Somogyi Hírlap, 2007. április (18. évfolyam, 77-100. szám)

2007-04-29 / Vasárnapi Somogyi Hírlap, 17. szám

2007. ÁPRILIS 29., VASARNAP SPORT 11 Újabb parádés győzelem labdarúgó nb i Felállva tombolt a Rákóczi-stadion közönsége Szakály Péter (középen) egy gólpasszal, Dusán Vasziljevics (jobbra) pedig két góllal járult hozzá a Rákóczi újabb fontos bajnoki győzelméhez Hévízen is nyerni tudott a sok helyzetet elhibázó siófoki gárda LABDARÚGÓ NB ll/NYUGATI CSOPORT HÉVÍZ-BFC SIÓFOK 0-1 (0-1) Hévíz, 500 nézó'. V.: Sulyok (Szalai, Iványi) hévíz: Tarczy - Pásztor, Győ­ré, Kállai, Kovács Zs. (Fleisc- hakker, 69.) - Grósz, Sipos, Páli K. (Simon, 78.), Günther - Zovit, Harth (Bene, 8.). edző: Glázer Róbert. bfc siófok: Hegedűs L. - Miklósvári, Tusori, Forgács, Köntös - Eugene, Homonyik (Sipos, 58.), Kecskés, Merczel - Ladóczki (Kanta Sz., 63.), Fülöp (Kozmor, 87.). edző: Botos Antal. GÓLSZERZŐK: FÜlÖp (21.). kiállítva: Győré (70.), Grósz (77.). Folytatta sikersorozatát a BFC Siófok, akinek szurkolói hazai pályát varázsoltak Hévíz­re. A vendégek ezúttal maga­biztos győzelmet arattak, még ha a játék nem is volt egetverő. JÓK: Kállai, Tarczy illetve Kön­tös, Tusori, Merczel, Fülöp, KESZTHELYI ZOLTÁN DUNAÚJVÁROS- KAPOSVÖLGYE VSC NAGYBERKI 3-0 (1-0) Dunaújváros, 700 néző. V.: Kulcsár Katalin (Farkas B., Ring Gy.) Dunaújváros: Szentpéteri - Riedl, Facskó B., Tóth T., Barics - Micskó (Rátkai, 73.), Nagy A., Lipusz, Szauter - Kohány (Tarcsa 46.), Nagy I. (Szepessy R. 25.). edző: Szepessy László. KAPOSVÖLGYE VSC NAGYBERKI: Strublics - Jagodits, Lakatos, Viniczius, Gellért (Kapitány, 39.), Tereánszki-Tóth, Kollega K. (Kerek, 41.), Kővári, Huzmi - Tachie (Szabó Sz., 64.), Horváth Gy. edző: Horváth Lajos. Gólszerzők: Lipusz (28.), Tarcsa (55.), Szepessy R. (86.). A vendégek egygólos hát­ránnyal vonultak szünetre, ám a második félidő elején eldőlt a három bajnoki pont sorsa. Ösz- szességében megérdemelt ha­zai győzelem született a máso­dosztályú bajnokin. JÓK: Nagy A., Lipusz, illetve Lakatos. bóna károly Emlékezetes mérkőzésen aratott újabb nagyszerű győzelmet a Borsodi Liga 26. fordulójában a Ka­posvári Rákóczi FC a REAC ellen. Temesvári Iván kaposvári Rákóczi fc­REAC 3-1 (0-1) A kispadtól két mérkőzésre eltiltott Aczél Zoltán a VIP lelá­tó első sorában foglalt helyet és onnan irányította csapatát. Az első helyzet a vendégek előtt adódott: a 10. percben les gya­nús helyzetből lépett ki a védők közül Torma, aki elhúzta a lab­dát Milinte mellett, de Petrák a gólvonalról tisztázott. Hét perc­cel később újabb helyzetét már gólra váltotta a REAC. Somorjai egy kényszerítő után tört be a 16-oson belülre, majd 6 méter­ről a bal oldalról a bal alsó sa­rokba lőtt. (0-1). A középkez­désből kis híján egyenlített a Rákóczi. Oláh iramodott meg két csel után a vendég kapu fe­lé, majd Alvest ugratta ki, aki már csak a kapussal állt szem­ben, de Illyés bravúrral védte a brazil csatár közeli lövését. A félidő közepétől fokozato­san vette át a játék irányítását a Rákóczi és szinte sorjáztak az egyenlítési lehetőségek a kaposváriak előtt. Előbb Oláh előtt csúszott el Alves bal olda­li beadása a kapu torkánál, majd Illyés húzta le a labdát a gólra éhes Vasziljevics elől. A 30. percben Szakály P. emelte be a labdát a védők mögé befu­tó Oláhnak, akinek 12 méteres lövését hárította a REAC kapu­sa. A Rákóczi támadó játékával nem volt gond, amit a kialakí­tott helyzetek is mutatnak, ám a lehetőségek ekkor még kima­radtak. A második félidő vendég­helyzettel kezdődött, de Re­gedéi lövése után az oldalháló­ban landolt a labda. Innentől kezdve pedig már az történt a pályán, amit a Rákóczi akart. A középpályán feljavult a hazai­ak játéka, akik mindkét szélen gólveszélyes akciókat vezettek. Az 50. percben Vasziljevics re­mek labdájával lépett ki Oláh, de 13 méteres lövését Illyés bravúrral hatástalanította. Három perccel később már a kaposvári támadó nyerte a ka­pussal szembeni párharcot. Szakály P. adott szenzációs lab­dát Oláhnak, aki 12 méterről a bal felső sarokba lőtt (1-1). A 67. percben már a vezetés­nek 'örülhettek a zöld-fehérek. Alves három védő gyűrűjéből hozta ki a labdát, beadása után Oláh sarkallt Vasziljevics elé, aki 15 méterről futtából a bal al­só sarokba bombázott (2-1). Három perccel később Maróti keresztbe lőtt labdáját Pintér tette középre, ahol egy védőről Vasziljevics elé került a játék­szer, aki köszönte szépen, majd 13 méterről, félmagasan a kapu bal oldalába helyezett (3-1). prukner László: Az első fél­időben rossz felfogásban, a kö­zéppályát átadva játszottunk, és a gól is megfogott bennün­ket. Szünetben rendeztük a so­rainkat és a második félidőben minden tekintetben felülmúl­tuk ellenfelünket. aczél Zoltán: A mérkőzés összképe alapján megérde­melten nyert a Rákóczi. Míg a hazaiak az utolsó leheletükig küzdöttek, nálunk néhányan nem nőttek fel a feladathoz. Idegenben aratott nagy különbségű és megérdemelt sikert a Nagyatád LABDARÚGÓ NB ill/DRÁVA CSOPORT DOMBÓVÁR- NAGYATÁD 0-5 (0-2) Dombóvár, 200 néző. V.: Hor­váth A. (Trábert, Setter) dombóvár: Horváth G. - Vá­rai, Nagy N. (Steiger, 46.), Banai G., Kovács - Banai P. (Szabotin, 76.), Kázmér, Horváth Á., Kő­halmi - Varga T. (Bősz, 46.), Fá­bián. Edző: Hanusz János. Nagyatád: Gyenes - Prucsi, Tamás (Kocsis, 76.), Károli, Sza­bó M. - Akácsos (Tóth 55.), Kiss, Brezovszki, Nagy - Ernyes (Horváth J., 62.), Pércsi. Edző: Bőzsöny János. GÓLSZERZŐK: KÍSS (24., 35.), Banai P. (öngól, 53.), Ernyes (58.), Nagy (72.). Kiütéses győzelmet aratott a a hetek óta remek formában futballozó Nagyatád. Bőzsöny János együttese ezúttal a Dom­bóvár otthonába látogatott az NB III-as labdarúgó bajnokság 21. fordulójában. A találkozót végig kézben tartották a vendé­gek, akik két gólos félidei veze­tésük után további gólokkal biz­tosították be újabb megér­demelt győzelmüket. JÓK: Várai, Banai G., Kőhalmi, illetve Kiss, Pércsi, Károli, Brezovszki. ■ Vukman László A Wolf System Építőipari Kft. munkatársat keres __________ az alábbi pozícióba: SYSTEM MŰSZAKI RAJZOLÓ-TERVEZŐ Feladata:- Engedélyes tervek elkészítése- Kiviteli tervek elkészítése- Gyártmánytervezés- Statika- Anyagkigyűjtések Elvárás: • Minimum középfokú szakirányú végzettség (építőipari, faipari)- Autó Cad 20,30 ismerete ■ Elsősorban német, vagy angol nyelvtudás- Terhelhetőség, pontosság, megbízhatóság A szakmai önéletrajzokat az info@wolfsystem.hu e-maii címre várjuk. HIRDETÉS A kockázatokról és a mellékhatásokról olvassa el a betegtájékoztatót vagy kérdezze kezelőorvosát, gyógyszerészét! Fél éve született Gregor Bernadett kisbabája, akit a szülők Kókusznak becéznek. A híresen nádszál karcsú színésznő a szülés után néhány kilóval gyarapodott, de szerette volna mielőbb visszanyerni a régi alakját. Drasztikus diéta persze szóba sem jöhetett, ezért a színésznő Ismét az egyszer már bevált módszerhez folyamodott. „Valóban, a szülés után több mint 10 kiló felesleg ma­radt rajtam, hiszen 65 kiló volt a súlyom Kókusz szü­letése után. Szokatlan volt nekem, nem voltam hozzá­szokva a túlsúlyhoz. Nehezebben mozogtam és a ruhá­im sem voltak igazán jók rám. Ezért elhatároztam, hogy jobban odafigyelek a táplál­kozásra, a mozgással nem volt gond, mert akinek kisba­bája van, tudja, hogy mennyit kell mellette szaladgálni. Aztán elővettem a régi jól bevált harcostársamat, a METABOL-t. Én korábban is mindig a MÉTÁBÓL segít­ségével tartottam karban a súlyomat. Ezt annak ide­jén már többször is elmondtam. Most ismét elkezdtem használni a METABOL-t, hogy segítse a felesleges kilók távozását. Az eredmény önmagáért beszél. 65 kiló volt a sú­lyom, amikor elkezdtem a kúrát és most, négy hó­nappal később már 53 kiló vagyok. Számomra is meglepő volt, hogy négy hónap alatt sikerült 12 ki­lót leadnom. Örülök, hogy ilyen gyorsan sikerült visszanyernem az alakomat, és persze sokkal jobban is érzem magam a bőrömben. A melléklet képeken pedig talán az is látható, hogy mekkora volt a különbség. ” v I 1 I I