Somogyi Hírlap, 2007. november (18. évfolyam, 255-279. szám)

2007-11-05 / 257. szám

2007. NOVEMBER 5., HÉTFŐ spo: it ELVESZÍTETTE A SZOMSZÉDVÁR-RANGADOT A KAPOSVÁRI KK KOSÁRLABDACSAPATA . ►12. OLDAL Teljes gőzzel menetel a Rákóczi csapata labdarúgó nb i Fél órát játszott emberelőnyben a Siófok, de mégsem született gól Sopronban A remekül futballozó Ka­posvári Rákóczi FC Nyír­egyházán aratott maga­biztos győzelmet, míg a BFC Siófok Sopronban szerzett egy pontot. Temesvári I. - Keszthelyi Z. NYÍREGYHÁZA­GABONA TRANSZ KAPOSVÁRI RÁKÓCZI FC 0-2 (0-2) „Megy ez, csak csinálni kell” hangzott el Koltai Róbert Megy a gőzös című filmjében, melyet péntek este a nyíregyházi mozi­ban közösen néztek meg a Rá­kóczi labdarúgói. Az idézett mondaton kívül más is volt a filmben, ami megfogta a kapos­vári játékosokat, de erről talán egy más alkalommal. A fent említett mondat mindenesetre jól illik a zöld-fehérek eddigi őszi teljesítményéhez, akik az utóbbi két bajnokijukon aratott győzelmeik miatt amúgy is jó hangulatban várták a nyírségi összecsapást. Hogy aztán még­se menjen minden olyan simán, a mérkőzést megelőző napok­ban belázasodott Szakály Dé­nes és Ribi István után Szakály Pétert péntek éjjel döntötte le lábáról a vírus. Az idősebbik Szakály fivér nem is tudott pá­lyára lépni, Prukner László pe­dig a saját nevelésű Farkas Zol­tánnak adott lehetőséget. Az élete első NB I-es mérkőzésén szereplő fiatal középpályás nem ijedt meg a lehetőségtől, hiszen a negyedik percben el­végzett 25 méteres szabadrúgá­sa után kis híján megszerezte a vezetést a Kaposvár, de Lazare- anu bravúrral szögletre ütötte a bal alsó sarokba tartó labdát. A szöglet után pedig Zahorecz léc alá tartó fejesét tornászta ki a hazaiak hálóőre. Negyedórányi játék után némi mezőnyfölény­be kerültek a hazaiak, de né­hány távoli lövést leszámítva nem jelentettek különösebb ve­szélyt ellenfelük kapujára. Nem úgy a zöld-fehérek, akik a félidő közepén három nagy helyzetet is kialakítottak. A 23. percben Oláh, a 26. percben pedig Alves lőtt fölé, illetve mellé. A 30. percben aztán már nem hibá­zott a brazil támadó. Grúz lab­daszerzése után Vasziljevics ugratta ki a bal oldalon megló­duló Alvest, aki csinált egy cselt, majd 10 méterről a bal al­só sarokba lőtt (0-1). A szerve­zetten és jól játszó Rákóczi nem sokkal később tovább növelte az előnyét. A 39. percben Mi- linte kirúgása után Farkas Z. csúsztatta tovább a labdát, me­lyet Alves lekezelt, majd 17 mé­terről nagy erővel a bal alsó sa­rokba bombázott (0-2). Ahogy arra számítani lehe­tett, megnyomta a második fél­idő elejét a hazai gárda, igazán nagy gólhelyzeteket azonban továbbra is az ötletesen futbal­lozó vendégek alakítottak ki. Az 53. percben Oláh birkózta ki a labdát Vasziljevicsnek, aki elől az utolsó pillanatban tudtak csak menteni a védők, majd Leandro jobb oldali beadása után Oláh lőtt fölé mintegy 10 Csapattársaihoz hasonlóan Andre Alves is remekül játszott Nyíregyházán, a brazil csatár két gólt is szerzett A további eredmények VASAS-BP. HONVÉD 0-2 (0-0) Illovszky Stadion, 3000 néző. V.: Iványi. Gólszerző: Abraham (51.), Hercegfalvi (70.). GYŐRI ETO FC- ÚJPEST FC 4-2 (1-1) Győr, 3500 néző. V.: Arany Gólszerzők: Völgyi (8.), Bajzát (47., 67.), Tokody (90.), illetve Sándor Gy. (37.), Ko­vács Z. (53.) Kiállítva: Nikolov (43.). TATABÁNYA-MTK 1-3 (0-1) Tatabánya, 1000 néző. V.: Szilasi Gólszerző: Caugherty (64.), illetve Pátkai (10.), Pin­tér (80.), Urbán (82.). PAKSI FC­DIÓSGYŐRI VTK 2-2 (0-1) Paks, 1000 néző. V.: Kassai Gólszerzők: Tököli (78.), Kiss T. (90.), illetve Simon A. (42.), Sipeki (65.). REAC-ZTE FC 1-2 (1-1) Budai II László Stadion, 500 néző. V.: Fábián Gólszerzők: Pusztai (8.), il­letve Tóth Z. (18.), Meyé (77., 11-esből). A Fehérvár-DVSC mérkő­zést hétfőn 18 órakor játsz- szák. méterről. A nyírségiek nagyon sokáig nem találtak fogást a zöld-fehéreken, a 75. percben a védők közül kilépő és nagy helyzetbe kerülő Montvai 12 méteres lövését pedig Milinte bravúrral védte. A Rákóczi rendkívüli érett játékkal rukkolt ki Nyíregyhá­zán, ahol 1986 őszén tudott utoljára nyerni. Győzelmet ért a fegyelmezett, taktikus játék Az eredmény hűen tükrözi a Sopronban látottakat révész ATTILA: Hiányzott a já­tékunkból az eddig ránk jel­lemző egység. A kényszer vé­delmünk sok esetben sajnos nem állt a helyzet magasla­tán, az ebből adódó hibáin­kat pedig kihasználta a Rá­kóczi. Támadójátékunk is igen visszafogott volt, ezzel együtt megérdemelt a kapos­váriak győzelme. prukner László: A bravúr- kategóriába tartozik Nyíregy­házán győzni. Tudtuk, hogy egy lendületes, szervezett csa­pat ellen lépünk pályára, melynek otthonában értékes három pontot szereztünk. Já­tékosaim maximálisan be­tartották a taktikai utasításo­kat, és végig fegyelmezetten futballoztak. végh Tibor másodedző: Nehéz mérkőzésre számítottunk, ami be is igazolódott, mivel képte­lenek voltunk a vendégek vé­delme mögé kerülni. Nem tud­tunk helyzeteket kialakítani, így az eredmény reális. A kiál­lítás után is volt lehetőségünk a gólszerzésre, ám ahogy mon­dani szokták: szegény embert még az ág is húzza. tornyi Barnabás; Hiányérze­tem van, hisz fél órán át em­berelőnyben játszhattunk, ám mindeközben el kell ismer­nem, ezúttal nem érdemeltük volna meg a győzelmet főbb focit tudunk játszani annál, mint amit a második negyven­öt percben bemutattunk. Az eredményt reálisnak tartom, ami hűen tükrözi a látottakat. Nyíregyháza-Kaposvári Rákóczi FC 0-2 (0-2) NYÍREGYHÁZA: Lazareanu - Perényi (Sa­va, 65.), Zaleh (Minczér, 46.), Ambrusz, Cornaci - Vukadinovic, Hegedűs T., Lippai, Miskolczi - George, Montvai Menedzser Révész Attila KAPOSVÁR: Milinte - Graszi K., Zahorecz, Grúz, Pintér Á. - Leandro da Silva (Mező, 90.), Maróti, Vasziljevics, Farkas Z. (Graszi N., 86.) - Oláh, Alves Vezetőedző: Prukner László Nyíregyháza, 4000 néző. Játékvezető: Sulyok Gólok: 0-1 Alves (30.), 0-2 Alves (39.) FCSopron-BFC Siófok 0-0 SOPRON: Takács - Deffo, Farkas, Fehér, Károlyi - Sifter - Győrök (Birtalan, 46.), ‘ Dancs, Zana (Csikós, 59.) - Aquino (Pin­tér, 16.), Belics Vezetőedző: :Vincenzo Cosco SIÓFOK: Hegedűs - Ambrus (Melczer, 84.), Kuttor, Forgács, László - Eugene - Homonyik (Csopaki, 77.), Nagy L, Kanta Sz. - Fülöp Z., Kozmor(Gajda, 88.) Szakmai igaztgatő: Tornyi Barnabás Sopron, 1500 néző. Játékvezető: Szabó Zs. Kiállítva: Belics (58.) FC SOPRON-BFC SIÓFOK 0-0 Hiába játszott fél órát ember­előnyben a BFC Siófok Sopron­ban, mégsem tudott nyerni gyenge támadójátéka miatt. A vendégek mindössze egy alka­lommal, Kuttor révén találtak kaput tíz perccel a meccs vége előtt, ám a védő lövését Takács bravúrosan védte. Ezenfelül csak amolyan „helyzetecskéi” akadtak a kék-sárgáknak. A második játékrészben az emlí­tett Kuttor-lövésen kívül Fülöp- nek volt egy ígéretes lehetősé­ge, ám miután lefordult a védő­jéről, keresztbe elrúgta a lab­dát a kapu előtt. Ezek után Tor­nyi Barnabás is elismerte: az emberelőny ellenére igazságos eredmény született. - Én is arra számítottam, hogy a kiállítást ki tudjuk használni, ám volt egy tízperces holtpontunk, ami ezt megakadályozta. A szak­vezető által említett tízperces holtpontban dolgozták ki a ta­lálkozó legnagyobb helyzetét a hazaiak, ám Sifter (70. perc) az égbe lőtte a meccslabdát. Pin­tér lövése (73. perc) is ebben az időszakban történt, amit Hege­dűs tornázott szögletre a jobb felső sarok elől. A kevés gólhelyzet annak is köszönhető, hogy a játékosok inkább egymással, mint a lab­dával voltak elfoglalva. Ütközé­sekkel tarkított, kemény mécs­esét játszottak, amiben a ven­déglátók bizony többször átlép­ték a durvaság határát. Szabó Zsolt játékvezető nem is tudta kézben tartani a találkozót. Ka­posváron már játszott hasonló mérkőzést a Siófok, akkor aki elesett a tizenhatoson belül, büntetőt kapott. Sopronban ez­úttal a sárga lapok „repkedtek” számolatlanul. Fülöp és Amb­rus például szimulálásért kap­ta a lapot Szabótól, miközben nyilvánvaló soproni szabályta­lanság történt. Nem véletlenül mondta a meccs után Nemes Fe­renc, a siófoki klub tulajdonosa: meg kell gondolni, hogy ne há­rom, hanem öt sárga lap után járjon eltiltás. - Nagyon ke­mény meccs volt, és ez a sopro­niaknak volt köszönhető - tette hozzá Nagy Lajos. - Egyenlő erők küzdelme volt. Rendre el­rontottuk az utolsó passzokat, rossz megoldásokat választot­tunk, ezért nem tudtunk nyer­ni. - Nagyon kemény meccs volt, az energiámat szinte fel­őrölte a védekezés - folytatta Homonyik Gábriel. A bajnokság állása 1. Honvéd 13 9 2 2 28-14 29 2. MTK 13 8 4 1 30-12 29 3. Debrecen 12 8 2 2 30-14 26 4. Újpest 13 7 4 2 27-15 25 5. Kaposvár 13 6 4 3 1747 22 6. ZTE 13 6 3 4 26-20 21 7. Győr 13 5 6 2 22-17 21 8. Nyíregyh. 13 5 3 5 10-13 18 9. Fehérvár 12 5 1 6 22-20 16 10. REAC 13 4 1 8 12-21 13 11. Vasas 13 3 4 6 14-22 13 12. Diósgyőr 13 2 7 4 14-19 13 13 Paks ___13 3 3 7 21-29 12 14 . Siófok 13 2 5 6 14-18 11 15. Sopron 13 2 5 6 9-19 11 16. T.bánya 13 - 2 11 13-39 2 1 2 | SZÍNVONAL Mezőnyjáték, kevés j helyzet, rengeteg j szabálytalanság. l HANGULAT ^ l I Szép stadion, forralt I bor, sör, hot-dog, kol- ) bász, tombola... JÁTÉKVEZETŐ 7 | Lesüllyedt a meccs j színvonalára, illetve SZÍNVONAL Többnyire csak a vendégek labda­rúgói villogtak. HANGULAT | A hazai szurkolók I sportszerűen meg- I tapsolták a Rákóczit. JÁTÉKVEZETŐ Az apróbb hibáktól eltekintve jól bírás­kodott.