Somogyi Hírlap, 2008. június (19. évfolyam, 127-151. szám)

2008-06-02 / 127. szám

10 SPORT SOMOGYI HÍRLAP - 2008. JÚNIUS 2„ HÉTFŐ Hazai sikerrel búcsúzott a Rákóczi labdarúgó nb i Az eddigi legjobb helyen zártak a kaposváriak, ősztől is az élvonalban a Siófok A dicső szezonhoz méltó eredménnyel búcsúzott hazai környezetben szurkolóitól a Rákóczi együttese @ képgaléria: www.SONUNE.hu Eddigi történetének leg­jobb helyezését érte el a labdarúgó Soproni Ligá­ban hatodik helyen záró Gabona Transz kaposvári Rákóczi FC. A másik so­mogyi együttes, a BFC Siófok 14. lett. Temesvári I., Keszthelyi Z. GABONA TRANSZ KAPOSVÁRI RÁKÓCZI FC-REAC 3-0 (0-0) Kaposvár, Rákóczi-stadion, 2500 néző. V.: Mészáros (Kiss L., Tóth L.) Rákóczi: Milinte - Grúz, Pet­rák, Zahorecz - Leandro, Maróti, Pest, Szakály D., Pintér - Oláh, Alves. edző: Prukner László. reac: Esterházy - Kovács B., Horváth, Cseri, Kőhalmi - Dancs, Erős, Somorjai, Kapcsos - Torma, Varga Z. edző: Aczél Zoltán. A mérkőzés előtt a Baráti Kör tagjainak szavazatai alapján a tavasz legjobb játékosának vá­lasztott Pintér Attila vehetett át ajándékot. A nagy munkabírású játékosnak a lelátóról két isme­rős, egykori játékostárs is tapsol­hatott, a Cottbusban játszó Dusán Vasziljevics és szlovén Primoljeban futballozó Andrus- ko Attila is „hazalátogatott". Az ünnepi hangulat a csapa­tokra is átragadt, akik jó iramú közönségszórakoztató futballal láttak munkához. Alves a 3. percben már a második ziccerét hagyta ki, míg a 8. percben a túl­oldalon Somorjai és Varga Z. összjátéka után utóbbi lőtt a jobb kapufa mellé. A REAC- helyzetre Alves válaszolt, aki­nek 16 m-es bombáját ütötte ki a vendégek kapusa, aki a 14. perc­ben Oláh közeli lövését bravúr­ral védte. A 20. perc tájékán ki­csit megtört a lendület, legalább­is ami a helyzeteket illeti, ám né­hány szép megoldást még így is láthatott a közönség. Továbbra is a Rákóczi irányí­totta a játékot, ám a félidő hátra­lévő részében nem forgott ve­szélyben a vendégek kapuja. Sőt, a 40. percben Varga Z. át­adása után Somorjai került hely­zetbe, de még mielőtt nagy baj lett volna, Petró Viktor a Iduson belül szerelni tudott. A pihenő után már gólokban is megmutatkozott a hazai együttes fölénye. A 49. percben a szünetben Szakály helyére be­állt Kovácsevics ívelt a jobb ol­dalról Pontosan Oláh elé, a csa­tár öt-hat méterről a kapuba passzolt (1-0). Az 54. percben Pintér tekerte be egy kaposvári szögletet, a jól érkező Maróti a kapu fölé fejelte a labdát Növelte előnyét a Rákó­czi, Leandro indította Oláht, a csatár nyolc méterről higgadtan emelt a REAC kapujának köze­pébe (2-0). A következő percek kevesebb eseményt hoztak, jobbára me­zőnyjátékkal folytatódott az összecsapás. A félidő derekához közeledve azonban még mindig a kaposváriak birtokolták többet a labdát. A 65. percben Torma helyére Kiss Tamás érkezett a vendégekhez. Egy perccel később Le-andro indította Alvest, de a túlerőben lévő védelem pillanatok alatt le­szerelte a brazil csatárt. A második félidőben a REAC gyakorlatilag húsz percen át nem veszélyeztette Milinte ka­puját, a vendégek erejét felőrölte a folyamatos védekezés. A 75. percben cserélt a Rákóczi, Ma­róti helyett Nikolic kapott bizal­mat. A frissen beállt Nikolic 20 mé­teres lövése centikkel kerülte a kapu bal alsó sarkát. A 80. percben Somorjai he­lyett Gasparik folytathatja a játé­kot. A 84. percben Nikolic 24 méterről, a bal oldaről lőtt re­mek szabadrúgását ütötte bra­vúrral szögletre Esterházy. A 86. percben Miután Dancs 17 méte­res szabadrúgását hárította Milinte, lekocogott a pályáról át­adva a háló őrzését a saját neve­lésű kapusnak, az élete első NBl-es meccsén szereplő Hor­váth Lászlónak. A 88. percben Nikolic szerzett labdát, majd egyedül tört kapura, és 13 mé­terről magabiztosan a jobb alsó sarokba rúgta a labdát (3-0).* Igazi fieszta hangulatban ért 1. Debrecen-Ujpest ____________3-1 1 2. K aposvár-REAC _________3-01 3. Siófok-Paks________________1-1X 4. Magyaro rszág-Horvatorszag 1-1X 5. Németorszjg-Szerbia________2-11 6. Portugália-Grúzia 2-0 1 7. Franciaország-Paraguay______0-0 X 8. Spanyolország-Peru 2-1 1 9. Hollandia-Wales_____________2-0 1 10. lengyelország-Dánia__________1-1 x 11. Svédország-Ukrajna___________0-1 2 12 . AveHlno-Brescia , 1-1 x 13. Bologna-Pisa_________________1-0 1 * 14 Plusz egy mérkőzés:___ 14. V asas-Nyíregyháza______törölve he lyette 1. sz. pótmérkőzés Pótmérkőzés:_______________________ 1. Chievo-Bari 2-2 * véget a mérkőzés, a kaposvári közönség „Prukner Laci, Prukner Laci”éljenzéssel búcsú­zott a történetének legjobb he­lyezését elérő Kaposvári Rákó­czi FC csapatától. BFC SIÓFOK-PAKS 1-1 (1-1) Siófok, Bányász-stadion, 800 néző, V.: Fábián (Varga, Pápai). bfc siófok: Hegedűs - Popo- vic, Sütő, Forgács, Miklósvári - Basara, Horváth A., Nagy L., Melczer - Homonyik, Magasföldi. edző: Aldo Dolcetti. paks: Kovács - Kriston, Horváth S., Éger, Csehi - Heffler, Böde, Ta­mási, Báló - Kiss T., Tököli, edző: Gellei Imre. A bajnokság állása 1. MTK Budapest 30 20 6 4 67 - 23 66 2. DVSC-TEVA 30 19 7 4 67-29 64 3. Győri ETO FC 30 16 10 4 64-35 58 4. Újpest FC 30 16 7 7 58-40 55 5. FC Fehérvár 29 16 3 10 45-31 51 6. K. Rákóczi FC 30 14 9 7 48-38 51 7. ZTEFC 29 13 7 9 54-36 46 8. Bp. Honvéd 30 12 7 11 45-36 43 9. Vasas 30 12 5 13 41 -45 41 10. Nyíregyháza 30 11 7 12 34-37 40 11. Paksi SE 30 9 10 11 51 - 51 37 12. REAC 30 7 9 14 42-60 30 13. Diósgyőri VTK 30 5 13 12 43-63 28 14. BFC Siófok 30 6 9 15 33-46 27 15. FC Tatabánya 30 2 4 24 34-93 10 16. FC Sopron 0 0 0 0 0-0 0 Az FC Sopron együttese vissza­lépett a Soproni Liga küzdelmétől A két csapat tét nélküli mérkő­zést játszott, bár a siófokiak egy esetleges sikerrel egy helyet előre léphettek a Diósgyőrt megelőzve, már ha ez komoly tétnek nevezhe­tő. A balatoniak kezdték jobban a meccset, az első lehetőség is előt­tük adódott, ám Sütő lövését védte Kovács a 6. percben. Ha a védő in­kább a passzt választja, valószínű gólt rúgathatott volna Magasföldi­vel. Az első paksi kapura-lövésre 23 percet kellett várni, ekkor Tö­köli célzott a felső léc fölé. Egy perccel később Magasföl­di rúgott gólt, ám Fábián partjel­zője intésére les címén érvényte­lenítette a találatot Nagy hibát követett el, hiszen Homonyik át­adásakor a labda vonala mögött helyezkedett a siófoki támadó. Égy percre rá a paksiak is elő­rukkoltak egy hatalmas zicerrel, igaz ezt a siófoki védelem hozta össze, pontosabban Hegedűs ka­pus. Az utóbbi egy szöglet után Báló elé ejtette a labdát, aki kö­szönte szépen és az üres kapura emelte, Homonyik azonban ki tudta fejelni a léc alá tartó labdát. Egy perc múlva érkezett az újabb baki, hiszen a semmiből szerzett vezetést a zöld-fehér alakulat. Hercler rúgott szabadrúgást jobbról a kapu elé. A laposan be­lőtt labdájára Tamási érkezett, aki tíz méterről a bal alsóba bel- sőzött a leálló mindezt végignéző siófoki labdarúgók mellett. A gól utáni percekben a vendégek el is dönthették volna a meccset, ám szerencsére Hegedűs javította korábbi hibáját és kétszer is ré­mekül hárított, megmentve csa­patát a kétgólos hátránytól. Sőt, ahogy ilyenkor lenni szokott, büntetett a Siófok, Homo-nyik adott remek labdát a jobb olda­lon felfutó Basarának, aki tökéle­tesen centerezett középre, ahol az érkező Merczel a hálóba pasz- szolta a labdát (1-1). A szünetben Sütő helyett Könös és Csehi helyett Hanák ér­kezett. Az 50. percben Tököli csa­varta be a labdát középre. Az érke­ző Tamási azonban nem tudott élni a lehetőséggel és a kapu fölé fejelt Az 51. percben Melczer cselez­te be magát a kapu elé, lövése azonban Kriston lábáról Kovács kapus kezében landolt Húsz perc elteltével alábbha­gyott a korábbi lendület, igaz a siófokiak többet birtokolták a lab­dát A hazai csapat leginkább be­ívelésekkel próbálkozott, de jól vizsgázott a paksi védelem. A 71. percben a hosszú sérüléséből fel­épülő Kantát buktatta az egykori siófoki Hanák a térfél közepén. Fábián játékvezető sárga lap fel­mutatásával értékelte a durva szabálytalanságot Heffler helyé­re Márkus érkezett. A 75. percben egy jobb oldali paksi szöglet után a lecsorgó labda Bődéhez került, de Melczer szorítá­sában jócskán a jobb kapufa mellé lőtt Cserélt a Siófok is, Basara he­lyett Gajda lépett pályára. A 77. percben Köntös ment el bal oldalon, de jól érkező beadását Égerék felszedték a lövésre befutó Nagy elől. A 90. percben Kanta rúghatott szögleteit, Magasfóldi csúsztatott kapufára. A labda Forgács elé vá­gódott, de a játékos egy méterről a kapu mellé lőtt A végén még Böde kapott sárga lapot, mardat a döntetlen az utolsó fordulóban. TOVÁBBI EREDMÉNYEK (PÉNTEKEN játszották): Vasas-Nyíregyhá- za 3-1. Szombaton játszották. DVTK-Győr 1-3; DVSC-Újpest 3-1. Vasárnap játszották: Hon­véd-Tatabánya x-x. MTK-Sop- ron 3-0 (játék nélkül). A ZTE- Fehérvár mérkőzést hétfőn ren­dezik. ■ Százak futottak a nyári olimpiák tiszteletére szabadidősport Több korcsoportban is népes mezőny állt rajthoz a Barcson rendezett erőpróbán Forró és Magyar állhatott fel a dobogó tetejére Barcson futott át az olimpiai láng 1936-ban a berlini olimpia tiszte­letére. A pekingi XXIX. Nyári Olimpia tiszteletére megrende­zett sportnapon ötfős csapatok indultak osztályonként, hogy tel­jesítsék a 400400 m-L A város központjában megrendezett ver­senyen elsőként az önkormány­zat csapata teljesítette a verseny­távok A város önkormányzatá­nak csapatában öt képviselő fu­tott. Szemere Márta sportbizott­sági elnök mellett Bíró József, Horváth József, Kaviczki Károly, Molnár Attila képviselők is azo­nosultak az olimpiai eszmével, és lefutották a 400 m-t. A képvi­selők mellett az Arany János Ál­talános Iskola tantestülete is kü­lön csapattal indult. Az iskolások közül a legkisebbek (1999 és előtte születettek) kezdték a vál­tófutást, összesen 21 csapat (105 fő). Az Arany iskola 2. b osztály lett az első. (László Attila, Verőczi Zoltán, Bencsik Gergő, Zsálek Máté, Sántics Gergő). Az 1998- as korosztályban 22 váltó indult (110 fő). Itt a deákos 2. b osztály nyert (Horváth Réka, Cseh Réka, Orsós György, Marosvári Bence, Molnár Dominika.). A 97-es fu­tamban 19 csapat indult. A deá­kos 3. c osztály nyert (Verőczi Alex, Nagy Lili, Orsós Balázs, Sol­tész Bálint, Gáli Ádám). Az 1996- os futamban 11 csapat indult. Az Arany iskolások győztek (Éder Máté, Horváth László, Vincze Népszerű volt az iskolások között a barcsi olimpiai futófesztivál Adrás, Milics Balázs, Vank Aszt- rik.). A 95-ös korosztályban az Arany iskola váltója győzött (Pol- hammer Balázs, Kollár Dániel, Utasi Jennifer, Gaál Bence, Dom­bi József). Az 1994-es korosztály­ban szintén az aranyosok váltó­ja győzött (8 csapat). Kilenc vál­tó indult az 1993-as korosztály­ban, a deákos 8/b osztály győ­zött. A 92-es korosztályban a Drá­va Völgye csapata nyert. Az 1991- es korcsoportban négy, az 1990- es futamban hat csapat állt rajt­hoz. Az iskolák közötti részvéte­li versenyt az Arany János Álta­lános Iskola csapat nyerte 49 vál­tó indításával. Az olimpia tisz­teletére rendezett sportnapon 595-en futottak. ■ Székesfehérvárról és Kecske­métről is érkeztek versenyzők a hagyományos C kategóriás ket- tesfogathajtó-versenyre. Össze­sen 22 fogat állt rajthoz a kéthe- lyi szezonnyitón. A szokásosnál nehezebb feladat várt az indu­lókra. A 770 méter hosszú pá­lyát nem sikerült alapidőn belül teljesíteni a versenyzőknek, így a szokásos összevetésre nem volt szükség. Eredmények, aka­dályhajtás: 1. Forró Tibor (Siófo­ki Lovas Egyesület), 2. Magyar Zoltán (Marcali VSZSE), 3. Tóth Balázs (Nagybajom). Vadászhaj­tás: 1. Magyar Zoltán (Marcali VSZSE), 2. Forró Tibor (Siófoki Lovas Egyesület), 3. Vincze István (Székesfehérvár). ■ Samu L.