Somogyi Hírlap, 2009. február (20. évfolyam, 27-50. szám)

2009-02-23 / 45. szám

Nem sikerült a télies tavaszi idénynyitó labdarúgó nb i A Kaposvári Rákóczi és a Siófok is egygólos vereséget szenvedett a rajton Vereséggel kezdték a ta­vaszt a somogyi csapatok, miután a Kaposvári Rá­kóczi FC a bajnoki cím­védő MTK Budapest, a BFC Siófok pedig az FC Fehérvár otthonában ma­radt alul. Temesvári I., Keszthelyi Z. MTK BUDAPEST-GABONA TRANSZ KAPOSVÁRI RÁKÓCZI FC 2-1 (O-O) iogosan bosszankodtak a mérkőzés után a kaposvári játé­kosok, hiszen egy néhány per­ces „rövidzárlat” miatt szinte a semmiből kétgólos előnyt szer­zett a .bajnoki címvédő, amit a zöld-fehérek nem tudtak egali­zálni. Pedig több is volt ebben az összecsapásban, s a helyze­tek alapján nem lett volna külö­nösebb meglepetés, ha megosz­toznak a pontokon a csapatok. A 14. percben Jovánczai Zol­tán előtt adódott gólszerzési le­hetőség, ám Boris Gujic remek átadása után a lövésre készülő kaposvári csatár elől Végh Zol­tán bravúrral menteni tudott. A hómentesített, ám egy kissé fa­gyos pályán ezt követően nem sok helyzet borzolta a didergő szurkolókat, majd a 35. perc­ben Hrepka elé került a labda, aki nagy helyzetben hét méter­ről fölé bombázott. A második játékrészben az­tán felpörögtek az események, s ehhez nagyban hozzájárult a szünetben pályára lépő Lencse László, aki lendületet adott a fő­városi gárdának, s bizony mindkét kék-fehér találatból ki­vette a részét. Az 52. percben Lencse 13 méteres lövését köve­tően a bal kapufa mentett, ám a vendégek - bár már náluk volt a labda - nem tudtak felszaba­dítani, Hrepka pedig köszönte az ajándékot, és közelről a háló­ba továbbított (1-0). Hat perccel később egy lab­davesztést követően Lencse ira­modott meg a bal oldalon, kö­zépre adása után Gosztonyi tol­ta a labdát Kanta J. elé, aki a 15 méterről higgadtan a bal alsó sarokba helyezett (2-0). Prukner László kettős cseré­vel próbált segíteni nehéz hely­zetben lévő csapatán, és Zsol­nai Róbertét, valamint Hegedűs Dávidot is csatába küldte. A lát­hatóan megélénkült kaposvári­ak pedig kisvártatva szépíteni tudtak. A 66. percben Lambu- lics ütött kézzel a labdába a 16- oson belül, a megítélt büntetőt pedig Zahorecz Krisztián a léc alá bombázta (2 1). Újra nyílttá vált a mérkőzés, s bizony a 70. percben centikre voltak a zöld-fehérek az egyen­lítő találat megszerzésétől: Jo­vánczai remek ütemi átadása után N. Nikolics került nagy helyzetbe, de Végh bravúros vé­déssel mentette meg csapatát a góltól. Voltak biztató jelek a Rákóczi játékában, de sajnos hibák is. Azt azonban nem szabad figyel­men kívül hagyni, hogy a baj­nok otthonában szenvedett mi­nimális különbségű vereséget a zöld-fehér együttes. ■ mm i iiiiiiiíE'v;:' i M ¥ ' í ' ■- ^ A küzdelemre nem lehetett panasz. A kaposvári Grúz Tamás (balra) nagy csatát vívott az MTK középpályásával, Kanta Józseffel Mindkét oldalon sok hibával játszottak Aczél szerint lehet építeni a fehérvári meccsre garami József: Sok hibával játszottunk az első félidőben, s bizony nehezen kerültünk hely­zetbe. Fordulás után aztán egy nagyon jó huszonöt percet pro­dukáltunk, ám kétgólos hátrá­nya után is lábra kapott a Rá­kóczi, és szoros lett a vége. Ösz- szességében azonban úgy ér­zem, hogy megérdemelten tar­tottuk itthon a három pontot. prukner László: Egy nagy helyzettel kezdtük a mérkőzést, ami sajnos kimaradt Sok ki nem kényszerített hibát követ­tünk el, s az egyéni taktikai fe­gyelmezetlenségek megpecsé­telték a sorsunkat Ezt követő en már csak futottunk az ered­mény után, bár még így is meg­volt a lehetőségünk a pontszer­zésre. varga István: Nem felhőtlen az örömünk, kimaradt sok ziccerünk közben egy hibából gólt kaptunk Ráadásul a csa­pat a mérkőzés egyes szaka­szaiban nem hozta a várt, mindenre elszánt, kezdeménye­ző játékot Nem szabad időhú­zásra játszani, és helyenként ma is az „öreguras, totyogós” futball jellemzett minket aczél Zoltán: Mindkét félidőt jól kezdtük, de két nagy he­lyezkedést hibából gólt kap­tunk, ami döntően befolyásol­ta a végeredményt Az első vé­gén feljöttünk, akadt is helyze­tünk, de a másodikban kapu elé sem jutottunk. Dicséret ille­ti a játékosokat, akik nem es­tek össze, szépíteni tudtak. Er­re építhetünk. FC FEHÉRVÁR- BFC SIÓFOK 2-1 (1-0) Ha a házigazdák belövik a helyzeteiket, gólokkal nyernek, ha viszont Koós az utolsó pilla­natban pontosan céloz, ponttal távozik a BFC Siófok Székesfe­hérvárról. Siófoki szempontból pocsékul kezdődött a találkozó, hisz már a meccs elején gólt lőtt a védők hibáját kihasználó Alves (1-0). Kantáék a 17. perc­ben találtak kaput először a gyengén játszó Ndjodo révén, aztán a folytatásban Sütő csú­szott el, de Sitku elszórakozta a ziccert. A 29. percben Ivancsics visszafejelt labdáját lőtte kapu­ra Magasföldi, ám a védők blok­kolták a labdát a támadó szerint kézzel, amit jelzett is! - Egyér­telmű kezezés volt, amit ha a já­tékvezetőnek nem is, a partjel­zőnek látnia kellett - bosszan­kodott a támadó. A félidő végére fölénybe kerültek a vendégek: előbb Magasföldi bombáját véd­te bravúrosan Sebők, majd Sütő szöglet utáni fejesét mentette Sitku a gólvonalról! A második játékrészt két Mi- linte-bravúr vezette fel: előbb Sitku lövését ütötte kapufára, majd Nagy ismétlését szögletre (48.p). Tíz perc múlva megint Sitku hibázott ziccerben, ám Polonkai már növelte az előnyt (2-0). A folytatásban a gólvonal­ról Tusori (78. p.), majd Milinte (80. p.) mentett hatalmasat Pavlicic lövéseinél. Ahogy az el­ső, úgy a második játékrész vé­gén is Aczél Zoltán tanítványai kerültek fölénybe. Magasföldi gyorsan elvégzett egy bal oldali szabadrúgást, középre gurított, ahol Nagy tovább tette a labdát a jobb oldalon érkező Kantá­nak, aki egy csel után ballal a jobb sarokba tekert (2-1). A vé­gén aztán érkezett az a bizonyos Koós-helyzet, ami pontmentést jelenthetett volna... A házigazdák fölényét mu­tatja, hogy ők tizenkilenc, Kan­táék pedig hét alkalommal pró­bálkoztak, amiből négy talált kaput, három az első félidőben. - A fehérvári klubnak nagyobb a költségvetése, kiforrott játé­MTK Budapest 2-1 ((Hl) Kaposvári Rákóczi FC MTK: Végh - Radulovics, Lambulics, Pintér Á„ KAPOSVÁR: Kovács Z. - Graszl K. (Zsolnai, Hidvégi - Hrepka, Pátkai, Zsidai, Melczer (Len- 64.), Grúz, Petrák, Zahorecz - Gujics, Pest, cse, 46.) - Kanta J. (Szabó Á., 92.), Gosztonyi Obrics (Hegedűs, 64.), Kovácsevics (Farkas Z, (Kecskés, 89.) 72.) - Jovánczai, Nikolics. Vezetőedző: Garami József. Vezetőedző: Prukner László. Hidegkúti Stadion, 500 néző. Játékvezető: Farkas Gólok: 1-0 Hrepka (52.), 2-0 Kanta J. (59.), 2-1 Zahorecz (66., 11-esből) Fehérvár 2-1 (14) BFC Siófok FEHÉRVÁR: Sebők Zs. - Andics, Koller, Hor­váth G., Mohi - Nagy D. (Pavlicsics, 70.), Far­kas B., Tkacsuk, Polonkai - Sitku (Vujovics, 70.), Alves. Vezetőedző: Varga István. SIÓFOK: Milinte - Horváth G., Hegedűs Gy., Sütő, Köntös - Ivancsics (Bojtor 68.), Tusori, Nagy L, Kanta Sz. - Magasföldi, Ndjodo (Koós, 64.) Vezetőedző: Aczél Zoltán Székesfehérvár, 1314 néző. Játékvezető: Bede Gólok: 1-0 Alves (5.), 2-0 Polonkai (59.), 2-1 Kanta Sz. (87.) A további eredmények VASAS­BUDAPEST HONVÉD 3-1 (3-0) Illovszky Stadion, 1500 né­ző. V.: Vad II. gólszerzők: Tóth A. (5.), Németh N. (33.), B. Tóth (40.), illetve Herceg­falvi (59.). KIÁLLÍTVA: Pillér (87.). DVTK-REAC 2-1 (1-1) Miskolc, 2500 néző. V.: Né­meth. gólszerzők: Hómmá (32.), Takács P. (64., 11-es­ből), illetve Nyerges (35., 11- esből). PAKS-KECSKEMÉT 2-2 (1-2) Paks, 1000 néző. V.: Szabó S. gólszerzők: Tököli (35.), Báló (85.), illetve Yannick (37.), Csordás (38., 11-esből). kiállítva: Gyagya (45.). NYÍREGYHÁZA-ÚJPEST FC 1-3 (1-1) Nyíregyháza, 2500 néző. V.: Iványi. Gólszerzők: Apostu (4., 11- esből), illetve Kabát (25.), Mijadinoszki (66.), Rajczi (84.). A Győri ETO-Szombat- helyi Haladás mérkőzést kedden 17 órakor, míg a Za­laegerszegi TE-Debreceni VSC-TEVA összecsapást szerdán 17 órakor játsszák. A 17. FORDULÓ PÁROSÍTÁSAI: Február 27., péntek, 19 óra: Szombathelyi Haladás-FC Fehérvár. Február 28., szom­bat, 15 óra: Újpest FC-Vasas. 17 óra: BFC Siófok-Nyíregy­háza Spartacus FC; REAC- Paks; Kaposvári Rákóczi FC-Diósgyőri VTK; Bp. Hon- véd-MTK; Kecskeméti FC- Zalaegerszegi TE. Március 1., vasárnap, 17.30 óra: Debrece­ni VSC-Győri ^TO. kosokkal rendelkezik, mégis igyekeztünk partiban lenni ve­lük - értékelt Magasföldi József. - Valóban keveset veszélyeztet­tünk, mert nem voltak felépít­ve a támadásaink. A mentsé­günkre szóljon, hogy második alkalommal játszottunk füves pályán, de nem akarom erre fogni a vereséget. A kiesés elkerüléséért küzdő Balaton-partiak a következő fordulóban hazai pályán a Nyír­egyháza Spartacus ellen lép­nek pályára. A bajnokság állása 1. DVSC-TEVA 15 10 3 2 33- 14 33 2. Újpest FC 16 9 6 1 30- 18 33 3. Vasas 16 10 1 5 30-24 31 4. Haladás VFC 15 1 3 5 22- 13 24 5. Nyíregyháza 16 6 6 4 21 - 17 24 6. FC Fehérvár 16 7 3 6 19 -20 24 7. Kecskeméti TE 16 6 4 6 25-21 22 8. ZTEFC 15 6 4 5 25-22 22 9. MTK Budapest 16 6 4 6 22 -23 22 10. Diósgyőri VTK 16 6 4 6 19-27 22 11. K. Rákóczi FC 16 6 3 7 27-23 21 12. Bp. Honvéd 16 5 4 7 23-28 19 13. Paksi SE 16 5 4 7 23-33 19 14. Győri ETO FC 15 5 3 7 23- 19 18 15. BFC Siófok 16 2 2 12 10-29 8 16. REAC 16 2 2 12 20-41 8 E^S^S^M^M^^^^^^FONTOSMÉRKŐZÉSENAfflro^AGABinOSGYÖZE^^ »T|^ ilj ansiiBnnikkférfikf7iiURnnrenpnTű I SZÍNVONAL ________ Ny itó forduló pocsék pályán néhol szép »M ■ ■:-v: megoldásokkal. HANGULAT Még egy kisebb sió­foki mag is szurkolt Í az 1314 néző közt. ' 'XNflPV JÁTÉKVEZETŐ ~ I Magasföldi szerint kézzel blokkolták a lövését... SZÍNVONAL Inkább a második félidőben voltak szép jelenetek. HANGULAT A Hungária-körúton már megszokott JÁTÉKVEZETŐ ~ I Különösebb hiba nélkül vezette első ■*’ :** : NB l-es meccsét.