Somogyi Hírlap, 2008. március (19. évfolyam, 52-75. szám)

2008-03-17 / 64. szám

10 SPORT SOMOGYI HÍRLAP - 2008. MÁRCIUS 17., HÉTFŐ Összesen hetet kaptak egy csapásra labdarúgó nb i Kaposváron és Siófokon is mielőbb elfelejtenék ezt a rosszul sikerült hétvégét A Gabona Transz Kapos­vári Rákóczi FC hazai pályán, míg a BFC Siófok gárdája a Győr otthoná­ban szenvedett háromgó­los vereséget. Temesvári I., Keszthelyi Z. GABONA TRANSZ KAPOSVÁRI RÁKÓCZI FC- ÚJPEST FC 0-3 (0-0) Visszavágott az Újpest az őszi Megyeri úti 2-0-ás vereségért a Rákóczinak, bár a találkozó egészét nézve kijelenthetjük, igencsak túlzó a háromgólos különbség. A vendégek védeke­ző felállásából hamar kiderült, céljuk csak gólt nem kapni, az­tán ha lehet, majd támadnak is. Nos, a lilák rohamaitól nem kel­lett tartaniuk a zöld-fehérek­nek, akik próbáltak ugyan kez­deményezni, de komoly helyze­tet nem tudtak kialakítani Balajcza kapuja előtt. Oláhnak és Alvesnek is sokszor mélyen vissza kellett lépni a labdákért, így a két csatár igen távol volt az újpesti kaputól. A 41. perc­ben aztán mégis villant egyet a jól összeszokott duó, de a brazil sarkazása után Oláh kisodró­dott, így odalett az ígéretes helyzet. Egy perccel később a túloldalon Korcsmár fejese oko­zott némi zavart, ami le is zárta az első félidőt. A 47. percben aztán váratla­nul megszerezte a vezetést az Újpest; egy bedobás után Ko­vács Z. készítette le a labdát Ti­sza elé, aki 20 méterről a bal al­só sarokba bombázott (0-1). A gól után valamelyest fel­pörgött a mérkőzés, és több hely-zet alakult ki a kapuk előtt, de a pontatlan passzok és átadások miatt ekkor is sokat bosszankodtak a szurkolók. Az 55. percben Korcsmár fejesét védte Milinte, majd Grúz men­tett nagyot Tisza elől. A Rákó­czi Niko-lics 17 m-es lövése, majd Oláh fejese révén veszé­lyeztett. Ahogy telt az idő, a fe­szültség is egyre nagyobb lett a pályán, s az erélytelen játék- vezetés sem használt a meccs­nek. A 78. percben már csak néhány centi hiányzott az egyenlítéshez, de Oláh 12 mé­terről, éles szögből kis híján kettétörte a felső lécet. Hat perccel később pedig eldőlt a három pont sorsa; Kovács Z. a jobb oldalról gyötörte középre a labdát, ahol Hajdú érkezett, és közelről a kapuba továbbí­tott (0-2). Kovács Zoltán „gól­örömében” az Újpest-kispad fö­lött ülő kaposvári szurkolókat nem éppen szalonképes kifeje­zéssel „köszöntötte”, de bíz­zunk benne, hogy a meccsre ki­látogató és abban a szektorban helyet foglaló kis srácokban nem ez a jelenet marad meg. A végére Tisza tartogatott még egy slusszpoént, aki Sadjo előrevágott labdájával lódult meg, majd 12 méterről a hálóba továbbított, kialakítva a vég­eredményt (0-3). A Rákóczi egyébként fél éve, 2007. szeptember 22-én kapott ki utoljára hazai pályán, ugyan­csak 3-0-ra, akkor az MTK el­len. Ahogy mondani szokták, hathavonta belefér, a csapat pedig most már teljes gőzzel készülhet a szerdai, Gyirmót el­leni Magyar Kupa-negyeddöntő első felvonására. VASAS­FC FEHÉRVÁR 1-2 (0-1) lllovszky Stadion, 2000 né­ző. V.: Veizer. GÓLSZERZŐK: Németh N. (ól., 11-esből), illetve Sitku (40., 11-esből), Koller (88.). FC TATABÁNYA- REAC 1-1 (0-0) Szőnyi út, 200 néző. V.: Su­lyok. GÓLSZERZŐK: Béres (59.), illetve Varga Z. (62.). KIÁLLÍTVA: Szilágyi G. (6.). ZTEFC­DVSC-TEVA1-2 (1-1) Zalaegerszeg, 7500 néző. V.: Solymosi. GÓLSZERZŐK: Botis (36.), il­letve Dombi (43.), Czvitko- vics (68.). Az MTK-Diósgyőr mérkő­zést hétfőn 18 órakor játsz- szák. A Nyíregyháza 3-0-ás gólkülönbséggel játék nélkül megkapta a Sopron elleni mérkőzés pontjait. Az Újpest csapatkapitánya, Kovács Zoltán a játékvezetőt és a kaposvári szurkolók egy részét is „megtalálta" GYŐRI ETO­BFC SIÓFOK 4-1 (1-0)- Egyszer minden sorozat megszakad - mondta a 16 mér- j= kőzés óta veretlen, tavasszal h százszázalékos győriek elleni | meccs előtt Hagymási Zoltán, S Aldo Dolcetti segítője, akinek 8 a fia zöld-fehérek labdarúgója. | A meccs egyértelmű választ $ adott: ezt a szériát nem a bala- toniak állítják meg. § Az újonc két védekező közép­ig pályással - Sütő, Tusori - kez­2 dett, és meglepetésre bekerült § a csapatba Gajda, Csopaki és a 3 sérült Gamant váltó Csóka is. Az utóbbi három Sütővel együtt A további eredmények BP. HONVÉD­PAKSI FC 2-1 (1-1) Bozsik Stadion, 1500 néző, V.: Szabó S. GÓLSZERZŐK: Zsolnai (10.), Éger (öngól, 68.), illetve Éger (22.). Pontatlanok voltak a zöld-fehér játékosok prukner László: Magunkat vertük meg ezen a mérkőzé­sen. Célfutballt játszott az Új­pest, ami az ő helyzetükben talán érthető volt. Megpróbál­tuk rájuk erőltetni az akara­tunkat, de pontatlanok vol­tunk. Mindenképpen győze­lemre játszottunk, de ehhez hatékonyabb, pontosabb fut­ballra lett volna szükség. urbánys ISTVÁN: A találkozó előtt több minden szólt a ha­zaiak, a Kaposvári Rákóczi mellett. Ennek ellenére szá­munkra csak egyféle elfogad­ható eredmény volt, amit sike­rült is elérnünk. Örülök, hogy a játékosaim ennyire örül­nek, hiszen nekünk most nem csak a Rákóczit kellett legyőznünk. egervári Sándor, a Győr vezetőedzője: Örömteli, hogy rengeteg gólhelyzetet tudtunk kialakítani a fegyelmezetten és szervezetten játszó siófoki­ak ellenében. Ezúttal végre a helyzetkihasználás miatt sem kell keseregnünk, hisz négy gólt is sikerült szereznünk. Úgy gondolom, mindenképp dicséret illeti a csapatomat. ALDO DOLCETTI, a Siófok vezetőedzője: A Győr megér­demelte a győzelmet. Ezúttal olyan Siófokot láttam, mely megpróbálta felvenni a küz­delmet. A négy kapott gólt soknak tartom, ami nagyon bosszantó. A védekezésben nagyobb koncentráció kell, hogy stabilabbak legyünk el­lenféltől függetlenül. Kaposvári Rákóczi FC 0-3 (0-0) Kaposvár: Milinte - Graszl K., Zahorecz, Grúz (Bozsovics, 86.) - Leandro (Obrics, 62.), Pest K., Nikolics, Szakály D. (Ková- csevics, 81.), Pintér - Oláh, Alves. Vezetőedző: Prukner László Újpest: Balajcza - Regedei, Korcsmár, Böjté, Sadjo - Bozic (Győrök, 86.), Ebala, Habi (Radulovic, 81.), Hajdú - Tisza, Kovács Z. (Dourandi, 89.). Vezetőedző: Urbányi istván Kaposvár, 4000 néző. Játékvezető: Mészáros I. Gól: Tisza (47., 92.), Hajdú (84.) Győr 4-1 (1-0) BFC Siófok Győr: Sztevanovics - Nikolov, Stark, Supic, Völgyi - Dudás (Pákolicz, 73.), Jaki, Józsi, Koltai (Varga L., 84.) - Brnovics, Tokody (Eugene, 81.) Vezetőedző: Egercári Sándor Siófok: Hegedűs - Ambrus, Csóka, For­gács, László - Csopaki (Homonyik, 69.), Sütő (Bonifert, 46.), Tusori (Kozmor, 80.), Melczer- Magasföldi, Gajda Vezetőedző: Aldo Dolcetti Győr, 4000 néző. Játékvezető: Sápi Gólok: Völgyi (26.), Dudás (52.), Koltai (65.), Brnovics (91.), illetve Csopaki (54.) a szerdai Liga kupa mérkőzé­sen is főszerepet kapott, miköz­ben az akkor pihenő Kozmor, Bonifert csak a kispadról fi­gyelte társait. Az olasz mester szerint a bajnokság fontosabb a Ligakupánál, különösen an­nak tekintetében, hogy a Ba- laton-partiak a Debrecennel csapnak össze az elődöntőben. A kupameccs szemmel látha­tóan mély nyomokat hagyott a játékosokban, Sütőt például már a szünetben le kellett cse­rélni. - Holtponton voltam, ta­lán, ha játszom még tíz percet, átbillenek rajta - mondta Sü­tő László. A kényszerű csere után megrogyott az addig sta­bil lábakon álló újonc, hisz Tusori védekező játéka fino­man szólva nem volt az igazi. Az első félidőben mégis egyen­rangú ellenfél volt az újonc. A győriek egy szöglet utáni talált góllal kerültek előnybe, amikor is a leblokkoló Tusori és For­gács közt Völgyi fejelt a hálóba (26. p). Mindennél többet mond a statisztika: a vendégek négy­szer, a hazaiak kétszer találtak kaput, és a félidő legnagyobb helyzetét is Melczer hagyta ki Sütő indítása után (37. p). A második félidőben a Sütő helyére beálló Bonifert a közép­pálya jobb oldalára került, ^honnan Csopaki átment balra Melczer helyére, az utóbbi pe­dig behúzódott középre. A győriek hatalmas tempóban kezdtek, ami után meg is született a második találatuk Dudás révén (53. p.). Melczer szöglete után azonban Csopa­ki szépített (54. p), ám azt követően a büntetőt a felső léc­re lőtte (58. p.). Aldo Dolcetti szerint a két támadó volt kijelölve végrehajtónak, ám a játékosok másként döntöttek. Óriási hiba volt! Csopakit di­cséri ugyan a gólja, ám meg kell jegyezni, a Győrben mutatott- nál tud jobban is játszani. Az első félidőben sokat hibázott, egyfolytában úton volt, de nem ért oda sehova. A kihagyott zic­cert aztán ahogy lenni szokott, Koltai gólja követte (65. p.), ami el is döntötte a találkozót. Ezt követően már csak egy csapat volt a pályán, a győri. A zöldek élvezték a játékot, helyzeteket dolgoztak ki, melyekből egyett Brnovic ki is használt a ráadás­ban (92. p.). A meccs fordu­lópontja egyértelműen a ki­hagyott büntető volt, hisz az egyenlítés helyett kétgólos hátrányba kerültek Melczerék. Az utóbbin kívül talán Hege­dűs nyújtott még elfogadha­tót, aki lázasan vállalta a já­tékot. A kapus a meccs után mint egy ütéstől megszédült bokszoló, úgy kereste a helyét A bajnokság állása 1. MTK Budapest 18 11 5 2 42- 16 38 2. DVSC-TEVA 19 11 5 3 40-20 38 3. Bp. Honvéd 19 11 5 3 37-20 38 4. Győri ETO FC 19 10 7 2 43-22 37 5. Újpest FC 19 10 5 4 40 - 24 35 6. K. Rákóczi FC 19 9 6 4 27-24 33 7. ZTEFC 19 9 4 6 39-26 31 8. Nyíregyháza 19 8 5 6 22-21 29 9. FC Fehérvár 19 8 3 8 27-23 27 10. Vasas 19 6 5 8 24-28 23 11. BFC Siófok 19 4 6 9 21 -28 18 12. REAC 19 4 5 10 18 -31 17 13. Paksi SE 19 3 7 9 26-38 16 14. Diósgyőri VTK 18 2 8 8 17-36 14 15. FC Tatabánya 19 1 3 15 21 -57 6 16. FC Sopron törölve Nagyobb koncentráció kell a stabilitáshoz SZÍNVONAL . I Egy-két ügyes meg- I oldás és sok pontat­I HANGULAT ^ . | Ezt a meccset egyér- | telműen a zöld-fehé- I rek nyerték. I JÁTÉKVEZETŐ\ | Erélytelen volt, ő sem tartozott a jók köze miwvuNAL Jó kis meccs, némi izgalommal a bün­tető miatt. HANGULAT Még nem az igazi, de ha elkészül a sta­dion... JÁTÉKVEZETŐ Mindent megtett, hogy szoros meccs legyen. Újpest