Somogyi Hírlap, 2007. augusztus (18. évfolyam, 178-203. szám)

2007-08-06 / 182. szám

SPORT 10 SOMOGYI HÍRLAP - 2007. AUGUSZTUS 6., HÉTFŐ Magabiztos sikert aratott hazai S án a menetelő egerszeg Görcsoldó kaposvári győzelem labdarúgó nb i Zahorecz Krisztián a kiélezett helyzetben is higgadt maradt BFC SIÓFOK- DVSC-TEVA 1-1 (1-1) Siófok, 2500 néző. V.: Bede gólszerzők: Melczer (19.), il­letve Rudolf (35.). ZTE FC­DIÓSGYŐRI VTK 4-1 (1-1) Zalaegerszeg, 4500 néző. V.: Szabó S. GÓLSZERZŐK: Pekic (17.), Waltner (68., 81., 11-esből), Vu- lin (84.), illetve Douva (28.) kiállítva: Farkas N. (61.). NYÍREGYHÁZA- REAC 2-0 (O-O) Nyíregyháza, 3000 néző, V.: Iványi gólszerzők: Lippai (51.), Ba­goly (83.). GYŐRI ETO- TATABÁNYA 2-1 (2-0) Győr, 3000 néző. V.: Sulyok Gólszerzők: Bogdanovlc (7.), Farkas V. (15., öngól), illetve Filó (75.). VASAS-FC SOPRON 2-0 (O-O) Illovszky Stadion, 1300 néző. V:: Arany GÓLSZERZŐK: Lázok (59.), Somorjai (86.). HONVÉD-FC FEHÉRVÁR 5-1 (3-1) Bozslk Stadion, 2000 néző. V.: Sápi GÓLSZERZŐK: Dobos (14., 11- esből), Palásthy (27.), Diego (34.), Bárányos (82.), Herceg­falvi (87.), illetve Bozic (11., 11- esből). A 3. forduló záró találkozóját, az MTK-Újpest összecsapást hét­főn 18 órakor játsszák. A bajnokság állása 1. Budapest Honvéd 3 3 0 0 9- 1 9 2. ZTEFC 3 2 1 0 8-3 7 3. DVSC-TEVA 3 2 1 0 5-2 7 4. MTK Budapest 2 2 0 0 6- 1 6 5. Nyíregyháza 2 2 0 0 3-0 6 6. Vasas 3 2 0 1 5-3 6 7. K. Rákóczi FC 3 1 2 0 4 - 3 5 8. ÚjpestFC 2 110 5-3 4 9. BFC Siófok 3 111 6-5 4 10. Győri ETO FC 2 10 1 2-3 3 11. REAC 3 1 0 2 2-5 3 12. FC Sopron 3 0 12 1-4 1 13. FC Fehérvár 3 0 1 2 2 -8 1 14. FC Tatabánya 3 0 0 3 2-6 0 15. Paksi SE 3 0 0 3 3-9 0 16. Diósgyőri VTK 3 0 0 3 2-9 0 Nagy küzdelemben sze­rezte meg idei első győ­zelmét a Kaposvári Rákó­czi FC élvonalbeli labda­rúgócsapata az NB I-es pontvadászat harmadik fordulójában. Temesvári Iván Már az első pillanatoktól kezdve a házigazda Gabona Trans Ka­posvári Rákóczi FC csapata ra­gadta magához a kezdeménye­zést A mérkőzés első szakaszá­ban a paksiak egyértelműen visszahúzódtak a kapujuk elé, s kontrákra rendezkedtek be. Az első negyedórát - amelynek egy Petrók-fejes és egy Alves-lövés volt a kaposvári mérlege - átvé­szelte a paksi gárda. Ezután va­lamelyest kijjebb merészkedtek a vendégek, ám különösebb ve­szélyt nem jelentettek Milinte kapujára; persze a biztonságos védekezést nem adta fel Lengyel Ferenc csapata. A meg-meglódu- ló Rákóczi-középpályásokat pe- s dig ha sokszor szabálytalanul 1 is, de megállították a tolnaiak. \ Az első félidő végén a vendégek | egy-két távoli lövéssel próbálkoz- s tak, de a párharcokat kereső paksiak ellen a hazaiak is csak nagyon nehezen tudtak eljutni ellenfelük kapujáig. Amúgy va­lahol mindkét csapat óvatossá­ga érthető volt, hiszen sem a Rá­kóczi, sem pedig a Paks nem örülhetett még az idei bajnoki szezonban győzelemnek. A második játékrész elejét is „megnyomta” a Rákóczi, és ke­vesebb, mint tíz perc elteltével már a vezetésnek örülhetett a hazai publikum. A 49. percben egy szögletrúgást követően Alves és Oláh is gólhelyzetbe került, ám hatalmas bravúrral védett a paksiak hálóőre. Öt perccel később Szakály P. adott középre a bal oldalról, Vaszil- jevics hétméteres fejesét újabb bravúrral még hárította Kovács, a berobbanó Alves azonban pár lépésről a léc alá vágta a lab­dát (1 -0). A bekapott gól után a Paks kénytelen volt támadóbb szellemben fellépni. Ennek ha­tására a Rákóczi középpályásai­nak és csatárainak nagyobb te­rület jutott, és a mérkőzés ezen szakaszában jobb, lüktetőbb lett a játék. Ekkor már Milinte Árpádnak is akadt dolga, aki Ahogy Andre Alves Vári, úgy a Rákóczi is a Paks fölé emelkedett. A brazil csatár lőtte a kaposváriak első gólját a tolnaiak ellen. További fotók: www.sonline.hu előbb Tököli ziccerét hatástala­nította, majd Zováth jó 25 méte­res bombáját fogta magabizto­san. A 64. percben aztán egyen­lített a Paks: Tököli továbbította a játékszert a leshatáron he­lyezkedő Hanák elé, aki közép­re adott, az érkező Márkus pe­dig öt méterről a bal alsó sarok­ba továbbított (1 -1). Az egyenlí­tő találat láthatóan megnyugtat­ta a vendégeket, és úgy tűnt, elégedettek lennének az ide­genben szerzett egy ponttal is. A Rákóczi játékosai próbáltak újítani, de a Sopron és a Fehér­Kaposvár-Paks 2-1 (0-01 IRAM_____________ Igazán a második Kaposvár: Paks: , _ llllfe, m«r~--------- Kovács A.” félidőben pörögtek Grúz, M olnár, fel az események. - PP Petrák, Éger, ' ____________________________ Za horecz- Salamon, C7INVflNAI Ribi (Pest K„ 46.), Hanák- OílliVUllHL________ Ma ráti, Vári (Báló, 76.), Inkább a küzdelem yaszüjevics Zováth, dominált, mintsem (Suljic, 91.), Heffler, .... • Szakály P, Csehi a szép játék. Pintér- (Böde, 90.)- _____________________________ oi ah, Tököli, HANGULAT jsjMBél Alves Márkus nHMUULHI---------------j ­Amik or nagyon kel- Vezetőedző: Vezetőedző: lett, zúgott a „Hajrá Prukner László Lengyel Ferenc .............. JB ________________________ Rákóczi. Ka posvár Nézőszám: 3500. , ,________„________________ Játékve zető: Berger. (★★★). JÁTÉKVEZETŐ Gólszerzőle Alves (54.), Zahorecz (88., -------r~~.---------­11-esből), illetve Márkus (64.). Néhány sargalap Sárga lap: Suljic (91.), illetve Hanák Berger zsebében (23.), Zováth (86.), Éger (88.). maradt. -'i11 •>­vár elleni mérkőzésekkel ellen­tétben ezúttal hiányoztak az igazán nagy, góllal kecsegtető helyzetek. A hazaiak leginkább szögletekből és szabadrúgások­ból veszélyeztették Kovács ka­puját. A 80. percben Vaszil- jevics próbálkozott rögzített szi­tuációból, de 20 méteres sza­badrúgása után a labda centik­kel zúgott el a jobb kapufa mel­lett. Sokan úgy vélték, ezzel a lehetőséggel utolsó puskaporát is ellőtték a kaposváriak, ám a 87. percben egy emberként ug­rott talpra a Rákóczi-stadion ha­zai érzelmű közönsége; Csehi belépője után Szakály Péter ke­rült a földre a tizenhatoson be­lül, Berger játékvezető pedig büntetőt ítélt. A kiélezett szituá­cióban az előző fordulóban a Fe­hérvár elleni összecsapáson is biztos ítélt végrehajtónak bizo­nyuló Zahorecz Krisztián állt a labda mögé, a Rákóczi csapat- kapitánya pedig nagy erővel a bal felső sarokba zúdította a labdát (2-1). A hátralévő né­hány percben a Paks elkesere­dett hajrába kezdett, és a 92. percben kis híján egyenlítettek is a vendégek. A védők mögé beemelt labdával Böde és Tökö­li fordulhatott volna a kapu felé, de Grúz Tamás óriásit mentett. A Paks elleni mérkőzés nem a szép játékról, sokkal inkább a küzdelemről marad emlékeze­tes, na és persze az sem mellé­kes, hogy idei első győzelmüket ünnepelhették a kaposvári zöld-fehérek. PRUKNER LÁSZLÓ: Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés lesz, hi­szen a Paks jó csapat, és ezt Ka­posváron is bizonyították. Jól kezdtünk, aztán a vendégek át­vették az irányítást, ám a szü­netben rendeztük a sorainkat. Egy-egy után adok-kapok ala­kult ki, és végül, ha ezúttal ke­vésbé jó játékkal is, de sikerült nyerünk, és fontos három pon­tot szereztünk. LENGYEL FERENC: Részlehajló és pártos játékvezetés mellett zajlott a mérkőzés. Úgy tűnik, hogy a Kaposvár sportdiplomá­ciában jobban tud teljesíteni, mint mi. Úgy érzem, hogy a dön­tetlen reálisabb lett volna. Bozsovics hét alkalommal iratkozott fel a gólszerzők közé labdarúgás Parádésra sikerült a barcsiak komlói fellépése és a Kaposvölgye VSC Beremenden tartott főpróbája ELŐKÉSZÜLETI MÉRKŐZÉSEK: KOMLÓI BÁNYÁSZ SK- BARCSI SC 0-4 (0-2) Komló, 200 néző. V.: Ádám. barcsi se: Kuczkó - Pókos (Horváth Á.), Matus, Győré, Kó­nya - Szabó N. (Keresztény), Horváth A. (Miskovics), Fónai, Tolnai - Koller (Gyaraki), Kolle­ga K. edző: idősebb Dárdai Pál. GÓLSZERZŐK: Kollega K. 2, Szabó N., Matus (11-esből). BEREMENDI ÉPÍTŐK SK- KAPOSVÖLGYE VÁLLALKOZÓK SC- NAGYBERKI 0-5 (0-3) Beremend, 250 néző. V.: Ko­zák. KAPOSVÖLGYE VSC: StrubÜCS - Jágodics (Szabó Sz.), Viniczius, Udvari (Keresztes), Juhász Gy. (Gellér) - Tachie (Kerek), Huzmi (Kővári), Szabó L. (V. Nikolics), N. Nikolics (Szögedi), Godslove - Horváth Gy. edző: Horváth I^jos. gólszerzők: Godslove 2, Ke­rek 2, Horváth Gy. DOMBÓVÁRI FC- NAGYATÁD FC 3-2 (2-1) Dombóvár, 50 néző. V.: Tóth F. NAGYATÁD FC: Patak - Prucsi, Horváth J., Bencsik, Szabó M. - Vukman (Horváth P.), Akácsos, Kiss J., Hortobágyi R. - Pammer (Nagy B.), Ernyes (Pintér D.). EDZŐ: Bőzsöny János. MARCALI VFC- FC KESZTHELY 6-0 (3-0) Marcali, 100 néző. V.: Fe­jérvári. Bóján Bozsovics a hét találata kö­zül éppen egyik gólját szerzi marcali vfc: Tánczos - Se­bestyén (Fenusz), Kormos (Fe­kete A.), Búza, Laki - Mixtai (Béres), Somogyi (Zugor), Tör­tei T., Körösi - Egle, Kiss B. edző : Németh István. Gólszerzők: Kiss B. 2, Törtei T. 2, Egle, Laki. CSURGÓI TK­KAPOSVÁRI RÁKÓCZI FC ÖLUE IFI (19 ÉVESEK) 5-1 (5-0) Csurgó, 100 néző. V.: Tóth G. csurgói TK: Bolla - Cservöl- gyi, Kozma, Horváth Sz. (Rozs), Krisztián (Dezső) - Filipó, Sza­bó S., Csonka (Kütsön), Kocsis (Gulyás) - Horváth J., Balogh Zs. (Kucsa). edző: Beke Lajos. GÓLSZERZŐK: Kocsis 2, Hor­váth J. 2, Filipó, illetve Németh J. BALATONLELLE SE- BFC SIÓFOK LIGACSAPATA 1-2 (0-2) Lelle, 50 néző. V.: Bana. BALATONLELLE SE: Országit (Erdei) - Balogh A., Mitasz, Ju­hász T. (Bai), Vég - Pintér T. (Huszár), Kohány, Dede, Valla (Himics) - Márki (Petronovics), Földes I. (Takács A.). EDZŐ: Készéi Ferenc. BFC SIÓFOK LIGACSAPATA: Bódis - Nyers (Hornyák), Klausz, Baranyai, Orosz - Hor­váth A., Márton, Szalai (Ko­vács), Gyánó (Késmárki) - Hor­váth B., Balogh (Papp). EDZŐ: Horváth Károly. gólszerzők; Himics, illetve Balogh, Szalai. GABONA TRANS KAPOSVÁRI RÁKÓCZI FC LIGACSAPATA- MAGYAREGRES 22-0 (12-0) Kaposvár, Rákóczi-stadion (edzőpálya), 100 néző. V.: Ko­vács Zs., Harangozó. Rákóczi fc ligacsapata: Hor­váth L. (Horváth T.) - Balogh L. (Horváth R.), Tonkovics, Mező (Androsics), Reszli - Leandro, Graszl K. (Márton), Szakály D. (Keczeli), Farkas Z. (Hajdú) - Bozsovics (Májer), Graszl N. edző: Pusztai László. gólszerzők: Bozsovics 7, Reszli 3, Keczeli 2, Leandro 2, Májer 2, Szakály D. 2, Graszl K. 2, Graszl N., Farkas Z. ■ Fenyő G., Temesvári 1.