Somogyi Hírlap, 2008. március (19. évfolyam, 52-75. szám)

2008-03-03 / 53. szám

SOMOGYI HÍRLAP - 2008. MÁRCIUS 3., HÉTFŐ SPORT 11 A vihar vetett véget a küzdelemnek amerikai futball A március 22-i bajnoki rajtra készülnek az Arany Rókák Murányi János volt a legjobb amatőr tekéző az összevetésben A Dunaújváros csapatát fogadta a Vörös Design Golden Fox együttese. Temesvári Iván A Dunaújváros Gorillaz elleni mérkőzéssel hangolt a Vörös De­sign Golden Fox amerikaifutball­csapata a március 22-i bajnoki rajtra. A kaposvári Arany Rókák jól kezdték a találkozót, hiszen az első negyed után egy touch down és a sikeres jutalomrúgás után 7-0-ás vezetésre tettek szert. A második negyedben már a vendé­geket támogatta az egyre inkább felerősödő szél, akik ebben a já­tékrészben tizenkét egységet ter­meltek. A nagy szünetet követő­en pedig már oly mértékben köz­beszólt az időjárás, hogy 12-7-es vendégvezetésnél félbeszakadt a mérkőzés. - Annak ellenére, hogy nem tudtuk végigjátszani a meccset, sok tanulsággal szolgált számunkra az összecsapás - mondta Verbulecz László, a Gol­den Fox játékosa. - A védekező csapatrészünk nagyon jól teljesí­tett, s a vendégek nem is tudtak igazán kibontakozni. Persze hi­bák is voltak a játékunkban, így a március 22-i rajtig lesz még dol­gunk, de bízunk benne, hogy azon a meccsen a mumusunk, a viharos idő elkerül bennünket. Az Arany Rókák a magyar baj­nokság Divízió II/Nyugati cso­portjában szerepelnek, és a baj­noki nyitányon a Pécsi Gringos csapatát fogadják. ■ GOIDENFOX Küzdelemben és látványos megmozdulásokban sem volt hiány, így jól szórakoztak a meccsre kilátogatok Nagy sikert aratott Kaposváron a Győri Kft. Kupáért rendezett há­romtusa amatőr-tekeverseny. A Németországból átvett sorozat lé­nyege, hogy a résztvevők öt-öt te­li és taroló, valamint tíz vegyes obást hajtanak végre; ezt addig ismételhetik, ameddig csak akar­ják vagy bírják szuflával. A leg­jobbak kerülnek aztán a döntő-' be, ahol végül szétdobás dönt. A végeredmény TAROLÓ VERSENY: 1. Földi Ti­bor, 2. Török József, 3. Máté Jó­zsef. teli verseny: 1. Török Jó­zsef, 2. Nagy Gergő, 3. Szántó István. ÖSSZETETT VERSENY: 1. Murányi János, 2. Csendes Ró­bert, 3. Vígh János. Különdíjat kapott a két női tekéző, Rapatyi Lilla és Makiári Edina. ■ F. G. Gyenesei Leila öt olimpiai kvótás indulót is megelőzött Gyenesei Leila a negyedik helyen zárta a szezonnyitó versenyt Jól kezdte az évet Gyenesei Leila, a Székesfehérvári Álba Volán- Bericap és az Építők AC Kapos­vár kettős igazolású öttusázója. A fedett pályás nemzetközi baj­nokságot - ahol 10 ország 32 versenyzője (köztük hét olimpi­ai kvótával már rendelkező spor­toló) sorakozott fel a rajthoz - az olimpiai bajnok fehérvári Vörös Zsuzsa nyerte az angol Feli Heather előtt; akárcsak egy év­vel korábban, Gyenesei ezúttal is a negyedik helyen zárta a ran­gos erőpróbát. Gyenesei Leila a lövészetet a 18. helyen (174 kör), a vívást pe­dig a nyolcadik helyen (888 pont) zárta. Legerősebb számá­ban, az úszásban magasan ver­te a mezőnyt, míg lovaglásban egy verőhibát vétett, a futóered­ménye pedig közepesnek mondható. Az 5536-os össz- pontszáma 136-tal jobb a tava­lyi produkciójánál, s öt már biz­tos olimpiai résztvevőt is meg­előzött. A magyar női öttusázók kö­zül Vörös Zsuzsa már biztosí­totta helyét a pekingi nyári olimpián. A másik kiadó helyre még hatan pályáznak; köztük Gyenesei Leila is, aki a tervek szerint kéthetente áll majd rajt­hoz fontos viadalokon. Legköze­lebb az országos utánpótlás-baj­nokságon lesz érdekelt, ame­lyet sorrendben az angol, a spa­nyol és a cseh Világ Kupa-fu­tam, a francia nemzetközi baj­nokság, majd remélhetőleg a Budapesten esedékes világbaj­nokság követ. Az olimpiai kvali­fikáció május 31-éig tart. ■ Fenyő Gábor HIRDETÉS Drámai csatában döntetlenre végzett a Marcali a pécsiekkel MARCALI VSZSE- PIKKER PTE PEAC 30-30 (14-21) Marcali, 400 néző. Vezette: Ágnecz, Sípos. marcali vszse: Kerner - Müller 4, Tanai 1, Balogh R 7, Pék E.l, Kévés 10 (2), Balogh M. 7. csere: Bödör, Krajczár (ka­pusok), Urbán, Nagy K., Pék P., Bájhóber, Horváth K. edző: Tóth István. Azonnal magához ragadta a kezdeményezést a listavezető, két büntetőgóllal szereztek ve­zetést a pécsiek. A vendégek ál­tal diktált ritmust nem sikerült felvenni a sérülésekkel bajlódó marcali játékosoknak, az egy sebességi fokozattal gyorsab­ban kézilabdázó vendégek foko­zatosan növelték az előnyüket a gyengén védekező hazaiakkal szemben. A pécsi szélsők a 20. percig összesen tízszer találtak a marcali kapuba, elmaradt a megszokott kiváló jó kapustelje­sítmény, ezért Tóth István Kerner Krisztina után Bödör Szilviát is lecserélte. A félidő vé­gére úgy tűnt, padlóra került a somogyi együttes. A második játékrészben for­dulatot hozott a védekezésvál­tás, a zártabb, hatos védőfal el­len tanácstalanok voltak a vendégek, ugyanakkor Kévés Renátát nem tudták tartani; az átlövő sorozatban négy gólt szerzett. Krajczár Ibolyának 10 perc alatt egyetlen gólt tud­tak lőni a továbbra is hihetet­len iramot diktáló baranyaiak. A jó kapusteljesítmény mellett támadásban is magukra talál­tak Balogh Piroskáék, így négy gólra csökkentették hát­rányukat. Balogh Margit lövé­seivel szemben tehetetlen volt a pécsi hálóőr, elképesztő küz­delemben 5-0-s sorozatot pro­dukálva a 24. percben ki­egyenlített a Marcali. Ezt követően pedig következ­hetett a drámai végjáték. Mind­két együttesnek adódott lehető­sége a győzelem megszerzésé­re, végül pontosztozkodással zárult a rangadó. Hihetetlen második félidei teljesítményé­vel a Marcali győzelmet érde­melt volna. JÓK: Krajczár, Kévés, Balogh P., Balogh M. samu László