alapszakasz összecsapáson pá­lyára lépett, meccsenként 38,9 percet töltött a pályán átlagban. A 19 pontos mutatójával az elő­kelő hatodik helyen zárt a rang­sorban. Ehhez jött a 6,5-ös lepat­tanó átlag (11. hely), valamint az 1,2-es blokkolt dobás (6. hely). Összességében tehát kipróbált, jó teljesítményre képes bedobót szerződtetett a Kaposvári KK. ■ Kun Zoltán Három bronzérem jutott a bogiári teniszezőknek Három (bronz)érem jutott a bal- atonboglári sportolóknak a fővá­rosban az MTK teniszcentrumá­ban rendezett felnőtt és utánpót­lás országos teniszbajnokságon. ■ Kovács Krisztina egyé­niben és párosban is a dobogó harmadik foká­ra állhatott fel. A felnőtt nőknél Kovács Krisz­tina mind az egyéni verseny, mind pedig a páros eredmény- hirdetésekor - a Bp. Idom TC versenyzőjével, Batta Lúciával az oldalán - a dobogó harmadik fokára léphetett fel. Az utánpót­lás korúaknái a 12 éves leányok­nál a BBTC két csapata is bizto­sította a helyét az ország legjobb hat együttese között. Az Udvardy Panna, Happ Domini­ka, Tirászi Tamara, Pór Petra összetételű első számú egylet a harmadik, míg a Gaál Tamara, Dumity Sára, Rádics Réka alkot­ta második számú gárda a hato­dik lett. Az egyéni versenyben a 12 éveseknél leány párosban Udvardy Panna - a Szombathe­lyi Savaria teniszezőjével, Kenéz Katalinnal együtt -, a 14 évesek­nél pedig fiú egyesben Rádics Benjámin a legjobb négy közé jutásért maradt alul. ■ Fenyő G. (Folytatás az 1. oldalról) KAPOSVÁRI RÁKÓCZI FC- FERENCVÁROS 0-0 Ferencvárosi fölényt hozott az első negyedóra, ráadásul a házi­gazda kaposváriaknak Grúz Ta­más sérülése miatt már a 14. percben cserélniük kellett. A fő­városiak a Rákóczi térfelén is magabiztosan járatták a labdát, s bizony a 15. percben Ferenczi István fejesénél igen közel jár­tak a vezető gól megszerzéséhez a vendégek, ám szerencsére né­hány centit tévedett a Fradi csa­tára. A 26. percben Lipcsei Pé­ter 18 méteres szabadrúgását követően Milinte Árpád védett nagyot, aki a bal alsó sarokba tartó játékszert ütötte ki a me­zőnybe. A labdát alig alig birtok­ló Rákóczi részéről Pest Kriszti­án veszélyeztetett a 29. percben, ám a mintegy 28 méteres lövé­sénél a Fradi hálóőre, Megyeri Balázs a helyén volt. A félidő kö­zepén valamelyest kiegyenlítet­tebb lett a játék, azonban ez saj­nos nem párosult kaposvári helyzetekkel. Sőt, a 36. percben egy előrevágott labdára megló­duló Ferenczi elöl a keresztező Petrók Viktor mentett nagyot. A játékrész végén újra többnyire a hazaiak térfelén pattogott a lab­da; a vendégek sorra lőhették a szögleteiket, valamint oldalról a szabadrúgásaikat. Negyvenöt prukner LÁSZLÓ, a házigazda Kaposvári Rákóczi FC meste­re: - Tudat alatt a kelleténél jobban tiszteltük a Fradit Az első játékrészben érthetetlenül kapkodva játszottunk A szü­netben aztán rendeztük a so­rainkat, és ezt követően már a saját játékunkat tudtuk nyúj­tani. Ekkor közelebb álltunk a győzelemhez, így csalódott va­gyok a döntetlen miatt percnyi játék után nem láthatott gólt a népes publikum, ám en­nek ezúttal talán a kaposvári hí­vek örül(het)tek jobban. A második felvonást Srdan Stanics bal alsó sarok mellett elzúgó lövése vezette be, s ta­lán ez egyben a jelet is megad­ta a hazaiaknak, akik jóval ve­szélyesebben kezdtek el fut­ballozni. A 61. percben Farkas RÓBERT davison, a vendég Fe­rencváros angol mestere: - Nagyon kemény ütközet volt. Jól kezdtünk a kaposvári fellé­pésünkön, s az első 45 perc­ben jól is játszottunk A dön­tetlen miatt a játékosaim na­gyon csalódottak, én azonban egy kicsit elégedett vagyok, mi­vel a második félidőben a Rá­kóczinak két-három nagy hely­zete is volt Krisztián távoli, néhány perc­cel később pedig - Boris Gujics cselsorozatát követően - közeli lövését hárította Megyeri. Eb­ben a periódusban már jóval élvezetesebb, lüktetőbb lett a játék. Igaz ez még akkor is, hogyha ordító gólhelyzeteket nem, szikrázó párharcokat azonban láthatott a közönség. Elmondható, hogy a védelem mindkét oldalon stabilan állt a lábán, s talán ezért is próbál­koztak távoli lövésekkel a játé­kosok, ám Gujics és Nemanja Nikolics kísérleténél is résen volt Megyeri. A mérkőzés leg­nagyobb helyzetét a 86. perc­ben alakította ki a Rákóczi, ám Nikolics ziccerét azonban Me­gyeri kiütötte. Az utolsó pilla­natokban még szögleteket el­végző Rákóczi próbálta begyö­törni a győztes találatot, ám ez nem sikerült, így két ellentétes félidő után gól nélküli döntet­lennel zárult a kaposvári zöld­fehér találkozó. A VASÁRNAPI MENÜ NB II - NYUGATI CSOPORT: Ka- posvölgye Vállalkozók SC-Nagy- berki-Ajka; Barcsi SC-Budaörs (mindkettő 17.30 órakor). NB III - DRÁVA CSOPORT: Szent- lőrinc-Kaposvári Rákóczi FC n.; Ócsárd-Nagyatád FC (mindket­tő 17.30 órakor). RECOP MEGYEI I. OSZTÁLY. A párosítás: Karád-Balaton- lelle; Balatonszárszó-Mezőcso- konya; Buzsák-Marcali; Tap- sony-Tab; Balatonkeresztúr- DDHG Satelit FC Somogytarnó- ca; Balatonföldvár-Csurgó; Ba- bócsa-Somogyvár; Kaposmérő- Nagybajom. MEGYEI II. OSZTÁLY. RECOP ÉSZAKI CSOPORT: Bala- tonszentgyörgy-Bálványos; Ba- latonberény-Szőlősgyörök; Za- márdi-Ságvár; Kéthely-Len- gyeltóti; Fonyód-Kisbárapáti; Balatoni Vasas-Balatonboglár; Igal-Balatonszemes; Öreglak- Balatonszabadi. FÜRGE NYUSZI DÉLI CSOPORT: Kaposszerdahely-Magyaregres; Somogyjád- Baté; Kadarkút-Bö- hönye; Berzence-Taszár; So- mogyszob-Toponár; Lábod-Ka- posfüred; Nemesvid-Segesd; Csokonyavisonta-Kiskorpád. ARANY ÁSZOK MEGYEI III. OSZTÁLYÚ BAJNOKSÁG kapós csoport: Szentgálos- kér-Bodrog; Patalom-Simonfa; Hetes-Mezőcsokonya II.; Zi- mány-Somogyaszaló; Somodor- Somogyszil; Gamás-Mernye. BALATON CSOPORT: KÖtCSe-So- mogybabod; Kereki-Balaton- újlak; Andocs-Bábonymegyer; Kapoly-Ádánd; Nak-Balaton- endréd; a Somogymeggyes csa­pata szabadnapos lesz. DÉL-SOMOGY CSOPORT: Szulok- Kutas; Tarany-Homokszent- györgy; Mesztegnyő-Háromfa; Inke -Somogysárd; Potony-Gör- geteg; a Gyékényes csapata sza­badnapos lesz. ARANY ÁSZOK MEGYEI IV. OSZTÁLYÚ BAJNOKSÁG A PÁROSÍTÁS: Sántos-Szabás; Ordacsehi-Iharosberény; Orci- Bárdudvarnok; Mike-Alsóbo- gát; Somogygeszti-Osztopán; Kaposújlak-Csököly; Kazsok- Kálmáncsa. A megyei bajnokikat egysége­sen vasárnap 17 órakor játsszák. * * * SZOMBATON JÁTSZOTTÁK az nb ii-BEN: BFC Siófok-Gyir- mót 1-2 (0-1). ■ F. G. Egyik alakulat sem elégedett az egy ponttal Zöld-fehérbe öltözött szombaton a somogyi megyeszékhely szurkolók Felhívás a neten: vigyük le a poklot Kaposvárra is! - Fradi volt, Fradi lesz, míg a Földön ember lesz Vigyük le a poklot Kaposvárra is! - adta hírül a Rákóczi-Fradi meccs előtt már két nappal a Fe­rencváros Szurkolók Szövetsége honlapja. A vonat 10.58-kor in­dul Budapestről a Déli pályaud­varról, ám mivel este nincs visz- sza járat a fővárosba, így a nyír­egyházi „kiránduláshoz” hason­lóan valamikor csak hajnalban ér haza a zöld-fehér érzelmű tár­saság. A szerelvény - ha jól számo­lom, három kocsit húz maga mögött a mozdony - nem sok­kal három előtt fut be a somo­gyi megyeszékhelyre. Termé­szetesen ott a helyünk, ám nemcsak mi várjuk őket; vagy 15 rendőr sorakozik a peronon. Két zöld-fehérbe öltözött fiatal várja még a többieket, egy má­sik társaság pedig - mint kide­rült, ők Veszprémből érkeztek - jó fajta sörökkel hangol.- Az is fontos persze, ami benne van, a lényeg azonban a színe - mutat emberünk a szi­gorúan zöld sörösüvegekre. Néhány perc késéssel befut a Fradi-vonat. El sem lehetne té­veszteni: zöld-fehér zászlók és sátrak az ablakokban, egymást átkaroló, a Ferencvárost éltető - nagyrészt fiatal - szurkolók. Nagyjából annyian lehetnek, mind a rend derék őrei, vagyis nem kell balhétól tartani. Első ránézésre nem is azért jöttek Kaposvárra. Ahogy leszállnak a Hajrá, Fradi! Zsúfolásig megtelt a vendégeknek fenntartott szektor vonatról, azon melegében in­dulnak a Rákóczi-stadion felé. Menet közben sincs ok az izga­lomra; nem állnak meg köte­kedni - azért persze a hangos rigmusokból jól kivehető, hogy melyik csapat a mindenük, s hogy mennyire, de mennyire nem szeretik a lilákat... -, és az őket kísérő egyenruhásoknak sem kell attól tartaniuk, hogy esetleg közbe kellene avatkoz­niuk.- A következő vonattal is vá­runk Fradi-szurkolókat, s a hí­rek szerint sokan autókkal jön­nek - mondja az egyik, amúgy szemlátomást készséges és se­gítőkész rendőr. Ahogy közeledik a nagy meccs időpontja, úgy „öltözik” egyre inkább zöld-fehér színbe a stadion és környéke, amelyet kétszáznál is több rendőr bizto­sít; két szomszédos megyéből, plusz Budapestről is jönnek kommandósok. Amikor pedig pontban 17.30 órakor Iványi Zoltán játékvezető megadja a je­let a kezdésre, vagy ezer fradista bíztatja torkaszakadtá- ból az övéit. Amúgy a két tábor megvan egymással. A Rákóczi- hívők között is szép számmal akadnak - e sorok írója is nem egyet ismer közülük -, akiknek a szíve csücske a Fradi. Meg egyébként is, miért gyűlölné és bántaná egymás a két zöld-fe­hér tábor? ■ Fenyő Gábor