Somogyi Hírlap, 2007. augusztus (18. évfolyam, 178-203. szám)

2007-08-13 / 188. szám

A győriek nyerték a vízifocit labdarúgó nb i Gólok helyett csak kapufákra futotta a siófokiaktól A siófoki Nagy Lajosnak (labdával) nemcsak az ellenfelekkel, de a nehéz talajjal is meg kellett küzdeni. A higgadt játék lehet a kaposvári siker záloga a Megyeri úton A Gabona Trans Kaposvári Rákó­czi FC újpesti vendégjátékával zá­rul hétfőn az élvonalbeli labdarú­gó-bajnokság negyedik fordulója. A mérkőzés 18 órakor kezdődik a Megyeri úti Szusza Ferenc Stadi­onban. Az összecsapás érdekes­sége lehet, hogy az Újpest FC játékoskerete a nyáron alaposan kicserélődött, míg a Rákóczi együtt maradt. A lila-fehérek ki­lenc játékost, köztük hat külföldit szerződtettek a felnőttcsapathoz. Ennek megfelelően a korábbi ka­posvári kedvencek, Balajcza Sza­bolcs és Rajczi Péter igazi nemzet­közi csapatban futballoznak, hi­szen trinidadi, közép-afrikai köz- társasági, dél-koreai, finn, kame­runi és ausztrál játékos is megta­lálható a fővárosiak együttesében. ■ Az Újpest és a Rákóczi is öt-öt ponttal várja a hétfő esti összecsapást. Az előző bajnokságban a tava­szi tabellán fej fej mellett állt a két csapat a Megyeri úti mérkő­zés előtt, csakúgy, mint most, hi­szen az Újpestnek és a Rákóczi­nak is egy-egy győzelem és két- két döntetlen a mérlege. Igen­csak átalakult kerettel vágott ne­ki az idei bajnokságnak az Új­pest - kezdte Prukner László, a Kaposvári Rákóczi FC vezető­edzője. - Megnéztem hétfői el­lenfelünket és azt mondhatom, vegyes kép alakult ki róluk. A mérkőzéseiknek vannak olyan periódusai, amikor látványosan és gyorsan futballoznak, ugyan­akkor vontatott játékot is tudnak produkálni egy-egy meccsen be­lül. Nekünk meg kell akadályoz­nunk, hogy felgyorsítsák a játé­kot, és akkor lesz esélyünk. A Kovácsevics Róbert, Radics Zsolt sérült pároshoz Ribi István is csatlakozott, akinek besza­kadt a bokaszalagja és úgy tű­nik, ebben a hónapban nem lép­het pályára. Graszl Norbertnek viszont lejárt a hárommeccses elültása, így ő is helyet kapott az utazókeretben. ■ Temesvári Iván @ élő közvetítés: www.sonune.hu A kezdőcsapat Rákóczi FC: Milinte - Grúz, Petrák, Zahorecz, Pintér - Pest (Szakály D.), Maróti, Vaszilje- vics, Szakály P. - Oláh, Alves Harmadik hazai mérkőzé­sén sem tudott nyerni az újonc BFC Siófok, mely harcos, küzdelmes mécs­esén kapott ki a győriektől. Keszthelyi Zoltán A siófokiak nem tudták megis­mételni a korábbi hetekben nyúj­tott játékukat. A győriek ellen ke­vés volt a jó egyéni teljesítmény a gárdában, ami a kidolgozott hely­zetek számában is megmutatko­zott. A kék-sárgák ezúttal csak pontrúgásokkal, illetve távoli lö­vésekkel veszélyeztettek. A me­zőnyben jól kombináltak, de a ka­pu elé érve már hiányzott a szel­lemesség a játékukból. A 6. percben Kanta szabadrú­gása ment kevéssel a bal sarok mellé, majd hét perc múlva bün­tetőből szerezhettek volna gólt a vendéglátók. Fülöp és Steva- novic rajtolt egy indításra, amit a siófoki támadó ért el előbb, akit utóbbi már csak fellökni tudott. Forgács lövésénél azon­ban javította hibáját Stevanovic, és kapufára tolta a bal sarokra tartó labdát, ami a háta mögött a gólvonal előtt gurult végig. A vendégek a 27. percben ébred­tek. Józsi pörgetése után Bajzát rúghatott volna gólt, de kereszt­be rúgta a labdát a kapu előtt. A folytatásban Kanta volt a fő­szereplő: 31. percben a kapu mellé, a 44.-ben pedig a kapufá­ra lőtt. Az apró termetű közép­pályás csapata legjobbja volt, ám ahogy a korábbi fordulók­ban, ezúttal sem volt szerencsé­je az áüövésekkel. A második játékrészre egyik edző sem cserélt, úgy tűnt, a já­tékban sem áll be fordulat. A ba­latoniak birtokolták többet a labdát, a vendégek az ellentá­madásokra építettek. Egy-egy labdaszerzés alkalmával Bajzát és Brnovics mellé Bogdanovic, Pákolicz és Józsi is felzárkózott. Hiába volt azonban ez a támadó felállás, Bajzát lehetőségét leszá­mítva helyzetbe sem kerültek. Az első kaput eltaláló lövé­sük mégis meghozta számukra a gólt, ami hű tükörképe volt a meccsnek. Melczer beadása után Nagy Lajos óriási ziccerben senkitől sem zavartatva fölé lőtt, majd az ellentámadásból, Hege­dűs kapus hibájából jutottak szabadrúgáshoz, amit ki is hasz­náltak (0-1). Szabó Sándor játék­vezető szerint Hegedűs kicsú­szott a tizenhatoson kívülre a labdával, ezért ítélt szabadrú­gást. A kapus szerint viszont a büntetőterületen kívül nem ért kézzel a labdához... A meccs után Stark elmondta: két éve Slófok-Gvőri ETO 0-1 (0-01 Siófok: Győr: Hegedűs - Stevanovic ­Tuson, Nikolov, Kuttor, Stark, Forgács Supic, László - Völgyi ­Eugene, Bank ­Kanta - Pákolicz Homonyik (Tokodi, 85.), (Selei, 79.), Bogdanovic, Nagy L. Józsi (Gajda, 68.), (Gránát, 80.) ­Melczer - Bronovic, Fülöp Bajzát Vezetőedző: Vezetőedző: Botos Antal Egervári Sándor Siófok: Nézőszám: 3000. Játékvezető: Szabó S.. (★★★). Gólszerző: Stark (56.). Sárga lap: Fülöp (80.), illetve Nikolov (69.). nem lőtt gólt szabadrúgásból, rá­adásul nem is ő, hanem Bajzát lett volna a végrehajtó, ám az átengedte neki a lehetőséget. A győriek már a szakadó esőben szerezték a gólt, az 50. perctől ugyanis hatalmas vihar tombolt, esőfüggönyt húzva a pályára. Hi­ába villámlott, ömlött a víz a pá­lyára, Szabó játékvezető az irre­ális körülmények ellenére is to­vábbengedte a vízifocit. A gól után természetesen Egervári mester azonnal cserélt. Lehozta a támadó Brnovicot, és helyette a védekező Jakit küldte be. Ez­zel be is biztosított a gárda véde­kezését. Ennek, illetve az irreális talajnak köszönhetően a végjá­tékra elfáradó Kantáék képtele­nek voltak helyzetbe kerülni. Sőt, egy kontrából a vendégek szerezhettek volna újabb gólt, de Bogdanovic elhibázta Toko- dy beadását. botos antal: Az első félidő­ben el kellett volna döntenünk a mérkőzést, melyben nemhogy a vereségünk, még a dönteüen sem volt benne. EGERVÁRI SÁNDOR: Stevanovic bravúrjaival sikerült átvészel­nünk az első félidőt, a második­ban viszont zártabb védekezé­sünkkel a siófokiak fölé tud­tunk kerekedni. Tovább menetel az élvonalban a Hamburg ellen készülő Honvéd DIÓSGYŐRI VTK­MTK BUDAPEST 2-2 (1-1) Diósgyőr, 5000 néző. V.: Arany GÓLSZERZŐK: Victor (30.), Elek (92.), illetve Urbán (45., 56.). DVSC-TEVA - ZTE FC 3-2 (1-2) Debrecen, 7000 néző. V.: Fá­bián GÓLSZERZŐK: Dzsudzsák (21., 54.), Demjén (53.), illetve Kop- lárovics (30.), Pekic (43.). PAKSI FC­BUDAPEST HONVÉD 0-3 (0-2) Paks, 3000 néző. V.: Szabó Zs. gólszerzők: Hercegfalvi (13.), Abraham (35., 48.) KIÁLLÍTVA: Tököli (37.) REAC­TATABÁNYA 3-2 (2-0) Budai Il-stadion, 800 néző. V.: Bede gólszerzők: Nyerges (8., 62.), Torma (12.), illetve Filó (60.), Nógrádi (90.) kiállítva: Dienes (92.). FC FEHÉRVÁR­VASAS 5-2 (3-1) Sóstói Stadion, 1000 néző. V.: Solymosi GÓLSZERZŐK: Sitku (6., 32., 11-esből), Dajic (24.), Farkas (60.), Bozic (76.), illetve Rebryk (28.), Lázok (85., 11-esből) KIÁLLÍTVA: Kovács G. (32.). FCSOPRON- NYÍREGYHÁZA 1-1 (1-1) Sopron, 2500 néző. V.: Mé­száros gólszerző: Tchana (10.), il­letve Miskolczi (25.). A negyedik forduló záró­mérkőzését, az Újpest FC- Gabona Trans Kaposvári Rákó­czi FC összecsapást hétfőn 18 órakor játsszák. A bajnokság állása 1. Budapest Honvéd 4 4 0 0 12 1 12 2. DVSC-TEVA 4 3 1 0 8 4 10 3. MTK Budapest 4 2 2 0 8 3 8 4. ZTE FC 4 2 1 1 10 6 7 5. Nyíregyháza 3 2 1 0 4 1 7 6. Győri ETO FC 3 2 0 1 3 3 6 7. Vasas 4 2 0 2 7 8 6 8. REAC 4 2 0 2 5 7 6 9. Újpest FC 3 1 2 0 5 3 5 10. K. Rákóczi FC 3 1 2 0 4 3 5 11: BFC Siófok 4 1 1 2 6 6 4 12. FC Fehérvár 4 1 1 2 7­10 4 13. FC Sopron 4 0 2 2 2-5 2 14. Diósgyőri VTK 4 0 1 3 4­11 1 15. FC Tatabánya 4 0 0 4 4-9 0 16. Paksi SE 4 0 0 4 3­12 0 A Kaposvölgye és a Barcs is egygólos győzelemmel nyitott labdarúgó nb ii Horváth Lajos csapata idegenben, míg idősebb Dárdai Pál együttese otthon gyűjtötte be a három pontot GYIRMÓT SE-NAGYBERKI KAPOSVÖLGYE VSC 0-1 (0-0) Gyirmót, 400 néző. Vezette: Pintér Cs. (Deutsch Sz., Ke­pe A.) gyirmót: Boros - Szabó Cs. (Tóth N., 57.), Kozmér, Radics, Földes - Pólyák (Varga G., 69.) Baumgartner (Németh L., 27.), Burányi - Oross, Szabó Zs. edző: Hannich Péter. KAPOSVÖLGYE VSC: StrubÜCS - Jagodits, Vinicius, Udvari, Gellér - Huzmi, Szabó L., Nikolic N. (Tachie, 53.), Kerek - Godslove (Beciri, 67.), Horváth Gy. (Nikolic V., 75.). edző: Hor­váth Lajos. GÓLSZERZŐ: Kerek (57.). Fegyelmezetten, taktikusan játszott a Kaposvölgye, es akar nagyobb arányban is nyerhe­tett volna Gyirmóton. Az öt új játékost felvonultató nagyberki­ek nem álltak be védekezni ide­genben sem, és ezzel alaposan meglepték a hazaiakat. JÓK: Boros, Kozmér, Oross, illetve Strublics, Vinicius, Jagodits, Huzmi. Horváth LAJOS: A csapatunk ma olyan arcát mutatta, ame­lyet egész évben látni szeret­nénk. hannich Péter: Szabályos gó­loktól fosztott meg bennünket a játékvezető. bőna károly BARCSI SC­MOSONMAGYARÓVÁR 1-0 (1-0) £ {EggtS '1- * ­A Barcs és a Kaposvölgye is sike­res rajtot vett a másodosztályban Barcs, 600 nezo. V.: Király K. (Huszár, Kovács Z.) BARCS: Kuczkó - Horváth Á., Miskovics, Győré, Kónya - Kor­dé, Horváth A. (Pókos), Fónai, Tolnai (Salekovics) - Kollega K. (Gyaraki), Koller. edző: Idősebb Dárdai Pál MOSONMAGYARÓVÁR: Antal - Burián, Fülöp, Bállá, Kiss R. - Fehér B., Méry, Cseri, Szalai T. (Varga B.) - Bene A., Horváth D. (Kovác). edző: Sóos Imre gólszerző: Koller (6.) Küzdelmes mérkőzésen a hazaiak nehezen gyűjtötték be a három pontot az aggresszív futballt bemutató vendégek el­len. Az első félidőben a gól mel­lett több nagy helyzetet is kialakítottak a barcsiak, am a nagyobbnál nagyobb lehető­ségek is kimaradtak. Fordulás után néhány alkalommal a vendégek is veszélyeztették Kuczkó kapuját. jók: Győré, Miskovics, Koller, Kónya, 111. Fülöp, Bállá, Cseri id. dárdai PÁL: Az első játék­részben kihagytuk a helyzete­ket, így nehezen nyertünk a durván játszó vendégek ellen. sóos imre: Szikrázó mérkő­zésen a kezdeti lámpaláz miatt hagytunk három pontot Bar­cson. MEZEI JÓZSEF TOVÁBBI EREDMÉNYEK: FelcSÚt- Dunaújváros FC 1 -0 (0-0), Lom- bard Pápa-Komlói Bányász SK 1-0 (0-0), Szombathelyi Ha- ladás-Kozármisleny SE 2-1 (0-1), PMFC-Pécs Plaza-Sorok- sár 2-0(1 -0), FC Ajka-Integrál- DAC 2-1 (1-0), ESMTK-Bu- daörs 1-2 (0-1). A bajnokság állása: 1. PMFC-Pécs Pta.1 1 0 0 2 • 0 3 2. Haladás VFC 1 1 0 0 2 ■ 1 3 3. Budaörs 1 1 0 0 2 ■ 1 3 4. Ajka 1 1 0 0 2 1 3 5. Barcs SC 1 1 0 0 1 •0 3 6. Kaposvölgye 1 1 0 0 1 ■0 3 7. Felcsút SE 1 1 0 0 V ■0 3 8. Lombard Pápa 1 1 0 0 1 ■0 3 9. ESMTK 1 0 0 1 1 •2 0 10. Kozármisleny 1 0 0 1 1­•2 0 11. DAC Győr 1 0 0 1 1 ■ ■2 0 12. Komlói Bányász 1 0 0 1 0 ■1 0 13. Gyirmót SE 1 0 0 1 0 ■1 0 14. MTE 1904 1 0 0 1 0 ■ 1 0 15. Dunaújváros 1 0 0 1 0-.1 j 0 16. Soroksár 1 0 0 1 0 ■2: 0 10 SPORT somogyi hírlap - 2007. augusztus 13., hétfő IRAM _______ Eg y átlagos magyar bajnokinak meg­felelő volt. SZÍNVONAL Az első félidőben a Siófok, később az eső volt az úr. ® HANGULAT A hazai és a vendég­ultrák is kitettek magukért. JÁTÉKVEZETŐ A nagy eső miatt akár le is fújhatta S volna a meccset.