Somogyi Hírlap, 2007. február (18. évfolyam, 27-50. szám)

2007-02-04 / Vasárnapi Somogyi Hírlap, 5. szám

SPORT 11 2007. FEBRUÁR 4., VASÁRNAP Somogyi pofon a pécsieknek kosárlabda nb i/A Kiváló védekezéssel nyerték a meccset a kaposváriak Philips gyakran túlerővel szemben is eredményesen támadt. Harminckettő ponttal terhelte a pécsi gyűrűt Bravúros győzelmet ara­tott a jó erőkből álló Pécs ellen a Kaposvári KK. Kun Zoltán Kaposvári KK­PVSK Expo-Center Pécs 76-70 (24-22,18-25, 21-7,13-16) Igazi rangadó mérkőzésre ké­szült a két szomszédos város csapata. Annak ellenére, hogy a pécsiek a második, a kaposvári­ak pedig a kilencedik helyről várhatták az összecsapást. Mindkét gárda felkészülését sé­rülések hátráltatták, a közel­múltban műtött Grebenáron kí­vül végül valamennyi játékos ki­futott a Városi Sportcsarnok par­kettjére. A somogyiak számára csak a győzelem lehetett üdvözí­tő a folytatással kapcsolatban. Annál is inkább, mert a héten újra pontot vontak le a kaposvá­riaktól. A férfi tagozat versenybi­zottsága határozatában késedel­mes APEH-igazolás szerepel in­doklásként. Az összecsapás első találatát _ ugyan Alekszics jegyezte, de J hamar jött Szőke válasza is. Dá- | vid szép zsákolása után Lapov ; rántotta le Phillips-et a nyaká- 1 nál fogva. Az angol ennek elle­nére remekül kezdte a meccset, büntetői után befűzte a komp­lett pécsi védelmet. Cserék után zárkózott a baranyai egylet. Phillips szabálytalanságát sportszerűtlennek ítélték, a sér­tett Wittmann pedig két ponttal segítette övéit. A folytatásban is OK Maribor­Kométa-Kaposvár 3-0(18,21,19) Maribor, 150 néző. V.: Vedris, Milinovic (horvátok). ok maribor: Samel-Lipicer(-), Sket (13), Pajenk (3), T. Horvat (20), 0. Horvat (6), Pusnik (6). csere: Faljak (liberó), vezető­edző: Zorán Nikolic. másod­edző: Alen Kranjc. KOMÉTA-KAPOSVÁR: ifjabb Laszczik (-), Kántor (13), Kovács a Pécs dobott pontosabban, gya­korlatilag alig hibázva mezőny- kísérletet. A ritmust vesztő ha­zaiak azért nem kerültek na­gyobb hátrányba, mert Phillips gyönyörűen zsákolt vissza egy lepattanót és egy triplát is Z. (7), Németh Sz. (13), Mózer (8), Bánhegyi (3). csere: Molnár D. (liberó), Chachon (-), Galesev (-), Horváth D. (-). vezetőedző: Mészáros Péter. EDZŐ: Zarka Pé­ter. Ami mennyiségű nyitást el­rontott a nyitójátszmában a Kométa, a világ nyolcadik cso­dájának számított volna, ha ne adj Isten mégis behúzzák ezt a szettet. A folytatásban is meglehető­beemelt. A vendégeknél azon­ban egyre többen iratkoztak fel a pontszerzők közé, például Tóth N., aki hat egységet tett a közösbe. Simon 3+1-es akciója pedig szavatolta a pécsi előnyt. Egészen a kiválóan játszó és lát­sen gyámoltalan volt a kaposvá­ri társaság, így a második játék­rész is elment. A hazaiaknál Tomas Horvat mindent beütött; a másik olda­lon ugyanakkor sajnos senki nem akadt, aki tudta volna vele tartani a lépést. Mészáros Péter vezetőedző cserékkel próbált frissíteni - előbb a kubai Chachont, majd a szerb légiós Galesevet végül pedig Horváth Dánielt is pályára küldte a har­hatólag bizonyítani akaró Filipovics kosaráig, amellyel 48-47-re vette át a vezetést a Ka­posvár. Ötperces pécsi kosár­csend és a kiváló kaposvári vé­dekezés ellenére nyílt a volt zárószakasz. Phillips és Simon madik felvonás elején -, a hely­zet azonban még siralmassabbá vált. Hiába szurkolt a Kaposvár­ról érkezett mintegy húsz főnyi csapat, a Kántor Sándor, Né­meth Szabolcs, Mózer Zoltán triónak ezúttal sajnos csak fel­villanásaik voltak, ez pedig ke­vés volt az amúgy nem túl acé­los szolvénok otthonában. Nem várt, súlyos vereségével nehéz helyzetbe hozta magát a Kaposvár. Csak a jövő szombati végig különpárbajt vívott, a csa­tából az angol került ki győzte­sen, így csapata is sikeres volt. Kaposvár, Városi Sportcsar­nok, 1400 néző. Vezette: Ádám, Papp P., Gorka. KAPOSVÁRI KOSÁRLABDA klub: Csirke (-), Phillips (32/3), Szőke (8/3), Hendlein (18/9), Dávid G. (4). csere: Kiss K (-), Orosz (-), Uhegwu (4/3), Fili­povics (10). VEZETŐEDZŐ: Dzu- nics Braniszlav. Edző: Fekete Ádám. pvsk expo-center PÉCS: Si­mon B. (24/6), Alekszics (9), Dé­nes (2), Tóth N., (8), Lapov (11). csere: Wittmann (8/3), Likár (8/6), Kecskés (-), Hosszú (-). szakmai igazgató: Sztojan Ivkovics. vezetőedző: Völgyi Pé­ter. AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA: 5. p.: 8-6, 14. p.: 26-30, 17. p.: 33- 40, 22. p.: 48-47, 28. p.: 55-50, 32. p.: 63-58, 37. p.: 73-64. KIPONTOZÓDOTT: Lapov (40. p.). JÓK: Phillips (a mezőny leg­jobbja), Hendlein, Filipovics, ill. Simon, Tóth N. dzunics braniszlav: - Na­gyon jó erőkből álló Pécset sike­rült legyőznünk a második fél­idő kiváló védekezésével. VÖLGYI PÉTER: - A harmadik negyedet rossz ritmusban kezd­tük, ez eldöntötte a meccset. A JUNIOR MÉRKŐZÉSEN: Kaposvári KK­PVSK Expo-Center Pécs 69-68 (18-15, 19-21, 9-15, 23-17) LEGJOBB KAPOSVÁRI DOBÓK: Vojvoda (21/9), Kasza (21/9), Márkus (15/9). záró fordulóban dől el, hogy a két együttes közül melyik lesz végül tagja a bledi négyes dön­tőnek. zoran nikolic: Nagyon fon­tos győzelmet arattunk. Annak pedig külön örülök, hogy játsz­mát sem veszítettünk. mészáros Péter: Egyszerű­en nem értem, mi van velünk idegenben. Rejtély, hogy mitől ijedünk meg és mitől félünk ennyire... ■ Fenyő Gábor Újabb sikerével továbbra is vezeti a bajnoki tabellát az MCM gárdája I. MCM RC Kaposvár- Dág 3-0 (26,21,14) Kaposvár, Városi Sportcsar­nok, 100 néző. Vezette: Donkó, Éva. l. mcm RC: Puspán, Tóth G., Kovács B., Niezelberger, Szilvás- sy, Affentáler. csere: Tapolcsá- ‘ nyi (liberó), Takács G., Kóos. szakmai igazgató: Kelemen Ist­ván. DÁG: Oszuska G., Oszuska Z. II. , Horváth G., Zirigh, Oszuska Z. /., Szauter. csere: Haltrich (li­beró), Pénzes, Tóth A., Budai. Nehezen lendültek játékba a csapatok. A mérkőzés elején ke­vés volt a nyerő ütés, inkább egymás hibáiból éltek a játéko­sok. A játszma közepén az MCM talált magára először, és Tóth G. valamint Szilvássy pontjaival ellépett ellenfelétől a hazai gárda. A dági együttes­ben ekkor Zirigh tartotta a lel­ket. A vendégek előbb fejzár­kóztak, 22-22-nél egyenlítet­tek, majd a vezetést is átvették. A véghajrában Kovács B. és Tóth G. is bemutatott egy-egy ásznyitást, az MCM pedig 28-26-ra nyerte a nyitójátsz­mát. ■ Tóth Gábor nem csak jól játszott, űzte, hajtotta csa­pattársait. A második felvonás tulajdon­képpen csak az első technikai szünetig volt igazán szoros. A szett közepén négypontos előnyt szerzett a Kelemen-le­génység, amit sikerült is állan­dósítani, a játszma végét pedig ezúttal is Tóth Gábor pontja je­lentette. A harmadik játékrész még kevesebb izgalmat, viszont lát­ványosabb játékot hozott. A ka­posváriak villámrajtával (8-2), valamint Tóth G. ellenállhatat­lan játékával nem tudtak mit kezdeni a vendégek, így a má­sodik technikai szünetté már nyolcpontos előnnyel mentek pihenni Puspánék. A mérkőzés utolsó pontját Takács Gergely szerezte, kialakítva a 25-14-es játszma győzelmet. Újabb sike­rének köszönhetően az 1. MCM RC Kaposvár továbbra is vezeti az NB I-es Liga bajnokság tabel­láját. ■ Temesvári Iván Nehéz helyzetbe hozta magát a hibázó Kométa röplabda A kaposváriak játszmát sem tudtak nyerni a nagy rivális Maribor otthonában A Pécs elleni mérkőzés után edzőtáborba utazott a Siófok labdarúgás Szakály Péter góljával még a Rákóczi vezetett az újpesti edzőmeccsen, amely döntetlennel zárult Újpest-Kaposvári Rákóczi FC 1-1 (1-1) Megyeri út, 400 néző. újpest: Balajcza (Kurucz) - Vermes (Rása), Vaskó, Böjté (Fre- ud), Zaleh - Sándor Gy. (Gulyás Mj, Erős (Habi), Tóth B. (Kőhal­mi) - Gererro, Kovács Z. (Völgyi), Tisza (Hegyesi). vezetőedző: Urbányi István. Rákóczi: (1. félidő) Kovács Z. - Kovácsevics, Zahorecz, Petrák, Radics - Maród, Suljics, Szakály P., Pintér - Oláh, Vasiljevic. (2. félidő) Milinte - Mező, Ribi, Zahorecz - Kovácsevics, Maród, Szakály P. (Reszli), Pintér - Alves, Bozsovics, Peart. vezető­edző: Prulpier László. gólszerzők: Kovács Z. illetve Szakály P. PMFC­BFC Siófok 2-0 (0-0) PMFC: (1. félidő) Sólyom - Sípos, Bajusz, Lantos, Szekeres - Kálmán, Győri, Varga Z., Szat­mári - Horváth Zs., Nógrádi. (2. félidő) Herbert - Finta, Szaba­dos, Tamás, Kulcsár - Pavicevic, Lukács, Tóth Z., Pest K. - Laki, Sztipánovics. vezetőedző: Készéi Ferenc. bfc siófok: Hegedűs L. (Hege­dűs F.) - Miklósvári (Ambrus), Sütő (Disztl M.), Forgács, Köntös - Kecskés (Tusori), Eugene, Melczer (Ladóczki) - Homonyik (Horváth B.), Sípos (Gajda), Kan­ta Sz. edző: Botos Antal. gólszerző: Sztipánovics (2) A siófokiak a mérkőzés után a porecsi edzőtáborba indultak. Kaposvölgye Vállalkozók SC Nagyberki­Böhönye 5-0 (4-0) Nagyberki, 100 néző. Vezette: Lőrincz B. kaposvölgye vsc: Kutasi (Strublics) - Szabó Sz., Becsiri, Ismaila, Kapitány (Gellér) - Kol­lega K, Kővári, Huzmi (Hal­mos), Dede (Keresztes) - Kerek, Horváth Gy. EDZŐ: Horváth La­jos. gólszerzők: Kerek, Dede, Huzmi, Horváth Gy. Halmos. Nagyatád- Barcsi SC 1-1 (0-0) Nagyatád, 100 néző. V.: Zarka. Nagyatád: Gyenes (Patak) - Bozó (Kocsis), Tamás, Károd, Horváth J. - Ernyes (Nagy B.), Prucsi (Akácsos), Brezovszky (Vastag), Kiss J. (Horváth P.) Tóth G. (Pércsi) - Pammer. edző: Bőzsöny János. barcs: Kuczkó (Banicz) - Lutz, Matus, Miskovics (Bakó) - Horváth A., Fónai, Horváth P., Kordé, Nikolics N. - Koller (Vass), Haláfi (Gyaraki). edző: idősebb Dárdai Pál. gólszerzők: Pammer illetve Gyaraki Balatonlelle- Tamási 1-1 (0-0) Látrány, 50 néző. V.: Kiss B. balatonlelle: (1. félidő) Kál­mán - Balogh A., Kenéz, Graszl K., Ács - Takács Gy., Hegedűs, Hődör, Hajdú - Graszl N., Nagy küzdelem volt a Pécs-BFC- Slófok felkészülési mérkőzésen Barics. (2. félidő) Kálmán - Huszka, Kenéz (Bandi), Graszl K, Papp D. - Petronovics, Pap M., Hajdú (Himics), Hődör - Galgóczi, Barics. edző: Kolovics Zoltán. gólszerzők: Barics illetve Fejes. Marcali- Hévíz 4-0 (2-0) Marcali, 50 néző. marcali: Jánosa - Bazsonyi (Sebestyén), Zugor, Virág (Feke­te), Laki - Mixtai, Búza (Kor­mos), Törtei T., Németh A. - Kiss, Egle (Németh }.). edző: Né­meth István. GÓLSZERZŐK: Egle (2), Né­meth A., Mixtai. ■ Temesvári 1., Keszthelyi Z.