Somogyi Hírlap, 2009. március (20. évfolyam, 51-76. szám)

2009-03-17 / 64. szám

SOMOGYI HÍRLAP - 2009. MÁRCIUS 17., KEDD SPORT 11. Csak az atádi férfiak örülhettek kézilabda nb i/b Valamennyi női együttes elvesztette soros összecsapását Derekasan küzdöttek a nagyatádiak, de Szekszárdon a végjátékban már nem volt esély a fordításra Valamennyi somogyi női együttes vereséggel foly­tatta szereplését a kézi­labda NB I/B Nyugati cso­portjában. A férfiaknál Budapesten nyert az RKC. Tudósítóinktól NŐI KÉZILABDA NB l/B, NYUGATI CSOPORT: SIÓFOK KC-GYŐRI ETO AUDI KCII 17-31(9-16) Siófok, Beszédes iskola, 500 néző. Vezette: Bacs, Bán. siófok KC: Víg - Nagy R. 3, Horváth G. 2(2), Bloj 4(1), Gab- nai 1, Szepesi 2, Gyánó. csere: Scholtz (kapus), Kiss 0. 3, Csu­ka 2, Barczi, Pap 0., Ruppert, Tamás M. vezetőedző: Varga Jó­zsef. A Nyugati csoport legjobb csapata látogatott Siófokra, ahol telt ház és a győzelem reményé­ben pályára lépő hazai együttes várt a veretlen győriekre. A ta­lálkozó gyászszünettel indult, mellyel a napokban elhunyt Dravecz Károlyra, illetve a sió­fokiak átlövője, Gabnai Melinda édesapjára emlékeztek. A titkon remélt hazai győze­lem esélye mindössze tizenkét percig élt (5-6). Addig tudták tartani a lépést a siófokiak a győri fiatalokkal. Ezt követően folyamatosan nőtt a két csapat közti különbség, ami a szünetre már hétre duzzadt. A második félidő ott folytatódott, ahol az el­ső abbamaradt. A siófoki lányok tizennégy(l) percen át képte­lenek voltak gólt szerezni, így a játékrész közepén már tizenöt 1 volt a vendégek előnye (10-25). | A végére csak a különbség mér- | téke volt kérdéses, ám a félidő s második felére kiegyenk'tett lett a játék, így „csak” tizennégy gól­lal kaptak ki a házigazdák, ifi.: Siófok-Győr 28-31 (15-14). ld.: Dabóczi 5, Pap 0. 4, Ruppert 4, Varga N. 4, Vincze 0.4. KESZTHELYI ZOLTÁN VESZPRÉM BETON KC- NAGYATÁDI NKK 27-24 (12-11) Veszprém, Vetési Gimnázi­um, 350 néző. V.: Herczeg, Wie- demann. nagyatádi NKK: Pásztor - Som­lai 5, Kosár 3, Simon 1, Güba 3, Bőzsöny 11(6), Bárány. CSERE: Horváth (kapus), Gerlecz, Bá- csai, Mikó 1. edző: Tóth István. Bőzsöny támasztott lövésével szerzett vezetést az atádi együt­tes, majd két büntetőt értékesí­tett egymás után. Jól és kemé­nyen védekezett mindkét csa­pat, Gliba jól irányította a somo­gyiakat, így a vendégek vezet­tek rendre egy-két találattal. Igaz, ehhez az is kellett, hogy Pásztor két hétméterest is hárít­son. Az atádiakkal csak a Győr­ből frissen igazolt Vida tudta tartani a lépést góljaival. A vég­játékban Weigel, a veszprémiek balkezese összeszedte magát, három találatot ért el, így a ha­zaiak vonulhattak egygólos előnnyel pihenőre. A második játékrészt a balatoniak kezdték jobban, hárommal elhúztak, de a vendégek nem adták fel, né­gyet vágtak be Fekete Csilla ka­pujába egymás után. Felváltva estek a gólok, hol az egyik, hol a másik gárda vezetett egy találat­tal. Pásztor hárított ismét bün­tetőt 23-22-es atádi vezetésnél, de ezt a lélektani előnyt nem tudták kihasználni a somogyi­ak, és a hazaiak kiegyenlítettek. A végjátékban már nem a ven­dégeken múlott, hogy mi lesz a végeredmény. JÓK: Bőzsöny, Pásztor, Gliba. ivusza tamás UKSESZEKSZÁRD- MARCALIVSZSE 34-24 (16-14) Szekszárd, 400 néző. V.: Csányi, Zörgő. marcali vszse: Kerner - Ta­nai 2, Tamás K., Major 6(1), Ko­vács J. 7(4), Balogh P. 5, Pék E. 2. csere: Bödör (kapus), Pék P. 2, Nagy K., Bájhóber, Fehér, Ur- bán E., Urbán R. edző: Tóth Ist­ván. Marcali szemponból rosszul kezdődött a találkozó. A három tolnai találatra nem tudtak vála­szolni a vendégek. A félidő végé­ig elsősorban Major Andrea be- állós játékával mégis felzárkó­zott a somogyi együttes. A 40. percben egyenlítési lehetőséget szalasztott el a vendégcsapat. A ziccert azonban biztosan védte a szekszárdiak csereként beállt hálóőre. Ettől kezdve egy 8-0-ás sorozatot produkált a hazai együttes, amely biztosan nyerte az összecsapást. ióK: Tanai, Ma­jor A. SAMU LÁSZLÓ FÉRFI KÉZILABDA NB l/B, NYUGATI CSOPORT: PLER ll.-RINYAMENTI KC 24-25 (12-10) Budapest, 50 néző. V.: Ács, Báder. RINYAMENTI KC NAGYATÁD: Nagyvizeli, Takács 6, Kiss G. 2, Kovács P. 7, Kiss I., Kovacsevics, Kovács I. CSERE: Zsobrák (ka­pus), Oszlár 4, Kiss M. 1, Borsos I, Kópicz, Musits, Antal, edző: Vártok Ákos. A múlt heti, Pécs elleni hazai fiaskó után a Pler II. otthonába látogatott az RKC csapata. Az utóbbi években rendszeresen megizzadt a nagyatádi csapat a győzelemért. A találkozó jól in­dult, részint Nagyvizeli jó telje­sítményének köszönhetően két­gólos előnyre tett szert az RKC csapata. Ekkor azonban a pleres fiatalok nyitott védekezése ellen tehetetlennek bizonyultak a nagyatádi átlövők. A hatosfalas védekezés jelentősége jelentő­sen visszaesett. A vendégcsapat csak futott az eredmények után. A második félidő elején Oszlár, Takács és Kovács Péter gyors in­dulásgóljainak köszönhetően már az RKC vezetett négy góllal. A végjáték kissé érdekesre sike­rült, hiszen a játékvezetők folya­matosan állították ki a vendég­játékosokat. Az utolsó két perc­ben már csak három RKC-játé- kos volt a pályán, és ebben a szi­tuációban Takács bravúros átlö- vésgólt szerzett. Az utolsó tíz másodpercben az ellenfél kapu­sa helyett mezőnyjátékost ho­zott fel, aki elfelejtett megkülön­böztető trikót húzni. Azonban ahelyett, hogy kiállították volna, hagyták, hogy a pályán felhúzza a mezét JÓK: Nagyvizeli, Takács, Oszlár, Kovács Péter. IFI: Pler II. -RKC 34-26 (16-18). ld.: Bor­sos 11, Horváth 4. HORVÁTH GÁBOR A marcali gárda Szekszárdon, a kaposvári Győrben kapott ki FÉRFI KOSÁRLABDA NB. II, NYUGATI CSOPORT: MARLEY FKSE SZEKSZÁRD- MARCALI VSZSE 97-73 (19-15, 24-26, 31-10, 23-23) Szekszárd, 50 néző. V.: Krékity, Szalai T. marcali vszse: Magyar V. (25/9), Horváth P. (26/18), Ko­ma (7), Csobod (7), Bene (6). csere: Szíva (2), Tóth Z. (-). edző: Várfalvi István. Fodor Dénes a találkozó előtt belázasodott, így Szekszárdon sem tudott a legjobb összeállí­tásban pályára lépni a Marcali VSZSE. Ennek ellenére Magyar Viktor eredményességével és Horváth Péter szokásos triplái­val tartotta magát a somogyi gárda. Két negyed után mind­össze két pont különbség volt a csapatok között. A harmadik tíz perc mindig kritikus időszak a marcali együttes szempontjá­ból, ez Szekszárdon is így volt. Ezt a szakaszt 21 pontos kü­lönbséggel nyerte a hazai együttes, ezzel eldöntötte a ta­lálkozót. JÓK: Magyar V., Hor­váth P. SAMU LÁSZLÓ SZÉCHENYI EGYETEM GYŐRI KC- KAPOSVÁRI EURO-PROFIL KE 96-88 (9-24, 24-20, 27-22, 22-26,16-6) HOSSZABBÍTÁS UTÁN KAPOSVÁRI EURO-PROFIL KE: Fónai (12), Márkus (30/21), Si­mon (2), Kovács M. (2), Bíró (20). CSERE: Ötvös (12/12), Ro- manek (-), Babócsai (8/6), Csa­bai (2). edző: Ékes Tamás. Parádésan kezdte a találkozót az Ékes-legénység, a remek vé­dekezésnek köszönhetően az el­ső tíz percben mindössze három mezőnykosarat tudtak szerezni a vendéglátók (9-24). A folyta­tásban kaposvári triplaparádét láthatott a publikum, Ötvös, Márkus és Babócsai találataival már 39-55 állt az eredményjel­ző táblán. A házigazdák ezt kö­vetően sorra betaláltak kintről, és a nagyszünetre 60-66-ra zár­kóztak. A 4. játékrészben men­tálisan elfáradt a kaposvári ala­kulat, sok volt a hiba, és átvette a vezetést Győr. A hosszabbítás­ban a fegyelmezetlenül, széteső- en játszó KE csak futott az ered­mény után, a fiataloknak még sok hasonló csatát kell megvív­niuk ahhoz, hogy a kiélezett végjátékokban is higgadtan tud­ják a megszerzett előnyöket győzelemre váltani, jók: Már­kus, Bíró. ■ Kun Z. Tizenegyszer avatták fel az Ifikör portását Az ötödiket is szettveszteség nélkül húzták be röplabda nb i Csak a nyitójátszma hozott némi izgalmat, a másik kettőt simán lerendezték JAKO SPORTCSARNOK KUPA NAGYBAJOlVll KISPÁLYÁS TEREMLABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG A 16. FORDULÓ EREDMÉNYEI: Oázis Fagyizó-Ifikör 11-3; Ka- darkút-Vásártéri Falábúak 4-3; Segesdi öregfiúk-Kolping Iskola 3-2; Vése-Kutas 3-1; Nagyba­jomi öregfiúk-Mező utca 3-3. az élcsoport ÁLLÁSA: 1. Ka­darkút 41 pont, 2. Segesdi öreg­fiúk 37 pont, 3. Vése 35 pont. A KEDDI 17. FORDULÓ PÁROSÍTÁ­SA: Segesdi öregfiúk-Vése 17.30 órakor; Kadarkút-Kolping Isko­la 18.15-kor; Nagybajomi öreg- fiúk-Ifikör 19-kor; Mező ut- ca-Vásártéri Falábúak 19.45- kor; Oázis Fagyizó-Kutas 20.30- kor. ■ Fenyő G. KOMÉTA-KAPOSVÁR SE- DUNAFERR SE 3-0 (21,16,15) Kaposvár, Városi Sportcsarnok, 200 néző. V.: Szabó P., Mezőffy. KOMÉTA-KAPOSVÁR SE: KaSZap (-), Ferreyra (8), Nagy J. (9), Schulcz (12), Kántor (9), Kovács Z. (8). csere: Molnár D. (liberó), Mikula (1). vezetőedző: Zarka Péter. DUNAFERR SE: Tóth A. (5), Herczeg (4), Csépke (3), Bokor E. (12), Lukács (5), Bokor G. (4). csere: Engyel (liberó), Puspán (-), Hatvány A. (-), Hatvány Zs. (1), Kovács S. (-). vezetőedző: Ruffing Péter, edző: Kelemen István. Miután a Kométa-Kaposvár SE idegenben szettenként átlag­Kaszap Tamás (balról) és Kovács Zoltán is jól tette a dolgát a pályán Bájnokköszöntő A TALÁLKOZÓ ELŐTT kÖSZÖntötték az 1. MCM-Kométa Kaposvár csapatának a tagjait, akik nem­rég elhódították Dunaújváros­ban az országos ifjúsági kupát bán csupán 16 pontot engedélye­zett a Dunaferrnek, így túl sok jóra nem számíthattak a somo­gyi megyeszékhelyen. Ennek el­lenére szorosan alakult a nyitó­játszma; a vendég dunaújvárosi­ak még úgy is meg tudták nehe­zíteni a hazaiak dolgát, hogy tö­ménytelen mennyiségű akcióju­kat elszúrták. A folytatásban az­tán helyreállt a rend a pályán. Előbb Nagy József osztogatta a takarókat, majd Schulcz István kergette őrületbe az újvárosi­akat leheletfinom ejtéseivel. Ek­kor egyébként már egészen szép megoldásokat is láthattunk. A harmadik, utolsó felvonásról elég legyen annyi: ha nincs a vendégeknél egy bizonyos Bokor Elek, alighanem még nagyobb lett volna a különbség a két együttes között. ZARKA PÉTER: - Tettük a dol­gunkat a fiatal és lelkes Dunaferr ellen. ruffing Péter: - Fiatalok és még kicsit hóhérnak vagyunk, de lesz ez még jobb is. Különö­sen centerposzton volt hatalmas a különbség. ■ Fenyő Gábor » %