Somogyi Hírlap, 2007. július (18. évfolyam, 152-177. szám)

2007-07-30 / 176. szám

SPORT SOMOGYI HÍRLAP - 2007. JÚLIUS 30., HÉTFŐ 10 Fülöp megállíthatatlan volt labdarúgó nb i Két meccsén öt gólt rúgott az első osztály újonca Az Újpest ellen még nem, de Diósgyőrben már győzelmet ünnepelhettek a sötét mezes siófoki labdarúgók Koncentrált játék kell a Rákóczitól Székesfehérváron a hétfői derbin Az FC Fehérvár otthonában lép pályára az élvonalbeli labdarú­gó-bajnokság második forduló­jában a Gabona Trans Kaposvá­ri Rákóczi FC. A mérkőzés hét­főn 20 órakor kezdődik a Sóstói­stadionban. - Az első forduló meccsétől, azaz szombattól hét­főig nézve hosszú hét van mö­göttünk - kezdte Prulmer Lász­ló, a Kaposvári Rákóczi vezető­edzője. - Ilyen esetben mindig nehéz elkapni az edzések rit­musát, főleg úgy, hogy a Sop­ron ellen komoly győzelmi esélyt szalasztottunk el. A hét elején inkább fizikai terhelést kaptak a játékosok, míg a hét második felében a frissítésen volt a hangsúly. A székesfehérváriak pont nélkül állnak a tabellán, hiszen az első fordulóban az MTK ven­dégeként 2-0-ás vereséget szenvedtek. - Megnéztem a hétfői ellenfelünket. Több jó ké­pességű játékos alkotja a Fe­hérvárt, akiket meg kell akadá­lyoznunk, hogy kibontakozza­nak. Éppen ezért nagyon kon­centráltan kell játszanunk. ■ Zahorecz Krisztián, a Rákóczi védője hétfőn folytathatja jó soroza­tát a Fehérvár ellen. Prukner László dolgát nehe­zíti, hogy több játékosára sem számíthat. Az elsődleges diag­nózisok szerint Kovácsevics Ró- bertnek keresztszalag-szakadá- sa van, ám biztosat csak a ked­di alapos vizsgálat után lehet tudni. A Sopron ellen komoly rúgást kapó Szakály Dénes egész héten nem edzett, Radics Zsolt operációja után még lába­dozik, Graszl Norbert pedig el­tiltását tölti. Jó hír azonban a Rákóczi-szurkolóknak, hogy Zahorecz Krisztián semmiféle sérüléssel nem bajlódik, és tag­ja a kezdőcsapatnak. Ez azért is fontos, mert a rutinos védő évek óta termeli a gólokat a fe­hérváriak ellen... ■ Temesvári Iván A kezdőcsapat RÁKÓCZI FC: Miiin te - Graszl K. (Mező), Petrák, Zahorecz, Pintér - Pest (Grúz), Maróti, Vasziljevics, Szakály P. - Oláh, Alves. Megszerezte első győzel­mét a BFC Siófok gárdá­ja az élvonalbeli labdarú­gó-bajnokság idei szezon­jában. Keszthelyi Zoltán A győzelem ellenére a vendégek trénere, Botos Antal elégedetle­nül állhatott fel a siófoki kispad- ról. A labdarúgói ugyanis számo- latlanul hibázták el a ziccereket. Különösen Homonyik volt az, aki ezzel őrületbe kergette a meste­rét. A támadó ha jobban odafi­gyel, három gólt is szerezhetett volna! Az elsőt a 15. percben, amikor Kanta szöglete után Kut- tor perdítésével már vezetett a Siófok (0-1). Öt méterről senkitől sem zavartatva lőtt a kapu fölé, mellé. A „gólpassz” Fülöptől jött, aki úgy beültette a hintába Kato­nát, hogy az talán még most is pörög. Az első félidőben végig a balatoniak akarata érvényesült, bár az utolsó tíz percre vissza­vettek a tempóból. Ennek kö­szönhetően az ellenfél is helyzet­be került. A 40. percben Huszák öt méterről fejelhetett, de mellé bólintott. Ez az egy lehetősége volt csak a hazaiaknak ebben a játékrészben, illetve az ötödik percben Douva rúghatott volna gólt, miután Flegedűs kiejtett egy beadást. Szerencsére a védők be­leléptek a lövésébe. Az első félidő végén aztán megint Homonyik villant. Ezúttal is Fülöp csinálta meg neki a helyzetet, aki miután Vámosit és Hegedűst is megbo­londította, tökéletes ütemben ugratta ki. Homonyik Lakatos mellett visszahúzta a labdát, ala­posan megnézte magának a bal sarkot, és 14 méterről mellécsa­vart. Óriási helyzet volt! A második félidő újabb siófoki góllal indult a csúcsformában játszó Fülöpnek köszönhetően. Homonyik lőtte be a labdát jobb­ról, a csatár lerázta a nyakán ló­gó Vámosit és Hegedűst is, aztán nyolc méterről a léc alá bombá­zott (0-2). Ezzel el is dőlt a meccs, hisz a hazaiak rendkívül sablonos, minden fantáziát nél­külöző játékot produkáltak. Az egész találkozón a beíveléseket erőltették, ám ezeket Kuttorék minden megerőltetés nélkül há­rították. A 66. percben Simon valahogy mégis helyzetbe tu­dott kerülni, de lövését Hegedűs szögletre tolta. Ez volt a balatoni hálóőr első védése, aztán négy perc múlva bemutatott még egyet. Hegedűs Gyula szabadrú­gását tornázta ki a bal felsőből. A 67. percben érkezett a kegye­lemdöfés egy szöglet után Nagy Lajosnak köszönhetően. Az ügyetlenkedő piros-fehér védők JEGYZŐKÖNYV DVTK-BFC Siófok 0-3 (0-11 Diósgyőr: Siófok: Köteles - Hegedűs L. ­Lakatos Miklósvári, (Rebecsák, 46.), Kuttor, Hegedűs Gy., Forgács, Vámosi László A. (Fodor), (Köntös, 76.) ­Elek - Tuson, Vitelki, Kanta Sz. - ­Katona Homonyik (Huszák, 37.), (Gajda), Sipeki, NagyL, Lipusz - Melczer Simon A., (Selei, 79.) ­Douva Fülöp Z. Vezetőedző: Vezetőedző: Pajkos János ______Botos Antal Di ósgyőr Nézőszám: 3000. Játékvezető: Szilasi. (★★★*). Gólszerzők: Kuttor(7.), Fülöp Z. (48., 65.). Sárga lap: Vitelki (20.), illetve Forgács (1.). közt szerezte meg a labdát, amit a földön fekve Kuttorhoz pasz- szolt. A védő azonnal kijátszotta a labdát jobbra Fülöpnek, aki 12 méterről küőtte a jobb alsót (0- 3). Ezt követően Homonyik és Fülöp rendezett háziversenyt „ki tud nagyobb helyzetet elrontani” címmel. Mindketten már csak a ILYEN VOLT IRAM_________ A Siófok diktálta tempót nem tudták követni a hazaiak. SZÍNVONAL A vendégek jól kom­bináltak, a Diósgyőr csak robotolt. HANGULAT Diósgyőrben mindig jó hangulatú mécs­eseket játszanak. JÁTÉKVEZETŐ Szilasinak könnyű dolga volt a sport­szerű találkozón. kapussal álltak szemben, ám előbbi a földön fekvő Kötelest, utóbbi pedig a felső lécet találta el. Hihetetlen... Ezt követően el­szakadt a cérna a hazai drukke­reknél, a népharag Vámosi ellen irányult. A védő minden volt, csak becsületes ember nem. Kórósban szidták, amit edzője, Pajkos János megelégelt és le­hozta a pályáról. A végjátékban a siófokiak már nem erőltették a támadásokat, de így is magabiz­tos győzelmet arattak. botos ANTAL: Labdabirtoklás- ban félénk nőtt a DVTK, ám jól védekeztünk. Az ellenfelünk az első félidőben négy, a második­ban három védővel játszott, ám mi mindkettőből felkészültünk. Ez nem okozott meglepetést számunkra. A hazaiak nem tud­tak a védelmünk mögé kerülni, nem találtak fogást rajtunk. PAJKOS JÁNOS: A Siófok jól használta ki védelmünk gólké­pességét, nekünk viszont alig akadt lehetőségünk. Ezúttal sokan voltak, akik keveset tet­tek a három pont megszerzé­séért. Szép feladat lesz innen felállni... Sikeres debreceni főpróba a keddi Bajnokok Ligája selejtező előtt DVSC-TEVA-GYŐRI ETO 2-0 (1-0) Debrecen, 7000 néző. V.: Sza­bó Z. G.: Dzsudzsák (45+2.), Dem- jén (56.). ÚJPEST FC-ZTE FC 1-1 (0-1) Szusza Ferenc Stadion, 3000 néző. V.: Solymosi G.: Foxi (61.), illetve Tóth N. (45+1.). TATABÁNYA­NYÍREGYHÁZA 0-1 (0-1) Tatabánya, 1200 néző. V.: Veizer. G.: Montvai (31., 11-esből). PAKS-MTK 1-4 (1-1) Paks, 2300 néző. V.: Sápi G.: Márkus (2.), illetve Pátkai (8.), Kanta J. (74.), Zsidai (81.), Hrepka (92.). SOPRON-BP. HONVÉD 0-1 (0-0) Sopron, 3500 néző. V.: Kassai. G,: Benjámin (66.). A REAC-Vasas mérkőzést hét­főn 18 órakor, míg a Fehérvár- Gabona Trans Kaposvári Rákó­czi FC összecsapást hétfőn 20 órakor játsszák. A bajnokság állása 1. MTK Budapest 2 2 0 0 6 - 1 6 2. Bp. Honvéd 2 2 0 0 4-0 6 3. DVSC-TEVA 2 2 0 0 4-1 6 4. Újpest FC 2 110 5-3 4 5. ZTEFC 2 110 4-2 4 6. Vasas 1 1 0 0 3-1 3 7. BFC Siófok 2 10 1 5-4 3 8. Nyíregyháza 1 110 0 1-03 9. K. Rákóczi FC 10 10 1-11 10. FC Sopron 2 0 11 1-2 1 11. Győri ETO FC 10 0 1 0-2 0 12. FC Fehérvár 10 0 1 0-2 0 13. FC Tatabánya 2 0 0 2 1 -4 0 14. REAC 10 0 1 0-3 0 15. Diósgyőri VTK 2 0 0 2 1 -5 0 16. Paksi SE 2 0 0 2 2 -7 0 1. Aalborg-Gent _______________2-11 2. B lackburn-Vetra_____________4-0 1 3. Lens-Cs. Odessa 3-11 4. Leiria-Hajduk Kula___________1-0 1 5. Sam pdoria-Cs. More Várná 1-0 1 6. Atl. Madrid-Gloria Bistrita 1-0 1 7. Utructit-Hammaity ¥>•• > 1-<1X 8. OFI-Tobol Kostanai__________0-1 2 9. Hamburg-Dacia Chlsinau 4-0 1 10. Trabzonspor-Otelul Galati 1-2 2 11. Mattersburg-Sturm Graz 2-2 X 12. Salzburg-LASK Linz_________2-1 1 13. Al tach-Wacker Innsbruck 2-11 Plusz egy mérkőzés:_________________ 14 . Rubin Kazan-Rapid Wien 0-0X 3 3 1 Három találattal hangolt a Kaposvölgye és a Lelle labdarúgás A Csurgó Nagyatádon, a Marcali pedig Dombóváron játszott döntetlent Vajda szerezte a házigazdák becsületgólját ELŐKÉSZÜLETI MÉRKŐZÉSEK: SZENTLŐRINCI SE- KAPOSVÖLGYE VÁLLALKOZÓK SC- NAGYBERKI 0-3 (O-l) Szentlőrinc, 200 néző. V.: Kassai. kaposvölgye vsc - az első félidőben: Strublics - Jagodics, Vinicius, Udvari, Gellér - Ta- chie, Szögedi, Szabó L., Kerek - Horváth Gy., N. Nikolics. A má­sodik félidőben: Viniczai - Sza­bó Sz., Jagodics, Keresztes, Ju­hász Gy. - Godslove, Kővári, Szögedi, Horváth Z. - V. Ni­kolics, Kerek, edző: Horváth Lajos. GÓLSZERZŐK: Kerek, Godslo­ve, V. Nikolics. Szentlőrincen is érintetlen maradt Strublics József kapuja BALATONLELLE SE- FC FEHÉRVÁR LIGACSAPATA 3-1 (2-1) Balatonlelle, 100 néző. V.: Szabó T. BALATONLELLE SE: Országh (Erdei) - Balogh A., Mitasz, Ke­néz, Vég - Valla (Himics), Dede, Pintér T. (Meleg), Márki (Pet- ronovics) - Földes I. (Huszár), Kohány. edző: Készéi Ferenc. GÓLSZERZŐK: Földes I., Valla, Kohány, illetve Lelkes. NAGYATÁD FC- CSURGÓI TK 2-2 (1-2) Nagyatád, 100 néző. V.: Mód. NAGYATÁD FC: Patak - Prucsi, Bozó (Horváth J.), Károli, Szabó M. - Akácsos (Vukman), Kiss J., Brezovszky, Hortobágyi R. (Bencsik) - Pammer (Pintér D.), Ernyes. edző: Bőzsöny Lajos. csurgói TK: Bolla (Tóth J.) - Cservölgyi (Varga Cs.), Kozma, Horváth Sz., Krisztián - Filipó (Gulyás), Szabó S., Csonka (Bódis), Kocsis (Balogh Zs.) - Horváth J., Reich. edző: Beke Lajos. gólszerzők: Ernyes, Horto­bágyi R., illetve Horváth J., Sza­bó S. DOMBÓVÁRI FC- MARCALI VFC 1-1 (O-O) Dombóvár, 100 néző. marcali VFC: Tánczos - Ta­kács M., Fekete A., Körösi, Tör­tei J. - Somogyi - Mixtai, Né­meth A. (Sebestyén), Törtei T., Egle - Kiss B. (Németh B.). edző: Németh István. gólszerzők: Fábián, illetve Törtei T. Hétközi ajánlatunk kedd: Hévíz FC-Marcali VFC 18.30 órakor. szerda: Pécsvárad-Barcsi SC 18 órakor; Kozármisleny SE- Kaposvölgye Vállalkozók SC- Nagyberki 18 órakor; Balaton­lelle SE-BFC Siófok ligacsapa­ta 18 órakor; Nagyatád FC- Kaposvári Rákóczi FC ÖLUE ifi (19 évesek) 18 órakor. csütörtök: Csurgói TK-Inke 18.30 órakor, m fenyő Gábor Most is megmérkőzött egymás­sal az egy év híján immár két év­tizede tartó nemzetközi (sport)- barátság jegyében a Nagyberki és a szlovák Szőgyén öregfiú- labdarúgócsapata. A szlovákok ezúttal néhány fiatal játékossal is megerősítették a soraikat, így meglepetésre 3-1 (1-0) arányú győzelmet arattak. A teljes kép­hez tartozik, hogy az egy híján két csapatra valónyi játékost felvonultató házigazda Nagy­berki KSK együttese számtalan helyzetet puskázott el... A törté­neti hűség kedvéért: a vendég szlo-vákok három találatán Ka- nyicska, Nágel és Sárai oszto­zott, míg a hazaiak becsületgól­ját Vajda szerezte. ■ F. G.