Somogyi Hírlap, 2008. április (19. évfolyam, 76-101. szám)

2008-04-07 / 81. szám

SPORT SOMOGYI HÍRLAP - 2008. ÁPRILIS 7., HÉTFŐ 10 Lopakodik a Balatonlelle labdarúgó nb ni Csurgón szenvedett vereséget az éllovas Kicsit csalóka a kép, hiszen a nagyatádiak nem szárnyaltak a Kaposvári Rákóczi ligacsapata elleni derbin Nem érdemelt vereséget a Pécs ellen remekül küzdő Nagyatád KÉZILABDA NB l/B, NŐK: NAGYATÁDI NKK­PIKKER PTE PEAC 29-30 (16-15) Nagyatád, Városi Sportcsar­nok, 300 néző. Vezette: Ács- Báder nagyatádi NKK: Szabó - Som­lai 3, Simon 4, Bárány 2, Bőzsöny 4, Mátyás 12(3), Varga 1. csere: Horváth N. (kapus), Szabó Á., Ghetu, Bácsai, Kiss 3, Kurucz. edző: Mód János. Mindkét fél kihagyott zicceré­vel kezdődött a mérkőzés, a har­madik percben a pécsiek talál­tak a hazaiak kapujába. Az atá- diak zárt hatos falat, szigorú vé­dekezést mutattak be. A pécsiek nehezen tudtak átlőni ezt, de betöréseik sikeresek voltak. Egy-két góllal vezettek a vendé­gek, ám a hazai lányok Mátyás és Bőzsöny góljaival a 25. perc­ben kiegyenlítettek. A félidő Mátyás időn túli hét­méteresével egygólos hazai előnnyel zárult. A második já­tékrész is kiélezett, szikrázóan kemény küzdelmet hozott. Fej fej mellett haladtak a csapatok, a 38.. percben az atádiak vezet­tek két góllal, de a 45. percben már a vendégnél volt az előny. A csereként beállt Horváth N. 24-24-es állásnál hárította Szé­kely büntetőjét, ezután a hazai­ak háromegységnyi előnyhöz jutottak. Fordulatos, izgalmas végjáték következett. Sportszerű mérkő­zésen - a színvonalhoz képest méltatlan játékvezetés mellett - kapott ki egy góllal a hazai együttes, amely nem érdemelt vereséget, jók: Mátyás, Bőzsöny, Simon, Somlai, ifi.: Nagyatádi NKK-Pikker PTE PEAC 17-26 (6-14). ld.: Rácz 6, Bácsai, Sán­ta, Kurucz 3-3. ■ Ivusza Tamás 1. Bielefeld-Karsruhe ____ 1-0 1 2. Frankfurt-Nürnberg_______1-3 2 3. Hertha BSC-Bremen 1-2 2 4. Schalke-Rostock_____________ 1-0 1 5. VfB Stuttgart-Hamburg 1-01 6. Wolfsburg-Hannover______3-2 1 7. Bayern München Bochum 3 11 8. Dortmund-Leverkusen_____2-11 9. Roma-Genoa_____________3-21 10 . Milan-Cagliari_____________3-11 11 . Atalanta-lntemazionale 0-2 2 12. Catania-Napoli_________3-0 1 13 . Patma-Lazio 2-2 x Pluszmérkőzés:________________ J. 4. Palermo-Juventus lapzárta után Az utolsó percben kapott góllal szenvedett veresé­get Csurgón az éllovas Szentlőrinc, a Balaton­lelle pedig magabiztos győzelmével közelebb lopta magát a baranyai gárdához. Tudósítóinktól NAGYATÁDI FC-KAPOSVÁRI RÁKÓ­CZI FC (LIGA) 1-3 (1-1) Nagyatád, 100 néző. V.: Hor­váth A. (Eckert, Sárosdi). nagyatádi FC: Gyenes - Bakó, Horváth J., Károli, Szabó M. - Vukman (Vajda, 85.), Prucsi, Kiss J., Bencsik G. (Hortobágyi, 66.) - Brezovszki, Pintér (Vas­tag, 70.). edző: Bőzsöny János. KAPOSVÁRI RÁKÓCZI FC (LIGA): Horváth L. - Szeles, Zahorecz, Márton, Horváth R. (Androsics, 60.) - Balogh L., Tonkovics (Né­meth P., 68.), Graszl N., Pintér A., Májer - Reszli (Keczeli K., s 88.). edző: Pusztai László, Ba- | lázs József. 1 gólszerzők: Bencsik (4.), il- | letve Reszli (10.), Szeles (82.), f Kiss J. (86., öngól). | Egyenlő erők küzdelméből § az NB I-es játékosokkal megerő- 1 sített és „hosszabb” cserepad- ® dal rendelkező Rákóczi került = ki győztesen. Az első félidőben még jól tartotta magát a hazai csapat, de a kényszerű cserék után meggyengültek, és a vég­játékban a vendégek bebiztosí­tották győzelmüket. jók: Bakó, Horváth J., Káro­li, illetve Zahorecz, Pintér, Graszl N. kereszthegyi istván BALATONLELLE SE- TAMÁSI 4-0 (2-0) Balatonlelle, 150 néző. V.: Ví­zi. BALATONLELLE: Országh - Ba­logh, Mitasz, Kenéz, Végh (Ka­pitány, 78.) - Pintér, Pálfi, Ju­hász (GaJgóczi, 50.), Márki - Kohány, Zsiga (Takács, 55.). edző: Készéi Ferenc. gólszerzők: Kohány (5., 75.), Zsiga (15. p.), Takács (87. p.). A gyorsan megszerzett kétgó­los előny után a hazaiak ener- váltan, pontatlanul játszottak. Amennyiben jobban odafigyel­nek, a győzelmük akár nagyobb arányú is lehetett volna, jók; Mi­tasz, Pálfi. KENÉZ ISTVÁN MARCALI ­PÉCSVÁRAD 4-1 (3-1) Marcali, 150 néző. V.: Major (Nyakas, Álló) marcali: Tánczos - Takács M., Zugor, Fekete, Kormos - Mixtai, Németh A. (Kővári, 46.), Körösi - Kiss B., Németh P. (So­mogyi, 63.), Kovács P. (Zsiga, 77.). edző: Németh István GÓLSZERZŐK: KÍSS B. (3., 18., 87.), Mixtai (8.), illetve Schwe- itczer (34., ll-esből). A sziporkázó csatárjátékot nyújtó hazaiak már az első húsz percben eldöntötték a mérkőzést. JÓK: Kiss B., Németh P., Zu­gor, Mixtai, illetve Tóth A., íírancz, Bocz. ivusza istván CSURGÓI TK- SZENTLŐRINC 2-1 (0-1) Csurgó, 200 néző. V.: Kercs- marics (Berke, Varga P.) csurgó: Bolla - Filipó, Koz­ma, Cservölgyi, Kütsön - Szűcs, Csonka, Szabó S., Ger­gelics (Bódis, 63.) - Németh J. (Steindl, 93.), Balogh Zs. (Varga Cs., 91.). edző: Beke Lajos. gólszerzők: Balogh Zs. (55.), Szűcs (90.), illetve Varga Z. (19.). Színvonalas mérkőzésen a jói játszó Csurgó rászolgált a győ­zelemre a Szentlőrinc ellen. Jók: Bolla, Kozma, Balogh Zs., Cservölgyi, Szűcs, illetve Ber- kics, ifj. Labricz, Varga Z. KISS BÉLA DUNA CSOPORT. TATABÁNYA (LIGA)- BFC SIÓFOK 1-0 (0-0) Tatabánya," 150 néző. V.: Selmeczi. bfc siófok: Balikó - Nyers, Popovic, Márton, Körmendi (Orosz, 77.) - Homonyik, Hor­váth A., Baranyai, Köntös - Cso­paki (Halászi 69.p), Horváth B. edző: Horváth Károly. GÓLSZERZŐ: Batics (69.). Hiábavaló volt a siófoki fö­lény, ami gólhelyzetekben is megmutatkozott, ennek ellené­re a vendéglátók egyetlen kaput eltaláló lövésükkel megszerez­ték a három pontot. KESZTHELYI ZOLTÁN TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Szek- szárd-Bonyhád 0-3, Dombó- vár-Bogád 0-2, Mohács-Bere- mend 2-1, PVSK-Paksi (liga) 1-1, Nagykanizsai TE-Bólyi SE 1-0. A bajnokság állása 1. Szentlőrinc SE 22 18 2 2 52- 16 56 2. Balatonlelle 22 16 2 4 42- 13 50 3. Bogád SE 22 12 5 5 33-25 41 4. Bonyhád 22 11 6 5 43 - 30 39 5. Marcali VFC 22 11 4 7 42-35 37 6. Pécsvárad 22 11 3 8 46-37 36 7. Paks liga 22 10 6 6 43-35 36 8. Szekszárd 22 10 3 9 33-28 33 9. K. Rákóczi liga 22 8 6 8 36-31 30 10. Dombóvári FC 22 9 2 11 28-30 29 11. Nagykanizsai TE 22 7 7 8 37-37 28 12. Nagyatád FC 22 7 5 10 39-35 26 13. Csurgó 22 7 5 10 30-42 26 14. Beremend 22 7 4 11 27-43 25 15. Pécsi VSK 22 5 4 13 20-39 19 16. Mohács 22 4 6 12 20-32 18 17. Tamási SE 22 3 4 15 24-59 13 18. Boly SE 22 2 6 14 22-50 12 A Vasvár sem tudta megállítani a marcali női kézilabdázókat KÉZILABDA NB l/B, NŐK: MARCALI VSZSE-RECTEC VASVÁR 35-30(16-10) Marcali, 300 néző. Vezette: Sa­lamon, Szakatics. marcali vszse: Kerner - Mül- ler 4, Tanai 2, Balogh P. 8, Pék E. 1, Kévés 12 (3), Balogh M. 5. cse­re: Krajczár, Bödör (kapusok), Pék P. 1, Nagy K. 1, Bájhóber 1, Urbán, Annoh. vezetőedző: Tóth István. Edző: Szántó Angéla. A találkozó elején Kévéssel nem tudtak mit kezdeni a vasvá­riak, a marcali átlövő 10 perc alatt négyszer bombázott a ven­dégek kapujába. Ezzel a 12. percben 9-3-ra vezetett a somo­gyi együttes. Kerner Krisztina nemcsak ziccereket védett, há­rom büntetőt is hatástalanított, gyakorlatilag negyedóra alatt el­dőlt a mérkőzés. Az irányító Elena Golovko vezérletével egy­szer még felzárkózott a vasi együttes (11-9). Igazi veszélyt nem jelentettek a vendégek, mert a Marcali más sebességi fo­kozatban kézilabdázott, és a szü­netig hatgólos előnyt szereztek Balogh Piroskáék. A folytatás­ban felváltva találtak a hálóba a csapatok, de minden pillanat­ban számítani lehetett arra, hogy a gyorsasági és erőfölény­ben játszó hazaiak padlóra kül­dik ellenfelüket. A kiütés mégis elmaradt, mert a találkozó végén Matetits és Kollár vezérletével kozmetikázott az eredményen a Vasvár, jók: Kévés, Kerner, Ba­logh R, Balogh M. ifi.: Marcali VSZSE-Vasvár 34-29 (20-16). ld.: Fehér Kitti 10 (1), Bájhóber Noémi 9. ■ Samu László Kovács Milán a felnőttek között tesztelte magát Horvátországban és Hódmező­vásárhelyen is a felnőttek verse­nyén lépett pályára a vízvári Ko­vács Milán. A10 ezer dollár össz­díjazású vrsari tornán az ifjú sportolónak sikerült az előselej­tezőbői továbblépnie a selejtező­be. Öt mérkőzésből hármat meg­nyert Itthon az országos bajnok­ságon indult és az első forduló­ban kikapott Balázs Attilától, a magyar ranglista második helye­zettjétől. ■ Gamos A. A Barcs és a Kaposvölgye sem bírt a bajnokesélyesekkel labdarúgó NB II A Szombathelyi Haladás alig félórányi játék után eldöntötte a három pont sorsát Nagyberkiben NB ll/NYUGATI CSOPORT FELCSÚT-BARCSI SC 2-0 (1-0) Felcsút, 300 néző. V.: Szabó Zs. (Kiss Pál, Schuszter). felcsút: Kozma - Szalai T., Trampler, Tamási Z., Makrai - Venczel, Disztl (Varga, 57.), Mó­ri, Dómján (Imrik, 79.) - Gálos, Sípos K. (Ribi, 66.). edző: Szij- jártó István. BARCSI SC: Kuczkó - Pókos, Győré, Horváth Á., Kónya - Tol­nai, Horváth A. (Horváth P., 61.), Miskovics, Kollega K. - Szabó N., Vas L. (Tompa, 61.). EDZŐ: Idő­sebb Dárdai Pál. GÓLSZERZŐK: Disztl (32.), Ben- cze (73., ll-esből). KIÁLLÍTVA: Kónya (72.). Kiegyenlített első félidő során egy védelmi hiba után szerzett vezetést a Felcsút Fordulás után a hazaiak kétes büntetőt követő­en biztosították be egyébként megérdemelt győzelmüket, jók: Móri, Dómján, Disztl, illetve Hor­váth Á., Győré. mezei József KAPOSVÖLGYE VSC NAGYBERKI- SZOMBATHELYI HALADÁS 0-3 (0-3) Nagyberki, 300 néző. V.: Kiss N. (Deutsch, Kolman) kaposvölgye: Strublics - Sza­bó Sz. (V. Nikolics, 32.), Vinicius, Vaskó, Juhász (Gellér, 32.) - Huzmi, Szabó L., Schmatovich, Szögedi, Károlyi (Barics, 67.) - Godslove. edző: Horváth Lajos. haladás: Rózsa - Schimmer, Kuttor, Guzmics, Tóth P. - Rajos Bőven volt dolga a barcsi védelemnek a Felcsút elleni mérkőzésen (Vörös, 46.), Kaj, Tóth N. (Sípos, 78.), Nagy G. - Andorka (Mi- halecz, 17.), Simon, edző: Cser­tői Aurél. gólszerzők: Nagy G. (5.), Si­mon (21.), Mihalecz (27.). Azonnal támadólag léptek fel a vendégek, akik már az első félidőben eldöntötték a mérkő­zést. A folytatásban egyenlő küz­delem folyt a pályán, de ezzel együtt nem szakadt meg a Ka­posvölgye tavaszi nyeretlenségi sorozata. JÓK: Strublics, Vini­cius, Szabó L., Godsolve, illetve Tóth N., Nagy G., Simon, Mi­halecz. BÓNA KÁROLY TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Gyir- mót-Kozármisleny 2-2 (1-0), Pápa-Ajka 1-1 (0-0), PMFC -Integrál-DAC 1-0 (1-0), Buda- örs-Dunaújváros 1-2 (1-1), Soroksár-Komló 0-1 (0-1), ESMTK-MTE 1-1 (0-1). A bajnokság állása 1. Haladás VFC 21 15 5 1 53- 17 50 2. Felcsút SE 21 :Í5 2 4 46-18 47 3. Lombard Pápa 21 11 9 1 28-11 42 4. Gyirmót SE 21 12 5 4 45 - 24 41 5. PMFC 21 10 4 7 31 - 24 33 6. DAC Győr 21 9 2 10 31-35 29 7 Budaörs 21 6 10 5 34 - 29 28 8. Dunaújváros 21 8 4 9 28 - 28 28 9. Barcs SC 21 7 6 8 27-31 27 10. Kozármisleny 21 5 10 6 16-22 25 11. ESMTK 21 7 3 11 25-41 24 12. Kaposvölgye 21 5 7 9 29 - 29 22 13. Ajka . 21 5 6 10 34 - 40 21 14. Komlói Bányász 21 13 6 12 17-47 15 15. Soroksár 21 3 5 13 14-31 44 16. MTE 1904 21 3 4 14 15-46 11 Az MTE csapatától 2 pont levonva i t A 4