Somogyi Hírlap, 2007. március (18. évfolyam,51-76. szám)

2007-03-05 / 54. szám

Versenyt futnak a felsőházért kosárlabda nb i/A Nehezen gyűrte le a Sopront a sokat hibázó Kaposvár Branduinn Fullove (balról) inkább mezőnyből volt veszélyes, de a palánk alatt is kamatoztatta képességeit Branduinn Fullove jól mutatkozott be Továbbra is versenyben maradt a felsőházi ráját­szást jelentő helyekért a Sopront verő Kaposvár. Kun Zoltán Kaposvári KK- Soproni sÖrdögök 76-70 (22-20,18-25, 25-14,11-11) Kaposvár, Városi Sportcsar­nok, 1000 néző. Vezette: Forrai, Benczúr, Tóth K. KAPOSVÁRI KOSÁRLABDA- KLUB: Kiss K. (5/3), Uhegwu (6/3), Szőke (2), Hendlein (19/3), Orosz (10). CSERE: Csirke (2), Fullove (27/3), Filipovics (2), Vojvoda (3/3). vezetőedző: Dzunics Braniszlav. edző: Feke­te Ádám. soproni sördögök: Sírnád (10/3), Carberry (12), Flenrik (2), Mandic (23/18), Krsztano- vics (18). csere: Vesztergom (5/3), Boldizsár (-), Pojbics (-). vezetőedző: Sterbenz László. AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA: 4. p.: 5-2, 9. p.: 20-17, 12. p.: 28-20, 21. p.: 40-46, 27. p.: 55-54, 32. p.: 68-62, 38. p.: 72-69. lók: Fullove, Hendlein, Orosz, 111. Mandic, Krsztanovics. A 20. forduló összecsapásait rendezték az NB I/A-csoportos Férfi Kosárlabda-bajnokság­ban. A Kaposvárra érkező Sop­roni sÖrdögök együtteséből hi­ányzott a sérülését az Egyesült Államokban kezeltető Calvin Bowman és a beteg Palotai. A hazaiak a heti viszontagságos felkészülés ellenére teljes keret­tel készülődtek a találkozóra. Némiképp átalakított kezdő­csapattal rajtoltak a somogyi­ak. Kiss Kornél csatázott az irá­nyítóposzton a volt kaposvári Strnaddal. Igaz, mindössze 4 percet tölthetett a pályán, mert 3. szabálytalansága után lecse­rélte Dzunics edző. Érkezett Csirke, Uhegwut pedig Fullove váltotta, aki első kaposvári meccsén szép gólpasszal mu­tatkozott be. A soproniaknál Mandic és Carberry jeleskedett, a hazaiaknál pedig Vojvoda vál­lalkozott bátran. A rossz kapos­REMEKÜL MUTATKOZOTT BE a kaposvári közönség előtt a közelmúltban igazolt Bran­duinn Fullove. Az amerikai játékos 31 percet töltött a pá­lyán. Ezalatt 27 pontig jutott 65 százalékos mezőnymutató­val. Ötből négy büntetőjét ér­tékesítette, és volt négy védő­lepattanója is. Öt kiharcolt faultja mellett négy gólpasszt jegyez a statisztikai lapja. A távoli próbálkozásait nem kí­sérte szerencse (1/5), és öt eladott labdáján is lehet ja ví- tani. Végeredményben a 29 VAL-pontja azért jó teljesít­ményről árulkodik. A bajnokság állása 1. Szolnoki Olaj KK 20 16 4 1529-1258 0,900 2. PVSK EXPO-Center 20 14 6 1651-1588 0,850 3. Atomerőmű SE 20 13 7 1545-1443 0,825 4. Albacomp 20 13 7 1677-1615 0,825 5. Lami-Véd Körmend 20 12 8 1481-1384 0,800 6. Nyíregyháza 20 11 9 1593-1523 0,775 7. Falco KC-Szombathely 20 11 91638-1588 0,775 8. Zalakerámia ZTE 20 10 10 1577-1511 0,750 9. Kaposvári KK* 20 11 91497-1466 0,750 10. Univer KSE 20 10 10 1599-1626 0,750 11. Dombóvár KC 20 8 12 1746-1735 0,700 12. Soproni sÖrdögök 20 5 151592-1722 0,625 13. Hódmezővásárhely 20 3 17 1474-1744 0,575 14. Vadkakasok UPC** 20 3 171284-1653 0,575 A *-gal jelölt Kaposvári KK-tól egy, a **-gal jelölt Debrecentől kettő büntetőpontot levontak. vári védekezést rendre Mandic használta ki, aki egymaga öt triplával juttatta vezetéshez csapatát. Ebben az időszakban a hazai oldalon csak Fullove volt dicsérhető, társai még tisz­ta helyzetekből is gyakran hi­báztak. A nagyszünet után Orosz egyenlített 48-48-nál, de Sírnád és Carberry gyorsan visszaállította a korábbi helyze­tet. Hendlein érezte, hogy az ed­digieknél sokkal többet kell mutatnia, és egy jó sorozattal újra fordított a Kaposvár. Im­már sokkal határozottabban vé­dekezett a somogyi egylet, amelyben Hendlein hatodik al­kalommal blokkolta a soproni­ak dobását. A zárószakaszban Carberry szépségdíjas zsákolá­sával négypontnyira zárkózott a vendégegyüttes. Saját magának tette izgalmassá a végjátékot a somogyi gárda, mert rengeteg volt az elrontott helyzet. Az alapjátékba is többször csúszott hiba, a rivális pedig folyamato­san a hazaiak sarkában volt. Az utolsó másodpercekben aztán Csirke higgadtan értékesített büntetőivel sikerült bebiztosí­tani az újabb nagyon fontos győzelmet. DZUNICS BRANISZLAV: - A má­sodik félidőben mutatott véde­kezéssel nyertünk. Nem játszot­tunk jól, de a küzdeni akará­sunk meghozta gyümölcsét. STERBENZ LÁSZLÓ: - Csak raj­tunk múlott a sikerünk. A máso­dik félidőben is annyi üres hely­zetünk volt, mint az elsőben, de mindent mellé hajigáltunk. a junior-mérkőzésen: Ka­posvári KK-Soproni sÖrdögök 65-72 (20-20, 15-20, 17-14, IS­IS). ld.: Márkus (26/12), Kasza (23/12), Kun K. (12/6). további eredmények: Debre­ceni Vadkakasok UPC-Falco 78-107; Szolnok-Atomerőmű SE 77-56; PVSK-Zalakerámia-ZTE KK 84-82; Lami-Véd-Körmend­D.ombóvár KC 95-80; Alba- comp-BODROGI BAU-Vásár- helyi Kosársuli 94-55; Univer KSE-Marso-Carmo Suzuki Nyír­egyházi KK 82-81 (kétszeri hosszabbítás után). Csima Réka rajthoz állhat az alpesi sízők világbajnokságán A hagyományoknak megfelelően az ausztriai St. Lambrechtben rendezték az alpesi sí országos bajnokságot. A versenyen a ka­posvári Alpok Adria SE négy ver­senyzője képviselte a somogyi színeket. A kaposváriak a ver­seny előtt az ausztriai Prábichl- ben edzőtáboroztak. Egy hétig Sass Csaba edző irányításával a helyi osztrák egyesület sízőivei együtt készültek fel. A rendkívül meleg időjárás nem kedvezett, délutánra a hó rendszerint any- nyira megolvadt és összetapadt, hogy alkalmatlan volt a sízésre. ■ A korosztályos világbajnoksá­gon közel ötven ország alpesi sízői indulnak. Az első napon a műlesiklást rendezték meg, ahol a somogyi lányok két bronzérmet szerez­tek. A gyermek II korosztály­ban Csima Laura, a serdülő II korcsoportban pedig a combsé­rüléséből éppen felépült Csima Réka végzett a harmadik he­lyen. Hodován Brigitta ötödik, Hodován Judit pedig nyolcadik lett. A második napi óriásműle­siklásban Csima Laura javított előző napi helyezésén, és máso­dik lett. Hodován Brigitta szin­tén javított, és harmadik lett, akárcsak Csima Réka, aki a raj­tot követő kisebb rontást köve­tően még elcsípte a dobogós he­lyet. Hodován Judit tizedik lett korosztályában. Alpesi össze­tettben Csima Réka a harma­dik, Hodován Brigitta az ötödik, Hodován Judit pedig a kilence­dik helyen végzett. Az eddigi Magyar Kupa-futa­mokon és az országos bajnoksá­gon nyújtott teljesítménye alap­ján Csima Réka meghívást ka­pott a korosztályos világbajnok­ságra, melyet az olaszországi Panarottán rendeznek meg már­cius elején közel ötven ország részvételével. A fiatal sportoló műlesiklásban és óriásműle­siklásban is összemérheti tudá­sát a világ legjobbjaival. ■ Kun Z. Idegenben győzve folytatta remek sorozatát a Nagyatád kézilabda nb i/b Emelt fővel távozhatott a második helyen tanyázó pécsiek otthonából a vesztes Csurgó KÉZILABDA NB l/B, FÉRFIAK: PLER-Airport H- Rinyamenti KC Nagyatád 29-30 (12-14) Budapest, Lőrinci sportcsar­nok, 100 néző. V.: Nagy, Túróczy. RINYAMENTI KC NAGYATÁD: Zsobrák - Kolep 6, Gyáfrás 5, Horváth A. 8, Paic 1, Török 3, Molnár 2. CSERE: Liszkai (ka­pus), Kiss 5, Dányi, Varjas, Tóth, Musits, Horváth J. EDZŐ: Vártok Ákos. A bajnokságban hazai pályán több nagy meglepetést is szerző Pler-Airport II. együttesénél vendégeskedett a Rinyamenti KC gárdája. Már a kezdés után kiderült, hogy a győzelemhez komoly erőket kell mozgósíta­nia a somogyi csapatnak. A kezdeti kétgólos előny a tizedik perc után a kihagyott ziccerek, valamint a védekezési hibák miatt kétgólos hátránnyá ala­kult. A félidő végéig azonban sikerült fordítani. Horváth A., Kolep és Török találatai okán, Varjas jó védekezése, Liszkai pedig kapusbravúrjai miatt volt kiemelhető. A kispadról érkező Kiss J. 3 góllal tette le névje­gyét, a de a pesti fiatalok fokoz­ták a tempót, és ismét fordítot­tak. A motiváltán kézilabdázó RKC erejét mutatja, hogy még ekkor is volt erejük válaszolni. A somogyiak közül többen is kiemelkedően teljesítettek, en­nek eredményeképp a legjobb­kor ragadta magához az előnyt a vendéggárda. Az utolsó pilla­natokban aztán már nem tudott egyenlíteni a hazai együttes. JÓK: Liszkai, Kolep, Török, Var­jas, Gyáfrás, Horváth A. az ifjú­sági MÉRKŐZÉSEN: PLER-Air- port II.-Rinyamenti KC Nagy­atád 35-30 (15-11). LEGJOBB NAGYATÁDI dobók: Molnár G. 11, Kozma 6, Vojkovics 5. HORVÁTH GÁBOR Uniqa-Pécsi KK- CsurgóiKK 31-26 (15-11) Pécs, 150 néző. Vezette: Her- % cég, Sápi. | csurgó KK: Hudák - Takács f 5(4), Kemény 4, Kiss 5, Baranyai 1 4, Madarász 6, Zsigmond 2. CSE­RE: Nagyvizeli, Kálmán, Fényi, A csurgói gárda a pécsiek ottho­nában sem vallott szégyent Horváth, játékosedző: Zsig­mond György. Két idei vereséggel és az ed­zőváltással a háta mögött uta­zott el a csurgói csapat Pécsre. Áment Istvánnal szerződést bontott a somogyi egyesület ve­zetősége. Borsodi Péter (a le­váltott edző, aki információnk szerint játékosként marad a klubnál) sérülés miatt nem tud­ta vállalni a játékot. Ennek tük­rében nem a Csurgó számított esélyesnek az egyik bajnokas­piráns otthonában. Szépszámú közönség kísérte el a csapatot, az első perctől az utolsóig végig­szurkolták a mérkőzést. Elszán­tan kezdett mindkét együttes, a jobban védekező Pécs ellépett a vendégektől, majd 12-6-nál már megbízható előnye volt. Ekkor azonban a Csurgó percei következtek, így a félidő 15-11- es hazai előnnyel zárult. A má­sodik játékrészben tartotta biz­tos előnyét a hazai gárda, a csurgói felzárkózás mindig csak három gólig sikerült. El­sősorban nem a játékosoknak köszönhetően. Összességében a Pécs megérdemelten nyerte meg a mérkőzést, de a csurgói csapatot minden dicséret meg­illeti. Játékosai végig küzdve, hajtva bizonyították, hogy nincs olyan mély gödör, amiből ne lehetne kimászni. Emelt fő­vel hagyhatták el a játékteret. TÓTH TIHAMÉR