Somogyi Hírlap, 2008. február (19. évfolyam, 27-51. szám)

2008-02-24 / Vasárnapi Somogyi Hírlap, 8. szám

2008. FEBRUÁR 24., VASÁRNAP SPORT 13 Tisztességgel helytállt, de újabb meccset veszített a Kaposvári KK Bajomban volt a záróra röplabda nb i Most is megdolgoztatták a négyszeres bajnokot Balatonbogláron és Marcaliban sem láthattak gólt a szurkolók Miután a kaposvári váro­si sportcsarnok szomba­ton délután farsangi ren­dezvény miatt foglalt volt, így a BITT Kaposvári Női RC Nagybajomban zárta a bajnoki alapszakaszt. Fenyő Gábor BITT KAPOSVÁRI NŐI RC­BP. BSE-FCSM 0-3 (-21, -22, -19) Nagybajom, Városi Sportcsar­nok, 100 néző. V.: Vári, Mezei. Brrr kaposvári női rc: Pálfy (-), Horváth A. (15), Serák (4), Czmerk (3), Kondor G. (6), Kon­dor T. (13). csere: Kovács N. (li­beró), Ihász (-). VEZETŐEDZŐ: Mé­száros Péter. bp. BSE-FCSM: Toroková (2), Né­meth Zs. (10), Kovács T. (9), Len­gyel (16), Takács Zs. (13), Kovács E. (9). csere: Tóth A. (liberó), ve­zetőedző: Farkas Mihály. A nyitójátszma egészen a szett hajrájáig kiélezett, nagy csatát hozott váltott vezetéssel. Mindkét csapat játékát remek mezőnymunka jellemezte; ne­megyszer lehetetlennek tűnő labdákat mentettek meg mind a két oldalon, Kondor Tímea és Lengyel Viktória látványos ütő­párbaja pedig külön színt vitt a meccsbe. Bár eleinte még so­kat rontottak a vendég főváro­siak, a végjátékra nagyon ösz- szekapták magukat, s így ők szereztek előnyt. A folytatás­Pálfy Marianna (jobbról) és Kondor Tímea nyújtózkodik a hálónál Szebb nyitányban bíztak a siófokiak labdarúgó nb i Nemcsak kikaptak, de meg is fogyatkoztak Újpesten ZALAKERÁMIA-ZTE KK- KAPOSVÁRI KK 86-78 (31-21,18-18, 20-19,17-20) Zalaegerszeg, Városi Sport- csarnok, 1500 néző. Vezette: Pállá Z., Kiss L., Kapitány. ZALAKERÁMIA-ZTE KK: Misko- vics (ó), Kováts (9/9), Walters (13/3), Kámán (19/9), Bassette (37). csere: Keresztes (-), Simon L. (2). VEZETŐEDZŐ: Nikola Lazics. edző: Vertetics István. kaposvári KK: Ceskovic (20/6), Szőke (10/3), Vojvoda (9/3), Hendlein (9), Kinsella (24/9). csere : Tömös-váry (5), Csirke (1). vezetőedző: Horváth Imre. edző: Fekete Ádám. AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 5. perc: 10-10. 7. perc: 18-15. 12. perc: 33-23.18. perc: 45-35.25. perc: 55-48.28. perc: 65-55.33. perc: 71-61. 37. perc: 84-73. KIPONTOZÓDOTT: Ceskovic a 36. percben. Az egész héten át tartó beteg­séghullám ellenére valamennyi kaposvári játékos útra kelt Zala­egerszegre, miután sem a rende­ző egyesület, sem pedig az or­szágos szövetség nem engedé­lyezte a mérkőzés elhalasztását. A somogyiak közül még a talál­kozó napján is többen gyengél­kedtek; végül csak az influenzá­val és a kötőhártya-gyulladással küzdő Orosz maradt civilben. A részleges bokaszalag-szakadás- sal bajlódó Hendlein Roland is vállalta a játékot. Harcosan raj­toltak a kaposváriak, akik a ne­gyed elején jól állták a sarat. Ké­sőbb a vendégek nem tudtak elég hatékonyan védekezni; a za­laiaknál Walters, Bassette és Kámán felelt a pontokért. Küz­döttek ugyan a vendégek, de lát­szott, hogy erőnlétben nem tud­ják felvenni a versenyt a hazai­akkal. A félidő vége előtt Cesko­vic 2+1-es akciójával került tízen belülre a Kaposvár. A mind job­ban elfáradó somogyiak aztán egyre több dobást hibáztak, az ellenakciókból rendre eredmé­nyes zalaiak pedig Bassette ve­zérletével bebiztosították a győ­zelmüket. JÓK: Bassette, Kámán, Miskovics, illetve a vendég kaposváriaknál nem akadt ki­emelkedő teljesítmény. A JUNIOR MÉRKŐZÉSEN: ZALAKERÁMIA ZTE KK- KAPOSVÁRI KK 89-82 (32-21,14-19,16-15, 27-27). a legjobb dobók: Márkus (14/3), Juhos (13). ■ Kun Zoltán ÚJPEST FC-BFC SIÓFOK 3-0 (1-0) Jól kezdett Újpesten a siófoki együttes, amely már a második percben Melczer révén akár gólt is szerezhetett volna. Ehelyett a hazaiak jutottak vezetéshez; a 13. percben Melczertől elvette a labdát Radulovics, aki Tiszát in­dította, az érkező Dourandinak pedig már nem volt nehéz dolga (1-0). Hét perccel később aztán Dourandi - ugyancsak hét mé­terről - a bal kapufát találta el. A második játékrészben a há­zigazda újpestiek a kapujuk elé szegezték a siófokiakat, egymás után ível(het)ték be a szöglete­ket. Az 54. percben góllá érett a fölényük; akárcsak az elsőt, ezt is a siófokiak hozták össze... Köntös elvesztette a párharcot Tiszával szemben, a kameruni Dourandi pedig tovább növelte a lilák előnyét (2-0). A 70. perc­ben Sütő a félpályánál beleszállt Dudicsba, akit le is kellett cserél­ni. Ami aztán akkor elmaradt, az a 83. percben megtörtént; egy olyan ütközés után, amelyből tu­catnyi volt a mérkőzésen, Sütőt a második sárga lappal kiállítot­ta a játékvezető. Egy perccel a rendes játékidő letelte előtt a csereként érkezett román Mol­dovan állította be a végered­ményt (3-0). URBÁNYI ISTVÁN, AZ ÚJPEST FC mestere: - Örülünk minden si­kernek, hiszen komoly célokat tűztünk ki, amelyeket lépésről lépésre kell megoldanunk. A ta­vaszi nyitányon masszív, szer­vezett Siófokot győztünk le. ALDO DOLCETTI, A BFC SIÓFOK mestere: - Tudtuk, hogy nehéz lesz, de be kell vallanom, titkon azért másra számítottam. Ez el­sősorban a játékunkra vonatko­zik; határozottabb támadójáték­ban és kevesebb kapott gólban bíztam. ■ Keszthelyi Zoltán Dunaújváros kapta a négyes kupadöntőt A MAGYAR RÖPLABDA SZÖVETSÉG döntése értelmében március 6- án és 7-én Dunaújváros lehet a férfi röplabda Magyar Kupa né­gyes döntőjének a házigazdája. A szintén négyes női kupa-finá­lét egy héttel később Nyíregyhá­zán rendezik majd. bán aztán már végig a négy­szeres bajnok és háromszoros kupagyőztes BSE-FCSM alaku­lata diktálta a tempót; a BITT csapatában ekkor főleg Hor­váth Alexandra jeleskedett, aki - miután a liberó Kovács Niko­lettával együtt nagybajomi - mondhatni valóban hazai pá­lyán szerepelt. Az utolsó, harmadik játék­rész Takács Zsófiáé volt; amúgy ezúttal is végig a vendégeknél volt az előny, míg a kaposvári alakulat - hol több, hol pedig kevesebb sikerrel - próbált ta­padni fővárosi ellenfelére. JÓK: Horváth A., Kondor T., il­letve Lengyel, Takács Zs., Né­meth Zs., Kovács E., Kovács T., Toroková, Tóth A. * * * AZ ALAPSZAKASZ VÉGEREDMÉ­NYE: 1. Bp. Vasas Opus-Via Óbu­da, 2. Bp. BSE-FCSM, 3. Albrecht Miskolci VSC-MISI, 4. BITT Ka­posvári Női RC, 5. Tatabányai Volán SE. Elhunyt Szőke Miklós szombaton, 75 éves korában elhunyt Szőke Miklós, a Siófok legendás edzője. SZŐKE MIKLÓS 1982-ben vette át a Balaton-parti együttes irányí­tását, s a területi bajnokság, majd az NB III és az NB II megnyerésével az élvonalba irányította a Siófokot. A klub Szőke Miklóssal érte el eddigi legnagyobb sikerét, ami­kor 1984-ben megnyerte a Ma­gyar Kupát, s így a következő szezonban kiléphetett a nem­zetközi kupaporondra. ELŐKÉSZÜLETI MÉRKŐZÉSEK: KAPOSVÖLGYE VSC-KAPOSVÁRI RÁKÓCZI FC IFI (19 ÉVESEK) 6-1 (3-0) Kaposvár, Cseri úti műfüves edzőpálya, 50 néző. kaposvölgye vsc: Baranyai (Strublics) - Jagodics (Szabó Sz.), Vaskó (Vinicius), Barics, Gellér (Juhász) - Szögedi (Lon- car), Smatovics, Szabó L., Tresz- nics - Kerek (Horváth Z.), V. Ni- kolics (Keresztes), edző: Hor­váth Lajos. gólszerzők: Tresznics 2, V. Nikolics, Juhász, Kerek, Huzmi, illetve Ballér. BARCSI SC-KOMLÓ 2-2 (1-1) Barcs, 100 néző. V.: Márkus. barcsi se: Kuczkó - Pókos (Gyaraki), Matus, Győré, Kónya (Bogos) - Kordé (Tolnai), Hor­váth A. (Vass), Horváth A. (Hor­váth P.), Miskovics - Koller (Tompa), Kollega K. (Szabó N.). EDZŐ: idősebb Dárdai Pál. gólszerzők: Koller, Matus, il­letve Fodor, Korbuly. MARCALI vfc-nagyatád FC 0-0 Marcali, 30 néző. V.: Kiss A. marcali VFC: Tánczos - Törtei J., Zugor, Körösi, Kormos - Mixtai, Kővári, Németh A. (Feke­te), Takács (Somogyi) - Németh B. (Zsiga), Kovács, edző: Németh István. Nagyatád FC: Patak (Gyenes) - Bakó, Tamás, Károli, Horváth J. (Pintér) - Prucsi, Kiss J., Bre- zovszki (Vajda), Hortobágyi - Pércsi, Horváth T. (Bencsik). edző: Bőzsöny János. BALATONLELLE SE-FC AJKA 0-0 Balatonboglár, 50 néző. V.: Lovasi. balatonlelle SE: Erdei - Ba­logh A. (Kapitány), Kenéz, Mitasz, Vég - Takács Gy. (Hi- mics), Valla, Pintér T., Márki - Galgóczi (Kubovics), Kohány (Zsiga), edző: Készéi Ferenc. CSURGÓI TK-BERZENCE 2-2 (O-l) Csurgó, 70 néző. V.: Mózes. CSURGÓI TK: Bolla (Beke Bence) - Varga Cs. (Németh J.), Kozma, Rozs, Beke Bálint - Steindl (Fer- letyák), Bódis, Szűcs Z. (Rengel), Filippó A. - Gergelics, Kucsa (Fi- lippó Zs.). edző: Beke Lajos. a csurgói gólszerzők: Gerge- lics, Bódis. A vasárnap 11 órakor kezdődő Gabona Trans Kaposvári Rákó­czi FC liga-Bogád előkészületi mérkőzést nem a Cseri úti műfü­ves játéktéren, hanem a Rákó- czi-stadion mögötti edzőpályán játsszák. ■ Fenyő G. HIRDETÉS Egy pár ZEISS minőségű szemüveglencse antireflex és karcmentesítő bevonattal Hétfőnként az ^jságártisolmáL Új Suzuki vásár, rendkívüli fizetési könnyítéssel, használt autó beszámítással! JLússunkegy Ha Ön bármilyen típusú, magyar gyártmányú, új Suzukit vásárol nálunk, 10% előleg befizetésével, régi autóját (Trabant, Wartburg, Skoda, bármi) 200,000 Ft értékben beszámítjuk, s a havi törlesztő részlet mindössze 10.349 Ft*/hó] (az első 36 hónapban, utána 20.697 Ft/hó, további 84 hónapig). Számoljon Ön is! Aztán már csak azt kell eldöntenie, hogy az Ignis, a Swift vagy az SX4 tetszik-e jobban? TU K/l • c; co/ ♦ A| törlesztő resztet az új autó típusától függően több is tehet. I rilVI. t),D /o-lOt Az akció február 14-tól március 15-ig tart. Suzuki Kubat-Víncz márkakereskedés SIÓFOK, Vak Bottyán u. 47. TeL: 84/322-691 SZÉKESFEHÉRVÁR, Budai út 169. és 388. Tel.: 22/502-970,22/305-110 Életed Dala Döntő 03 07 20 óra Kaposvár Művészbejáró Fő u. 3 (bejárat az Európa Park Kossuth L. utca felől) ■ • r'N _ Sr ■* n ;|j| • ffi -íf ;..-f . * m PPiMk á' l4- ■ Somogyi Hírlap £- A 1? MR & UNIQA Uj a^ jf.T7irffnnn.| Biztosító vx TELPÁzS =*“ otpbank