Somogyi Hírlap, 2007. április (18. évfolyam, 77-100. szám)

2007-04-01 / Vasárnapi Somogyi Hírlap, 14. szám (13. szám)

2007. ÁPRILIS 1., VASARNAP SPORT 11 Csodagóllal győzött a Rákóczi labdarúgó nb i Nagy csatában nyertek a hajrában emberhátrányban játszó hazaiak Andre Alves nem mindennapi gólja döntötte el a Kaposvári Rákóczi és az MTK Budapest nagy csatáját TOVÁBBI FOTÓK: WWW.SONUNE.HO Óriási küzdelemben gyűj­tötte be mindhárom baj­noki pontot a Kaposvári Rákóczi FC a Borsodi Li­ga 22. fordulójában, a já­téknap előtt még listave­zető MTK ellen. Temesvári Iván KAPOSVÁRI RÁKÓCZI FC- MTK BUDAPEST 1-0 (1-0) Ragyogó futballidő és négy­ezer ember fogadta a listavezető MTK Budapest gárdáját, vala­mint az elmúlt hetekben egyre jobb formában futballozó kapos­váriakat. Ahogy azt várni lehe­tett a csapatok nem estek egy­másnak, és az első percekben jobbára a két tizenhatos között folyt a játék. A nyolcadik és a ki­lencedik percben Czvitkovics tesztelte Milintét, aki előbb egy éles szögből leadott lövést, majd egy 25 méteres szabadrúgást hárított magabiztosan. A husza­dik perctől megélénkült a játék és megjött a hazai szurkolók hangja is. Ehhez nem kellett más, csak egy pompás hazai tá­madás. Kovácsevics adott be jobbról, a labda átszállt a hosszú oldalra, ahol Szakály P. és Alves kényszerítője után előbbi került óriási gólhelyzetbe, de az ötös sarkáról leadott lövése elzúgott a bal kapufa mellett. Két perccel később újra Alves adott remek labdát, ezúttal Oláhnak, aki szinte ugyan onnan és ugyan­úgy lőtt a bal kapufa mellé, mint Szakály P. A Rákóczi játékosai nagy taktikai fegyelemmel, a széleket lezárva játszottak és húzták ki az MTK méregfogát. A jobb oldalon Kovácsevics Czitkovicsot, míg a bal szélen Pintér Borit akadályozta meg a kibontakozásban. A 28. percben aztán Radics sérülése miatt át­szervezte csapatát Prukner László. Kovácsevics Róbert lett a bal oldali védő, míg a frissen be­állt Ribi a középpálya jobb olda­lát felügyelte. A 40. percben Hrepka és Németh Krisztián ját­szott össze a Rákóczi tizenhato­sán belül, de a kapujából kivető­dő Milinte védeni tudott. A 42. percben csodát láthatott a Rákó- czi-stadion közönsége. Bár még nyolc forduló vissza van az idei bajnokságból, de talán meg le­het kockáztatni, hogy Andre Alves az év gólját szerezte. Vasiljevic indította a védők mö­gé belőtt labdával a brazil csa­tárt, aki eltolta a játékszert Végh Zoltán mellett, majd teljesen ki­sodródva, az alapvonalról a hosszú felső sarokba lőtt (1-0). Garami József, az MTK mestere kettős cserét hajtott végre a szü­netben. Két csatára, Németh K., és Hrepka is az öltözőben ma­radt, Pál és Urbán pedig érke­zett. A fővárosiak pedig óriási lendülettel kezdték a második félidőt. A 49. percben valóságos tűzijátékot rendeztek a vendé­gek Milinte kapuja előtt. Czitkovics a 16-os vonaláról lö­vésre szánta el magát, a labda pedig a felső kapufáról vágódott le, a kipattanót Pál András fejjel próbálta a kapuba továbbítani, de Kovácsevics óriásit mentett szögletre. A sarokrúgás után Pintér Á. bal alsóba tartó fejesét ütötte ki Milinte Árpád. Az 53. percben Bori viharzott el a bal oldalon, beadását középen Czitkovics várta, de a visszaérő Maróti becsúszva felszabadított. A Rákóczi kontrákkal próbált veszélyeztetni. A óó. percben Alves indította Szakály Pétert a bal oldalon, aki jó ütemben tá­lalt a gólszerző elé, de 13 méte­res lapos lövésénél ezúttal né­hány centit tévedett Alves. Négy perccel később Pintér Attila adott nagyszerűen középre a bal oldalról, a hosszún érkező Ribi elől azonban az utolsó pillanat­ban mentettek a vendég védők. A félidő közepén, amikor már nem nyomott annyira az MTK, megfogyatkozott a Rákóczi. Ha­zai szöglet után Lambulics te­rült el a földön. Ahogy a lelátó népe, úgy a játékvezető sem lát­ta, hogy mi történt, de az asz- szisztens „kisegítette" a sípmes­tert. Rövid megbeszélés után Mező Tamásnak mutatta fel a piros lapot Gergely Sándor. Az utolsó bő negyedórában nagy nyomás nehezedett az ember- hátrányban is fegyelmezetten és éretten játszó Rákóczira, de óri­ási küzdelemben megtartották előnyüket a zöld-fehérek és le­győzték a játéknap előtti listave­zetőt. Mestervélemények PRUKNER LÁSZLÓ: A játéko­sok átérezték a mérkőzés jelentőségét és egyként küzdöttek. Az első félidő­ben még rúghattunk volna további gólt, gólokat, míg a második játékrészben a védekezés került előtérbe. Úgy érzem, megérdemelt győzelmet arattunk. garami József: A mérkő­zés első felében jobban játszott a Rákóczi és a ve­zetést is megszerezte. Meg­érdemelten nyertek a hazaiak. Fontos mérkőzést nyert a tíz fővel játszó Siófok a Pápa ellen BFC SIÓFOK - LOMBARD PÁPA 2-1 (2-0) Siófok, 600 néző. Vezette: Su­lyok (Kovács, Szécsényi) bfc siófok: Hegedűs L. - Ambrus (Miklósvári a szünet­ben), Sütő, Forgács, Köntös - Eugene - Homonyik (Fülöp az 52. percben), Kecskés, Melczer, Ladóczki - Gajda (Tusori a 66. percben), edző: Botos Antal. LOMBARD PÁPA: SzŰCS L. - Fabijancic, Lipták, Farkas A., Geri (Tasnádi a szünetben) - Győri, Tóth G., Szabó Z. (Róni a 60. perceben), Basic - Fabio, Silva. edző: Zorán Kuntic. gólszerzők: Kecskés a 20. percben, Gajda a 38. percben, illetve Silva a 76. percben. kiállítva: Melczer második sárga lap után a 65. percben. Kecskés gyönyörű átlövésé- nek, illetve Gajda, Melczer kapu­fája utáni helyzetfelismerésének köszönhetően úgy tűnt magabiz­tos sikert aratnak a balatoniak a vérszegény támadójátékot pro­dukáló pápaiak ellen. Utóbbiak annak ellenére sem tudtak hely­zeteket kidolgozni, hogy sokszor négy támadóval, köztük két bra­zil játékossal támadták Hegedűs kapuját. A váratlan kiállítást kö­vetően azonban első helyzetét gólra váltotta a vendégcsapat, mely ezt követően kapujához szegezte ellenfelét. A hősiesen védekező siófokiak azonban ki­húzták kapott gól nélkül, meg­nyerve a felsőházi rangadót. jók: Hegedűs L., Eugene, Kecskés, Gajda, Melcezer, illet­ve Szűcs L., Silva, Basic. ■ Keszthelyi Zoltán Hét érmet nyertek a Toldi iskola ifjú teniszezői Balatonfüreden rendezték a XV. iskolai mini-tenisz országos baj­nokságot. A kaposvári Toldi is­kola tanulói remekül szerepel­tek és összesen hét érmet sze­reztek. Eredmények, 1. osztá­lyosok: ...2. Váldi Dominika. II. osztályosok: ...3-3. Zalavári Hanna és Horváth Nikolett. A vigaszág, I. osztály: ...3. Hosszú Bence. II. osztály: 1. Pécsi Ben­ce. 1. Vajda Nikolett. III. osztály: ...2. Baranyai Balázs. ■ K. Z. Két csapattal utaznak Mézgáék Olaszországba Olaszországi meghívásnak tesz eleget a Mézga Peugeot Kampf- Wolf System Focisuli. Horváth János csapatai április 6-10 között lépnek pályára a festői környe­zetben lévő Garda-tó mellett. A nemzetközi utánpótlás labdarú­gó tornán tizenkét korosztály­ban több mint húsz ország csa­patai küzdenek a minél jobb he­lyezésekért. A kaposvári fiatalok U15 és U17 korosztályban lesznek ér­dekeltek. Az idősebbek az első körben francia, görög és olasz csapattal mérkőznek, míg a fia­taloknak holland, német és szintén egy olasz együttes ellen kell kiharcolni a továbbjutást. ■ Temesvári I. Ezúttal a Barcs és a Nagyberki vív megyei rangadót Újabb somogyi rangadón lép. pályára a Kaposvölgye Vállal­kozók SC Nagyberki csapata. A másodosztályú labdarúgó baj­nokság előző fordulójában Hor­váth Lajos együttese hazai kör­nyezetben 1 -O-ra legyőzte a fel­jutásért harcoló BFC-Siófokot, vasárnap pedig szintén az él­bolyhoz tartozó Barcsi SC fo­gadja Huzmiékat. Idősebb Dár­dai Pál csapata továbbra is elő­kelő pozícióban, a tabella ne­gyedik helyén áll, míg a Ka­posvölgye tizedikként utazik megyei vetélytársához. A presztízsjellegű, minden bi­zonnyal jó hangulatú mérkőzés vasárnap 16 órakor kezdődik Barcson. ■ T. I. /U VIDEOTON A VIDEOTON Elektro-PLAST Vállalat munkatársakat keres az alábbi munkakörökbe:- építész műszaki ügyintéző, szervező (középfokú szakirányú végzettség, szakmai gyakorlat)- vízvezetékszerelő (szakirányú végzettség, szakmai gyakorlat) Jelentkezni önéletrajz beadásával, a pozíció megjelölésével lehet: Budai Mónika HR vezetőnél Tel.: 06/82/502-132 VIDEOTON Elektro-PLAST Vállalat Fax: 06/82/502-190 7400 Kaposvár, Izzó u. 3. budai.inomka@vtep.videoton.hu A KLÍMA-VILL Zrt. felvételre keres üzemeltetési igazgatóhelyettes és üzemeltetési mérnök munkatársat kaposvári munkahelyre legalább öt éves gyakorlattal Alkalmazási feltételek:- felsőfokú műszaki végzettség,- vezetői tapasztalat,- MS Office program felhasználói színtű ismerete,- „B” kát. jogosítvány,- feddhetetlen előélet. Jelentkezés írásban, szakmai önéletrajzzal 2007. 04. 06-ig az alábbi címre: 7400 Kaposvár, Kossuth Lajos u. 1-9. kpj @klimavill.hu Érdeklődni a 30-366-2939-es telefonszámon lehet. i 4 I i I