Somogyi Hírlap, 2007. augusztus (18. évfolyam, 178-203. szám)

2007-08-27 / 199. szám

Büntetővel mentettek pontot a fővárosiak labdarúgó nb i A második félidő elején két perc alatt eldőlt a Rákóczi Debrecen elleni csatája A múlt héten a Rákóczi, ezúttal pedig a Siófok szállította a somogyi élvo­nalbeli csapatok egyetlen pontját a Soproni Liga ak­tuális fordulójában. Keszthelyi Z., Temesvári I. BFC SIÓFOK­MTK BUDAPEST 1-1 (1-0) Az MTK elleni találkozó előtt ar­ról beszélt Botos Antal, a siófoki­ak trénere, hogy két vesztes talál­kozó után ideje újra megkezde­niük a pontgyűjtést. Ez sikerült, ám a lefújás után mégis elégedet­len volt a vezetőedző. Nem csoda, hisz a meccsben benne volt a sió­foki győzelem lehetősége. A fővá­rosiaknak lényegesen több lehe­tőségük volt a gólszerzésre, ám ahogy mondani szokták, regge­lig sem rúgtak volna gólt, ha Sá­pi játékvezető nem könyörül meg rajtuk. A meccs hatalmas presztízs­csatát ígért, hisz a balatoniak ke­retében tíz fővárosi labdarúgó szerepel. Mindezek ellenére mégis kényelmes tempóban fo- cizgattak a csapatok Borit kivé­ve. A vendégek szélsője előbb zúgó kapufát lőtt, majd óriási ziccerben Hegedűs lábát találta el. Húsz perc kellett, hogy a sió­fokiak is ébredezzenek: Kanta Szabolcs beadását Gajda lőtte ziccerben a bal kapufa mellé. A 25. percben az első kaput eltalá­ló lövésből megszületett a hazai­ak vezető találata Lászlónak kö­szönhetően. A védő tökéletesen centerezett, Fülöp pedig úgy lőt­te a hálóba a labdát, hogy az Végh kezét is érintette (1-0). A szünetig továbbra is mezőnyfö­lényben játszottak a vendégek, de helyzetig nem jutottak. Mind­össze egy Kanta József-szabad- rúgás után szisszentek fel a né­zők, ám az irányító lövése elke­rülte a jobb felső sarkot. A második félidő hazai lehető­séggel indult: Tusori ívelt fejese csattant a felső lécen. A folytatás azonban a korábban megszokott koreográfia szerint zajlott: fővá­rosi fölény helyzetek nélkül. A siófoki drukkerek már-már kezdték elhinni, hogy megszü­lethet az első hazai győzelem, amikor Sápi játékvezető lépett elő főszereplővé. A 67. percben Forgács és Urbán viaskodott a siófoki tizenhatoson belül, amit büntetőnek látott. Forgács való­ban megrángatta a támadót, aki némi fáziskéséssel látványosat esett. A büntetőt Kanta József a kapu közepébe lőtte (1-1). Nem­csak ezzel vívta ki a hazai publi­kum ellenszenvét a sípmester. Rendszeresen a siófokiak kárára tévedett. Kozmort például fejbe rúgták az oldalvonal mellett, mégsem került elő a sárga kár­tya. A legnagyobb hibát akkor követte el, amikor Horváth Le­vente Köntös elleni szabályta­lansága után nem adott bünte­tőt, elvéve ezzel a győzelem lehe­tőségét a balatoniaktól. A két csapat ezúttal felejthető produkcióval rukkolt elő, de azért akadt néhány jó teljesít­mény siófoki oldalon. Fülöp amíg bírta erővel, a mezőny leg­Nagy harc volt a labdáért. Presztízsmérkőzést játszott a Balaton partján a Siófok és az MTK, ám a döntetlennek igazán egyik fél sem tudott örülni jobbja volt, de Kanta Szabolcs, Tüsori, Miklósvári, Kuttor és a gólpasszt adó László is jó teljesít­ményt nyújtott. DEBRECENI VSC-TEVA- GABONA TRANS KAPOSVÁRI RÁKÓCZI FC 4-0 (0-0) A házigazda debreceniek már a mérkőzés elején meg akarták mutatni, hogy ki az úr a háznál; ezt támasztja alá az 5. percben Dzsudzsák szabadrúgásból lőtt oldalhálója, majd Kouemaha helyzete. Alig negyedóra eltelté­vel Milintének előbb Leandro, majd Kouemaha elől kellett mentenie. Ezután viszont a ven­dég Rákóczi percei következtek. A17. percben Szakály R adott re­mek labdát Alvesnek, aki nyolc méterről lőtt, Balogh azonban védett. Két perccel később ismét Alves veszélyeztetett; ló méte­res lövése csak centikkel szállt fölé. A Rákóczi középpályásai igyekeztek megszűrni a hazai akciókat, még mielőtt azok a be­adásig jutottak volna, a megszer­zett labdákból pedig több ígére­tes támadást is vezettek. Az első félidő utolsó percében akár mindkét csapat előnyhöz jutha­tott volna; előbb Kiss Z. fejelt mellé az ötösről, míg a túlolda­lon Pintér A. felívelt labdájára Balogh érkezett, aki a 16-oson kí­vül kézzel tisztázott Alves elől, a kiállítás azonban elmaradt. Emberhátrány helyett gól­előnybe került a Debrecen mind­járt a szünet után: a csereként pályára lépett Kerekes a 46. percben Kiss Z. beadását fejelte a kapu bal oldalába (1-0). Két perc elteltével tovább növelte előnyét a hazai gárdaj Kerekes ezúttal előkészítő volt, a jobb ol­dali beadását pedig Kouemaha 7 méterről csúsztatta a jobb alsó sarokba (2-0). A két gyorsan be­kapott gól megfogta a vendége­ket, akik Vaszüjevics ló méteres lövését leszámítva nem tudtak veszélyt kialakítani a hazai ka­pu előtt. A házigazdák sorra dol­Mindkét mester csalódott volt a döntetlen miatt A hazaiak szakvezetője örülhetett Debrecenben BOTOS ANTAL: Nehéz ilyenkor bármit is mondani. Nagyon csalódott vagyok, mert ahogy most az MTK elleni összecsa­páson, úgy a korábbi hazai találkozóinkon is komoly esé­lyünk volt a győzelem meg­szerzésére. Nem tudom, mit kellene ahhoz tenni, hogy végre a Balaton-parton tart­suk a három bajnoki pontot. GARAMI JÓZSEF: A mérkőzés első félidejében sajnos sok hi­bával játszottunk, ráadásul a siófokiak a vezetést is meg­szerezték. A második játék­részre feljavult ugyan a játé­kunk, pontosabbak lettünk, de ez kevés volt a számunkra oly fontos idegenbeli győze­lem megszerzéséhez. Gratulá­lok a Siófoknak. MÍROSLAV BERANEK: Nehéz mérkőzésre számítottunk, ami az első félidőben be is igazoló­dott. Ekkor jól játszott a Kapos­vár. Bár ebben az időszakban is voltak helyzeteink, melyek­ből gólt szerezhettünk volna, de ezek a lehetőségek kimarad­tak. A második játékrész elején elért két gyors góllal viszont el­döntöttük a mérkőzést prukner LÁSZLÓ: Ezisaz én csapatom. Úgy érzem, hogy az első félidőben egyenrangú ellenfelei voltunk a bajnoki címvédő Debrecennek, szünet után viszont ahogy mondani szokták, bent maradtunk az öltözőben. Kétgólos hátrá­nyunk után feladtuk a mér­kőzést, ami eddig nem volt ránk jellemző. gozták ki a helyzeteiket, ame­lyeknek a nagy többségét Mi- linte hárította. A 69. percben azonban Sándor T. 22 méteres lövésénél a Rákóczi kapusa is te­hetetlen volt; a labda a bal alsó sarokban kötött ki (3-0). A vég­eredmény a 73. percben alakult ki, amikor is Sándor T., Dzsu­dzsák és Leandro volt a labda út­ja, utóbbi pedig közvetlen közel­ről vette be a zöld-fehérek ka­puját (4-0). Sem a Debrecen, sem pedig a Rákóczi első félideji játéka nem vetítette előre, hogy a bajnok ott­honában elveszíti veretlenséget a Kaposvár, pláne nem ilyen arányban. A második játékrész azonban minden tekintetben a hazaiak elképzelése szerint ala­kult, és végül magabiztos győ­zelmet arattak. A további eredmények DIÓSGYŐRI VTK­BUDAPEST HONVÉD 2-2 (2-1) GÓLSZERZŐK: Sipeki (18.), Simon A. (22., 11-esből), illet­ve Hercegfalvi (15., 82.). PAKSI FC­NYÍREGYHÁZA 3-0 (0-0) Paks, 1500 néző. V.: Solymosi GÓLSZERZŐK: Hanák (47.), Horváth F. (70.), Márkus (90.) kiállítva: George (52.), Ambrusz (72.). FEHÉRVÁR FC- TATABÁNYA 7-0 (1-0) Sóstói Stadion, 1596 néző. V.: Veizer GÓLSZERZŐK: Pastva (39., öngól), Vayer (60.), Farkas B. (62.), Simek (63.), Dajic (65.), Dvéri (86.), Sitku (89.) KIÁLLÍTVA: Perez (35.). FCSOPRON- REAC 2-1 (1-0) Sopron, 3000 néző. V.: Sza­bó Zs. GÓLSZERZŐK: Belic (37., 84.), illetve Torma (67.). ZTE FC- GYŐRI ETO 0-0 Zalaegerszeg, 8000 néző. V.: Szilasi. A 6. forduló zárómérkőzését, az Újpest FC-Vasas összecsa­pást hétfőn 18 órakor játsz- szák. A bajnokság állása 1. Honvéd 6 4 1 1 15-7 13 2. Debrecen 6 4 1 1 14-7 13 3. MTK 6 3 3 12-6 12 4. ZTE 6 3 2 12-6 11 5. Fehérvár 6 3 1 2 15-10 10 6. Győr 5 3 1 5-4 10 7. Vasas 5 3 !­2 10-10 9 8. Kaposvár 6 2 3 1 7-8 9 9. Újpest 5 2 2 1 9-6 8 10. Sopron 6 2 2 2 5-6 8 11. Nyíregyh. 5 2 1 2 4-5 7 12. REAC 6 2­4 7-11 6 13. Siófok 6 1 2 3 7-9 5 14. Paks 6 1­5 8-15 3 15. Diósgyőr 6­3 3 7-14 3 16. Tatabánya 6­­6 4-17 0 ^B^^^^^^^k^^^^^^^^^^iiarsányizsijzsannahei^dszÉr^ajÖ^ózse^^V HARMADSZOR TUDOTT NYERNI NAGYATÁDON >120LD,L[---------------------------------------------------------------­-—-----------------—............... ....................................................... BF C Siófok 1-1 (1-0) MTK Budapest EHE0ÜSSB _________________________ Siófok: Hegedűs L. - Miklósvári, Kuttor, MTK: Végh - Horváth L., Lambulics, Pintér _____________________________ S7 INV0NAI Mimmmrn,. Forgács, László - Homonyik (Sütő, 89.), Á., Pollák - Kanta J., Szekeres (Szabó Á., 97IN1/Í1NAI -^cume.--------------Melczer, Tusori, Kanta Sz. - Fülöp (Kozmor, 33.), Pátkai, Bori (Pál, 52.) - Kulcsár vymrunHL--------------­A presztízsharc ez- 61.), Gajda (Köntös, 46.). (Kecskés, 77.), Urbán Gólok, helyzetek, úttal lagymatag já- I Vezetőedző: Botos Antal. Vezetőedző: Garami József. nagy védések és ték0t h°ZOtt- Siófok, 2500 néző. V, Sápi Cs. b0SSZantÓ hibák' HANGULAT £ Golok: 1-0 Fülöp {27)'14 Kanta J'(67'' 11‘esböl)- HANGULAT jfpf Volt már jobb is. A A debreceni stadion­siófoki ultrák már Debrecen 4-0 (0-0) Kaposvári Rákóczi FC bán soha nem lehet K) Kaposváron „jártak”. rá panasz. hHí iiii-ri?nr-ii-i-J»------------------------ DEBRECEN: Balogh - Kiss Z. (Dombi, KAPOSVÁR: Milinte - Suljics (Mező, —,—,------------~------------------------­JÁ TÉKVEZETŐ iffck 76.), Komlósi, Mészáros, Leandro - 78.), Petrák, Zahorecz, Pintér A. - Grúz, JÁTÉKVEZETŐ .#r- . jF Demjen (Kerekes, 47.), Vukmir, Dzsudzsák Maroti (Szakaly D., 78.), Vaszüjevics, ---------------------------------- ' ■— A meccs színvonalát - Kouemaha, Rudolf (Sándor T., 60.), Szakály P. - Oláh (Graszl N., 88.), Alves. Hibázott, amikor I is alulmúlta a bírás- Sidibe. Vezetőedző: Miroslav Beranek. Vezetőedző: Prukner László. nem állította ki a kodás. Debrecen. 6000 néző. V.: Sulyok G. hazai kapust. Gólok: 1-0 Kerekes Zs. (47.), 2-0 Kouemaha (48.), 3-0 Sándor! (69.), 4-0 Leandro (74.). ........