Somogyi Hírlap, 2007. november (18. évfolyam, 255-279. szám)

2007-11-12 / 263. szám

SPORT SOMOGYI HÍRLAP - 2007. NOVEMBER 12., HÉTFŐ Három brazil és egy Grúz-gól Kaposváron labdarúgó nb i Rendkívül értékes bajnoki pontokat szerzett a Fehérvár ellen a Siófok csapata A Kaposvári Rákóczi és a Siófok is győzelmet ün­nepelhetett hazai idényzá­róján a Soproni Liga 14. fordulójában. , Temesvári I., Keszthelyi Z. GABONA TRANSZ KAPOSVÁRI RÁKÓCZI FC-TATABÁNYA 4-2 (2-2) A Tatabánya elleni mérkőzés­sel újabb mérföldkőhöz érke­zett a Kaposvári Rákóczi FC. A zöld-fehér egyesület legújabb kori élvonalbeli szereplése során ugyanis még nem fordult elő, hogy zsinórban négy bajnoki ta­lálkozó után járjon győzelmi örömtáncot a Prukner-legény- ség. Nos, a mérkőzés előtt és a várakozásoknak megfelelően a lefújás után is ünnepelt a Rákó­czi stadion közönsége. Zahorecz Krisztiánt 125., míg Oláh Lórán­tot 100. élvonalbeli bajnokija al­kalmából köszöntötte a Baráti Kör. A mérkőzés hazai fólény- nyel és egy korai kaposvári gól­lal kezdődött. A 10. percben Pin­tér szöglete után Grúz elé ke­rült a labda, aki 14 méterről a jobb felső sarokba bombázott. (1-0). Hogy azért mégse érez­zék olyan jól magukat a Rákóczi- szurkolók, arról Megyesi gon- dosko-dott, aki 18 méteres sza­badrúgásból a jobb alsó sarok­ba lőtt. (1-1). A váraüan egyenlítő találat után megrázta magát a Kapos­vár, és egy szép szabadrúgás­góllal újra a zöld-fehéreknél volt az előny. A 30. percben Vaszilje- vics varázsolta a labdát Alves fejére, aki hat méterről a kapu jobb oldalába bólintott (2-1). Zahoreczék ezúttal sem örül­hettek sokáig a vezetésnek, ugyanis Takács egy labdaszer­zést követően ziccerig cselezte magát, majd 10 méterről a jobb alsó sarokba helyezett (2-2). A döntetlen állás és a csípős hideg ellenére a szünetben is re­mek hangulat uralkodott a lelá­tón, ahol a többség biztosra vet­te a két-három gólos Rákóczi-si- kert. A közönségnek nem is kel­lett csalódnia, hiszen két perc sem telt el a második félidőből, Andre Alves pedig csapata har­madik, saját maga második gól­ját ünnepelhette. A 47. percben Oláh passzolta vissza a labdát a 16-os bal sarkánál helyezkedő éktársához, aki egy csel után két védő szorításában a hosszú bal alsó sarokba lőtt (3-2). A hazaiak győzelme a 73. percben egy formás, amolyan igazi Rákóczi-támadás végén vált teljesen biztossá. Szakály Péter hozta fel a labdát, majd Alveshez passzolt, ő remek ütemben tálalt a jobb oldalon fel­futó Leandro elé, aki 14 méter­ről, kissé éles szögből a kapu jobb oldalába lőtt (4-2). A remek őszt produkáló ka­posvári labdarúgók az előző hé­ten azt is bebizonyították, hogy nemcsak bravúrsikerekre (Új­pest, Bp. Honvéd) képesek, ha­nem győzelmi kényszer alatt a kötelező feladatoknak is meg­tudnak felelni (Ferencváros, Ta­tabánya). Nem kérdés, hogy Prukner László csapata remek formában van, a játékosok pedig meccsről meccsre önbizalom­mal telve lépnek pályára. Nagy­szerű teljesítményüket két hét múlva, az őszi szezonzárón a REAC otthonában koronázhat­ják meg Oláh Lóránték. Ahogy László András (jobbra) Simek Péterrel, úgy a Siófok is nagy csatát vívott a Fehérvár csapatával ZTEFC-FC SOPRON 4-0 (1-0) Zalaegerszeg, 3000 néző. V.: Bognár GÓLSZERZŐK: Meye (30., 76., a másodikat 11-esből), Kádár (80.), Koplárovics (84.). VASAS-GYŐRI ETO 1-1 (0-0) Illovszky stadion, 700 néző, V.: Kassai GÓLSZERZŐK: Németh N. (84.,11-esből), illetve Koltai (79.). Az MTK-REAC mérkőzést hétfőn 18 órakor játsszák. BFC SIÓFOK-FEHÉRVÁR 1-0 (0-0) Mielőtt Tornyi Barnabás becserél­te volna Gajda Istvánt, csak any- nyit mondott neki: érezd jól magad a pályán. A „taktika” bevált, hisz olyannyira jól érezte magát, hogy győztes gólt szerzett. Ráadásul fej­jel, ami nem a legnagyobb erénye a támadónak. A meccs után cuk­kolta is Fülöp Zoltán, hogy ez volt az első fejes gólja az élvonalban. Jókor jöttek a második félidei zöld-fehér gólok PRUKNER LÁSZLÓ: Nem Volt olyan jó mérkőzés, mint ami­lyennek lennie kellett volna. Több esetben is könnyelműek voltunk, és néhányszor elve­szítettük a meccs ritmusát. A második félidőben aztán nagyon jókor rúgtuk a gólo­kat, így megérdemelt a győ­zelmünk. Köszönjük szurko­lóink biztatását. borbély László: Az első fél­időben azt játszottuk, amire képesek vagyunk. A szünet­ben arról beszéltünk, hogy az első negyedórát húzzuk ki ka­pottgól nélkül, és akkor még bármi lehet. Sajnos ez nem sikerült, dekoncentráltak vol­tunk, és ezúttal is elkövettük szokásos hibáinkat, melyeket a Kaposvár kihasznált. Vezetőedzőjük nélkül kaptak ki a fehérváriak TORNYI BARNABÁS: Az első hÚSZ percben a jobb játékosokból álló Fehérvár ránk erőltette az akaratát, ám ezt követően for­dult a kocka, és több helyzetet is ki tudtunk dolgozni A má­sodik félidőt kifejezetten jól kezdtük, ám elfáradtunk, és emiatt kisebb hullámvölgybe kerültünk, melyből aztán sze­rencsére sikerült kilábalnunk hrovoje braovic pályaedző (Marian Vlak vezetőedző nem utazott Siófokra állítólagos be­tegsége miatt): Jó mérkőzést játszottunk, sajnálom a fiú­kat Kilencven percen át jól teljesítettek, ám az összponto­sítás hiánya miatt a végjáték­ban mégis vereséget szenved­tünk. A héten ez már a har­madik mérkőzésünk volt. SZÍNVONAL Még mindig nem elég „focis” az újonc. HANGULAT A hideg, az eső az ultrákat is elriasz­totta. JÁTÉKVEZETŐ Hiba nélkül fújta a sípot a sportszerű mérkőzésen.- Láttam, hogy Nagy Lajos be­néz középre és tudtam, hogy a vé­dők és a kapus közé fogja beteker­ni a labdát - mondta a meccs hő­se, aki szerint neki már csak jó ütemben kellett érkeznie. - A fe­hérváriak és mi is győzelemre ját­szottunk, így nyüt sisakos küz­delem folyt a pályán. Úgy érzem, nem érdemtelenül nyertünk,' nem megbántva a vendégeket, de mi többet tettünk a sikerért. A siófoki támadónak igaza van, hisz a fehérváriak csak az első félidőben és akkor is mindössze két pontrúgásból tudtak helyzet­be kerülni, ám Horváth Gábor fe­jeseit Hegedűs (10. p.), illetve a kapufa (45. p.) hárította. A kék­sárgáknak ezzel szemben több kidolgozott lehetősége akadt Az első félidőben Csopaki passzából Kanta (19. p.), aztán Nagy Lajos átadásából Fülöp (34. p.) lőhetett volna gólt, ám nem tudtak túljár­ni Sebők eszén. A második félidő­ben el sem találták a kaput a fe­hérváriak, a hazaiak viszont két­szer is ziccerbe kerültek: Nagy Lajos egy szöglet utáni kipattanót lőtt kapura, ám a labdát a gólvo­nalról Farkas Balázs még kifejelte (58. p.), ám Gajda az utolsó perc­ben már nem kegyelmezett. A vendégek harmadik mérkő­zésüket játszották a héten, és Tor­nyi Barnabás szerint épp erre építette a csapat taktikáját A ven­dégek mint várható volt, jól kezd­tek, ám ahogy telt az idő, egyre in­kább fölénybe kerültek a vendég­látók. Melczer beállásával pedig a játék is megváltozott Az utóbbi lett a bal oldali középpályás, Kan­ta belépett a pálya közepére, Nagy Lajos pedig jobb oldalon iparko­dott a két támadó, Gajda és Fü­löp mögött Ez meg is hozta a si­kert, hisz épp a jobb oldalra vezé­nyelt Nagy tálalt pompás labdát Gajda elé. Ennek ellenére Tornyi Barnabás mégsem volt elégedett, a látottnál jóval pörgősebb utol­só negyedórát tervezett Siófokon most bánhatják iga­zán, hogy nem váltottak koráb­ban trénert, hisz Tornyi Barnabás keze alatt kicserélődött a társa­ság. Az új szakmai igazgató irá­nyítása alatt három meccsen hét pontot szerzett az újonc, annyit, mint Botos Antallal tizenegy(i) mérkőzésen. Ráadásul az utolsó három kilencven perc alatt egyet­len gólt sem kapott az újonc, melynek immár 300 perce nem zörrent meg a hálója! Az első osz­tályban hasonló bravúrra csak a Kaposvár (377 perc) és a Nyír­egyháza (279 perc), illetve a Fe­hérvár (395 perc) volt képes. Az utóbbi az egyetlen, amely négy fordulón át nem kapott gólt Ha a következő fordulóban Pakson is megússzák Kuttorék - öt perc híján -, beérhetik a piros-kékek rekordját 1. Bp.Honvéd 14 9 3 2 28- 14 30 2. MTK Budapest 13 8 4 1 30 -12 28 3. DVSC-TEVA 14 8 4 2 31 - 15 28 4. Újpest FC 14 8 4 2 31 - 16 28 5. K. Rákóczi FC 14 7 4 3 21 -19 25 6. ZTEFC 14 7 3 4 30-20 24 7. Győri ETO FC 14 5 7 2 23-18 22 8. Nyíregyháza 14 5 4 5 10 - 13 19 9. FC Fehérvár 14 5 2 7 22-21 17 10. BFC Siófok 14 3 5 6 15- 18 14 11. Vasas 14 3 5 6 15-23 14 12. Paksi SE 14 3 4 7 22-30 13 13. Diósgyőri VTK 14 2 7 5 15-23 13 14. REAC 13 4 1 8 12-21 13 15. FC Sopron 14 2 5 7 9-23 11 16. FC Tatabánya 14 0 2 12 15-43 2 10 müBB SZÍNVONAL : Bátran mondhatjuk, hogy a szép gólok mérkőzése volt. HANGULAT Nem bánta meg, aki kiment a hazai idényzáróra. JÁTÉKVEZETŐ Különösebb hiba nélkül bíráskodott. Kaposvári Rákóczi FC 4-2 (2-2) Tatabánya KAPOSVÁR: Milinte - Graszl K. (Ribi, 89.), TATABÁNYA: Polekszics - Ferenczi, Dienes, Zahorecz, Grúz - Leandro da Silva (Szakály Filó, Megyesi - Pastva (Perez, 70.), Weisz (Ba­D., 87.), Maróti, Vasziljevics, Szakály P. (Bo- logh Z„ 85.), Caugherty, Hajdú - Sándor (Bé- zsovics, 85.), Pintér - Óláh, Alves rés, 74.), Takács VEZETŐEDZŐ: Prukner László VEZETŐEDZŐ: Borbély László Kaposvár, 2500 néző. V.: Pánczél GÓLOK: 1-0 Grúz (10.), 1-1 Megyesi (19.), 2-1 Alves (30.), 2-2 Takács (35.), 3-2 Alves (47.), 4-2 Leandro da Silva (73.) BFCStófök TÜ(Mj Fehérvár FC SIÓFOK: Hegedűs - Ambrus, Kuttor, Forgács, FEHÉRVÁR: Sebők Zs. - Mészáros A., Roller, László A. - Csopaki (Melczer, 75.), Eugene, Horváth G., Mohi - Simek, Farkas B., Bozic Nagy L. (Tusori, 92.), Kanta Sz. - Kozmor (Horváth Á., 91.), Lattenstein - Disztl D. (Gajda, 64.), Fülöp _ (Pálfi, 85.), Dajic SZAKMAI IGAZGATÓ: Tarnyi Barnabás VEZETŐEDZŐ: Marian Vlak Siófok, 1500 néző. Játékvezető: Berger GÓL: 1-0 Gajda (90.)