Somogyi Hírlap, 2007. április (18. évfolyam, 77-100. szám)

2007-04-23 / 94. szám

SOMOGYI HÍRLAP - 2007. ÁPRILIS 23., HÉTFŐ SPORT 11 Építhetnek a fiatalokra kosárlabda nb i/A Éltek a lehetőséggel a pályára kerülő ifjak A fiatal Vojvoda Dávid (jobbról) egyre több időt tölthet a pályán a kaposvári együttesben. Bátor játékkal tűnik ki Takács Dániel szinte egymaga nyert meccset a Siókosár ellen KOSÁRLABDA NB l/B, RÁJÁTSZÁS DEBRECENI EGYETEM KE- SIÓKOSÁR UK 83-61 (18-16, 27-19,15-15, 23-11) Debrecen, 80 néző. Vezette: Jobbágy, Szulics. siókosár UK: Veréb (3/3), Máté (11), Csala (6), Samu (6), Kolonics (32). csere: Tompa (3), Csapody (-). edző: Gellér Sándor. A debreceniek legjobb dobói: Takács D. (46/3), Kovács I. (13/3), Ambrusz (11), Szarvas (10). Negyedórán át tudott csak lépést tartani ellenfelével a tartalékos Siókosár, melyből ezúttal egy csapatra való játé­kos hiányzott. Az első tíz perc után még döntetlenre álltak csapatok, ám a tizenötödikre tízpontos előnybe kerültek az egyetemisták. A vendégek ezt követően csak futottak az ered­mény után. Az utolsó negyedet azonban nagypn elrontották, így 22 ponttal nyert a hazai alakulat. A debreceni Takács Dániel szinte egyedül nyerte meg a meccset, huszonnégy kí­sérletéből húsz(!) a gyűrűben landolt. Siófoki oldalon Kolo­nics próbált vele lépést tartani, ám ezúttal nem akadt társa a pontgyártásban. A balatoniak ezúttal is rosszul céloztak, negyvenhat kétpontos kísérle­tükből csak huszonkettő volt si­keres. Hármassal nyolcszor próbálkoztak, de csak egyszer találtak be. ■ Keszthelyi Z. Az NB 1/A-csoportos Férfi Kosárlabda-bajnokság al­sóházi nyitómérkőzésén biztos győzelmet aratott a Kaposvári KK. Kun Zoltán KAPOSVÁRI KK-BODROGI BAU VÁSÁRHELYI KS 102-82 (37-16, 21-25, 26-19,18-22) Kaposvár, Városi Sportcsarnok, 200 néző. VEZETTE: Páli, Kapitány, Gelencsér. KAPOSVÁRI KOSÁRLABDAKLUB: Csirke (6/3), Kiss K. (12/6), Sző­ke (19/6), Hendlein (25/9), Dávid G. (18/3). csere: Vojvoda (10/6), Márkus (-), Orosz (12). vezető­edző: Dzunics Braniszlav. edző: Fekete Ádám. BODROGI BAU VÁSÁRHELYI KS: Brooks (22/9), Drahos (34/21), Utasi (7/3), Kováts R. (5), Gémes (6). csere: Vas (3/3), Jarosevits (5), Kukla (-), Komáromi (-), Bod­rogi (-). vezetőedző: Czuprák László. Az eredmény alakulása: 3. p.: 9-3, 8. p.: 30-11, 12. p.: 41-18, 24. p.: 68-45, 36. p.: 93-70. KIPONTOZÓDOTT: Vojvoda (40. p.), ill. Brooks (34. p.). JÓK: Hendlein, Szőke, Dávid, Vojvoda, Kiss K., ill. Drahos, Brooks. A kezdőként pályára lépő Kiss Kornél triplája után remekül in­dította Szőkét, az immár két gyermeket nevelő édesapa pedig szép ziccerrel fejezhette be a ka­posváriak akcióját. Czuprák edző nem nézte tovább tanítvá­nya gyenge támadójátékát, és ki­osztott néhány tanácsot a haté­konyabb teljesítmény elősegíté­se érdekében. A vendégeknél azonban a védelem sem műkö­dött hibátlanul. Bizonyítékul Hendlein kerülte meg a fél vá­sárhelyi együttest, majd egy kézzel zsákolt. Csak Drahos pró­bált lépést tartani a somogyiak­kal, akiknél hamar pályára ke­rült Vojvoda és Márkus is. Előb­bi triplái mellett Brooks „beta- karásával" kivívta a jelenlévők elismerését. A nagyszünetig Hendlein tartott légiparádét, két felívelt labdát is óriási erővel rántott gyűrűbe. A pihenőt köve­tően sem kellett sokat izgulni a hazai kaposvári szurkolóknak, hiszen biztosan tartotta 20 pont­nyi előnyét a hazai együttes. A vendégek egy ízben hatan is megpróbálták volna felvenni a harcot, Czuprák edző azonban még időben leordította Gémest a pályáról. A vásárhelyieknél Drahos volt a leghasznosabb, ám egyedül kevésnek bizonyult a szervezettebb kosárlabdát ját­szó hazaiak ellen. DZUNICS BRANISZLAV: - Az első negyedben elhúztunk, és bizto­san tartottuk az előnyünket a mérkőzés végéig. czuprák László: - Rossz véde­kezésünknek, illetve pontaüan támadójátékunknak köszönhet­jük a vereséget Felzárkózott az élmezőnyhöz az idén remeklő marcali csapat KÉZILABDA NB l/B, NŐK: MARCALI VSZSE - EXCLUSIVE CHANGE VASVÁR 30 - 27 (11 - 13) Marcali, Városi Sportcsar­nok, 300 néző. V.: Kis Z., Kóbor. marcali vszse: Kerner - Müller 4, Balogh P. 5, Kovács J. 4, Pék E. 1, Kévés 6(5), Balogh M. 6(1). csere: Krajczár (ka­pus), Tanai 4, Pék P., Csizma­dia, Bájhóber, Annoh, Francsics V. edző: Tóth István. Villámrajtot vett a Marcali, az első negyedórában a szurkolók hátradőlve nézhették a látvá­nyos megoldásokat. Több techni­kai hiba után viszont váratlan fordulat következett. Az ötgólos előnyt pillanatok alatt ledolgozta a rutinos Vasvár. A vendégek góljaira a félidő utolsó öt percé­ben csupán egy büntetőből elért találattal válaszoltak Kévésék, így kétgólos vasi előnnyel zárult az első játékrész. Pihenő után is­mét Tóth István tanítványai ra­gadták magukhoz a kezdemé­nyezést. A csereként beállt Kraj­czár védéseivel, Kovács J. pontos átlövéseivel a hátrányt kétgólos előnyre változtatták. Erőnléti és taktikai fölényben játszottak a marcaliak, Balogh Margit látvá­nyos találatai után ismét jól szó­rakozott a hazai közönség. Foly­tatódott a tavaszi diadalmene t; öt győzelemmel és egy döntet­lennel a somogyiak felzárkóztak a közvetlen élmezőny mögé. jók: Kovács J., Krajczár, Müller, Ba­logh M. ■ Samu László HIRDETÉS T ■ -Com- -T- ■ -Online T-Home TV-előfizetés május 22-ig az első hónapban 0 Ft! Alap és Családi csomag a kedvenc csatornáiddal a második hónaptól 3490, illetve 4990 Ft havonta Különleges extrák: ■ megállítható adás, ■ több mint 400 film a folyamatosan frissülő videotékából, ■ videomagnó nélküli, programozható műsorfelvétel. Cseréld le mostani TV-előfizetésed T-Home TV-re! Gyere el Siófokon a Szabadság téri T-Pontba, és próbáld ki élőben, vagy hívd az 1234-et! letelt ajánlat 2007. áp sro/ott T-Online ADSL leit akciós előfizetése hozott szolgáltatási te •(Itatásokhoz k.jjx Magyar Tetekom n beltjl. műszakit' . A tájékoztatás n»