Somogyi Hírlap, 2007. május (18. évfolyam, 101-125. szám)

2007-05-20 / Vasárnapi Somogyi Hírlap, 20. szám

2007. MÁJUS 20., VASÁRNAP 13 SPORT ¥ Újra élvonalban maradt a Rákóczi labdarúgó nb i A második félidőben lőtt három góllal nyert Pécsen a somogyi gárda Bravúros győzelmet aratott Pécsen a Labdarúgó NB I Borsodi Liga 29. fordulójá­ban a Kaposvári Rákóczi FC, amely ezzel biztosította élvonalbeli tagságát. Temesvári Iván PÉCSI MFC­KAPOSVÁRI RÁKÓCZI FC 2-3 (2-0) Remek hangulatot teremtett a többszáz kaposvári szurkoló, ám a negyedik percben Sztipáno- vics 25 méteres lövése után el­halkult a vendégszektor, hiszen a labda a jobb alsó sarokban kö­tött ki. (1-0). A korán bekapott gól után mezőnyfólénybe került a Rákóczi, a Pécs pedig úgy tűnt, kontrákra rendezkedett be. A 9. percben Pintér bal oldali beadá­sa után Alvest találta meg a lab­da, aki az 5-ös sarkáról centimé­terekkel a bal kapufa mellé lőtt. Két perccel később Milinte tolta szögletre Sztipánovics léc alá tartó bombáját, majd lábbal mentett nagyot a kaposvári háló­őr. A ló. percben Pintér szabad­rúgásból alig mellé, majd egy ak­ció végén kevéssel fölé lőtt. Hiá­ba birtokolta jóval többet a lab­dát a Rákóczi, nagyon nehezen tudtak helyzetet kialakítani a be­tömörülő hazaiak ellen a zöld-fe­hérek. Rengeteg szabálytalanság­gal tördelte a játékot a Pécs, így is megnehezítve a kaposvári táma­dásépítéseket. A 35. percben egy formás akció végén Oláh egyenlít­hetett volna, de hosszan megtolt labdáját Sólyom elszedte előle. A félidő végén kijött a szorításból a Pécs, aminek egy újabb bomba­izgalmas, kapu előtti jelenetekben nem volt hiány. A szünetig kétgólos hátrányba kerülő Rákóczi azonban bravúrral fordított és kivívta a bennmaradást gól lett a vége. A 42. percben Lu­kács 18 méterről óriási gólt lőtt a jobb felső sarokba. (2-0). A 48. percben jött a szépítő Rákóczi-találat. Alves szép cse­lekkel lépett be a pécsi tizenha­toson belülre, majd a középen érkező Oláhnak passzolt, a csa­tár hat méterről Sólyom alatt a kapu bal alsó sarkába gurított. 2-1. Röviddel ezután pedig már egyenlített a somogyi együttes. Az 52. percben Oláh lemásolta Alves betörését, a beadásra Vasziljevics érkezett, aki nyolc­ról bevágta a labdát a pécsiek kapujába. 2-2. Az egyenlítés után, a PMFC kissé többet támadott. A óó. percben ismét Sztipánovics fe­jelhetett egy jobb oldalról érke­ző beadás után, a labda azon­ban jócskán elkerülte a vendé­gek kapuját. A 74. percben Suljic indításából Oláh lépett a tizenhatoson belülre, ahol Sza­bados buktatta. A játékvezető a 11-es pontra mutatott, majd a védőnek kiosztott egy sárgát. A büntetőt Vasziljevics értéke­sítette, félmagasan középre rúgta az elmozduló Sólyom mellett. 2-3. Győzelmével a Rákóczi meg­őrizte élvonalbeli tagságát. Karsai tucatnyi gólt lőtt a Szombathelynek Fesztivál ingyenes oktatással szörf Vízikengurukkal szökdeltek a Balatonon NŐI KÉZILABDA NB l/B: NAGYATÁDI NKK-SZOMBATHELY 28-22 (16-14) Nagyatád, Városi Sportcsar­nok, 200 néző. V.: Bán, Dravecz. NAGYATÁDI nkk: Pásztor - Somlai ó, Simon 4, Karsai 12(4), Kosár 2(1), Szabó Á. 3, Berta. csere: Sulyokné (kapus), Bő- zsöny 1, Szánti, Hamarics, Ghe- tu. edző: Mód János. A hazaiak három kihagyott ziccerével kezdődött a találkozó, majd a főiskolások szereztek ve­zetést Sok technikai hibával ját­szott mindkét fél. Bőzsöny beál­lásával és az otthoniak utolsó öt percben mutatott gólerős játéká­val alakult ki a mérkőzés vég­eredménye. jók: Somlai, Bő­zsöny. IFI: Nagyatádi NKK- Szombathely 25-25 (10-14). LD.: Ghetu 16, Kurucz 3, Novográ- decz 3. ■ Ivusza Tamás A siófoki Surfbeachen található az ország egyetlen kitesurf és windsurf központja, mely a hét­végén a II. Szörf Fesztiválnak ad otthont. A szörfözés minden formáját ki lehet próbálni, ezúttal ingyen oktatják a vízisportok szerel­meseit, sőt bemutatókat, verse­nyeket, is rendeznek. Ha meg­tetszik a sportág valakinek a börzén, akár a szükséges felsze­relést is meg tudja vásárolni. A vízikenguru, a jelenleg kapható legérdekesebb sporteszköz is bemutatkozik a fesztiválon. Nem véletlen a névválasztás, ugyanis ezzel a fura, kormá­nyos járművel is ugrálva lehet haladni. A kenguru mellett új sporteszközként a tengeri kaja­kokat is ki lehet próbálni. A ka­jakozás kezd egyre nagyobb te­ret hódítani a Balatonon, ezt a rendezvény szervezői is felis­merték. Ha az időjárás kegyes lesz a sportolókhoz, akkor a vízikenguru verseny mellett Szörf Magyar Kupát is rendez­nek Siófokon. Ha kiteosok, boar- dosok és a szörfösök nem tud­nak vízre szállni, még mindig ott van a „stabil” programnak szá­mító csocsó vagy a strandröplab­da, illetve az esti karaoke parti. ■ Keszthelyi Zoltán Otthon igazolta a papírformát a Balatonlelle ellen a siófoki együttes LABDARÚGÓ NB II: BFC SIÓFOK- BALATONLELLE 5-1 (4-0) Siófok, 500 néző. V.: Berger (Kovács, Sraff). bfc siófok: Hegedűs F. - Tusori, Miklósvári, Forgács, Köntös - Eugene - Sípos (Ho- monyik), Kecskés (Disztl M.), Kanta Sz., Ladóczki (Melczer) - Gajda. edző: Botos Antal. BALATONLELLE: Kovács J., - Balogh A., Graszl. K., Kenéz, Vég - Takács Gy., Valla, Lődör, Himics - Graszl N., - Galgóczi (Földes), edző: Kolovics Zoltán. G,: Ladóczki (18, 37. p.), Sipos (22. p.), Tusori ( 44. p.), Homo- nyik (90. p.), ül. Graszl N. (82. p.). Egy félidőnyi játék elég volt a Siófoknak, hogy „behúzza” a kötelezőt. A lelleiek annak örül­hettek, hogy legalább a máso­dik félidőt döntetlenre hozták. ■ Keszthelyi Z. SOMOGY MEGYEI LABDARÚGÓ BAJNOKSÁG: SOMOGYVÁR-TARANY 6-4 (2-3) G.: Fazekas András 5., Ber- gecz (11-es), ill. Simon G. 3., Sas. MÓRING JÓZSEF ATTILA FONYÓD-SÁGVÁR 3-4 (2-3) G.; Németh Á., Erdei, Bogdán (11-es), ill. Ticz, Izsák, Bodó, Hosszú K. FARKAS TIBOR KÉTHELY-ZAMÁRDI 0-4 (0-2) G.: Papp, Dűli, Horváth, Sza­badi. NIKULA ANDRÁS IHAROSBERÉNY-TAPSONY 3-4 (1-2) G.: Lautner, Németh T. (ll­es), Orsós ill. Csonka K., Szita, Csalló 2. KOVÁCS LAJOS A zselici erdőkben kerékpároztak az ötpróbázók Somogybán is folytatódott az Olimpiai Ötpróba Peking 2008 sorozat. A Zöldpont Életmód­klub Kaposvár szervezésében a zselici kerékpártúrát rendezték. A reggeli szemerkélő eső bizo­nyára sokak kedvét elvette a te­keréstől. A végső létszám így is 172 fő volt. A legtöbben, hetve­nen a hosszútávot (80 km) vá­lasztották. A legrövidebb 30 km- es etapra harmincán vállalkoz­tak. A zselici erdészeti utakon Kardosfapuszta és Ropoly érin­tésével teljesítették a távokat a résztvevők. ■ Kun Z. Szép summa járt a leggyorsabbnak szabadidősport Százötven kilónyi tészta és ugyanennyi banán a futóknak Az előnevezések igazolták a sió­foki Wink Maraton szervezőit, az eddigi legnépesebb mezőny jött össze a tegnapi, immár ne­gyedik viadalukon. Kiváló futóidőben több mint hatszázan álltak rajthoz a kü­lönböző távokon. A maratont idén negyvenöt férfi mellett nyolc hölgy választotta, míg a félmaratonra nyolcvannégy fér­fi és harminchat hölgy adta le nevezését. A Nemzetközi Atléti­kai Szövetség által hitelesített pályán az említett két távot raj­tuk kívül harminckilenc - min­denre elszánt - görkoris is telje­sítette. Természetesen akadtak hiá­nyosságok a rendezésben, de Három táv közül választhattak a IV. Wink Maraton indulói összességében elmondható: elé­gedetten távoztak a futók. A verseny előtt lehetőségük volt például spinninges bemelegí­tésre, sőt képzett gyúrók gon­doskodtak az izmok frissítésé­ről. Emellett rengeteg frissítő és ajándék is várta az indulókat, akiknek még az étkezéséről is gondoskodtak a szervezők. Információk szerint legalább 150 kilónyi tésztából készítet­tek különböző ételeket. Az energiapótlásra pedig ott volt még ugyanennyi banán, illetve harminc kilónyi szőlőcukor és mintegy húsz kilónyi mazsola. A viadalon hetvenöt érem ta­lált gazdára. Marafonban tizen­egy, a félmaratonban kilenc, az egyéb távokon pedig öt kategó­riában díjazták az első három helyezettet. A profik esetében pénzdíj is járt az első hely és a kupa mellé. Az abszolút győz­tes például 170 ezer forintot vi­hetett haza. Érdemes volt tehát iparkodniuk a profi futóknak, akik idejét a tét nagyságához il­lően - a kor technikai vívmá­nyait igénybe véve - egyszer használatos chipekkel mérték. Akik nem értek el helyezést azok sem távoztak üres kézzel. Persze akik teljesítették a távo­kat, mind győztesnek tekinthet­ték magukat. Köztük értékes műszaki cikkeket, sportfelsze­reléseket, sőt még egy kínai utat is kisorsoltak. ■ Z. K TONPACH ^ KIÁLLÍTÁS ÉS VÁSÁR Csornai, Jamina, Tafai és import cserepek 15-50% engedménnyel május 21-től június 3-ig. ...ÉS MINDEN, AMI A TETŐHÖZ SZÜKSÉGES! ^HEMeTÍN 8230 Balótonfiired, Fürdő u. 21. l_EmOANV£C. __I Tel./fax: 87 • 341 349; 87,. 341-459