Somogyi Hírlap, 2008. szeptember (19. évfolyam, 204-229. szám)

2008-09-22 / 222. szám

NEM BORULT A PAPÍRFORMA A FÉRFI VÍZILABDA MAGYAR KUPA KAPOSVÁRI SELEJTEZŐJÉBEN ► 12. OLDAL Az egy ponttal sereghajtó maradt a Siófok labdarúgó nb i A bajnoki listavezető Újpest vendégeként is nyílt meccset tudott játszani a Rákóczi Hazai pályán sovány dön­tetlent ért el a BFC Sió­fok, míg az Újpest vendé­geként pályára lépő Ga­bona Transz Kaposvári Rákóczi FC együttese nyílt meccsen kapott ki. Keszthelyi Z., Temesvári I. BFC SIÓFOK-REAC 1-1 (1-0) Hat vereség után újra pontot szerzett a BFC Siófok, melyre legutóbb július 26-án volt példa. A sárga-kékeknek ráadásul 648 perces gólcsendjüket is sikerült megtörniük. Más pozitívumot nehéz találni a rákospalotaiak el­leni kilencven percükben... A balatoniak hiába szereztek vezetést egy szerencsés találat­tal, ezúttal sem tudtak nyerni. Az első félidőben Takács Marcell szabadrúgása talált utat a háló­ba, aki érintés nélkül csavarta be a labdát balról, az oldalvonal mellől a kapu bal oldalába. A gól Koós érdeme is, aki felugrásával hibára késztette Szántai kapust. A siófoki szurkolók meg is je­gyezték: végre nemcsak társait zavarja a játékban, hanem az el­lenfelet is... Érdekesség, hogy nyolc fordu­ló alatt ez csak a második talála­ta volt a siófokiaknak, és ahogy az első, ez is egy szabadrúgás után született. Igazi „akciógólt" még mindig nem szereztek. Ti­pikus egygólos mérkőzésnek tűnt a találkozó, főként miután Détári Lajos úgy döntött, tovább erősíti csapata védekezését, és a gólszerző helyett Lipcseit küldte a pályára. Hogy mégis született újabb találat, arról többek közt Ndjodo tehet, aki a 64. percben kiáltittatta magát Jeremiást rúg­ta meg, és mivel volt már egy sár­gája, Veizer felmutatta neki a pi­ros lapot is. Eddig ez a harmadik (!) siófoki kiállítás volt és a soka­dik sárga lap! Legutóbb Kecske­méten hatszor villant sárga a „fe­gyelmezett” siófokiaknak, ami 36 ezer forintjába került a klub­nak. Emberhátrányban aztán egyetlen kreatív labdarúgóját, Nagy Lajost is lehozta a pályáról Détári, akit a védekező Győrök váltott. A siófokiak kilenc, oly­kor tíz emberrel védekeztek, ám hiába. Nem szegezték kapujuk­hoz őket a vendégek, ám az egyenlítéshez elég volt egy jó jobb oldali beadás Jeremiástól. Igaz, a siófoki védők is besegítet­tek, akik végignézték, Nyerges miként bólint a hálóba.- Beleértenrugyan, de háríta­ni nem sikerült - elevenítette fel a történteket Milinte Árpád. - Nagyon jó beadás volt, ám mivel három-négy védő is állt előttem, nem lett volna érdemes küép- nem rá. A lefújás után Détári Lajos ar­ról beszélt, hogy ezek után el kell beszélgetnie a folytatásról a klub vezetőivel. Ám mielőtt a munkájában csalódottak örül­nének, Csorba Ottó ügyvezető tegnap a következő kijelentést tette: a tréner által kezdemé­nyezett beszélgetésnek eleget fognak tenni, de nem azzal a céllal ülnek le, hogy Détári La­jos fejét vegyék... lljabb pontokat vesztett hazai pályán a BFC Siófok, amely ugyan gólt szerzett, de nem tudta kihúzni a találkozót a végjátékban egyenlítő REAC ellen Détári a vezetőkkel tárgyalna a folytatásról détári laíos, a BFC Siófok klubmendzsere: Ha jól ját­szottunk volna, 1-0 után meg­nyerjük a meccset. Sok játé­kosom nem érzi át a helyze­tünk súlyát Le kell ülnöm a vezetőkkel a folytatásról Drasztikus változásokra lesz szükség, ha maradok. aczél Zoltán, a REAC vezető edzője: A semmiből kaptuk a gólt, ami után megzavarod­tunk. A második félidőben azonban jelbillent a pálya. A kiállítás után komoly fölé­nyünk volt Annak ellenére, hogy nem tudtunk nyerni meg­becsüljük ezt az egy pontot A második félidőben javult fel a Rákóczi SZENTES LÁZÁR, az Újpest FC vezetőedzője: 2-0 után talpra- állt a Rákóczi, ami miatt ma­ximális tisztelet és dicséret ille­ti őket újpesti oldalról is. Má­sodik félideji játékunkon még van mit javítani, remélem, ezen a téren is hamarosan si­kerül előbbre lépnünk prukner LÁSZLÓ, a Kaposvá­ri Rákóczi FC vezetőedzője: Nem érdemtelen az Újpest győzelme. A fiatal játékoso­kat is felvonultató csapatom megilletődötten kezdett, de a második félidőben ritmust tudtunk váltani és a cserék is ezt szolgálták ÚJPEST FC-GABONA TRANSZ KAPOSVÁRI RÁKÓCZI FC 3-2 (2-0) Balajcza Szabolcs és Rajczi Péter személyében két kapos­vári nevelésű játékos kapott he­lyet a lilák kezdőcsapatában. A nagyok meccsét megelőző öreg­fiúk találkozónak - melyen az Újpest 1990-es és 98-as bajnok gárdája csapott össze - is volt kaposvári érdekeltsége. A szin­tén Rákóczi nevelésű Miovecz Zoltán 18 évvel ezelőtt ünnepel­hetett aranyérmet a fővárosiak labdarúgójaként. Az ünnepi pil­lanatok a 6. percben csak foko­zódtak, amikor Bori jobb oldali beadása után Mijadinoszki 7 méterről a bal felső sarokba fe­jelt. 1-0! A Rákóczi a 14. percben ve­szélyeztetett először, de Farkas Zoltán beadását Reszli elől szögletre mentették a védők. Az Újpest többet birtokolta a lab­dát, helyzetei is voltak. A 25. percben Kabát szöglete után Cutuk 10 méterről bombázott a jobb felső sarokba. 2-0! A félidő hajrájában kicsit ki­jött a szorításból a Rákóczi. A 37. percben Pest K. egy fejest követően kis híján szépített. A második félidőt eredmé­nyesebben kezdte a Rákóczi együttese, jobban meg tudták tartani a labdát a kaposváriak. Az 59. percben aztán sikerült csökkenteni a különbséget is. Gujics beadását Nikolics hét méterről a bal alsóba lőtte. 2-1! Nem sokáig örülhettek a zöld-fehérek. A 64. percben Rajczi birkózott a kaposvári vé­dőiekéi a tizenhatoson belül. Az újpesti csatárnál maradt a lab­da, aki nyolc méterről Kovács fölött a kapu jobb oldalába emelt. 3-1! A 73. percben Obrics helyett Bozsovics lépett pályára a Rákó­czi együttesében. A 68. percben aztán cseréltek az újpestiek is; Mijadinoszki helyett Remili állt be, majd a 79. percben Rajczi helyett Foxi is játéklehetőséget kapott. A harmadik újpesti gól után lenyugodtak a kedélyek. A kapuk nem forogtak veszély­ben. A játék többnyire a két ti­zenhatos között folyt. Aztán Nikolics szerezhetett volna ismét gólt a 82. percben, de Balajczának hatalmas sze­rencséje volt, hogy kimaradt a lehetőség. Két perccel később Zahorecz fantasztikus emelés­sel tette ismét nyüttá a találko­SZjNVONAL ______jm Sz ép gólok, izga­lom, összességében! jó mérkőzés volt HANGULAT fpaf Bár minden magyar stadionban így szurkolnának. JÁTÉKVEZETŐ jftj Szinte végig észre­vétlen volt, jól tette a dolgát. Újpest FC 3-2 (2-0) Kaposvári Rákóczi FC ÚJPEST FC: Balajcza - Dudics, Cutuk, Lipták, Mijadinoszki (Remili, 69.) - Sándor Gy., Bori, Bozsics (Jucemar, 76.), Pollák - Kabát, Rajczi (Foxi, 79.). BFC SIÓFOK: Milinte - Sütő, Hegedűs Gy., Forgács - Mogyorósi, Nagy L (Győrök, 68.), Habi, Köntös - Takács M. (Lipcsei (57), - Koós (Magasföldi, 72.), Ndjodo. KLUBMENEDZSER: Détári Lajos. K. RÁKÓCZI FC: Kovács Z - Graszl K., Petrák, Zahorecz, Bogdán G. - Kovácsevics, Gujics, Pest K. (Ribi, 71.), Obrics (Bozsovics, 72.) - Reszli (Nikolics, 55.), FarkasZ. REAC: Szántai - Sallai, Cseri, Kovács B., Kapcsos - Kőhalmi (Jeremiás, 54.), Usztes, Dancs, Balaskó - Nyerges, Torma (KissT., 69.). VEZETŐEDZŐ: Aczél Zoltán. Ilyen volt a Siófok-meccs színvonal A két együttes bajnoki helyezé­sének megfelelő. HANGULAT Hideg, szeles Idő­ben pár száz néző, ultrák sehol. JÁTÉKVEZETŐ Nem hibáztak any- nyit, mint a pályán lévő labdarúgók. Siófok, 500 néző, V: Veizer. GÓLOK: 1-0: Takács M. (34.), 1-1: Nyerges (89.). KIÁLLÍTVA: Ndjodo (64.), VEZETŐEDZŐ: Szentes Lázár. VEZETŐEDZŐ: Prukner László. Újpest 4813 néző, V: Berger. GÓLOK: 1-0: Mijadinoszki (6.), 2-0: Cutuk (25.), 2-1: Gujics (59.), 3-1: Rajczi (64.), 3-2: Zahorecz (84.) BFC Siófok H «W) REAC 2 2 3 A további eredmények FEHÉRVÁR FC­MTK BUDAPEST 0-2 (0-0) Sóstói Stadion, 1.500 néző, Vezette: Bognár. GÓLSZERZŐK: Lambulic (66.), Szabó Á. (84.) NYÍREGYHÁZA SPARTACUS- BUDAPEST HONVÉD 3-0 (1-0) Nyíregyháza, 2000 néző. Vezette: Arany. GÓLSZERZŐK: ApOStil (35., 63.), Ramos (57.). ZTE FC-PAKSI FC 1-1 (0-0) Zalaegerszeg, 1652 néző. Vezette: Szilasi. GÓLSZERZŐK: Kllston (74., öngól), illetve Tököli (60.). SZOMBATHELYI HALADÁS - KECSKEMÉTI TE 3-1 (2-0) Szombathely, 6000 néző. Vezette: Sulyok. GÓLSZERZŐK: RajOS (15.), Tóth P. (35.), Kenesei (61.), il­letve Koncz (67.). GYŐRI ETO FC- DIÓSGYŐRI VTK 6-0 (4-0) Győr, 2000 néző. Vezette: Kassai. GÓLSZERZŐK: Stark (9., 11-esből), Kovács I. Z. (18., 45.), Bajzát (42., 56.), Völgyi (50.). DVSC-TEVA-VASAS 4-1 (0-1) Debrecen, 3000 néző. Ve­zette: Solymosi. GÓLSZERZŐK: Oláh (60., 67.), Dudu (72.), Szakály P. (80.), illetve Dobric (25.). zót. A vendégek védője gyönyö­rűen nyesett alá a labdának az újpesti 16-os vonaláról, a játék­szer Balajcza fölött a kapu jobb sarkába hullott. 3-2! A 90. percben még Kabát ve­zethetett egyéni akciót. A haza­iak csatára biztossá tehette vol­na csapata sikerét, de Kovács kapus nagyot védett. A hátralé­vő időben Zahorecz kapott sár­ga lapot reklamálásért, de az eredmény már nem változott. A Rákóczi ugyan nyílttá tette a mérkőzést, de ezúttal nem tu­dott pontot lopni a bajnoki lista­vezető Újpesttől. A bajnokság állása 1. Újpest FC 8 6 1 1 16-11 19 2. DVSC-TEVA 8 5 3 0 18-6 18 3. Haladás VFC 8 5 12 16-6 16 4. Vasas 8 5 0 3 15-13 15 5. MTK BudapesI 8 4 2 2 16- 12 14 6. Győri ETO FC 8 4 1 3 17-10 13 7. Nyíregyháza 8 3 2 3 10-7 11 8. ZTE FC 8 3 2 3 12- 12 11 9. Kecskeméti TE 8 3 1 4 12 -12 10 10. FC Fehérvár 8 3 1 4 7-9 10 11. Paksi SE 8 2 3 3 13- 18 9 12. K. Rákóczi FC 8 2 2 4 11 - 13 8 13. Bp. Honvéd 8 2 2 4 10-14 8 14. Diósgyőri VTK 8 2 2 4 10-18 8 15. REAC 8 1 2 5 11-19 5 16. BFC Siófok 8 11 6 2 -16 4 SPORT