Somogyi Hírlap, 2006. november (17. évfolyam, 256-280. szám)

2006-11-20 / 271. szám

SPORT SOMOGYI HÍRLAP - 2006. NOVEMBER 20., HÉTFŐ 10 Fájó kaposvári vereség a rangadón labdarúgó nb i Kevésnek bizonyult a félórányi jó játék a Rákóczi részéről Ezúttal a brazil varázslat sem működött. Andre Alves (fehérben) a Kaposvári Rákóczi FC támadója többször is egyedül küzdött a pécsi védőkkel Csakúgy, mint az előző héten, Zsolnai Róbert most is duplázott Fehérvár-Újpest 3-2 (3-1) Székesfehérvár, 4000 néző. V.: Sápi. GÓLSZERZŐK: Kuttor (6.), Julinho (21.), Dajic (38.), illetve Rajczi (14.), Tisza (62.). kiállít­va: Bozic (28.) DVSC-ZTE3-1 (2-1) Debrecen, 7500 néző, V: Sza­bó S. gólszerzők: Zsolnai (11., 14.), Sidibe (86.), ÜL Józsi (26.). Vác-Sopron 1-2 (1-0) Vác, 600 néző. V.: Fábián, gól­szerzők: Kulcsár (40.), ill. Fecze- sin (61.), Demjén (75.). KIÁLLÍTVA: Pales (69.), illetve Bagoly (68.) DVTK-Bp. Honvéd 2-1(1-0) Diósgyőr, 4000 néző. V.: Cor- podean (román), gólszerzők: Farkas V. (17.), Douva (55.), illet­ve Schindler (74.). KIÁLLÍTVA: Benjámin (40.) FC TATABÁNYA-REAC 2-3 (0-1) Tatabánya, 2000 néző. V.: Tö­rök K. gólszerzők: Vámosi (58.), Megyesi (82.), ill. Nyerges (11., 56. - 11-esből), Torma (85.) Vasas-Paks 0-1 (0-0) Illovszky Stadion, 1200 néző. V.: Vad II. gólszerző: Zováth (74.) A Borsodi Liga élvonalbeli lal> darúgó-bajnokság 14. fordulójá­nak zárómérkőzését, az MTK- Győri ETO összecsapást hétfőn 18 órakor játsszák. A bajnokság állása: I. MTK Budapest 13 10 1 2 28-10 31 2 ZTE FC 14 9 2 3 26 -17 29 3. DVSC-TEVA 14 8 3 3 24- 12 27 4. Újpest FC 14 8 2 4 18 - 9 26 5. FC Fehérvár 14 8 1 5 20- 15 25 6. Győri ETO FC 13 5 5 3 18- 13 20 7. PMFC-PécsPlaza 14 5 5 4 18- 18 20 8. Diósgyőri VTK 14 6 1 7 16-19 19 9. Paksi SE 14 5 3 6 15- 16 18 10. FC Tatabánya 14 5 2 7 24-27 17 II. Vasas 14 5 2 7 13-21 17 12. FC Sopron 14 5 2 7 12-20 17 13. K. Rákóczi FC 14 4 2 8 15-21 14 14. Bp. Honvéd 14 3 4 7 17-22 13 15. REAC 14 3 3 8 19-32 12 16. Vác 14 1 4 9 11 -22 7 1. Aachen-Bremen __________2-2 X 2. Bayem Mtinchen-Vffi Stuttgart 2-11 3. Cottbus-Schalke__________2-42 4. Dortmund-Hertha BSC______1-2 2 5. Mainz-Hamburg__________0-0 X 6^N ürnberg-Leverkusen_____3^2 1 7. M önchengladbach-Hannover 0-1 2 8. Empoli-Milan____________0-0 X 9. Cagliari-Palermo__________1-0 1 10 . Ascoli-Fiorentina 1-1 X 11. Messina-Lazio____________1-4 2 ■ 12. Roroa-Catania____________7-0 1 13 . Udinese-Siena___________3-0 1 Plu sz egy mérkőzés:_____________ 14 . Bielefeld-Wolfsburg 0-0 X Egygólos vereséget szenvedett hazai pályán a Kaposvári Rákóczi FC a Pécs ellen a Borsodi Liga élvonalbeli labda­rúgó-bajnokság 14. for­dulójában. Temesvári Iván Kaposvári Rákóczi FC- PMFC Pécs-Plaza 1-2 (0-0) A találkozó előtt csakúgy, mint a többi hétvégi bajnokin, egy­perces gyászszünettel emlé­keztek a 79 éves korában pén­teken elhunyt legendás lab­darúgóra, Puskás Ferencre. Rákóczi-helyzettel kezdődött a mérkőzés. A 2. percben Alves tört be a 16-oson belülre, az alapvonalról középre adott, ahol a visszafutó Győri néhány centi híján a jobb alsó sarokba lőtt. Az újabb lehetőségre majd tíz percet kellett várni, de az iram­ra ekkor nem lehetett panasz. A 12. percben Szakály P. kezdett cselsorozatba, Kovácsevicshez passzolt, aki a jobb oldalon fel­futó Kozmér elé tálalt. A jobb hátvéd azonban 13 méterről az oldalhálóba lőtt. A félidő má­sodik felében visszaesett az iram. Hogy rangadót vívnak a somogyi megyeszékhelyen, leg­inkább a lelátói hangulat árulta el, hiszen a két szurkolótábor folyamatosan szóval tartotta egymást. A Pécs valamelyest többet birtokolta a labdát, de a szünetig hátralévő időt tulaj­donképpen helyzet nélkül tud­ták le a csapatok. A fordulás után is aktívabbak voltak a vendégek, akik egy 7 méteres Kulcsár-fejessel veszélyeztettek. Az 56. percben pedig már nem­csak helyzetig, hanem gólig ju­tottak Balaskóék. Lukács adott remek labdát Kulcsárnak, aki kissé balról, 8 méterről a bal al­só sarokba lőtt (0-1). A ka­posváriak még fel sem ocsúdtak, amikor újabb gólt szerzett a Pécs. Az 58. percben Lukács kapott egy hosszú indítást, be­lépett a 16-oson belülre, ahol Radlcs buktatta a vendégek tá­madóját. A megítélt büntetőt Kulcsár félmagasan a kapu bal oldalába lőtte (0-2). Kétgólos hátránya birtokában, no meg a cserék jótékony hatására egyre veszélyesebben futballozott a Rákóczi. Vasiljevic pályára lé­pésével egycsapásra megválto­zott a zöld-fehérek játéka. A 63. percben szépíthetett volna a Rákóczi, de Alves 10 méterről a bal oldali kapufát találta telibe. Négy perccel később Grúz szán­ta el magát egy távoli lövésre, de 18 méterről leadott bombája után a felső lécen csattant a lab­da. A 76. percben aztán siker koronázta a kaposváriak pró­bálkozásait, azaz sikerült a szé­pítés. Vasiljevic szép cselekkel tört előre, majd a 16-os vonalá­nak közeléből jó ütemben gurí­tott Venczel elé, aki 8 méterről a bal felső sarokba lőtt (1 -2). Ezt követően a Rákóczi teljesen beszorította ellenfelét saját ka­puja elé. A Pécs erejéből már csak egy kontra támadásra fu­totta. A 80. percben Balaskó tálalt a jobb oldalon robogó Lu­kács elé, aki 12 méterről nagy helyzetben a jobb sarok mellé lőtt. Az utolsó tíz percre a haza­iak érezhetően elkapták a fo­nalat. A 83. percben Vasiljevic lövését védte Herbert, majd a 88. percben Kozmér, a 89.-ben pedig Venczel tévesztett néhány centit. Óriási volt a feszültség az utolsó pillanatokban, amit az is mutat, hogy a hosszabbítás három perce alatt három sárga és egy piros lapot is kiosztott JEGYZŐKÖNYV Kaposvár-Pécs 1-2 (0-0) Kaposvár: Pécs: Milinte - Herbert ­Kozmér, Sipos, Petrák, Dienes, Zahorecz, Bajusz, Radics, Szekeres Zs. ­(Vasiljevic 59.) - Pest K., Kovácsevics Pavicevic, (Venczel 70.), Győri, Grúz, (Nógrádi 23., Tóth Maráti, Z. 36.) VargaZ. Kulcsár­(Szakály D. 79.), Balaskó, Szakály P. - (Kalmár 89.) Alves Lukács Vezetőedző: (Vezetőedző: Prukner László. Készéi Ferenc. Kaposvár Nézőszám: 3000. Játékvezető: Kassai Viktort***). Gólszeizők: Venczel (76.) ill. Kulcsár 56., 58., 11-esből). Sáij£ lap: VargaZ(17.), Zahorecz (29.), Radics(37.), Petrák (90.) ill. Balastó (23), Pavicevic (26.), Kulcsár(92.), Dienes(93.), Kiállítva: Petrák (91.) Kassai játékvezető. A hajrában tehát sorra alakították ki hely­zeteiket a hazaiak, azonban ren­dre ki is hagyták azokat, így az eredmény már nem változott. prukner László: Saját ma­gunkat vertük meg. % A mérkőzés utolsó huszonöt perce volt pörgősebb SZÍNVONAL Inkább a küzdelem, mintsem a szép játék dominált HflNGULflT Végig szópárbajt vívott egymással a JÁTÉKVEZETŐ ^ ^ Kassainak nem volt mérkőzést befolyá- 8­soló hibája KÉSZÉI FERENC: A Rákóczi játéka a durvaság határát sú­rolta. Nagy küzdelemben némi szerencsével megszereztük sorrendben negyedik győzel­münket. Gratulálok játéko­saimnak. Előállítások a meccsen ezúttal sem mült el rend­őri intézkedés nélkül a Ka­posvári Rákóczi FC-PMFC Pécs-Plaza bajnoki összecsa­pás, de a 2004-es vendég- szektorlebontás most szeren­csére elmaradt. A dél-dunán­túli rangadón három sze­mélyt vettek őrizetbe. Mind- * hárman a Baranya megyei székhelyről érkeztek az ösz- szecsapásra. Két főt a stadi­onból állítottak elő, akik ka­posvári szurkolókkal keres­ték az összetűzés lehetőségét. Egy személyt pedig a mérkő­zés után a vasútállomásról szállítottak be. A pécsi szur­kolókat garázdaság miatt ál­lította elő a rendőrség. Valamennyi somogyi együttes sikerélmény nélkül maradt labdarúgó nb ii A zárófordulóban elszenvedett vereségük ellenére az élbolyban telel a Barcs és a Siófok Mosonmagyaróvári TE 1904- BFC Siófok 2-1 (1-0) Mosonmagyaróvár, 500 néző. Vezette: Gergely. mte 1904: Antal - Pint (Tímár 45., Burkus 65.), Burkus R., Csin­talan, Pállá - Szabó L., Kertész, Horváth A., Laki - Facucho (Var­ga I. 31.), Rompos. vezetőedző: Soós Imre. bfc siófok: Hegedűs L. - Tereánszki-Tóth, Sütő, Forgács, Köntös - Eugene (Disztl M. 71.) - Homonyik, Tusori (Sípos 45.), Mel- czer, Ladóczki (Kecskés 54.) - Koz- mor. vezetőedző: Botos Antal. Az MTE vezető góljára még tu­dott válaszolni a Siófok, de a 91. percben egy büntetővel megsze­rezték a három pontot a hazaiak. GÓLSZERZŐK: RompOS (34.), Kertész (91., 11-esből), illetve Sipos (57.). JÓK: Pállá, Rompos, Kertész, illetve Melczer, Hege­dűs L. KESZTHELYI Z. Integrál DAC- BarcsiSC 2-1 (2-0) Győr, 300 néző. V.: Sulyok INTEGRÁL DAC: Molnár - Faj- kusz, Szabadfi, Vasas, André (Ké­széi 89.), Baumgartner, Orovecz, Kiss Zs., Germán (Kovács L. 84.), Herczeg, Korsós A. (Máté Sz. 77.). edző: Peszeller Tamás. barcsi se: Kuczkó - Miskovics, Matus, Horváth P., Pókos (Vass 70.), Kordé, Horváth A., Lutz (Nikolics V. 61.), Rácz, Nikolics N. (Márton G. 78.), Fónai. edző: id. Dárdai Pál. A kiállítás után mindent meg­tett a vendégegyüttes, hogy pon­tot szerezzen, de mezőnyfólényü- ket nem tudták újabb gólra válta­ni. gólszerzők: Germán (34.), Korsós (41.), ületveEónai (55., 11- esből). JÓK: Korsós, Herczeg, Orovecz, illetve Eónai, Horváth A., Matus. kiállítás: Baumgart­ner (53., második sárga lap után). MEZEI JÓZSEF Kaposvölgye Vállalkozók SC Nagyberki-Felcsút0-2 (0-1) Nagyberki, 200 néző. Vezette: Pintér Cs. KAPOSVÖLGYE VSC: StrublíCS ­Jagodics, Vinicius, Mező, Gellér - Szabó Sz (Tachie 65.) - Kollega K, Lakatos, Huzmi, Dede (Laki 80.) - Kerek (Halmos 72.). edző: Horváth Lajos. felcsúT: Kozma - Szalai T., Szirtesi, Trampler, Fodor - Ribi (Tscupik 59.), Facko (Gálos 87), Dómján, Hevesi-Tóth, Farkas J. - Földes G. (Korjenovics 81.) edző: Komjáti András. A vendégek két helyzetükből két gólt lőttek a kapura teljesen veszélytelen Nagyberki ellen. GÓLSZERZŐK: Dómján (45.), Farkas J. (90.) jók: Strublics, lagodics, Vinicius, Mező, Gel­lér, ill. Trampler, Hevesi-Tóth, Farkas I. bóna károly Budaörs-Balatonlelle 5-1 (2-0) Budaörs, 400 néző. Vezette: Pető P. Budaörs: Babócsy - Zsemberi, Szűcs, Bálint, Pleván - Törőcsik, Papp (Rontó 84.), Farkas Á., Lalusz, Bencze (Gyurováth 81.) - Pálinkás, edző: Lucsámszky Ta­más. BALATONLELLE: Kálmán ­Himics, Kenéz, Graszl, Végh - Ágoston, Balogh A., Valla, Pet- ronovics -Varsányi (Bogár 60.), Galgóczi. edző: Kolovics Zol­tán. Váratlanul nagyarányú vere­séget szenvedett a Lelle a Bu­daörs otthonában. gólszerzők: Pleván (14.), Pá­linkás (32., 46.), Törőcsik (72.), Bálint (79.), ill. Petronovics (68.). JÓK: Törőcsik, Pálinkás, ül. Pet­ronovics. TOVÁBB! EREDMÉNYEK: BKV Előre-Gyirmót 4-2 (2-0), Cell- dömölk-Soroksár 1-0 (0-0), Dunaújváros-Haladás 1-2 (0-2), Héviz-Pápa0-1 (0-1). A bajnokság állása: 1. Felcsút SE 14 9 2 3 25-15 29 2. Barcs SC 15 9 1 5 22-17 28 3. Haladás VFC 15 11 2 2 37-12 27 4. BFC Siófok 15 8 3 4 27-14 27 5. Lombard Pápa 15 7 5 3 19-11 26 6. Dunaújváros 15 8 0 7 31-23 24 7 DAC Gyúr 15 5 7 3 29-21 22 8. Gyirmót SE 15 9 2 4 30-20 20 9, MTE 1904 14 6 2 6 24-31 20 10. BKV Előre 15 5 5 5 21-28 20 11. Kaposvölgye 15 5 3 7 16-26 18 12. Soroksár 15 3 4 tf 12-17 13 13. Hévíz FC 15 3 2 10 11 -20 11 14. Budaörs 15 2 5 8 18-35 11 15. Balatoniéit 15 2 4 9 15-35 10 16. Celldömölk 15 2 3 10 9-21 9 A Haladástól 8, a Gyirmóttól 9 pont levon­va, a Felcsút-MTE mérkőzés félbeszakadt.