Somogyi Hírlap, 2008. április (19. évfolyam, 76-101. szám)

2008-04-13 / Vasárnapi Somogyi Hírlap, 15. szám

13 2008. ÁPRILIS 13., VASÁRNAP SPORT Pontot lopott Kispesten a Siófok labdarúgó nb i Már a találkozó elején megszerezte gólját a Balaton-parti együttes Újabb nagy zakót szabtak Komlón a tavasszal gyenge Kaposvölgyere Döntetlent ért el a Labda­rúgó Soproni Liga 23. for­dulójában a Budapest Honvéd vendégeként pá­lyára lépő' BFC Siófok. Keszthelyi Zoltán BUDAPEST HONVÉD- BFC SIÓFOK 1-1 (0-1) A sok tavaszi gól miatt Aldo Dolcetti a VFC Siófok trénere el­sősorban a védekezésre helyezte a hangsúlyt a Kispest Honvéd otthonában. Három belső védőt állított a csapatába, míg a táma­dásokért ezúttal Vajda volt fele­lős, akit a jobboldalról Melczer, a baloldalról Homonyik volt hiva­tott segíteni. Aztán mint kide­rült, László András sérülése sem jött rendbe, így kimaradt a csa­patból, s helyette ezúttal is Miklósvári kapott lehetőséget Az utóbbi meg is hálálta a bizal­mat, hisz a 4. percben vezetést szerzett csapatának. Valljuk meg, nem volt nehéz dolga, hisz Gajda tökéletesen centerezett jobbról középre, ahol Miklós-vá- rinak csak a hálóba kellett pasz- szolni a labdát. 0-1. A 22. percben Dobos szöglete után Ábra-hámnak volt lehetősé­ge, ám becsúszva öt méterről a kivetődő Hegedűs felett a kapu fölé emelt A 32. percben aztán | Suka Attila változtatni kénysze- 't rült, az említett helyzetet kiha- J gyó Ábra-hámot sérülés miatt I Abass váltotta. Egy perc múlva Becsülettel helyt álltak a siófokiak a Honvéd otthonában. Csak a végjátékban tudott egyenlíteni a Honvéd aztán Bárányos lőtt szabadrú­gást balról, aki a jobb alsó sarkot vette célba, de Hegedűs kiütötte a lövését. A következő említésre méltó esemény Takács sárga lap­ja volt, aki Nagy Lajost rúgta meg a siófoki 16-os előtt. Az utolsó percekben aztán a csereként be­állt Abass tesztelte Hegedűst, ám jobbról leadott 13 méteres lövé­sét kiütötte a balatoniak hálóőre. Az utolsó pillanatokban Takács próbálkozott egy gyengécske lö­véssel, ez lkerülte a jobb kapufát. A 49. percben Melczer bolon­dította meg a védőket és miután becselezte magát a tizenhato­son belülre Homonyikhoz pasz- szolt, aki 10 méterről Boréi ke­zébe tekerte a labdát. Alig tíz perccel később Takács végezhe­tett el szabadrúgást a vendégek kapujától 30 méterre. A védő le­gurította a labdát Dobosnak, aki rövid sprint után középre te­kert, de a beadásról mindenki lemaradt. A 80. percben Koós remekül szöktette az elmélázó védők kö­zött kilépő Abasst, aki senkitől sem zavartatva hatméterről a siófoki kapu bal alsó sarkába lőt­te a labdát. 1-1. Három perc múlva egy jobb oldali beadásra Szmiljanics ér­kezett, de a bal alsóba tartó fejesét Hegedűs hárította, a kipattanót Abass tűzte rá, de a kapus ismét a helyén volt, ezután Bárányos 14 méterről lő­hetett, de egy bevetődő védőről szögletre pattant a labda. LABDARÚGÓ NB II, NYUGATI-CSOPORT: KOMLÓ-KA POSVÖLGYE VSC NAGYBERKI 4-2 (3-1) Komló, 100 néző. V.: Arany T. (Schuszter R., Péter T.). komló: Kovácsevics, Kelemen, Győri, Fodor, Fellai - Egle (Dávid a 72. p.), Schuszter (Dinnyés 26. p.), Méhn (Gelencsér 90. p.), Kal­már - Szabó Cs., Kardos, edző: Mészáros Ferenc. KAPOSVÖLGYE: StrubÜCS, JagO- dics, Minicius (Károlyi 46. p.), Vaskó, Gellér - Szögedi (Huzmi 27. p.), Tresnic, Szabó L., Godslo- ve - Mikolics V. (Barics 46. p.) Kerek, edző: Horváth Lajos. Megismételte a Kaposvölgye a hetek óta tartó formáját. A mér­kőzés elején a védelem soroza­tos hibáiból az ellenfél két-há- romgólos előnyre tett szert. A Nagyberki már csak futott az eredmény után. gólszerzők: Szabó Cs. (12. p.), Kardos (27. p.), Kalmár (39. p.), Dinnyés (85. p.), ill. Kerek (2,34., és a 70. p.). JÓK: Győri, Fodor, Kardos, ill. Kerek. BÓNA KÁROLY LABDARÚGÓ NB III, DRÁVA-CSOPORT: DOMBÓVÁR NAGYATÁD 1-1 (0-0) Dombóvár, 200 néző. V.: Lakk, (Nagy, Bányai) Nagyatád: Gyenes - Bakó, Hor­váth, Károli, Szabó, Vukman (Vastag a 66. p.), Prucsi, Kiss, Hortobágyi (Bencsik a 62. p.), Brezovszki, Pintér. EDZŐ: Bő- zsöny János. gólszerzők: Pintér (56. p), ill. Bock (57. p.). VUKMAN LÁSZLÓ Immár másodszor is elverte a Kecskemétet a Kaposvár kosárlabda nbi/a Javított helyzetén a somogyi együttes, amely újabb alsóházi rájátszás ellenfelet vert meg KAPOSVÁRI KK-UNIVER KSE 79-69 (18-21,28-16,11-17,22-15) Kaposvár Városi Sportcsar­nok, 400 néző. Vezette: Pállá, Tö­rök, Németh Cs. KAPOSVÁRI KK: CeskOVÍC (12), Csirke (2), Szőke (17), Hendlein (9), Kinsella (21/9). csere: Vojvoda (9/9), Orosz (6), Kiss K. (3/3). VEZETŐEDZŐ: Horváth Im­re. edző: Fekete Ádám. univer KSE: Sigurdarson (10/6), Blair (20/6), Horváth Á. (7), Szabó Zs. (4), Fiegi (15/3). Csere: Halmai (7), Csorvási (-), Lekli (6), Tóth P. (-). vezetőedző: Zsoldos András, edző: Forray Gábor. AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA: 3. p.: 4-6,7. p.: 9-10,12. p.: 20-23,18. p.: 37-34, 23. p.: 48-39, 28. p.: 54-48, 33. p.: 65-59, 38. p.: 71-67. KIPONTOZÓDOTT: Fiegi (a 39. percben.). jók: Szőke, Kinsella, Vojvoda, ill. Blair. A visszavágás és az alsóházi rájátszásban a minél jobb pozí­ció elfoglalása céljával utazott Kaposvárra az Univer KSE együttese. Az alföldiek ellen aratta egyetlen idegenbeli sike­rét a Kaposvári KK még tavaly decemberben. A 8ó-79-es győze­lem igazi bravúr volt. Valami ha­sonlóban reménykedtek a somo­gyi csapat szurkolói. A hazaiak a szerdai Sopronban elszenvedett vereséget próbálták kijavítani. Visszatért a betegségéből felépü­lő Vojvoda Dávid és a legutóbb sérült térde miatt kiváló Matija Ceskovic is melegített társaival. A vendégek kezdték jobban a találkozót. Fiegi háromszor is betalált Hendlein mellett, a túlol­dalon pedig Szőke jeleskedett. Az amerikai Mike Kinsella 21 pont­tal terhelte a kecskeméti gyűrűt Az 5. percben Csirkét kellett le- cserélni, mert bal kezén megsé­rült a kisujja. A negyed vége előtt elhúzott az Univer, de há­rom pontnyira sikerült felzár­kózni. Blair szép zsákolása ve­zette be a következő játékrészt, de a harcosan kosárlabdázó Sző­ke révén már a kaposváriak ve­zettek. A nagyszünet előtt Csir­ke tért vissza, a labdákat szerző somogyiak pedig pontokra vál­tották helyzeteiket. A folytatás­ban Ceskovic aktivizálta magát és négy perces kosárcsendet megtörve kétszer is betalált. Blair, Sigurdarson és Fiegi trip­láival zárkóztak a kecskemétiek, és nyílttá tették a zárószakaszt. Vojvoda Blairrel szemben ért el gyönyörű hármast, Kinsella pe­dig egykezes zsákolással 67-59- re alakította az eredményt. A vé­gén a reklamáló Zsoldos edzőt két technikaival kiállították, de ekkora már eldőlt a meccs. Horváth IMRE: - Küzdelmes mérkőzésen bizonyos szituáci­ókban könnyebben is nyerhet­tünk volna. zsoldos ANDRÁS: - Nincs mit mondanom. ■ Kun Zoltán HIRDETÉS feifekczsnapofc AWIUS ts-i>. FEDEZZE FEL AZ ÚJ RENAULT KANGOO-T! THM: 4,99% www.renautt.hu a . fílGÖÖt ÚJ KANGOO: MÉG PRAKTIKUSABB, MÉG KÉNYELMESEBB! Ilii KAPOSVÁR-CAR KFT. Kaposvár, Pécsi. u. 4. (a Rákóczi-pálya mellett) Telefon: 82/526-250 Az ajánlat 2008.04. öJ-jé® 05.31-ig vagy a Készlet erejéig Renátát Credit finanszírozással érvényes. A THM megáfSapttáss az aktuális tefíeteíek, a hatályos jogszabályok tic-/eteiá»v^l«vel történi. a feitétesek változása esetén a mértéke módasuSIsL értéke nem tükrözi a hite! áriolyan- és karrattockázatst Fogyasztás b'tGOkrc: vegyes: 5.2-7.0: városi: 5.8-10.& országúti: 45-6.3; CQz fcfcocsatás g*m: 138-191. ftsszleteteS és fettételekről érdeklőmön mámaketcskeriésúnkbeRl $ RENAULT 1 S Varázsos tavasz A Suzuki Kapós Autó márkakereskedésben ---"T Swif t ngc,j»n*s 2 290000 Ft / II \ SXÁvsm 2950000 Ft ^ 1 1*1" 1 Swift Extra limitált modell 3 090 000 Ft \ ibs g jL .. jLmJaPM I SX4 Travel limitált modell 3 770 000 Ft I SX4 Sedan i s ntx 3 925 000 Ft * ^^i**0**^ lz a Suzuki tavasz igazan varázslatos! Most sosem látott választék és sosem látott kedvezmények várják! Használt autója most 600 ezer forinttal többet ér*, ráadásul az akcióban az 515 literes csomagterű elegáns SX4 Sedan is részt vesz! És ha ez sem lenne elég, most limitált Swift és SX4 modellek is várják! * A/ (liánlat 2008. npnlr. 1 töt május 31-ig. vagy az akciós késztet erejéig, legalább 6LX vagy GS felszereltségei új autó vásárlása esetén érvényes Resztetek a márkakereskedésben. Az akcióban a Splash nem vesz részt. A Képen láttiató autó illusztráció A feltüntetett árak ajánlott kiskereskedelmi aiak Z0H8. április 1-ielól Üzemanyag-fogyasztás (kombinált): 5,3-7,61/100 km ■ CO -kibocsátás: 139-182 g/km A mi autónk