Somogyi Hírlap, 2009. augusztus (20. évfolyam, 179-203. szám)

2009-08-24 / 197. szám

SPORT SOMOGYI HÍRLAP - 2009. AUGUSZTUS 24., HÉTFŐ Kovács Zsófia világbajnoki címet szerzett Szentpéterváron Pontatlanul futballoztak labdarúgó nb ii Mindhárom somogyi gárda vereséget szenvedett Biztosan győzött az újonc Varpalota ellen a Rákóczi ligacsapata A világos mezes barcsiak után a Siófokot is legyőzte otthonában a feljutásért harcoló pécsi együttes Minden várakozást felülmúlva kezdte élete első felnőtt világbaj­noki szereplését Kovács Zsófia. A Kaposvári Középületkivitelező Adorján SE sportolója ugyanis megnyerte a Szentpéterváron zajló világbajnokság 200 méte­res uszonyos gyors számát. Azt ugyan előzetesen sejteni lehetett, hogy Kovács Zsófia jól teljesít majd, hiszen a tavalyi - Kolumbiában rendezett - juni­or világbajnokságon is aranyér­met szerzett ebben a verseny­számban. Kovács Zsófia kedden 100 méter uszonyoson, szerdán pe­dig 800 méter búváron áll rajt­hoz a felnőtt világbajnokságon. Megszakadt az aranyérmes fogatos sorozat Lázár Zoltán elrontotta a vasár­napi akadályhajtást, így az első­ről harmadik helyre esett vissza egyéniben, míg a Lázár Vilmos­sal és Selyben Zsolttal kiegészü­lő magyar csapat megtartotta ezüstérmes pozícióját a Kecske­méten rendezett kettesfogat- hajtó-világbajnokságon. A világbajnokság kettős hol­land sikerrel zárult, ugyanis egyéniben a maratonhajtás után még második Harrie Verstappen nyert a svájci Beát Schenket megelőzve. A válogatottak küzdelmében a Verstappen mellett Benny Gosschalk és Mieke van Tergouw alkotta holland trió győzött a magyarok előtt. 1. Bochum-Hertha BSC 1-0 1 2. Dortmund-VfB Stuttgart ______1-1 X 3. Freiburg-Leverkusen 0-5 2 4.1FC Köln-Frankfurt__________0-0 X 5. Mainz-Bayern München 2-1 1 6. Nürnberg-Hannover_________0-2 2 7. Bremen-MSnchengtadbach 3-01 8. Wolfsburg-Hamburg_________2-4 2 9. Siena-Milan 1-2 2 10. Intemazionale-Bari_________1-1 X 11 . Juventus-Chievo lapzárta után 12. Lazio-Atalanta________lapzárta után 13 . Palermo-Napoli lapzárta után Pluszmérkózés:____________________ 14. Genoa-Rorna_______lapzárta után Si kertelen fordulón van­nak túl másodosztályú csapataink, ugyanis mindhárom somogyi együttes vereséget szen­vedett az NB II harmadik játéknapján. Tudósítóinktól BP. HONVÉD II.- BARCSI SC 1-0 (0-0) Bozsik-Stadion, 200 néző. V.: Janitz. bp. honvéd II. Kunsági Medgyesi, Madar M., Kóródi, Párkányi (Kristóf, 83.) - Faze­kas, Sós, Mackó, Szőllősi (Vaj­da, 68.) - Varga Cs. (Czár, 46), Abass edző: Török László. barcsi se: Dibusz - Papi- zsanszkij, Matus, Horváth P., Pókos - Kiss M., Zsömlye, Kot­tán (Arnold, 5., Szabó Cs., 82.), Törtei - Kordé (Fülöp, 64.), Wojtczak. edző: Mészáros Fe­renc. gólszerző: Párkányi (81.). A Honvéd műfüves pályáján lejátszott mérkőzés első félide­jében a mezőnyjáték dominált, a kapuk nem forogtak veszély­ben. Fordulás után a Barcs egy rögzített' helyzetből gólt kapott, míg a vendégek csak kapufáig jutottak. A döntetlen igazságo­sabb eredmény lett volna. jók. Párkányi, Mackó, Madar M., illetve Matus, Horváth P., Kiss M. MEZEI JÓZSEF PÉCSI MFC-BFC SIÓFOK 2-1 (1-0) Pécs, 1200 néző. V.: pécsi MFC: Hegedűs L. Nagy J., Racskó, Stark, Szamosi- Nagy 0., Lantos, Cseri (Berdó, 65.), Fónai - Horváth Zs. (Hor­váth A., 73.), Lovrencsics (Gyá- nó, 90.). edző: Botos Antal. BFC siófok: Szalma ­Tusori, Fehér Zs., Mogyorósi, Köntös - Róni (Márton, 80.), Nagy L., Ludánszki, Kanta Sz.- Sowunmi, Délczeg (Fleisch- hacker, 69.). edző: Hagymási Zoltán. gólszerzők: Nagy 0. (45.), Horváth Zs. (54.), illetve Sowunmi (68.). kiállítva: Fehér Zs. (77., a második sárga lap után). A siófokiaknál jóval több helyzetet alakított ki a feljutá­sért harcoló Pécsi MFC, amely magabiztosan gyűjtötte be a há­rom pontot. JÓK: Hegedűs L., Nagy 0., Horváth Zs., illetve Szalma, Tusori, Nagy L. BUDAÖRSI SC-KAPOSVÖLGYEVSC NAGYBERKI 2-0 (1-0) Budaörs, 100 néző. V.: Nagy R. BUDAÖRS: Kozma - Nagy R., Hegedűs N., Trampler, Mihályi- Lalusz, Lászka (Farkas A., 83.), Csillag, Papp (Kovacsics, 82.) - Tüske, Pálinkás (Schaf- ranek, 71.). KAPOSVÖLGYE VSC: SttubliCS - Jagodits, Zupalic, Vaskó, Fellai- Ivusza (Simon, 73.), Sandro, Szűcs (Horváth Gy., 65.), Andruskó - Kardos (Kovács P., 83.), Godslove. edző: Horváth Lajos. gólszerzők: Tüske (19.), Pá­linkás (62.). Több helyzetet alakított ki a hazai csapat, amely megérde­melten gyűjtötte be a három bajnoki pontot a Kaposvölgye együttese ellen. JÓK: Lalusz, Papp, Tüske, il­letve Strublics. TOVÁBBI EREDMÉNYEK: HÓVÍZ- ZTE II. 1-1 (0-1), Tatabá­nya-Győri ETO II. 2-0 (1-0), Gyirmót-Videoton II. 3-2 (2-0). Az Ajka-Szigetszent­miklós mérkőzés 1-0-ás hazai vezetésnél a 62. percben felhő- szakadás miatt félbeszakadt. A bajnokság állása 1. PMFC-PécsPlaza 3 3 0 0 6-2 9 2. Gyirmót SE 3 2 1 0 5-2 7 3. Bp. Honvéd II. 3 2 1 0 5-3 7 4. Kozármisleny 2 2 0 0 6-0 6 5. Budaörs 3 1 2 0 7-5 5 6. Ajka 2 110 5-2 4 7. FC Tatabánya 3 111 3-4 4 8. Szigetszentmiklós 2 0 2 0 5-5 2 9. Győri ETO II. 3 0 2 1 4-6 2 10. ZTEFCII. 3 0 2 1 2-5 2 11. BFC Siófok 2 0 11 2-3 1 12. Videoton II. 3 0 1 2 4-6 1 13. Hévíz FC 2 0 11 1-4 1 14. Barcs SC 3 0 1 2 0-3 1 15. Kaposvölgye 3 0 0 3 1-6 0 LABDARÚGÓ NB lll/DRÁVA CSOPORT NAGYATÁDI FC-BAJA 0-2 (O-l) Nagyatád, 100 néző. V.: Ferencz nagyatádi FC: Patak - Hor­váth J., Tamás, Márton, Kovács B. - Mixtai, Pintér T. (Andro- sics, 60.), Kovács O. (Németh P., 70.), Keczeli - Babai (Kiss J., 55.), Gillich. edző: Papp Zoltán. GÓLSZERZŐK: Hiegl (15.), Nagy E. (60.). Az első félidő egyenlő erők küzdelmét hozta, ám egy hibás játékvezetői döntés miatt előny­höz jutottak a vendégek. For­dulás után a hazaiak dominál­tak, de kimaradtak a helyzetek, míg a Baja egy kontra támadás­ból bebiztosította győzelmét. JÓK: Márton, Mixtai, Kovács B., illetve Herbert, Nagy E., Su­ba. KERESZTHEGYI ISTVÁN KAPOSVÁRI RÁKÓCZI FC II.- VÁRPALOTA 3-1 (O-O) Kaposvár, Cseri út, 100 néző. V.: Botló. Rákóczi fc ii.: Horváth L. - Vadas (Keresztes, 46.), Pintér L., Kerekes, Graszl K. - Bőle, Balázs B., Kulcsár, Tabi - Szepessy (Mészáros, 71.), Reszli (Németh J., 62.). edző: Pusztai László, Balázs József. gólszerzők: Kulcsár (59.), Bőle (78,), Balázs B. (90.), illetve Hardi (80.). A csoport újonca ellen a má­sodik félidőben biztosította be a győzelmet a Rákóczi II. Érde­kesség, hogy a két klub leg­utóbb 1975 tavaszán játszott egymással bajnoki mérkőzést, akkor a várpalotai Baranyi Sán­dor góljára Burcsa Győző vála­szolt. JÓK: Bőle, Balázs B., Tabi, Kulcsár. takács Róbert TOVÁBBI EREDMÉNYEK: KomlÓ- Mohács 3-1, Paksi FC II.-Bogád 2-2, Szentlőrinc-Pogány 3-0, Szekszárd-Dombóvár 1-1, Nagykanizsa-Ócsárd 0-2. A bajnokság állása 1. Szentlőrinc SE 2 2 0 0 6-1 6 2. Baja 2 2 0 0 4-0 6 3. BogádSE 2 110 5-2 4 4. Szekszárd 2 110 4-14 5. Ócsárd 2 110 4-2 4 6. Dombóvári FC 2 110 2-14 7. Komlói Bányász 2 10 1 4-33 8. K. Rákóczi liga 2 10 1 3-43 9. Pogány 2 10 1 2-43 10. Paks liga 2 0 2 0 4-4 2 11. Nagyatád FC 2 0 0 2 0-3 0 12. Várpalota 2 0 0 2 2 -6 0 13. Nagykanizsai TE 2 0 0 2 0-4 0 14. Mohács 2 0 0 2 1 -6 0 Barnchello Ünnepelhetett A Brawn GP brazil versenyzője, Rubens Barrichelto nyerte vasárnap a Valenciában rendezett Forma-l-es Európa Nagydíjat, az autós gyorsasági világbajnokság idei tizenegyedik futamát. A futamon a brit Lewis Hamilton (McLaren-Mercedes) végzett a második helyen, a harmadik pedig a finn Kimi Raikkönen (Ferrari) lett A Marcali nyerte a veszprémi Cell Kupát kézilabda Bravúros teljesítménnyel győzött a Mikszáth DSE együttese Megnyerte a Veszprémben ren­dezett Cell Kupa utánpótlás le­ány kézilabdatornát a Marcali Mikszáth DSE együttese. A ma­gyar kézilabda fellegvárában, ti­zennégy ország, százhatvan csa­pata küzdött egymással. A ran­gos eseményen a marcali leá­nyok korosztályában tizenegy csapat indult, közöttük horvát és szlovák együttesek. A somogyi­ak - Fuisz János edző vezetésé­vel - fölényes győzelemmel kezdtek csoportjukban, mely­ben végül a második helyen zár­tak. Az alapszakaszból csoport másodikként továbbjutva a má­sik csoport első helyezettjével, az Orosháza együttesével került össze a Marcali Mikszáth DSE A mikszáthosok gyakran ostromolták eredményesen a kapukat csapata. A mérkőzés kezdetén 4-O-ra lépett el az Orosháza, ma­jd 7-2-re is vezetett. A somogyi leányok azonban nem hagyták annyiban és 7-5-re zárkóztak az első félidő végére. Ezt követően nagy küzdelemben 14-13-ra le­győzték a nagyon jó erőkből álló Orosházát. A döntőben a Jászbe­rény következett. A találkozó első 5 percében ki­váló játékkal - több góllal, vala­mint nagyszerű védekezéssel és kapusteljesítménnyel - valóság­gal padlóra küldték ellenfelüket a mikszáthosok. A végeredmény Marcali Mikszáth DSE-Jász- berény Bercsényi DSE 20-6, ez­zel a somogyiak megérdemelten nyerték a Cell Kupát. 10