Somogyi Hírlap, 2008. november (19. évfolyam, 256-279. szám)

2008-11-03 / 256. szám

SPORT SOMOGYI HlRLAP - 2008.N0VEMBER 3., HÉTFŐ 10 Legyőzték a listavezetőket labdarúgó nb in A Nagybajom és a Nagyatád is négy gólt kapott A kaposvári Balogh László (balra) góllal segítette a Rákóczi ligacsapatát a Szentlőrinc elleni sikerhez Hazai pályán szakadt meg a Kaposvölgye jó sorozata NB ll/NYUGATI CSOPORT KAPOSVÖLGYE VSC NAGYBERKI- GYŐRI ETO II. 3-4 (2-0) Nagyberki, 150 néző. V.: Ki­rály K. KAPOSVÖLGYE VSC; StrubliCS - Jagodits, Vaskó, Udvari, Fellai (Juhász, 64.) - Huzmi, And- ruskó, Fodor (Micsics, 70.), Kal­már (Hock P., 82.), - Kardos, Godslove. edző: Horváth Lajos. GYŐR ii.: Molnár - Berde, Ko­vács Z., Csermei, Szemerei - Dorogi, Kiss M., Copa, Vető - Eugene, Pákolicz. edző: Kle- ment István. gólszerzők; Andruskó (30., 36.), Huzmi (58.), illetve Kiss (47.), Dorogi (62., 67.), Pákolicz (83.). Két ellentétes félidőt produ­káltak a csapatok. A második játékrészben a nagyberki véde­lem több hibát is vétett, így pon­tot sem szerzett a Kaposvölgye. jók: Pákolicz, Berde, Dorogi, Kovács. HOCK GYÖRGY ■ Andruskó Attila két gól­jával a szünetben még biztosan vezetett a Ka­posvölgye, de a Győr a második félidőben meg­fordította a mérkőzést. BARCSI SC- ZTE II. 1-2 (1-1) Barcs, 200 néző. V.: Kovács J. BARCSI SC: Kuczkó - Stílét, Matus, Kőkuti, Pókos (Bakó, 78.) - Tolnai, Ferenczi (Iván, 73.), Horváth P., Kordé - Kolle­ga K., Németh Zs. (Tompa, 60.). szakmai igazgató: Torna Ár­pád. edző: Tulok István. zte ii.: Pogacsics - Bozsoki, Balogh T., Kovács G. (Horváth A., 42.), Rák, Ferkó (Fülöp, 67.), Mirceta, Petneházi, Kottán (Zsömje, 60.), Délczeg, Balázs. edző: Dobos Sándor. gólszerzők: Kollega K. (45.), illetve Balázs (39.), Petneházi (53., 11-esből). KIÁLLÍTVA: MatUS (52.). Hazai mezőnyfölény ellenére a vendégek szereztek vezetést, amit Kollega K. még kiegyenlí­tett. A második félidőben em­berhátrányba került a Barcs, amely balszerencsés vereséget szenvedett a jó erőkből álló zalaegerszegi vendégegyüttes ellen. JÓK: Horváth P., Kollega K., Kőkuti, illetve Balázs, Petne­házi, Mirceta. mezei József A Dráva csoportban a Rá­kóczi, míg a Duna csoport­ban a Siófok ligacsapata győzte le a listavezető Szentlőrinc, illetve Sziget- szentmiklós csapatát. Tudósítóinktól NB lll/DRÁVA CSOPORT BONYHÁDI VLC-AC NAGYBAJOM 4-0 (1-0) Bonyhád, 150 néző. V.: Usprung. ac nagybajom: Noé - Banai, Pap M., György Zs., Babai - Androsics, Csörgei, Laki 0., Hor­váth Á. (Dalavits, 58.) - Szabó A. (Nagy R., 58.), Bázel (Andricz, 46.). EDZŐ: Hanusz János. gólszerzők: Csende (23., 65.), Vízdár (55.), Sebestyén (89.). kiállítva: Andricz (54., a já­tékvezető megsértéséért). Súlyos vereséget szenvedett Bonyhádon a lélektelenül, aka­ratgyengén és fegyelmezetlenül játszó újonc nagybajomi együt­tes. TÖRŐ BALÁZS PVSK-NAGYATÁDI FC 4-1 (3-0) Pécs, 50 néző. V.: Minker. NAGYATÁD: Patak - Prucsi, Pin­tér T., Horváth I., Varga II. B. (Vukmann) - Kiss I., Szabó M., Vajda, Brezovszky - Balogh (Ernyes), Pércsi (Pintér D.). edző: Papp Zoltán. gólszerzők: Laki G., Varga I. B., Pest R., Máté Gy., ill. Kiss J. jók: Laki G., Máté Gy., Pest R., Varga I. B., illetve Kiss J. KAPOSVÁRI RÁKÓCZI FC II.- SZENTLŐRINC 2-0 (0-0) Kaposvár, Cseri út, 100 néző. V.: Molnár A. kaposvári Rákóczi fc ii.: Hor­váth L. - Szolomajer, Szeles, Márton, Balogh L. - Németh P., Keczeli, Tabi (Bérezi, 80.), Ato (Németh M., 53.) - Kerekes (Akácsos 60.), Reszli. EDZŐ: Pusztai László, Balázs József. gólszerzők: Balogh, Reszli. A második félidőben feljavult a hazaiak játéka, amellyel bebiz­tosították a bajnokesélyes ellen a győzelmet. JÓK: Szolomajer, Szeles, Tabi, Balogh L. takács Róbert MARCALI VFC-BOGÁD 1-2 (1-0) Marcali, 130 néző. V.: Kondá- kor. marcali: Hajba - Lakics, Károli, Körösi (Zugor, 15.), Kor­mos - Takács M. (Kovács 0., 79.), Kovács P., Mixtai, Németh A. - Németh B., Zsiga, edző: Né­meth István. GÓLSZERZŐK: Takács M. (27.), illetve Sági (74., 78.). Közepes iramú és színvonalú mérkőzésen a hazaiak hetven- három percig győztesnek érez­hették magukat, de a csereként beállt Sági négy perc alatt a vendégek javára fordította a mérkőzést. JÓK: Takács M., Lakics, illetve Sági, Hegedűs, Csabai. IVUSZA ISTVÁN DUNA CSOPORT SZIGETSZENTMIKLÓSI TK-BFC SIÓ­FOK II. 0-1 (0-1) Szigetszentmiklós, 120 néző. V.: Bányai. BFC SIÓFOK II.: Balikó - Kerényi, Sütő, Márton, Orosz - Horváth A., Gadó - Győrök, Krizbai (Tóth R., 85.), Horváth B.- Handler (Hollósi, 80.). EDZŐ: Horváth Károly. > gólszerző: Győrök (32.). Az eddig veretlen, listavezető otthonában nyertek a siófokiak egy minden igényt kielégítő, az NB Ill-nál magasabb színvonalú találkozón. Horváth Károly együttese fegyelmezett, taktikus játékának köszönheti a három pontot, mellyel negyedik helyen áll a bajnoki táblázaton. KESZTHELYI ZOLTÁN III. KERÜLETI TUE- BALATONLELLE SE 2-3 (2-2) Budapest, 100 néző. V.: Mol­nár Cs. BALALTONLELLE SE: Erdei - Ko- csis, Kenéz, Juhász, Petronovics (Pap, 65.) - Takács, Mogyoróssy, Balogh, Kiss, Valla - Galgóczi (Földes, 89.). EDZŐ: Kovács Já­nos. gólszerzők: Lendvai (40.), Bakos (42., 11-esből), illetve Galgóczi (18., 32., 82.). A jól játszó Balatonlelle 2-0-ás vezetés után pár percre kienge­dett, melyet a hazaiak kihasznál­tak, de a vendégek végül mind­három pontot megszerezték. JÓK: Kenéz, Galgóczi, Balogh. KENÉZ ISTVÁN A DRÁVA CSOPORT TOVÁBBI EREDMÉNYEI: Komló-Nagykani- zsa 1-3, Bermend-Szekszárd 1-1, Pécsvárad-Mohács 4-3, Paksi FC II.-Dombóvár 3-1. A bajnokság állása 1. Szentlőrinc SE 12 9 2 1 26 11 29 2. Pécsi VSK 13 7 4 2 26 17 25 Paks liga 14 7 2 5 36 21 23 4. Szekszárd 13 6 5 2 25 12 23 5. K. Rákóczi liga 13 7 2 4 27 17 23 6. Komlói Bányász 13 6 4 3 25 18 22 7. Nagykanizsai TE 13 7 1 5 23 22 22 8. Bogád SE 12 6 2 4 15 14 20 9. Marcali VFC 13 5 1 7 15 20 16 10. Dombóvári FC 13 4 3 6 15 15 15 11. Nagyatád FC 13 4 2 7 17 23 14 12. Pécsvárad 13 4 2 7 20 30 14 13, Mohács 13 4 1 8 16 27 13 14. Nagybajom 14 3 3 8 12 27 12 15. Beremend 13 3 2 8 13 23 11 16. Bonyhád 13 3 2 8 19 33 11 Salamon Szabolcs kétszer állhatott a dobogó tetejére a faddi versenyen Huszonegy érmet nyertek a so­mogyiak a faddi VIII. Seiken- kupán, ahol megyénk csapatai különdíjat is vehettek át. A nők között a somogyvári Török Hen­rietta Kinga, a férfiaknál pedig a leilei Salamon Szabolcs kapta a legeredményesebb versenyző­nek járó díszes serleget. A Bala­tonszárszó sportolói hét medál-' lal tértek haza. A SOMOGYVÁR EREDMÉNYEI: 9 évesek, kata: 1. Rosta Martina. 11 évesek, kata: 1. Skrinyár Márk. 12 évesek, kata 1. Tóth Rebeka, 2. Torma Anna. 13 éve­sek, kata: 1. Török Henrietta Kinga, ...3. Dávid Alexandra. 15 évesek, kata: 1. Karmacsi Fan­ni. 11 évesek, kumite: ...2. Skrinyár Márk. 13 évesek, kumite: ...2. Török Henrietta Kinga. A BALATONLELLE EREDMÉ­NYEI: 12 évesek, kata: 1. Sala­mon Szabolcs, 2. Béres Viktor, kumite: 1. Salamon Szabolcs. 13 évesek, kata: 1. Berki Bence, 2. Molnár Roland. a Balaton­szárszó eredményei: 8 évesek, kata: 1. Máj László, ...3. Szipli Bálint. 9 évesek, kata: ...2. Sze­kér Bálint, kumite: ...3. Szekér Bálint. 10 évesek, kata: 1. Varga Barna, kumite: ...2. Varga Bar­na. 16 évesek, kata: ...2. Si- mándi Gergő. ■ Gamos A. Aranyeső hullt a Baross-Budokára Tarjánban A Somogyi TISZK siófoki Baross középiskolájának Budoka klub­ja remekelt Tarjánban. A fiatal karatékák öt arany-, két ezüst­ös négy bronzérmet szereztek a IV. J & S Speed nemzetközi via­dalon. A Baross-Budoka jelenleg a 3. az országos ranglistán. A tarjáni viadalon Fekete Far­kas Mór, Major Martina gyerek, Tóth Alexandra serdülő, Tóth Zsófia és Máramarosi Henrietta pedig az ifjúsági korcsoportban szerzett egy-egy aranyérmet. Az utóbbi az első helyet épp klubtársa, Tóth Zsófia elől sze­rezte meg, sőt az arany- mellé begyűjtött még egy ezüstérmet is. A csapat bronzérmeit ezúttal Rusznák Gábor, Rusznák And­rea, Lizák Richárd és Márama­rosi Dániel szállította. ■ Z. K. Becsülettel küzdött Szombathelyen a Kaposvár kosárlabda nb i/A Majd negyven pontot termelt a jól játszó litván Kestutis Marciulionis A gyirmótiak állnak az élen a másodosztályban falco kc szombathely­kaposvári KK 98-78 (30-21, 22-15, 25-22, 21-20) Szombathely, 2200 néző. V.: Bodnár, Gál, Fodor. FALCO KC SZOMBATHELY: Kál­mán (21/6), Pankár (9/9), Csirics (19/12), Perincsics (18/3), Horváth Z. (12). CSERE: Ocitti (8/3), Harrelson (3/3), Lakatos (7/3), Vida (1). vezető­edző: Szrecsko Szekulovics. Edző: Vida András. kaposvári KK: Marciulionis (37/21), Vojvoda (4), Welton (21/3), Hoffmann (5), Orosz (9). CSERE: Kovács D. (-), Márkus (2). vezetőedző: Dzunics Bra- niszlav. Edző: Fekete Ádám. A januárban itt szerepelt ­109-65 arányú vereséget szen­vedett - kaposvári kezdőcsa­patból mindössze Orosz ma­radt hírmondónak. A Csirke és Kiss K. sérülése miatt tartalé­kos vendégek a juniorokkal töl­tötték fel a meccsre készülő ke­retet. ' Perincsics vezérletével ira­modott meg a Falco; a hazaiak erőcsatára gyakorlatilag kénye kedve szerint érte el kosarait. A vendégek részéről a két triplát szerző Marciulionis próbálta tartani a lépést. Az első negyed végére három Csirics-triplával már tetemessé vált a Falco elő­nye. Küzdött, hajtott a Kapos­vár, de egyre jobban fáradtak a játékosok. Marciulionis a har­Kestutis Marciulionis (fehérben) 37 pontot szerzett Szombathelyen madik faultját is begyűjtötte, így kényszerből a padra került. A harmadik negyedre ismét kezdőcsapatával érkezett a KKK, amelyben Marciulionis erőn felül teljesítve próbálta meg a lehetetlennek tűnő fel­zárkózást. A játékrész végére felőrölte a kaposváriak ellenál­lását a folyamatosan cserélő Falco, amelyben többen is átla­gon felülit produkáltak. A zárószakasz előtt már 20 pont­nyi volt a különbség, ám a foly­tatásban Marciulionis emberfe­lettit játszva újabb és újabb triplákat küldött a gyűrűbe. Öt percre a találkozó vége előtt is­mét 10 pontnyira zsugorodott a hazai előny, de végül biztosan nyert a Falco a becsülettel küz­dő kaposváriak ellen. JÓK: Csirics, Perincsics, Hor­váth Z., Kálmán, illetve Mar­ciulionis (a mezőny legjobbja), Welton. szrecsko szekulovics: - Kö­telező győzelem volt. Sajnos, a fiúk korán kezdtek ünnepelni, de végül biztosan nyertünk. Marciulionis extra napot fogott ki, nem tudtuk semlegesíteni. dzunics braniszlav: - Gra­tulálok a Falcónak. A JUNIOR-MÉRKŐZÉSEN: Falco KC Szombathely-Kaposvári KK 68-94 (23-21, 20-23, 12-26, 13-24). A legjobb kaposvári do­bók: Juhos (30/3), Bíró (25/3), Márkus (21). ■ Kun Zoltán A labdarúgó NB II eredményei: PMFC- Pápa 2-1, Budaörs-Baja 1-1, Dunaújváros-Felcsút 1-1, Tatabánya-DAC 0-1, Ajka- Százhalombatta 0-0, Gyirmót- Kozármisleny 0-0. A bajnokság állása 1. Gyirmót SE 13 8 3 2 21-6 27 2. PMFC-Pécs Plaza 13 8 2 3 22 12 26 3. ZTE FC II. 13 7 2 4 25 14 23 4. Kaposvölgye 13 7 2 4 20 18 23 5. Lombard Pápa 13 5 5 3 18 13 20 6. Győri ETO II. 13 6 2 5 28 25 20 7. Budaörs 13 6 2 5 25 24 20 8. Felcsút SE 13 5 4 4 19 13 19 9. FC Tatabánya 13 5 3 5 17 13 18 10. Kozármisleny 13 5 3 5 20 20 18 11. Ajka 13 4 5 4 15 15 17 12. DAC Győr 13 4 4 5 14 12 16 13. Baja SE 13 3 5 5 16 20 14 14. Százhalombatta 13 3 3 7 9 20 12 15. Dunaújváros 13 3 1 9 13 33 10 16. Barcs SC 13 1 2 10 11 35 5