Somogyi Hírlap, 2009. április (20. évfolyam, 77-101. szám)

2009-04-05 / Vasárnapi Somogyi Hírlap, 13. szám

Szépen búcsúzott a Veszprém kézilabda A második félidőben felcsillant a remény, de túl sok volt az öt gól Jenson Button újra remekelt, még mindig nem megy a Ferrariknak Háromgólos győzelmet aratott, de nem jutott az elődöntőbe a Veszprém csapata a BL-ben. Dénes Tamás Az első tíz percben még elfogó- dottan, idegesen játszott Mocsai Lajos csapata, de aztán megmu­tatta igazi arcát. Öt perccel az el­ső félidő vége előtt az ezúttal (is) kiválóan játszó Vujin góljával már 14-1 Őre alakult az állás. A félidőben két gól volt a Veszprém előnye. A második játékrész első húsz percében kisebb csodát lát­hatott az Aréna közönsége. A 32. percben ledolgozta hátrányát a Veszprém (2015), majd 23-16-ra változott az állás. A Ciudad Reál kicsit magához tért - a magyar bajnok is hibázott védekezésben de negyedórával a vége előtt még megvolt az ötgólos különb- ség. A hajrá nem sikerült jól. A Ciudad Reál feljött egy gólra, s bár végül a Veszprém 32-29-re nyerte meg a mérkőzést, a to­vábbjutás kiharcolására az utolsó percekben már nem volt valós esélye a magyar csapatnak. Gulyás Péter, a veszprémiek jobbszélsője gólt lő. A hazaiak jól játszottak, de nem tudták ledolgozni a hátrányt. Győzelemmel búcsúzott a Szeged NEM JUTOTT be a férfi kézilabda KEK elődöntőjébe a Pick Sze­ged, mert bár a negyeddöntő hazai visszavágóján 31-26-ra le­győzte a német Nordhornt, az első mérkőzésen összeszedett hátrányát nem tudta ledolgozni. Továbbjutott a Nordhorn, 60-56-os összesítéssel. MKB VESZPRÉM-CIUDAD REÁL (SPANYOL) 32-29 (17-15) gól: Vujin 11, Perez 8, Iváncsik G. 4, Gulyás 4, Eklemovics 2, Ilyés 1, Iváncsik T. 1, Gál 1, illet­ve Eemandez 6, Rutenka 6, Abalo 5, Kallman 3, Stefansson 2, Eonseca 2, Morros 2, Zorman 1, Chema 1, Entrerrios 1. TOVÁBBJUTOTT: a Ciudad Reál, 58-56-os összesítéssel. TOVÁBBI NEGYEDDÖNTŐK KIEL-HC ZAGREB 31-27 (17-11) TOVÁBBJUTOTT: a Kiél 59-55-ÖS összesítéssel. HAMBURG-FLENSBURG 29-31 TOVÁBBJUTOTT: a Hamburg 57-56-os összesítéssel. LÖWEN-CSEHOVSZKI MEDVEGYI Ma játsszák. Négy harmadon keresztül egálban a finnekkel Túl van az első két felkészülési mérkőzésen a magyar jégkorong­válogatott: vitathatatlan, hogy jobb eredményt elérve, mint arra számítani lehetett. Igaz ez még akkor is, ha nem elhallgatható tény, hogy a sportág ötös elitjébe tartozó finnek nem a legjobbjaik- kal érkeztek, az NHL-ben szerep­lő játékosok természetesen nem jöhettek el Budapestre. A csütör­töki, büntetőkkel kiharcolt dön­tetlen, illetve az, hogy a pénteki, miskolci meccsen is egy harma­don keresztül sikerült tartani a döntetlent, csak dicséretet érde­mel. Még akkor is, ha Miskolcon a .vége 6-0-s vereség lett. A második találkozón egyéb­ként már nem védett a budapes­ti meccs legjobbja, Szuper Leven­te. A magyar csapat április 24-én kezdi majd világbajnoki szerep­lését Svájcban, Szlovákia ellen. Két nappal később Kanada, az­tán 28-án Fehéroroszország el­len játszik. A vébéig már csak három előkészületi találkozón lép jégre Pat Cortina kerete: hét­főn és kedden az ugyancsak A csoportos Norvégia lesz az el­lenfél Káposztásmegyeren, majd a vébé előtti utolsó szerdán, április 22-én a világ legjobbjai kö­zé tartozó, a vébé egyik esélyesé­nek számító Oroszország ellen játszik. A hét eleji mérkőzéseken részt­vevő keret: Budai (Kezmarok), Hetényi, Szuper (Álba Volán) ka­pusok. Ennaffati (Tours), Hegyi I. (Dunaújváros), Horváth A., Jobb, Ondrejcik, Tokaji (mind Álba Vo­lán), Kangyal, Sille, Svasznek (Budapest Stars), Szélig (Brian- con) hátvédek. Benk, Fekete, Fo­dor, Kovács Cs., Nagy G., Palko- vics, Sofron, Vaszjunyin (Álba Vo­lán), Borbás (Újpest), Holéczy, Majoross (Budapest Stars), Jáno­si (Ferencváros), Kiss Á., Peterdi (Dunaújváros), Kóger (Salzburg), Ladányi, Vas M. (Briancon), Vas János (Brynas) csatárok. Szuper Levente világklasszis teljesítményt nyújtott a finnek ellen HIRDETÉS Az idénynyitó Ausztrál Nagydí­jon diadalmaskodó Jenson But­ton, a Brawn GP brit pilótája nyer­te a Forma-1-es Malajziai Nagy­díj szombati időmérőjét, így ma ő rajtolhat az élről. A második hely­ről az olasz Jarno Trulli (Toyota), a harmadikról a német Timo Glock (Toyota) indulhat. Az időmérőn eredetileg a né­met Sebastian Vettel (Red Bull Renault) autózta a harmadik, a brazil Rubens Barrichello (Brawn GP) pedig a negyedik leg­jobb időt. Előbbi azonban az egy héttel ezelőtti melbourne-i bal­esetokozásért tíz, utóbbi pedig váltócseréért öthelyes büntetést kapott. így Vettel a 13., Barri­chello a 8. helyről kezdheti meg a magyar idő szerint 11 órakor rajtoló futamot. A rajtsorrend: 1. sor: Button (brit, Brawn GP), Trulli (olasz, Toyota) 2. sor: Glock (német, Toyota), Rosberg (német, Williams Toyota) 3. SOR: Webber (ausztrál, Red Bull Renault), Kubica (lengyel, BMW-Sauber) Csak a harmadik helyért játszhat a Honvéd vízilabda Nem sikerült döntőbe jutnia a Honvéd női csapatának a BEK-ben: az oroszországi Kirisben zajló négyes Finálé elődön­tőjében a magyar bajnok 8-7-re kikapott görög riváli­sától, a Vuliagmenitől. Második a Dunaújváros a női LEN-kupában vízilabda Második lett a Dunaújvárosi Főiskola női csapata a LEN-kupában, miután az oroszországi visszavágón 14-11-re kika­pott a Sturm Csehov együt- * tesétől. A kupát 25-23-as összesítéssel nyerte a Csehov. Spitzmüller Csaba vezet az Eger-ralin autósport Spitzmüller érte el a legjobb időt az Eger-rali szombati nyolc gyorsasági szakaszán, az ob nyitóver­senyén. Herczig a második, Aschenbrenner pedig a harmadik. Minden magyar elbúcsúzott birkózás A vilniusi Eb-n a 66 kg-os Drechsler Attila a negyeddöntőben kapott ki a grúz Chadajától. Jager Krisztián (60 kg), Bácsi Pé­ter (74 kg) és Molnár Gábor (55 kg) szintén búcsúzott, mert legyőzőik nem kerül­tek fináléba.