Somogyi Hírlap, 2009. március (20. évfolyam, 51-76. szám)

2009-03-31 / 76. szám

12 SPORT SOMOGYI HÍRLAP - 2009. MÁRCIUS 31., KEDD A helytállás lehet a csurgóiak célja a Veszprém elleni meccsen Sűrű a csurgói férfi kézüabdázók programja. Nem sok idő volt a Komló elleni siker ünneplésére, vasárnap este már el is kezdték a felkészülést a következő feladat­ra. Kedden 18 órakor a magyar kézilabda talán legreprezentatí­vabb létesítményében lépnek pá­lyára bajnoki mérkőzésen. A Veszprém Arénában mindenki­nek különös élmény játszani. A hétvégi BL-negyeddöntő-vissza- vágó miatt előrehozott találkozón persze a csurgóiaknak a tisztes­séges helytállás lehet a legmeré­szebb célja. Az őszi mérkőzésen nagyon jól szerepeltek a somo­gyiak, és sokáig tartották (sőt többször vezettek is) a világ elit­jéhez tartozó sztáregyüttest. Ide­genben sokkal nehezebb lesz a lépést tartani. A Veszprém vasár­nap Spanyolországban a vüág ta­lán legjobbjának tartott tavalyi BL címvédő ellen szenvedett veresé­get, de a hétvégi visszavágón sze­retné kiharcolni a továbbjutást. Ha egy kicsit a somogyi csapat is hozzá tud járulni a bakonyiak to­vábbjutásához, azzal mindenki elégedett lenne. A Csurgó a követ­kező - Tatabánya elleni - hazai mérkőzésre készülhet. buday Ferenc: - A veszprémi arénában minden játékosnak egy különleges élmény játsza­ni. Ilyenkor egy kicsit betekint­hetnek a világ élvonalába, ami nagy dolog Magyarországon. Mi a Tatabányai rendkívül fon­tos mérkőzésre készülünk. Nyugodtan kézilabdázhatunk, gyakorolhatjuk saját játékun­kat. Remélem, emelt fővel tu­dunk lejönni a pályáról, azt gondolom, ma ez lesz a legfon­tosabb. TÓTH TIHAMÉR Mindössze egy fogadó tippelt hibátlanul A 13. fogadási heti totó és gólto­tó nyereményei a jövedelemadó levonása után a következők: a to­tón egy darab telitalálatos volt/ nyereménye 8 732 715 forint. Ti- zenhármas nem volt, a tizenket­tesekre 100 375, a tizenegyesek­re 6075, míg a tízesekre 1105 fo­rintot fizetnek. A góltotón a ha­tos 1 309 665, az ötös 5955, a né­gyes pedig 500 forintot ér. Döntő fölényben a Siófok kézilabda nb i/b Nem lehet megállítani a nagyatádi férfiakat Valósággal kiütötte ellen­felét a Siófok KC a női ké­zilabda NB I/B Nyugati csoportjában, a remekül helytálló Marcali három góllal maradt alul Érden. A férfiaknál biztos győzel­met aratott a Rinyamenti KC Nagyatád csapata. Tudósítóinktól KÉZILABDA NB l/B. NŐK. NYUGATI CSOPORT: SIÓFOK KC-SZOMBATHELYI ESE 35- 15 (17-6) Siófok, 400 néző. Vezette: Csányi, Zörgő. siófok KC: Víg - Nagy R. 3, Barczi 1, Szepesi 8(1), Kiss 0., Bloj ó (2), Horváth G. 1. csere: Scholtz (kapus), Gabnai 5 (1), Csuka 4, Ruppert 3, Pap 0. 2, Tamás M. 1, Gyánó 1. vezető­edző: Varga József. Két vereség után újra győz­tek a balatoniak. A sikerük egyetlen pillanatig sem volt két­séges, hisz osztálykülönbség volt a két csapat közt. Már az el­ső perctől kezdve nagy nyomás alatt tartották a szombathelyie­ket, akik nem tudtak mit kezde­ni a házigazdák határozott vé­dekezésével. Az első vendéggól­ra például hét percet kellett vár­ni, de a folytatásban is csak erőlködtek a vendégek, miköz­ben a házigazdák gyors leroha- násaikkal „könnyű” gólokat lőt­tek. A második félidőre szinte kicserélte csapatát Varga József, ám ez sem törte meg Rupperték lendületét, akik végül kiütéses, húszgólos sikert arattak. ifi: Siófok KC-Szombathely 36- 18 (18-11). ld.: Dabóczi 8, Pap 0. 6, Vincze 6, Ruppert 4. KESZTHELYI ZOLTÁN ÉTV ÉRDI VSE-MARCALI VSZSE 33-30 (20-14) Érd, 300 néző. V.: Hargitai, Horváth L. marcali vszse: Kerner - Ta­nai 5, Tamás K. 12(3), Kovács J. 3(1), Major A., Balogh P. 7(2), Pék E. csere: Bödör (kapus), Urbán 3., Pék P., Nagy K., Bájhóber, Fehér K. edző: Tóth István. Nagy iramban kezdett a hazai együttes, amely Németh Helga vezérletével szerzett háromgólos előnyt. Negyedóra elteltével a labdaszerzések után Tanai Ber­nadett indításgóljaival és Tamás Hazai pályán nem kegyelmeztek az ellenfélnek a siófoki hölgyek 1. Uniqa-Pécsi VSE 18 17 1 575-459 34 2. Rinyamenti KC 18 15 1 2 532-454 31 3. Tatai HAC 17 11 3 3 492-423 25 4. Álba Regia KSE 18 12- 6 591-496 24 5. Váci KSE 17 7 3 7 459-442 17 6. PLER KC II. 18 8 1 9 520-522 17 7. KK Ajka 17 7 1 9 489-186 15 8. Tököl KSK 17 6 3 8 456-468 15 9. HottSE 17 6 1 10 451-543 13 10. Szentendre KC 18 4 4 10 426-461 12 11. Szigetvári KSE 17 2 5 10 409-464 9 12. Bakonyerdő-Elmax VSE 18 4- 14 453-534 8 13. Ercsi VSE 18 3 2 13 463-564 8 1. Győri Audi ETO KC II. 15 14- 1 485-321 28 2. Veszprém Beton KC 14 12 1 1 423-330 25 3. UKSE Szekszárd 14 9 1 4 398-382 19 4. ÉTV-Érdi VSE 15 8 2 5 437-398 16 5. Siófok KC 15 8 1 6 424-396 17 6. Nagyatádi NKK 14 6 1 7 398-367 13 7. Marcali VSZSE 15 6 1 8 425-440 13 8. Szombathelyi FSE 15 4 110 344-438 9 9. Kozármisleny 15 3 210 328-412 8 10. VKL SE Győr 15 3 1 11 375-444 7 11. Szentendrei NKSE 17 3 113 458-567 7 Kornélia eredményes átlövőjáté­kával 8-8-ra egyenlített a mar­cali. A félidő hajrája az érdiek­nek sikerült jobban, így meg­nyugtató előnyt szereztek. A folytatásban a somogyiak az em­berfogással „kivették” Németh Helgát a játékból, ennek ellené­re tovább nőtt a különbség. Az utolsó tíz percben nagyszerűen kézilabdázott a Marcali. A csere­ként beállt Urbán Edina sikere­sen bontotta meg a hazaiak vé­dekezését, de az újabb egyenlí­tésre már nem maradt idő. JÓK: Bödör, Tamás K., Balogh P., Urbán E. samu László KÉZILABDA NB l/B, FÉRFIAK: TÖKÖL-RINYAMENTI KC NAGYATÁD 25-31(10-13) Tököl, 100 néző. Vezette: Alnecz, Sípos. RINYAMENTI KC NAGYATÁD: Zsobrák - Takács 7, Kiss G. 4, Kovács P. 5, Kiss J. 7, Kovacse- vics 1, Kovács I. 2. CSERE: Vár­tok (kapus), Kópicz 2, Borsos 2, Musits 1, Kiss M., Vojkovics, Antal, edző: Vártok Ákos. A bajnokság hatodik tavaszi fordulójában a Tököl otthonába látogatott az RKC csapata, volt miért visszavágni a hazai csa­patnak, hiszen ősszel fontos pontot raboltak Nagyatádon. A találkozó remekül indult, hi­szen Zsobrák kapus remekül pótolta a hiányzó Nagyvizelit, míg elöl remekül működött a nyitott védekezés elleni táma­dójáték. Rendre sikerült betöré­sekből gólokat szerezni, vagy éppen ezekből a betörésedből kapott büntetőket Kovács Péter, és Takács biztos kézzel értéke­sítette. A huszadik perc tájékán egy kettős emberhátrány követ­keztében még felzárkózott a Tö­köl, de a vendégcsapat újra ösz- szekapta magát, és ennek kö­szönhető a háromgólos félidei vezetés. A második félidő is re­mekül indult, hiszen hátul An­tal, Borsos, Kiss Gergely reme­kül védekezett, míg elöl Kiss József is eredményesebb volt. A különbség fokozatosan nőtt, és a csereként beálló Kópicz góljainak köszönhetően nyolc­gólosra duzzadt a vendégek elő­nye. Zsobrák a mezőny legjobb­ja volt, de a megérdemelt nagy­atádi sikerből az egész csapat kivette a részét. IFI:: Tököl-RKC 26-45 (8-3). LD: Szőke 10, Antal 8, Soós 7, Borsos 5. HORVÁTH GÁBOR Egy negyed alatt eldöntötték a kaposváriak kosárlabda nb ii Csak Polgár és Kertész tudta felvenni a harcot a somogyjádi sportcsarnokban KAPOSVÁRI EURO-PROFIL KE- SIÓFOKI KOSÁRSULI 113-76 (31-19, 35-19, 28-25, 29-21) Somogyjád, sportcsarnok, 50 néző. Vezette: Bartics, Koncsek. KAPOSVÁRI „EURO-PROFIL” KE: Kovács D. (27/3), Fonai (26), Márkus (4), Simon (8), Gelen­csér (11/9). csere: Babócsai (11/3), Csabai (10), Takács (16/3). edző: Ékes Tamás. SIÓFOKI KE: Polgár (32), Ker­tész (20), Hauk (6), Molnár (9). Veres (1). csere: Pákozdi (2), Rotschild (-), Pomucz (6). edző: Kertész Tamás. A somogyjádi sportcsarnok adott otthont a mérkőzésnek, ennek célja elsősorban a sport­ág népszerűsítése volt. A kapos­váriak a 8. percre 20 pontnyi különbségre tettek szert. Ez­után mindkét fél részéről igazi bemutatót láthatott a publi­kum. A vendégeknél a veterán Kertész center-poszton mutatta meg, hogy nem sokat kopott a tudása. Polgár vezéregyénisége volt a Balaton-partiaknak. A ka­posvári csapatból - az országos junior-döntő miatt - ugyan né­gyen is hiányoztak, a játékukon viszont ez nem volt érezhető. Mindkét edző valamennyi játé­kosának lehetőséget tudott ad­ni, a megszerzett 30 pontos ka­posvári előny egy pillanatig sem forgott veszélyben. JÓK: Kovács, Fonai, Babócsai, ilL Polgár, Kertész. A kaposvári Babócsai 11 pontig jutott a Siófok elleni mérkőzésen Remekeltek a gálán Vojvodáék JÓ TEUESÍTMÉNYT NYÚJTOTTAK Cl kaposvári meghívottak a Nyír­egyházán rendezett AllStar Gá­lán. A magyar válogatottban bemutatkozott - a távol mara­dó Kálmán László helyére be­ugró - Vojvoda Dávid, aki 14 pontot ért el, közte négy triplá­val. Az ellenfél Ligaválogatott csapatban szerepelő amerikai Larry Welton 22 pontjával emelkedett ki. Csapattársa, az egyedüli magyarként lehetősé­get kapó Orosz László hat pon­tot ért el. A találkozót 141-dó­ra fölényesen nyerték a magyar válogatott tagjai. Tovább üldözi a listavezető nemesvidi gárdát a Somogyszob MEGYEI III. OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG A 14. FORDULÓ EREDMÉNYEI. kapós csoport: Kisbárapá- ti-Kazsok 5-0; Nak-Gamás 3-1; Toponár-Zimány 3-2; Somodor-Szentgáloskér 1-0; Patalom-Somogyszil 2-3; Si- monfa-Somogyaszaló 0-4. AZ ÉLCSOPORT ÁLLÁSA: 1. Kisbárapáti 36 pont (52-7), 2. Somodor 30 pont (38-20), 3. Somogyaszaló 29 pont (48-17). BALATON CSOPORT: Balaton- szabadi-Balatonendréd 5-1; Balatonlelle SE Il.-Somogyba- bod-Nagyberény 4-1; Kötcse- Balatonújlak 1-0; Andocs- Ordacsehi 1-0; Somogymegy- gyes-Ádánd 2-2; Kereki-Ka- poly 0-1. AZ ÉLCSOPORT ÁLLÁSA: 1. Ba- latonszabadi 39 pont (68-16), 2. Andocs 28 pont (34-15), 3. Kereki 25 pont (24-17). ■ A tizenegy hazai és öt vendégsiker mellett csu­pán két pályán született döntetlen. DÉL-SOMOGY CSOPORT: Ne­mesvid-Görgeteg 5-1; Somogy- szob-lharosberény 4-0; Szu- lok-Homokszentgyörgy 2-1; Kutas-Somogysárd 1-1; Inke- Tarany 1-2; Mesztegnyő-Há- romfa 0-2. AZ ÉLCSOPORT ÁLLÁSA: 1. Ne- mesvid 39 pont (81-16), 2. Somogyszob 39 pont (47-9), 3. Háromfa 34 pont (38-21). így folytatják A 15. FORDULÓ PÁROSÍTÁSA. KAPÓS CSOPORT: Gamás­Szentgáloskér; Kazsok-Somo- dor; Somogyszil-Kisbárapáti; Somogyaszaló-Patalom; Topo- nár-Simonfa; Nak-Zi-mány. BALATON CSOPORT: Ádánd- Ordacsehi; Balatonendréd- Andocs; Nagyberény-Balaton- szabadi; Kapoly-Balatonlelle SE Il.-Somogybabod; Balaton- újlak-Kereki; Somogymegy- gyes-Kötcse. DÉL-SOMOGY CSOPORT: Ne­mesvid-Szulok (szombaton); Tarany-Iharosberény; Homok- szentgyörgy-Somogyszob; So- mogysárd-Görgeteg; Háromfa- Kutas; Inke-Mesztegnyő. A mérkőzéseket egységesen vasárnap 16 órakor játsszák. ■ Fenyő Gábor Helyet cserélt a Kaposújlak az Alsóbogáttal MEGYEI IV. OSZTÁLY A 16. FORDULÓ EREDMÉNYE Orci-Mezőcsokonya II. 4-1; Csc köly-Somogygeszti 2-0; Boc rog-Bárdudvarnok 1-0; Oszt< pán-Sántos 1-0; Szabás-Als< bogát 1-1; Mike-Kaposújla 1 -3; a Hetes szabadnapos volt. AZ ÉLCSOPORT ÁLLÁSA: 1. Bor rog 32 pont (36-13), 2. Kapó újlak 28 pont (39-34), 3. Alsób gát 26 pont (34-20). A 17. FORDULÓ PÁROSÍTÁSA: M zőcsokonya Il.-Csököly (szói baton); Kaposújlak-Osztopí (szombaton); Somogygeszt Bodrog; Sántos-Orci; Alsót gát-Mike; Hetes-Szabás. A mérkőzéseket vasárnap órakor játsszák. ■ Fenyő A női bajnokság állása A férfibajnokság állása