Somogyi Hírlap, 2007. október (18. évfolyam, 229-254. szám)

2007-10-30 / 253. szám

12 SPORT Kiss Alexandra is vb-résztvevő fitnesz A Somogyi Rend­őr SE Zsaru Gym három kiválósága is pódiumra lép(het) majd a Budapes­ten rendezendő junior és masters testépítő- és fit- nesz-világbajnokságon. A december első három napján esedékes vb-n Marai Brigittáért, Bérdi Szandráért és Kiss Ale­xandráért szoríthatunk majd. (fg) Új játékosok érkeztek a siófoki csapathoz kézilabda Két játékossal erősített a napokban a Siófoki VSE újonc NB I/B csoportos női kézilabda­csapata; a kapus Pisák Renáta és az átlövő Gá­bor Eszter az I. osztályú Dunaferrtől igazolt Sió­fokra. Utóbbi Újvárosban az első csapat keretéhez tartozik, s már be is mu­tatkozhatott a nagyok kö­zött. A szabályok értel­mében a két fiatal kézis kupamérkőzésen nem játszhat, csak a bajnoki találkozókon léphet pá­lyára. (zk) Darvas Ferenc vezeti az összetett versenyt sakk Nemcsak a Csillag Étterem Kupa második fordulóját nyerte meg, ha­nem az összetett verseny­ben az élre is ugrott Dar­vas Ferenc; nyolc pont az előnye az őt üldöző Hideg Tamással szemben. Dar­vas mögött Deák József lett a második, Sáfár Fe­renc pedig a harmadik. A harmadik, egyben záró­fordulót december 15-én rendezik, (ga) A totón és a góltotón sem volt telitalálat TOTÓNYEREMÉNYEK A 43. heti totón sem telitalálatos, sem pedig 13-as szelvényt nem találtak; a négy darab 12-es egyenként 703 ezer 962, míg a 11-esek 23 ezer 863, a 10-esek pedig 3599 forintot érnek..A góltotón nem volt hattalálatos szel­vény; az ötösök 152 ezer 883, a négyesek pedig 5701 forintot fizetnek. SOMOGYI HÍRLAP - 2007. OKTÓBER 30., KEDD Újoncokat is avathatott az Atád kézilabda nb i/b Kiss Olívia parádés játékával nyert a hátrányból fordító Siófok A Siófoki VSE és a Rinya- menti KC együttese is győzelemmel folytatta az NB I/B-s bajnoki küz­delmeket. Keszthelyi Z., Horváth G. KÉZILABDA NB l/B CSOPORT: SIÓFOKI VSE- GYŐRI AUDI ETO KC II. 32-29 (13-16) Siófok, 350 néző. Vezette: Mo­gyorósi, Rédei. siófoki vse: Molnár 0. - Gyá- nó 1, Gabnai 10 (6), Búza 2, Kiss 0. 9, Tamás 3, Papp 0. 3. csere: Somogyiné (kapus), Horváth G. 3, Gábor 1, Dabóczi, Pisák, Csaba, Pintér, vezető­edző: Pintér Károly. A Magyar Kupa legjobb ti­zenhat közé jutás után a baj­nokságban is remekelnek az újonc balatoniak, akik ezúttal az NB I-es játékosokkal felálló győrieket győzték le lelkes kö­zönségük előtt. A vendégek kezdtek jobban. Már az első percekben háromgólos előnyre tettek szert, amit a félidő végé­ig meg is tartottak. A házigaz­dák mindössze egyszer, a 12. percben tudták egy gólra (5-6) megközelíteni ellenfelüket eb­ben a játékrészben. A szünet után aztán alaposan felpörget­ték magukat és a játékot is a házigazdák. Három perc alatt egyenlítettek (17-17), amikor a játékvezetők két győri bünte­tőt és egy siófoki kiállítást ítél­tek. Ez sem törte meg a hazai­ak lendületét, emberhátrány­ban is betaláltak, sőt Búza gól­jával a 37. percben, a találko­A Rinyamenti KC Nagyatád NB l/B-s férfi-kézilabdacsapatának nem jelentett leküzdhetetlen akadályt a sereghajtó pápai csapat legyőzése zón először már náluk volt az előny (20-19). Ekkor még a hazaiak hibáit kihasználva újí­tani tudtak a győriek (20-22), ám a lefújásig hátralévő tizen­nyolc percben már csak egy csapat volt a pályán. A balato­niak a remekül játszó Kiss Olí­via vezérletével előbb egyenlí­tettek (24-24), majd fokozato­san elléptek ellenfelüktől, és nyertek. Jók. Somogyiné, Hor­váth G., Gabnai, Kiss, Papp. Ifi: Siófoki VSE-Győr II. 21- 31 (10-18). Ld.: Pintér 7, Papp 5, Dabóczi 4. KÉZILABDA NB l/B, FÉRFIAK: RINYAMENTI KC NAGYATÁD- BAKONYERDŐ-ELMAX VSE PÁPA 37-23 (19-11) Nagyatád, 400 néző. Vezette: Kiss, Kóbor. RINYAMENTI KC NAGYATÁD: Ocsovai 1, Kovácsevics 2, Kiss 3, Kovács P. 8, Paic 8, Kópicz 2, Kovács I. 3. csere: Zsobrák (ka­pus), Varjas 1, Horváth G. 2, Horváth A. 3, Boros 1, Musits 2, Vojkovics 1. edző: Vártok Ákos. Az előrehozott bajnoki mér­kőzésen az utolsó helyezett Pá­pa gárdáját fogadta az RKC. A mérkőzés nem úgy indult, ahogy a hazaiak elképzelték, hiszen az első félidő közepéig a vendégek szorossá tudták ten­ni az eredményt. Főleg azért, mert a kivédekezett pápai tá­madásokból a hazai játékosok vagy eladták a labdát, vagy zic­cereket hibáztak. A játékrész közepétől Paic, Kovács Péter és Kiss gólerős játékának köszön­hetően folyamatosan növelte előnyét a Nagyatád. A techni­kai hibák azonban folyamato­san rontották az RKC eredmé­nyes játékát. A második játék­rész elején a Pápa újra felzár­kózott, de ezután a hazaiak sorra lőtték a lerohanásgóljai- kat. Horváth Gergő és Vojko­vics Gyula személyében két újoncot is avatott a csapat, akik gólokkal hálálták meg a bizalmat. A mérkőzés vége - ha ezúttal nem is közönség­szórakoztató játékkal - maga­biztos RKC-győzelmet hozott. Jók: Paic, Kovács P. Ifjúsági mérkőzés: Rinyamenti KC-Ba- konyerdő-ELMAX VSE Pápa 35-22 (21-9). Legjobb góllö­vők: Vékony 6, Kiss 6, Újvári 4, Molnár 4, Vojkovics 4. Kemény összecsapásra várják Csurgón a Komlót nagy várakozás előzi meg a Komlói BSK csurgói vendég­játékát. A férfi-kézilabda Magyar Kupa harmadik for­dulójában az összecsapás tétje már a legjobb 16 közé jutás lesz. A mérkőzés szer­dán 19 órakor kezdődik az NB I/B-s somogyi együttes otthonában. A találkozó mindenképp csemegét ígér, hiszen az első osztály B-cso- portjában 4. Komló ellen eséllyel veheti fel a harcot a másodosztály Nyugati cso­portját - százszázalékos tel­jesítménnyel - veretlenül ve­zető Csurgó, (kz) Eredményes hétvégéje volt a siófoki utánpótlásnak labdarúgás Gólzáporos mérkőzést hozott a Rákóczi és a Barcs összecsapása a másodosztályban KIEMELT IFJÚSÁGI BAJNOKSÁG Kaposvári Rákóczi ÖLUE U19-Dunaújváros U19 1-2 (1-0) - a Rákóczi gólszerzője: Iván D.; Rákóczi ÖLUE U17- Dunaújváros U17 2-0 (1-0) - gólszerző: Czonev M. (2). KIEMELT SERDÜLŐBAJNOKSÁG Fehérvár U15-Rákóczi ÖLUE U15 4-3 (4-1) - a Rákóczi gól­szerzői: Bank Sz. (2), Németh P.; Fehérvár U13-Rákóczi U13 5-0 (3-0). MÁSODOSZTÁLYÚ IFJÚSÁGI BAJNOKSÁG Rákóczi ÖLUE U 18-Barcs U19 9-3 (2-0) - gólszerzők: Né­meth J. (4), Tabi T. (3), Vadas B., Csányi, illetve Németh B., Bauer, Tóth G.; Siófoki Bányász U19- Soroksár U19 4-1 (1-0) - a Sió­fok gólszerzői: Kun L., Kárpi, Tí­már, Balogh G.; Nagykanizsa U18-Mézga U18 2-5 (2-1) - a Mézga gólszerzői: Zóka, Szívós, Horváth F., Kovács P, Körösi; Paks U18-Mézga U18 0-1 (0-0)- gólszerző: Szívós; Mézga U18-Atomerőmű U18 4-4 (0-2)- a Mézga gólszerzői: Kovács P. (2), Tamás, Körösi; Rákóczi ÖLUE Uló-Barcs U17 8-0 (5-0)- gólszerzők: Kampf (3), Házi B., Bakos D., Rittinger Sz., Laczkó D., Pajor P.; Siófok U17- Soroksár U17 0-2 (0-2); Nagy­kanizsa Uló-Mézga U16 6-0 (4-0); Mézga Uló-Atomerőmű U16 1-8 (0-4) - a Mézga gól­szerzője: Dudar; Paks Uló- Mézga U16 8-0 (7-0). MÁSODOSZTÁLYÚ SERDÜLŐBAJNOKSÁG PMFC U15-Siófok U15 2-2 (0-2) - a Siófok gólszerzői: Er­dős, Erdélyi; Siófok U14-Szent- lőrinc U14 5-1 (1-1) - a Siófok gólszerzői: Belényesi P. (4), Bene Á.; PMFC U13-Siófok U13 0-3 (0-0) - gólszerzők: Hajdú R., Nyári, Hajdú E.; Siófok U12- Szentlőrinc U12 5-2 (2-0) - a Siófok gólszerzői: Volák (2), Sallai R. (2), Sarkanti. ■ Temesvári I., Keszthelyi Z. Három aranyat hozott a Marai, Bárdi kettős Bravúr a roskatag szaloniki csarnokban röplabda A kósza labdákat a játékosok szedték össze a meccs alatt Alaposan kitettek magukért a Tahiró Kupáért kiírt országos testépítő- és fitneszbajnokságon a Somogyi Rendőr SE Zsaru Gym sportolói. A fővárosi viada­lon a testépítőknél az 55 kg alat­ti súlycsoportban Marai Brigitta egyéniben és párosban is (utób­biban a Bp. Rómahegyi SE ver­senyzőjével, Kelemen Dániellel), fitnesz formában pedig a 168 cm alatti kategóriában Bérdi Szand­ra szerzett bajnoki címet, míg a junioroknál Kiss Alexandrának bronzérem jutott. A gyermekek számára a fit­nesz ritmus Tahiró Kupa volt a novemberben esedékes orszá­gos bajnokság főpróbája; a ka­posvári sportolók többsége első­ként mutatta be az ob-ra szánt új gyakorlatát. A 6 éven aluliak­nál Layton Viktória az első, a 6-8 éveseknél Layton Szandra szintén az első, a 9-10 évesek­nél Borda Zsófia a hatodik, Győrffi Kitti a hetedik, Vidák Mira a nyolcadik, Tóth Fanni a kilencedik, Divják Janka a tize­dik, a 11-12 éveseknél Mátrai Tímea a második, Wolf Luca a hatodik, a 13-14 éveseknél Ha­lász Henrietta a harmadik, Kő­vári Rita a negyedik, Szentgróti Erzsébet az ötödik, a 15-16 éve­seknél Rádli Rebeka a második, Rádli Nikolett a harmadik, Kosa Klaudia a hatodik, a 16 éven fe­lülieknél pedig Szántó Alexand­ra az első lett. ■ Fenyő G. Hatalmas bravúrt vitt véghez a Kométa-Kaposvár röplabdacsa­pata azzal, hogy Görögország­ban is legyőzte a PAOK Szaloni­ki együttesét, és bejutott a CEV- kupában a legjobb tizenhat kö­zé. Megkerestük Zarka Péter ve­zetőedzőt, aki némi meglepetés­re a szaloniki reptérén vette fel a telefont.- Sajnos még nem indultunk haza, a gépünket ugyanis a rossz időjárási viszonyok miatt Athénba irányították - mondta a tréner. - Szerencsére már ki­derült az égbolt, így kétórás vá­rakozás után Magyarország felé vehetjük az irányt. A somogyiaknak nemcsak a közlekedéssel, hanem a sport­Kántor Sándor 25 ponttal járult hozzá a Kométa győzelméhez csarnokkal és a rendezéssel is meggyűlt a bajuk, a szállásuk azonban nagyon rendben volt.- Ha egy szigorúbb ellenőrt sorsoltak volna a meccsre, valószí­nűleg játék nélkül jöhettünk volna ha­za - folytatta. - Labdaszedők híján mi magunk kapkodtuk össze a játékszert, és az izzadságfolto­kat is nekünk kellett eltüntetni a parkettről. A csarnok annyira rossz állapotban volt, hogy attól féltünk, az ütközet alatt ránk fog dőlni. A találkozó elején egy kicsit ránk ijesztettek a sporik, de a második szett közepétől már rendesen fújtak, nem en­gedték, hogy a vonalbírók befo­lyásolják őket. A szálloda vi­szont nagyon jó volt. Egy négy- csillagos hotelben laktunk, amely Szaloniki külterületén, egy dombtetőn volt. Gyönyörű kilátás nyílt a városra, és a szolgáltatással is teljesen meg voltunk elégedve. A Kométa röplabdázói nem pihenhetnek sokat, pénteken 18 órától ugyanis egy újabb fontos találkozó vár rájuk. Az­zal a szlovén Bleddel csapnak össze, amely a Bajnokok Ligá­jában is érdekelt, valamint a Közép-európai Liga toronyma­gas esélyese. ■ Molnár Gábor ■ Kétórás késés­sel indultak haza a kapos­vári röpisek.