Somogyi Hírlap, 2007. április (18. évfolyam, 77-100. szám)

2007-04-15 / Vasárnapi Somogyi Hírlap, 15. szám

2007. ÁPRILIS 15., VASÁRNAP SPORT 13 Nagy ugrásra készül a nyáron a babócsai Virovecz István Pazar gólok és győzelem labdarúgó nb i Ötödik tavaszi sikerét aratta a Rákóczi csapata Három gólt lőtt és három pontot szerzett a Csurgó Dombóváron A babócsai Virovecz István re­mek eredménnyel rukkolt ki a hazai idény-nyitón Budapesten. A 17 esztendős távolugró 677 centiméteres teljesítménnyel hívta fel magára a figyelmet. A Barcsi VSE sportolója elhatároz­ta, hogy „támadást indít” nem­csak a riválisok, hanem a rekor­dok ellen is.- 2004-ben még csak 614-et tudtam ugrani, nemrég azon­ban 63 centivel túlszárnyaltam ezt - újságolta a Dráva-völgye Középiskola tanulója. - A fedett pályás magyar bajnokságon a juniorok mezőnyében egyéni csúcsot javítottam, és harmadik helyen zártam a versenyt. S bár huszonnyolc érmet már össze­gyűjtöttem rövid pályafutásom során, mégis mind közül ez a bronz a legértékesebb. Úgy tű­nik az alaphangot is megadtam, s remélem ez még csak a kez­det... ■ A fiatal babócsai spor­toló a nyári versenye­ken a riválisok mellett az egyéni rekordjait is szeretné legyőzni. Virovecz István fivére is e sportágnak hódolt; dobóatléta volt. A középiskolás diáknál a siker vágya tehetséggel is páro­sult. Azt mondják a 188 cm-es, 75 kg-os fiúról a szakemberek, hogy született ugró. - Cseresz­nyés Dániel irányításával ké­szülök a versenyekre; az alapo­zási időben heti hét edzésem is van. Futás, súlyzózás, szökdelés..., majd mindez újra előröl. Ter­vezzük, hogy az idén határon- túli viadalokon is elindulok és azt, hogy a felnőttek mezőnyé­ben is kipróbálom magam. A fő­versenyem a nyári szabadtéri országos bajnokság lesz; a cé­lom pedig, hogy mielőbb túljus­sak a hét méteren. Úgy látom megugorhatom ezt a távolságot, hiszen már többször volt hét méter feletti „belépett” kísérle­tem. Remélem, jobb összponto­sítással sikerül a várt ered­mény. Idén tavasszal diákolim­pia, nyáron pedig korosztályos aüétikai országos bajnokság is lesz. Ismét a legjobbakkal talál­kozom, kész vagyok megküzde­ni akár az első helyért is - fo- gadkozott az ifjú sportoló. ■ Gamos Adrienn így örült a lefújás után a győzelemnek Prukner László (jobbra) a Rákóczi vezetőedzője és Dusán Vasiljevic @ TOVÁBBI FOTÓK: WWW.SONLINE.hu Hátrányból fordított és nyert a Kaposvári Rákó­czi FC a Győri ETO elleni bajnoki mérkőzésen. Temesvári Iván KAPOSVÁRI RÁKÓCZI FC- GYŐRI ETO 2-1 (0-1) A napsütéses, nyári időben hidegzuhanyként hatott, amint a Győr az első támadásából megszerezte a vezetést. A kez­dőrúgást követően Tokody tette mellel Müller elé a felívelt lab­dát, aki a bal oldalon felzárkózó Varga Róbertét hozta helyzetbe, a vendégek bal hátvédje .pedig 12 méterről a bal alsó sarokba lőtt (0-1). A nyolcadik percben egy felívelést követően Steva- novics az ötösön kívül Alvessel ugrott fel a labdáért, a Győr ka­pusa kiejtette a játékszert, me­lyet a Rákóczi brazil csatára az üres kapuba továbbított, de Bede játékvezető ki tudja mi­ért, érvénytelenítette a gólt. A hazaiak nagy mezőnyfólény- ben játszottak, de a teljesen be­tömörülő vendégek ellen nehe­zen alakítottak ki igazán ko­moly gólhelyzetet. A kaposvári­ak támadásaiban kevés lendü­let volt, és a többnyire középen szövögetett akciókat könnyen hatástalanították Mátyusék. Ez­zel együtt is voltak azonban egyenlítési lehetőségeik a so­mogyiaknak: a 15. percben Oláh szerzett labdát a vendég térfél közepén, 18 méteres, jobb alsóba tartó lapos lövését azon­ban Stevanovics bravúrral véd­prukner László: Az első fél­időben rossz szellemben ját­szottunk. Fordulás után a szünetben megbeszéltek sze­rint, a taktikai utasításokat betartva futballoztak a játé­kosok és megérdemelt győzel­met arattunk. A mérkőzés végén hősiesen küzdöttünk. te. A 27. percben Alves, Szakály P., Pintér volt a labda útja, az akció végén Alves 14 méterről, estében lőtt a bal kapufa mellé. Három perccel később Szakály P. éles szögből leadott lövése zú­gott el a bal alsó mellett. A fél­idő közepén Prukner László át­szervezte csapata jobb oldalát: a támadásokat jobban segítő Kovácsevics került előrébb egy sorral, Ribi pedig a védelmet erősítette. Szünetig azonban nem sikerült változtatni az eredményen. Nem úgy a máso­dik játékrész elején, amikor is klement tibor: Masszív véde­kezést és kontra-akciókat ter­veztünk a jó formában lévő Rákóczi ellen. Az első játék­részben ez bejött, a második­ban nem. Nem voltak csatár­cseréim, így nem tudtunk vál­tani. Talán kis szerencsével pontot szerezhettünk volna. négy perc alatt megfordította a mérkőzést a Rákóczi, ráadásul nem is akármilyen gólokkal. A 47. percben Maróti passzolt Szakály P. elé, aki nagy lendü­lettel betört a 16-oson belülre, majd remekül tálalt a középen érkező Oláh elé, a kaposváriak gólfelelőse pedig 10 méterről a léc alá bombázott (1-1). Az egyenlítő találat után való­sággal szárnyra kaptak a hazai­ak és az 51. percben újabb hang- robbanás rázta meg a Rákóczi- stadiont. Vasiljevic a jobb oldal­ról passzolt a tizenhatos vonalá­nál helyezkedő Oláh elé, aki két védő mellett is elhúzta a labdát, majd 14 méterről elképesztő nagy gólt lőtt a jobb felső sarok­ba (2-1). A Győr, miután hát­rányba került sem tudott újítani, pedig Ribi szigorú kiállítása mi­att az utolsó tíz percben ember­előnyben játszott. A Rákóczi a második félidőben nyújtott játé­ka és a helyzetek alapján is meg­érdemelt győzelmet aratott és a tabella kilencedik helyére lépett. így értékeltek a mesterek a mérkőzés után LABDARÚGÓ NB III, DRÁVA-CSOPORT: DOMBÓVÁRI FC- CSURGÓI TK 0-3 (0-1) Dombóvár, 200 néző. V.: Kasza. dombóvári FC: Szabados - Vá­rai, Nagy N., Banai G., Kovács R. - Banai P., Szaboün (Bősz), Újvá­ri, Horváth Á. (Stieger) - Varga T. (Nagy T.), Fábián. EDZŐ: Ha- nusz János. csurgó: Bolla - Dezső, Bisoye, Kozma - Kütsön (Bodó), Szabó, Balogh (Kucsa), Németh, Bódis - Markos (Filipó), Godslove. edző: ( Bódis János. gólszerzők: Németh (32. p.), Godslove (60. p.), Balogh (85. p.). Az első félidő alapján megér- | demelt vendéggyőzelem szüle- J tett Dombóváron, beke lajos A somogyi együttesek mai menetrendje: Nagyatád-Komlói Bányász. Nagyatád, ló óra. Mar­cali-Mohács. Marcali, ló óra. Három táv közül választhattak az ötpróbázók Kifogástalan időjárásnak örül­hettek a Deseda tó partján az Olimpiai Ötpróba Peking 2008 | Tavaszi Futás elnevezésű viada­lon induló sportemberek. A rajto- | lók három táv közül választhat­tak. A legbátrabbak 28 kilométe­ren tették próbára felkészültsé­güket. A kispróbán szereplők 14 kilométert teljesítettek a változa­tos terepen, míg a minipróbán | hét kilométert kellett leküzdeni. A viadalon összesen 197-en vet­tek részt. ■ K. Z. A kiváló idő több korosztály képviselőit csalogatta a rajthoz A Nyugati-csoport egyik bajnokesélyese lett a Siófok labdarúgó nb ti Sorra nyeri mérkőzéseit tavasszal a Balaton-parti együttes, amely a Soroksárt verte gólszerzők: Melczer (a 86. percben), Fülöp (a 89. percben). JÓK: Hegedűs L., Sütő, Melczer, Fülöp, DiszÜ M., illetve Szántai, Ferenczi, Dudás, Né­meth T. Nem tudta megismételni a múlt heti, Felcsút elleni játékát a Balaton-parti gárda. Azonban jó hajrájának köszönhetően le tudta győzni a szervezetten ját­szó - tavasszal még veretlen - soroksári együttest. Mindkét csapatnak kevés helyzete adó­dott és ezekből sem született gól. Hol Forgács mentett a gól­vonalról, Horváth B. fejese pe­dig a kapufán csattant. A 86. percben Melczer gyönyörű sza­badrúgásgólt lőtt 17 méterről a bal alsó sarokba. Három perc­cel később Fülöp egy kiugratás után passzolt balról hat méter­ről a bal alsó sarokba. Ahogy Botos Antal fogalmazott: úgy tűnik jó csapat alakul Siófokon és ezeket a nehéz egy-két gólos mérkőzéseket is hozni tudja. A siófoki együttes a Nyugati-cso­port egyik bajnokesélyes gár­dájává lépett elő. ■ Keszthelyi Zoltán TOVÁBBI SZOMBATI EREDMÉ­NYEK: Hévíz-Gyirmót 1-3 (0-1); Dunaújváros-BKV-Előre 1-0 (0-0); INTEGRÁL-DAC - MTE 1904 3-2 (2-2); Buda- örs-CelIdömölk 0-0. A Hala- dás-Lombard Pápa mérkőzés lapzárta után ért véget. LABDARÚGÓ NB II, NYUGATI-CSOPORT: BFC SIÓFOK­SOROKSÁR SC 2-0 (0-0) Siófok, 600 néző. Vezette: Ki­rály (Takács G., Raff). BFC SIÓFOK: Hegedűs L. - Tusori, Sütő, Forgács, Köntös - Ezugene (Melczer, a szünetben)- Homonyik (Horváth B., a 64. percben.), Disztl M., Kecskés, Kanta (Fülöp, az 53. percben) - Gajda. vezetőedző: Botos Antal. SOROKSÁR SC: Szántai ­Pauser, Cseri, Hegedűs T., Janta- Németh T., Hegedűs Cs., Vass (Ferenczi, a 29. percben), Hajdú- Dudás (Hérái,- a 79. percben), Gasparik, (Gábor, a 64. perc­ben). VEZETŐEDZŐ: Elekes József. Ezúttal a találkozó hajrájára hagyta a döntést a Siófok. Az utolsó percekben kétszer is zörgött a soroksári háló