Somogyi Hírlap, 2008. március (19. évfolyam, 52-75. szám)

2008-03-25 / 70. szám

Csak egy pontot hozott a nyúl Somogyba labdarúgó nb i Hiába a helyzetek tömkelegé, a Rákóczi kikapott, míg a Siófok döntetlent játszott A Gabona Transz Kapos­vári Rákóczi FC Diósgyőr­ben szenvedett vereséget, míg a BFC Siófok a Zala­egerszeg ellen tartott ott­hon egy pontot a 20. for­dulóban. Temesvári I., Keszthelyi Z. DVTK-BORSODI-GABONA TRANSZ KAPOSVÁRI RÁKÓCZI FC 2-1 (0-1) A játékosok és különösen az edzők sem szeretik, ha egy-egy ellenféllel kapcsolatban szóba kerül a mumus kifejezés, bár azt is mondják, hogy minden csapat „büszkélkedhet** 1 vele. Ez alól a Rákóczi sem kivétel, s erről a diósgyőri mérkőzés is bizonyságul szolgál. A zöld­fehérek olyan meccset veszítet­tek el, melyet bárki más ellen gólokkal nyertek volna. Pruk- ner László csapata a mérkőzés nagy részében igenis jól ját­szott, a középpályán sok labdát szereztek a vendégek, melyek­ből aztán komoly gólhelyzetek sora alakult ki Köteles kapu­ja előtt. Az ötödik percben Sza- kály D. kiugratásával Alves tört kapura, de 10 méteres lövé­sét védte a hazai kapus, bár Oláh középen teljesen üresen várta az átadást. Öt perccel ké­sőbb Szakály D. Sebők Vilmost lerázva lépett be a 16-oson be­lülre, majd az 5-ös sarkáról le­adott lövését bravúrral ütötte ki Köteles, ám a kipattanót Le- andro 13 méterről laposan a ka­pu közepébe rúgta (0-1). A 18. percben újabb szép vendégakció futott végig a pá­lyán, Alves jobbról beadott lab­dáját Leandro tette vissza Oláh elé, aki 16 méterről centikkel lőtt a jobb felső sarok fölé. Ter­mészetesen a hazaiak is próbál­koztak, de néhány távoli lövés­től és beadástól eltekintve nem okoztak különösebb gondot a kaposvári védelemnek. A 39. percben viszont újabb kaposvá­ri ziccer maradt ki; Oláh pasz- szolt Szakály Déneshez, aki re­mek mozdulattal átemelt a kifu­tó Kötelesen, ám az üres kapu felé pattogó labdát a visszaérő Sebők a gólvonalról még vala­hogy kiemelte, megmentve csa­patát a biztos góltól. A második félidő elején Graszl K.-nak és Pintérnek is akadt dolga hátul, de utóbbi in­dítása után az 54. percben Alves szinte a félpályáról vezet­hette Kötelesre a labdát, ám hosszan szöktette magát, így ez az ordító helyzet is odalett. A 63. percben egy újabb kijátszott akció végén Szakály D. 15 m-ről passzolt a bal kapufa mellé, majd egy perccel később a ha­zaiak Sebők fejesét követően az egyenlítésnek örülhettek (1-1). A kapott gól után a Rákóczi előtt már nem volt több meccs­labda, a Diósgyőr előtt viszont igen, és a hazaiak éltek is a le­hetőséggel; a 83. percben Kam- ber átadásából Cardozo nyolc méterről lőtt félmagasan a kapu jobb oldalába (2-1). Fájó, de egyben tanulságos vereséget szenvedett a Rákóczi, a mumus otthonában. Küzdelemben nem volt hiány. A siófoki Csopaki István és a zalaegerszegi Máté Péter igyekszik csapattársai segítségére az 1-1-re végződő találkozón f Átok ül a Rákóczin a Diósgyőr elleni meccseken Küzdeni tudásból jól vizsgáztak a siófokiak vágó attila: Tudtuk, hogy na­gyon nehéz mérkőzés lesz, de nekünk ezúttal csak a győze­lem volt elfogadható. Nem ját­szottunk jól, de természetesen örülünk, hogy megszereztük idei első sikerünket. Nagyon jó csapat a Rákóczi, és Pruk- ner László remek munkát vé­gez, ezért is értékes számunk­ra ez a győzelem. prukner LÁSZLÓ: Elszórakoz- tuk ezt a mérkőzést. Felkészül­tünk a Diósgyőrből, és a hely­zeteink is bőven megvoltak ahhoz, hogy megszerezzük a győzelmet. A Diósgyőr elleni meccseken úgy látszik, átok ül rajtunk, ezzel együtt a haz­aiak mindent egy lapra felté­ve akartak győzni. Nagyon sajnálom, hogy így alakult. aldo dolcetti, a BFC Siófok vezetőedzője: Érzésem szerint nem vesztettünk két pontot, hanem nyertünk egyet Per­sze van bennem hiányérzet, ám engem az érdekel igazán, hogy a játékosaim nagyon küzdöttek. Ezúttal egy jó pro­dukciót nyújtó csapatot lát­tam, áldozatkészségből és küz­deni tudásból jól vizsgáztunk SLAVKO PETROVIC. a ZTE veze­tőedzője: Csapatom 60-70%ot adott ki magából, amivel nem lehet meccset nyerni Siófo­kon. Érthetetlen számomra, hogy a vezetésünknél miért akarnak lesre játszani a lab­darúgóim. Néhányon nem voltak túl „karakteresek”. Észre kellene venniük, nem egy balett-klub vagyunk BFC SIÓFOK-ZALAEGERSZEGI TE 1-1 (0-0)- Ha a meccs előtt valaki azt mondja, döntetlent játszunk, el­fogadtam volna - mondta elége­detten a lefújás után Csorba Ot­tó, a BFC Siófok ügyvezetője. Ha mindehhez hozzátesszük, hogy az egerszegiek az edzőjük be­vallása szerint 60-70%-ot nyúj­tottak, már nem is olyan jó ered­mény a döntetlen. Sőt, ha a hely­zetek számát nézzük, a házigaz­dáknak illett volna nyerni. A két együttes nagyon gyen­ge mecset produkált, az első fél­időben mindössze egy-egy hely­zetet tudtak összehozni. A sem­mittevést Waltner lövése törte meg, aki a meccshez méltó megoldást választott: az égbe bombázott. A másik oldalon Melczer a kapunak háttal állva sarkalt Csopaki elé, aki addig várt, amíg sikerült a kifutó Vlaszákot eltalálnia. - Megle­pődtem, hogy elém került a lab­da, ezért lövés helyett kinéz­tem a partjelzőre, nincs-e les - mondta Csopaki István. A második félidőben ott foly­tatták a csapatok, ahol abba­hagyták. A „mezőnyjáték” het­ven percig tartott, amikor is az első kaput is eltaláló labdájuk­ból)!) vezetéshez jutottak a ven­dégek. A három perce beállt Ba­lázs beadását bólintotta a kapu­ba a Csóka mögött egyedül érke­ző Waltner (0-1). Az utolsó húsz perc már igazi futballt hozott. Aldo Dolcetti az egyenlítés érde­kében a védekező Tusori helyett Fülöpöt is pályára küldte. A vé­dők hátul egy az egyben véde­keztek, elöl pedig Kozmor, Ma­gasföldi, Fülöp, illetve a jobb oldalon Homonyik, a balon pe­dig Melczer rohamozta Vlaszák kapuját. (Homonyik Csopakit, Kozmor pedig az értékelhetet- lent nyújtó Basarát váltotta.) Az öngyilkos taktikát nem tudták kihasználni a sokak szerint a szezon leggyengébb játékát nyújtó egerszegiek, sőt a balato­niak egyre másra alakították ki a lehetőségeket. Tíz perccel a vége előtt Magasföldi lőtt fölé szabadrúgásból, majd Fülöp ug­ratta ki Melczert a vendég térfél közepén. Az utóbbi már a kifu­tó Vlaszák mellett is elvitte a labdát, ám mielőtt az üres ka­puba passzolt volna, Vulin be­csúszva szerelte. - Hátulról ér­kezett a védő, ami eleve szabály­talan, ráadásul elvitte a lábamat - mondta Melczer Vilmos. Két perc múlva jött az egyenlítés Magasfölditől, aki Fülöp lefejelt labdáját vágta a hálóba (1-1). Ez­Diósgyőri VTK 2-1 (0-1) Kaposvári Rákóczi FC DVTK: Köteles - Lakatos, Sebők, Hegedűs RÁKÓCZI FC: Milinte - Graszl K. Gy., Virágh (Trbovics, 75.) - Szélpál (Cár- (Bozsovics, 88.), Zahorecz, Ribi, - Obrics dozo, 61.), Kamber, Pelecaci, PintérZ. - (Kovácsevics, 86.), Pest, Szakály D., Simon, Honma (Vitelki, 71.). Leandro,_Pintér- Oláh, Alves. VEZETŐEDZŐ: Vágó Attila VEZETŐEDZŐ: Prukner László Diósgyőr, 3000 néző, V.: Veizer GÓLOK: Sebők (64.), Cardozo (83.), illetve Leandro (10.) KIÁLLÍTVA: Sebők (93.) BFC Siófok 1-1 (0-0) Zalaegerszegi TE BFC SIÓFOK: Sánta - Ambrus, Csóka, Forgács, László - Melczer, Tusori (Fülöp Z., 75.), Nagy L, Csopaki (Homonyik, 46.) - Magasföldi, Basara (Kozmor, 57.). VEZETŐEDZŐ: Aldo Dolcetti ZTE: Vlaszák - Máté, Miljatovics, Botis, Vulin -TóthZ., Davidov, Molnár B., Koplárovics (Balázs, 67.) - Zatara (Fülöp T., 82.), Waltner. VEZETŐEDZŐ: Slavko Petrovic Siófok, 600 néző, V.: Iványi GÓLOK: Magasföldi (86.), illetve Waltner(72.). A további eredmények DVSC-TEVA-MTK 0-2 (O-O) Debrecen, 5000 néző, V.: Kassai GÓLSZERZŐK: Pál A. (78.), Pollák (88.) KIÁLLÍTVA; Takács Z. (87.). PAKSI FC-VASAS 3-0 (1-0) Paks, 1200 néző. V.: Arany GÓLSZERZŐK: Böde (24.), Zováth (53.), Tököli (75., 11- esből) KIÁLLÍTVA: Tóth A. (65.), Fűzi Á. (84.). FC FEHÉRVÁR-NYÍREGYHÁZA 2-1 (1-0) Székesfehérvár, 1168 né­ző. V.: Berger gólszerzők: Dvéri (16.), Sitku (64.), illetve Cornaci (73.). ÚJPEST-BP. HONVÉD 1-0 (0-0) Szusza Ferenc-stadion, 4500 néző. V.: Solymosi. GÓLSZERZŐ: Tisza (93., 11- esből). REAC-GYŐRI ETO 2-2 (1-0) Sopron, 1500 néző. V.: Bede. gólszerzők: Brnovics (47.), Böőr (50.), illetve Somorjai (27.), Torma (73.). A Sopron-Tatabánya mér­kőzés három pontját a Tata­bánya kapta 3-0-ás gólkü­lönbséggel. * * * A Gabona Transz Kapos­vári Rákóczi FC kedden 18 órakor hazai pályán fogadja a Gyirmót csapatát. A Ma­gyar Kupa negyeddöntőjé­nek odavágóján a zöld-fehé­rek 4-2-es sikert arattak, így kedvező helyzetből várják a folytatást. Amennyiben a ta­lálkozó után is pozitív marad a Rákóczi gólkülönbsége, a kaposváriak a négy közé ju­tást ünnepelhetnék. zel nem volt vége, hisz Magas­földi is elvitte a labdát a kapujá­ból kirohanó Vlaszák mellett. Lövés helyett azonban megpró­bált Kozmornak passzolni, aki elől felszabadítottak. - Láttam, hogy berohannak a védők a ka­puba, lőnöm kellett volna, ám önzeüen akartam lenni - ma­gyarázta Magasföldi József. A győzelemre még a hosszabbítás­ban is megvolt a lehetőség. Egy szöglet után Forgács elé került a labda, akinek lövését a gólvona­lon blokkolta Vulin. - Elém pat­tant, kapura is ment, de ilyen a szerencsénk - summázta For­gács András a történteket A bajnokság állása 1. MTK Budapest 20 12 6 2 45 17 42 2. Győri ETO FC 20 10 8 2 45 24 38 3. DVSC-TEVA 20 11 5 4 40 22 38 4. Újpest FC 20 11 5 4 41 24 38 5. Bp. Honvéd 20 11 5 4 37 21 38 6. K. Rákóczi FC 20 9 6 5 28 26 33 7. ZTE FC 20 9 5 6 40 27 32 8. FC Fehérvár 20 9 3 8 29 24 30 9. Nyíregyháza 20 8 5 7 23 23 29 10. Vasas 20 6 5 9 24 31 23 11. BFC Siófok 20 4 7 9 22 29 19 12. Paksi SE 20 4 7 9 29 38 19 13. REAC 20 4 6 10 20 33 18 14. Diósgyőri VTK 20 3 9 8 20 38 18 15. FC Tatabánya 20 2 3 15 24 57 9 16. FC Sopron 0 0 0 0­0 E5^55^S^^TemszülpSK5d5Ke^^ »J|^ J A KAPOSVÖLGYE ÉS A BARCS ÖSSZECSAPÁSÁN „B SZÍNVONAL t A Rákóczi szépen, a f hazaiak eredménye- | sen játszottak. HANGULAT Í Volt ennél már han­gulatosabb meccs is Diósgyőrben. JÁTÉKVEZETŐ I ; Kifejezetten jól bírás- : kodott Veizer sport- í társ. s i SZÍNVONAL Rejtély, mit csinál­tak a pályán hetven percig. HANGULAT Az izgalmas végjá­ték felébresztette az addig alvókat. JÁTÉKVEZETŐ Vulint ki lehetett volna állítani Melczer I szereléséért.