Somogyi Hírlap, 2007. szeptember (18. évfolyam, 204-228. szám)

2007-09-03 / 205. szám

SPORT IVIMMJUin Ltl I H LUdUNM tUMtMULtlI rtKN ________KOSÁRLABDATORNÁN fl KAPOSVÁRI KK Er re érdemes volt húsz évet várni labdarúgó nb i Két büntetőt is kihagyott, mégis a Rákóczi nyerte a megyei rangadót Emlékezetes mérkőzést ho­zott a Somogy megyei rang­adó a Soproni Liga hetedik fordulójában, melynek vé­gén a kaposváriak jártak örömtáncot. Temesvári Iván Ünnepélyes pillanatokkal kezdő­dött a megyei rangadó, hiszen a Rákóczi Baráti Köre Milinte Ár­pádot a 150., Dusán Vasziljevicset a 75., Mező Tamást pedig az 50. NB I-es mérkőzése alkalmából köszöntötte. A három jubilánsnak szóló taps még el sem ült, amikor már talpra ugrott a Rákóczi stadion, mintegy négyezer fős közönsé­ge. A siófoki középkezdés után Andre Alves szerzett labdát, majd lépett néhányat, és a 35. másodpercben 16 méterről óriá­si lövést zúdított a vendégkapu­ra, a labda a felső lécről vágódott a gólvonal mögé, a hálóba aztán Oláh Lóránt küldte a játékszert, de a gólszerző a brazil támadó volt (1-0). A korai gól után is a Rákóczi irányította a játékot, a zöld-fehérek már saját térfelü­kön letámadták a siófokiakat, nem kis gondot okozva ezzel a vendégek hátsó alakzatában. A 10. percben a rendkívül agilisán játszó Alves vette el a labdát iKuttortól, a rub'nos védő pedig a ’ ló oson belül elsodorta a hazai csatárt Fábián büntetőt ítélt, de Vasziljevics közepére tartó lab­dája Hegedűs lábáról vágódott a mezőnybe. A Siófok jószerével a 33. percben jutott el először a hazai kapuig, de Kanta beívelt szabadrúgása után Kuttor 6 m- es fejese utat talált Milinte háló­jába (1 -1). Nagyot hibázott, aki a félidő hajrájában a büfé felé vet­te az irányt, mert bizony a néző­térről is nehéz volt követni az eseményeket. A 39. percben újabb 11-est eredményezett egy j Alves-Kuttor összecsapás, miu- * tán a siófoki védő kézzel sodorta **• el a labdát a kaposvári támadó . elől. A büntetőt maga a sértett ; végezte el, és nagy erővel a bal alsó sarokba lőtt (2-1). Három Dusán Vasziljevics (fehérben) és a Rákóczi is a Siófok fölé emelkedett. A kaposváriak középpályása kihagyott egy 11-est, majd eldöntötte a meccset perc elteltével a túloldalon muta­tott a 11-es pontra Fábián, miu­tán Pest mellett Kanta huppant a földre. A labda mögé Forgács állt, de a jobb alsó sarokba tartó lövést Milinte úgy hárította, hogy a labda ki sem jött róla. A 45. percben az óriási kedvvel és remekül játszó Alves szédítette meg a bal oldalon Miklósvárit, majd pontosan ívelt középre, ahol az érkező Oláh az 5-ösről a kapu közepébe fejelt (3-1). A mutatod játék és a helyze­tek alapján megérdemelten szer­zett kétgólos előnyt a Rákóczi, ám a második félidőben folytató­dó 11-es-párbajból a balatoniak jöttek ki jobban, szorosabbá té­ve így a mérkőzést. A 48. perc­ben egy Mező-Homonyik pár­harc után harsant Fábián sípja, aki már rutinszerűen mutatott a büntetőpontra. Ezúttal Fiilöp állt a labda mögé, aki a kapufát érintve lőtt a jobb felső sarokba (3-2). Alig négy perccel később Oláh került a földre, hol máshol, mint a 16-oson belül. A büntető nem, a büntetés viszont elma­radt, hiszen Suljic lövését Hege­dűs védte. A 62. percben Mer- czel bal oldali beadása után Fü- löp fejelt a bal sarokba (3-3). Ezt követően a Rákóczi több nagy helyzetet is kidolgozott, és a 69. percben végleg eldöntötte a mér­kőzést; remek támadás végén Oláh adott középre a jobb oldal­ról, érkezett Vasziljevics, aki 6 m-ről a bal alsó sarokba továbbí­tott (4-3). Az 87. percben Homonyik rúgta meg hátulról Szakály Pétert, amiért a siófoki játékost azonnal kiállította a játékvezető. prukner László: Mint egy flú- gos futam, olyan volt ez a mér­kőzés. Az első félidőben kimon­dottan jól játszottunk, és már ekkor eldönthettük volna a meccset. Összességében meg­érdemeltük a győzelmet. botos antal: Nagyon rosszul indult a mérkőzés. A gyors gól a Rákóczinak nagy önbizalmat adott, mi pedig gyáván futballoz­tunk. A mérkőzés pozitívuma, hogy bebizonyosodott, van tar­tása a csapatomnak. Jobb csapat a Kaposvár, és végül a nagyobb játéktudás döntött. Hét forduló után is pont nélkül áll a bajnoki tabellán a Tatabánya VASAS­DIÓSGYŐRI VTK 0-0 Illovszky Stadion, 1500 néző. V.: Veizer. NYÍREGYHÁZA- ÚJPEST FC 1-2 (0-1) Gólszerzők: Zaleh (50.), illet­ve Radulovic (34.), Roiha (79.). GYŐRI ETO- FC SOPRON 1-1 (1-1) Győr, 3000 néző, V.: Berger Gólszerzők: Fehér Z. (30., ön­gól), illetve Hullám (9.). TATABÁNYA­PAKSI FC 2-4 (1-1) Tatabánya, 2000 néző, V.: Bognár Gólszerzők: Filó (17.), Hajdú (82.), illetve Heffler (36., 70.), Molnár Z. (57.), Horváth F. (74.). REAC­FEHÉRVÁR FC 0-2 (0-2) Budai II László Stadion, 1000 néző. V.: Solymosi Gólszerzők: Farkas B. (22., öngól), Simek (34.). A Bozsik stadion adott otthont a Budapest Honvéd-DVSC TEVA összecsapásnak. A mérkőzés azonban némi késéssel kezdőd­hetett, mert a vendégként ér­kező debreceni együttest szállí­tó autóbusz meghibásodott. A találkozó lapzártánk után ért véget. Á Labdarúgó Soproni Liga 7. fordulójának zárómérkőzését, az MTK Budapest-Zalaeger- szegi TE összecsapást hétfőn 18 órakor játsszák. A bajnokság állása: 1. Bp. Honvéd 6 4 1 1 15-7 13 2. FC Fehérvár 7 4 1 2 17­10 13 3. DVSC-TEVA 6 4 1 1 14-7 13 4. MTK Budapest 6 3 3 0 12-6 12 5. Újpest FC 7 3 3 1 12-8 12 6. K. Rákóczi FC 7 3 3 1 11­11 12 7. ZTE FC 6 3 2 1 12-6 11 8. Vasas 7 3 2 2 11­11 11 9. Győri ETO FC 7 3 2 2 6-6 11 10. Nyíregyháza 7 3 1 3 6-7 10 11. FC Sopron 7 2 3 2 6-7 9 12. Paksi SE 7 2 0 5 12­17 6 13REAC 7 2 0 5 7­13 6 14. BFC Siófok 7 1 2 4 10­13 5 15. Diósgyőri VTK 7 0 4 3 7­14 4 16. FC Tatabánya 7 0 0 7 6­21 0 Az öt büntető miatt is emlékezetes marad a szombat este megyei rangadó A siófokiak a végjátékot siratják, míg a kaposváriak szerint könnyebben is nyerhettek volna A Gabona Trans Kaposvári Rá­kóczi FC- BFC Siófok megyei rangadón több jó egyéni teljesít­mény is volt a hazaiaknál, ám közülük is kiemelkedett Andre Alves Dos Santos, aki különösen az első félidőben nyújtott emlé- m kezetes produkciót A 35. másod- Ü percben lőtt egy bomba-gólt, ki­harcolt két büntetőt, egyet el is vállalt, melyet aztán értékesített is, majd a 45. percben nem min­dennapi cselek után adott egy gólpasszt Oláh Lórántnak. - Na­gyon örülök a két gólomnak, de úgy érzem, hogy az egész csa­pat jól játszott - mondta a mér­kőzés után Andre Alves. - Nagy­szerűen szurkolt nekünk a kö­zönségünk, érezni lehetett, hogy Andre Alves (fehérben) mutatja, hogy Kuttor Attila kézzel ér a labdához ez egy más mérkőzés. Bízom a hasonló jó folytatásban. Pest Krisztián számára akár különleges is lehetett volna ez az összecsapás, hiszen volt idő, amikor siófoki színekben ker­gette a labdát. - Ennek ellenére nem csináltam presztízskér­dést a mérkőzésből, de termé­szetesen nagyon szerettem vol­na szombat este a győztes csa­patban lenni, ami nagy örö­mömre sikerült is. A közönség biztos jól szórakozott, de egy könnyűnek tűnő meccset tet­tünk nehézzé. Talán lehet azt mondani, hogy Dusán Vasziljevics volt a mérkőzés kulcsfigurája, hiszen a 10. percben ő hagyta ki az el­ső 11-est, ám a három pont sor­sát eldöntő gól is az ő nevéhez fűződik. - Előbb eldönthettük volna ezt a mérkőzést, de saj­nos két büntetőt is kihagytunk, az egyiket éppen én. Boldog va­gyok, hogy a győztes gólt én szereztem, de a lényeg, hogy itt­hon tartottuk a három pontot. Mező Tamásban rossz emlé­kek is előjöttek a találkozó so­rán. - A második félidő elején bizony bevillant az 1995 őszén játszott Rákóczi-Siófok meccs, mely 3-0-ás vezetésünk után 3-3 lett. De ezúttal szerencsére a miénk volt az utolsó szó. Az ellenem befújt büntetőnél a si­ófoki játékos is elismerte, hogy nem volt szabálytalanság.- Öt büntetővel fűszerezett mérkőzésnek én még nem voltam résztvevője - mondta Barna László, a Rákóczi gyúrója. - A kispadról nézve nagyon nehéz volt átélni ezt az összecsapást, amire szerintem még nagyon sokáig fogunk emlékezni. A siófoki Köntös Dániel is sokszor csak kapkodta a fejét. - Én sem, de még az idősebb játé­kostársaim sem játszottak ilyen meccsen. Aki elesett a büntető- területen belül, már kapta is a 11-est. Miután 3-3 lett az ered­mény, benne volt a meccsben a pontszerzés lehetősége, de idén sajnos már nem ez az első eset, hogy elrontjuk a végjátékot. ■ Temesvári I., Keszthelyi Z. t Á 1 k I Kaposvár-Siófok 4-3 (3-1) ! IRAM ____________AJm^Sk­! Ka"osvár:____.__ Sio,ok:______ Különösen az első is *- SSi i | (Szakály D„ 74.), Kuttor, | betett rá panasz, j Grúz, Forgács. I —,---------------------------------------------------­I M ező, László A. SZÍNVONAL \ Pintér- (Köntös,83.)- | Vasziljevics, NagyL, Parades egyem Maróti, Tuson, megoldások és szép i Pest, Sütő gólok is voltak. j Szakaly P. - (Homonyik, 46.) I Oláh, Kanta Sz., 1 IIANPIII AT mm l Alves. Melczer - HMNbULBI----------­(B ozsovics, 89.). Fülöp (Lipcsei, 81.). úgy tűnt, a meccs Vezetőedző: Vezetőedző: „„ a, • Prukner László. Botos Antal. P. | Rákóczi stadion. Nézőszám: 4000. vezte a közönség. : Játékvezető: Fábián Mihály (★★). lATPUl/FTCTn Gólszerzők: Alves(l. p.,39.-ll-esből), JHIlUVClMU_____ __ | Oláh (45.), Vasziljevics (69. p.), ill. Kuttor I Bátran befújta a I (32.), Fülöp (48.-ll-esből, ........ ' ^ Sárga lap: Vasziljevics, Grúz, ill. Fülöp, büntetőket, de nem _ !: Kuttor. Kiállítva: Homonyik (87.). volt mind jogos.