Somogyi Hírlap, 2008. március (19. évfolyam, 52-75. szám)

2008-03-23 / Vasárnapi Somogyi Hírlap, 12. szám

11 2008. MÁRCIUS 23., VASÁRNAP SPORT A végjátékban mentett pontot a Siófok labdarúgó nb i Az utolsó félórában fordított a Diósgyőr a vendég kaposvári zöld-fehérek ellen A Siófok a 86. percben Magasföldi góljával men­tett pontot a Zalaegerszeg ellen, míg a Gabona Trans Kaposvári Rákóczi FC Diósgyőrben maradt alul az utolsó félórában. Keszthelyi Z., Temesvári I. BFC SIÓFOK-ZALAEGERSZEGI TE FC 1-1 (0-0) Hegedűs betegsége miatt Sánta került a házigazda BFC Siófok kapujába, aki most ját­szotta élete első NB I-es mérkő­zését. A két csapat rendkívül gyenge első félidőt produkált; csupán egy-egy helyzetre futot­ta az erejükből. Inkább a labda megszelídítésével voltak elfog­lalva, s nem azzal, hogyan tud­nák bevenni ellenfelük kapuját. Az első ígéretesnek tűnő lehető­ség a vendégek előtt adódott egy Davidov-Zatara kényszerítő után; Waltner elé került a lab­da, aki 13 méterről magasan a kapu fölé bombázott. Az egyet­len egerszegi helyzetre egy sió­foki válasz érkezett a játékrész zárása előtt, amikor Melczer ve­zette keresztbe a labdát a jobb oldalról, miközben több eger­szegi védőt is kicselezett. A ka­punak háttal állva aztán Csopa­ki elé sarkalt: neki csupán be kellett volna passzolnia a játék­szert, ám ő eltotojázta a helyze­tet, így a védők Vlaszák kapus­sal együtt közösen menteni tud­tak. A második félidőben is folyta­tódott a gyenge játék, ami csak a zalaegerszegiek vezető gólja után élénkült meg. A 72. perc­ben Balázs adott be balról, a Csóka mögött érkező Waltner pedig négy méterről fejelt a léc alá a vonalon ragadt Sánta mel­lett (0-1). A Balaton-partiak mindent elkövettek az egyenlí­tésért; a védekező Tusori he­lyett a sokáig sérült Fülöpöt is pályára vezényelte az olasz mester, Aldo Dolcetti. Sőt, a ha­zai védők egy az egyben véde­keztek a zalai támadókkal szemben. Az „öngyilkos” takti­ka meghozta az eredményt: négy perccel a vége előtt Melczer felívelt labdáját Fülöp fejelte Magasföldi elé, aki 16 méterről a kapu közepébe bom­bázott (1-1). Sőt, a végjátékban akár nyerhettek is volna a siófo­kiak, ám két hatalmas ziccert is elhibáztak. aldo dolcetti: - Úgy érzem, nem elveszítettünk két pontot, hánem nyertünk egyet. Pozi­tívum, hogy a mérkőzés hajrá­jában csapatom vert helyzetből tudott talpra állni. ZLATKO PETROViCS: - Ezúttal csupán 60-70 százalékot adott ki magából a társaság. Ezzel a teljesítménnyel nem lehet mec­cset nyerni Siófokon. Az óriási elszántsággal küzdő Siófok (kék mezben) a hajrában egyenlített DIÓSGYŐRI VTK-GABONA TRANS KAPOSVÁRI RÁKÓCZI FC 2-1 (0-1) Óriási Rákóczi-helyzettel kez­dődött a mérkőzés; az 5. perc­ben Szakály D. ugratta ki Alvest, aki egyedül tört kapura - a támadást kísérő Oláh közé­pen teljesen üresen volt -, ám a brazil csatár 10 méteres lövését Köteles bravúrral védte. Öt perccel később azonban már a hazaiak kapujában táncolt a labda. Szakály D. tört be a 16- oson belülre, az ötös sarkáról leadott lövését a diósgyőri háló­őr újabb bravúrral védte, a ki­pattanóra érkező Leandro azon­ban 13 méterről laposan a kapu közepébe lőtt (0-1). A lendüle­tesen játszó Rákóczi a 18. perc­ben újabb veszélyes akciót ve­zetett, aminek a végén Oláh 16 méterről alig lőtt a jobb felső sa­rok fölé. A félidő közepétől ta­lán többet birtokolta a labdát a Diósgyőr; a hazaiak távoli lövé­sekkel próbálkoztak, ám to­vábbra is a vendég zöld-fehér alakulat volt a veszélyesebb. A 39. percben Szakály D. emelte át a labdát a kifutó Köteles fö­lött, Sebők V. azonban a gólvo­nalról menteni tudott. Hazai rohamokkal indult a második felvonás; a 46. perc­ben Graszlnak és Pintér A.-nak is nagyot kellett mentenie. Az 54. percben a Rákóczi szerezhe­tett volna újabb gólt, de Pintér A. indítása után Alves abszolút gólhelyzetben hosszan szöktet­te magát, így oda lett a nagy le­hetőség. A Rákóczi lerendezhet­te volna az egyébként nem unalmas mérkőzést, de a Pest, Obrics, Alves, Szakály D. össz- játék után is kimaradt a zöld-fe­hér helyzet. A 64. percben az­tán - ahogy az ilyenkor lenni szokott - jött az egyenlítő talá­lat: Sebők V. fejelt a jobb alsó sarokba (1-1). A 83. percben megfordította az eredményt a borsodi alakulat: Pintér Z. át­adása után Cardoso került hely­zetbe, aki 13 méterről a kapu jobb oldalába emelt (2-1). A hosszabbítás második percé­ben megfogyatkozott a diósgyő­ri egylet, miután Sebők V. a má­sodik sárga lapját is megkapta. vágó ATTILA: - Tudtuk, hogy nagyon nehéz mérkőzés vár ránk, ám nehéz helyzetünkben csakis a győzelem volt egyedül az elfogadható. Nem játszot­tunk jól, ám annál jobban örü­lünk az első tavaszi győzel­münknek. Mindettől függetle­nül gratulálok Prukner Lász­lónak, aki remek munkát végez a somogyi megyeszékhelyen. prukner László: - Gratulá­lok a jól küzdő borsodiaknak a győzelmükhöz. Rendesen fel­készültünk a Diósgyőrből; a helyzeteink is megvoltak, de el- szórakoztuk a meccset. A Diós­győr mindent egy lapra feltéve nyerte a találkozót. A hajrában nyert a balatonlellei gárda labdarúgás Magabiztos vendégsikerek északon, hazai győzelmek délen NB III, DRÁVA CSOPORT: LELLE-BEREMEND 2-0 (0-0) Balatonlelle, 150 néző. V.: Rácz. BALATONLELLE SE: Országh - Balogh A., Mitasz, Kenéz, Vég - Galgóczi (Takács Gy. a 10. perc­ben), Pintér A., Juhász T. (Hi- mics a 80. percben), Márki - Zsiga (Földes a 75. percben), Kohány. edző: Készéi Ferenc. Hiába egykapuzott szinte vé­gig a házigazda leilei együttes, csak a mérkőzés hajrájában tudta bebiztosítani a győzelmét. gólszerzők: Himics (a 85. percben), Kohány (a 90. perc­ben). JÓK: Vég, Takács Gy., Ju­hász T. KENÉZ ISTVÁN GABONA TRANS KAPOSVÁRI RÁKÓCZI FC LIGA-BOGÁD SE 1-2 (1-0) Kaposvár, Cseri úti művüfes edzőpálya, 100 néző. V.: Major. GABONA TRANS KAPOSVÁRI RÁ­KÓCZI fc liga; Horváth L. - Tonkovics, Petrók (Simon a 78. percben), Hajdú, Horváth R. - Németh P., Androsics (Keczeli a 68. percben), Bérezi, Reszli - Májer, Selmeczy. edző: Pusztai László, Balázs József. A könnyen nyerhetőnek tűnő mérkőzésen a szűkös hazai ke­ret csak egy gólt tudott szerezni az egységes Bogád ellen, gól­szerzők: Reszli (a 32. perc­ben), illetve Róth (a 72. perc­ben), Mészáros (a 80. percben). JÓK: Selmeczy, Bérezi. TAKÁCS RÓBERT MEGYEI II. OSZTÁLY ÉSZAKI CSOPORT: BALATONSZENTGYÖRGY-BUZSÁK 0-2 (0-0) Balatonszentgyörgy, 200 né­ző. V.: Ballér. GÓLSZERZŐK: Szűcs, Kesztyűs, az ifimecs- CSEN: Balatonszentgyörgy-Bu- zsák 1-0. TORONYI ÁRPÁD FONYÓD-ÖREGLAKI MEDOSZ 0-3 (0-1) Fonyód, 80 néző. V.: Pankász. gólszerzők: Virágú, Horváth Zs., Kovács R. (11-esből). az ifimeccsen: Fonyód-Öreglaki Medosz 0-2. FARKAS TIBOR DÉLI CSOPORT: KAPOSMÉRŐ-KISKORPÁD 4-2 (2-0) Kaposmérő, 150 néző. V.: Szilvási. gólszerzők: Schell 2, Mező, Balázs, illetve Ölbei, Ko­vács R. KIÁLLÍTVA: Récsei (Kis­korpád) a 67. percben utolsó emberként elkövezett szabály­talanságért. AZ IFIMECCSEN: Ka- posmérő-Kiskorpád 2-1. SZABÓ FERENC JUTA-KAPOSSZERDAHELY 3-1 (2-1) Juta, 150 néző. V.: Nagy B. gólszerzők: Meksz 2, Tóth Z. K., illetve Németh Z. az ifi- meccsen: Juta-Kaposszerda- hely 6-1. szabó tibor Nem volt könnyű kapusnak lenni Balatonbogláron I. BUBI-FOOD BALATONBOGLÁRI VÁROSI KISPÁLYÁS TEREMLABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG A 23. FORDULÓ EREDMÉNYEI: Vidó FC-Borbogár 12-1; Szi- szi-ebédjárat-Mathiász 5-2; Liget-Légiósok 2-3; Leilei öregfiúk-Bombatipp 3-4; Pie- ro's Étterem-Vitorlás 4-6; Vár- domb-Novák Café-Popeye Pub- Grand Gold Juice 3-6; Csehi SC-Full-Gas 2-14. A 18. fordu­lóból elhalasztott mérkőzésen: Piero's Étterem-Várdomb-No- vák Café 4-9. AZ ÉLCSOPORT ÁLLÁSA: 1. Vidó FC 60 pont (145-36), 2. Popeye Pub-Grand Gold Juice 52 pont (134-48), 3. Sziszi-ebédjárat 52 pont (109-64). ■ Fenyő G. Marad a switt n 135 fu mm au a SX4 15 250 szuper ar Ignis 11135 Fthó mm?* ■ Swft 1.3 GC 3 ajtós modea vásárlása, 10% önrész és 120 hónap futamidő esetén, az 1-36. hónapban, A tödesztérészJet a 37-120. hónap között 22 271 ft/hó. THM: 3,57%. CHF-alapú. változó kamatozású hitei, ‘ SX4 1,5 GC módéit vásárlása, 10% önrész és 120 hónap futamidő esetén., az 1-36, hónapban. A tortesztőrészíet a 37-120. hónap között 30 S00 Ft/hó. THM: 3,78%, CHF-aiapú, változó kamatozású hitel. ignis 1.3 GL modell vásárlása, 10% önrész és 120 hónap futamidő esetén, az 1-36. hónapban. A tórtesztófészfet a 37-120. hónap között 22 271 R/hó. THM: 3,67%, CHF-aiapú, változó kamatozású hitel. Ajánlataink 2008. február 28-tól március 3Mg. További részletekről érdeklődjön márka kereskedésünkben, A különbőzé akciók nem vonhatóak össze és nem válthatóak készpénzre. A fotók illusztrációk, üzemanyag-fogyasztás {kombinált}: 6.1-6,9 1/106 km; Co. kibocsátás: 122-170 g/km. ^ Suzuki Kubat-Vincz SIÓFOK, Vak Bottyán u. 47. TeL: 84/322-691 SUZUK' SZÉKESFEHÉRVÁR Budai irt 169 fis 388 Tel • tt/«l?-97B ??/3n5-11ft