Somogyi Hírlap, 2006. november (17. évfolyam, 256-280. szám)

2006-11-19 / Vasárnapi Somogyi Hírlap, 45. szám

2006. NOVEMBER 19., VASÁRNAP SPORT 13 Fájó kaposvári vereség a rangadón labdarúgó nb i Kevésnek bizonyult a félórányi jó játék __ a Rákóczi részéről Eg ygólos vereséget szen­vedett hazai pályán a Ka­posvári Rákóczi FC a Pécs ellen a Borsodi Liga élvonalbeli labdarúgó-baj­nokság 14. fordulójában. Temesvári Iván Kaposvári Rákóczi FC- PMFC Pécs-Plaza 1-2 (0-0) A találkozó előtt, csakúgy, mint a többi hétvégi bajnokin, egyperces gyászszünettel emlé­keztek a 79 éves korában pénte­ken elhunyt legendás labdarú­góra, Puskás Ferencre. Rákóczi- helyzettel kezdődött a mérkőzés. A 2. percben Alves tört be a 16- oson belülre, az alapvonalról kö­zépre adott, ahol a visszafutó Győri néhány centi híján a jobb alsó sarokba lőtt. Az újabb lehe­tőségre majd tíz percet kellett várni, de az iramra ekkor nem lehetett panasz. A 12. percben Szakály P. kezdett cselsorozat­ba, Kovácsevicshez passzolt, aki a jobb oldalon felfutó Kozmér elé tálalt. A jobb hátvéd azonban 13 méterről az oldalhálóba lőtt. A félidő második felében vissza­esett az iram. A Pécs valame­lyest többet birtokolta a labdát, de a szünetig hátralévő időt tu­lajdonképpen helyzet nélkül tudták le a csapatok. Az 56. perc­Többnyire a küzdelem dominált a Rákóczi-Pécs derbin. Bajusz Endre és Herbert Roland együttes erővel mentett Zahorecz Krisztián (fehérben) elől ben megszerezte a vezetést a Pécs. Lukács adott remek labdát Kulcsárnak, aki 8 méterről a bal alsó sarokba lőtt (0-1). A kapos­váriak még fel sem ocsúdtak, amikor újabb gólt szereztek a vendégek. Az 58. percben Luká­csot buktatta Radics a 16-oson belül. A megítélt büntetőt Kul­csár félmagasan a kapu bal olda­lába lőtte (0-2). Kétgólos hátrá­nya birtokában, no meg a cserék jótékony hatására egyre veszé­lyesebben futballozott a Rákóczi. A 63. percben Alves, majd négy perccel később Grúz forgácsol­ta le a kapufát. A 76. percben pe­dig sikerült a szépítés. Vasiljevic szép cselekkel tört előre, majd jó ütemben gurított vissza Venczel elé, aki 8 méterről szép mozdulattal a bal felső sarokba lőtt (1-2). A hajrában a Rákóczi több helyzetet is kidolgozott, de sajnos ki is hagyta azokat. A 92. percben a Kalmár Zsolt elleni szabálytalanság miatt Petrók Viktort kiállította a játékvezető. prukner LÁSZLÓ: Saját ma­gunkat vertük meg. készéi Ferenc: A Rákóczi játé­ka a durvaság határát súrolta. Nagy küzdelemben némi sze­rencsével megszereztük sor­rendben negyedik győzelmün­ket. Gratulálok csapatomnak. Siófokon zárja az évet a hosszútávfutók családja szabadidősport Több mint ezer mozogni vágyó állt rajthoz a nemzetközi Balaton Maratonon A hétvégén immár a harmadik Balaton Maratont rendezik Siófo­kon, melyen tegnap ezerkétszá- zan álltak rajthoz és mai is leg­alább ennyi futót várnak. A spor­tolók a két nap alatt három rész­letben teljesítik a klasszikus ma­ratoni távot egyénileg vagy pár­ban, de rajthoz állhatták mini- maratonon vagy akár félmara- tonon is. Az előbbi a legkisebb táv, ami 6,1 kilométer, míg az utóbbi a leghosszabb a maga 21,1 kilométerével. Az idén az időjárás is kegyeibe fogadta a futókat, novemberi nap­sütés és tizenhét fok várta őket a rendező Budapesti Sportiroda év­záró futó-rendezvényén. Ahogy korábban, ezúttal is a futás nép­szerűsítése a fő cél, hogy minél több embert megmozgassanak. Ez jól sikerült, hisz a honi sporto­lók mellett többek közt olasz és belga klubok is eljöttek. A sok amatőr futó mellett idén is akad­tak profik a mezőnyben. A nők közt rajthoz állt például Kálovics Anikó nemzetközileg is elismert versenyzőnk, aki egy hónapja döntötte meg a maraton országos csúcsot Nem is akárhogy, hisz 2 óra 28 perc 43 másodpercről 2 óra 26 perc 43 másodpercre fa­ragta azt. A régi rekordot Föl- dingné Nagy Judit tartotta, amit még 1996-ban állított fel Berlin­ben. Utóbbi szintén rajthoz állt a A futás szerelmesei a Balaton-parton teljesítik a maratoni távot szezonzárón, szülése után neki ez a második versenye. A két „sztárt” tegnap este bárki szóra bírhatta, a részvételükkel egy kö­zös beszélgetésre is sor került. Ezt követően pedig játékos vetél­kedő szerepelt a programban ki- kapcsolódásként. Futó-szakki­fejezéseket kellett elmutogatni, majd egy célkaput is kellett épí­teniük olyan furcsa eszközök­ből, mint rágógumi, csoki, szá­raztészta, nyalóka. Azért érde­mes a futásra is koncentrálni, hisz a verseny pénzdíjas. A szer­vezők a két fő szám, a maraton és a félmaraton legjobbjait tíz- ezer-negyvenezer forint közti összegekkel díjazzák. Szántó és Fekete góljaival fordított es nyert Fonyódon a Kethely csapata Egy-egy mérkőzést játszottak szombaton a megyei labdarúgó­bajnokság második vonalában. Az északi csoportban a Fonyód a Kéthely csapatát fogadta, míg délen a Somogytarnóca és a Ka­darkút csapott össze. Fonyód-Kéthely 1-2 (1-0) Fonyód, 60 néző. V.: Golobics Zoltán. gólszerzők: Molnár Gyula (14.), illetve Szántó Béla (50.), Fe­kete László (60.). jók: Farkas B., Mercz L., Mol­nár Gy., illetve Fekete L., FARKAS TIBOR Satelit FC Somogytamóca- Kadarkút 1-1 (1-0) Somogytarnóca, 50 néző. V.: Pájer László Gólszerzők: Horváth Ger­gely, illetve Pál Attila. jók: Pintér, Éder, Juhász, Gazda, illetve Szentgróti, Pödör, Krénusz, Pál. JUHÁSZ LÁSZLÓ Somogyjádi botlás az utóbbi hetek jó szereplése után Somogyjád SZKKSE-Pécsi VSK 0-2 (0-0) Somogyjád, 100 néző. Vezet­te: Konczlik. somogyjád: Szita - Csepregi, Dombai, Takács H., Báli - Balogh Zs., Farkas, Barta, Deák - Mó­ring, Gönczi, edző: Buzsáki Ist­ván, Máyer Ferenc. A tabellán elfoglalt helyezés­nek megfelelően a vendégcsapat ragadta magához a kezdeménye­zést az NB Il-es női labdarúgó bajnokin. Bár mezőnyfólényben játszott a PVSK, különösebb hely­zet nélkül telt el az első negyven­öt perc. Szünet után feljavult a somogyjádiak játéka, akik több helyzetet is kidolgoztak, de ezek a lehetőségek sorra kimaradtak. A 70. percben egy védelmi hibát követően mégis a vendégek sze­rezték meg a vezetést A hátralé­vő időben is becsülettel küzdöt­tek a jádiak, immár az egyenlíté­sért, de hazai gól helyett a 85. percben újabb vendégtalálat szü­letett. Ezt követően pedig már nem tudott újítani a Somogyjád. gólszerző: Patocskai (2). ■ Temesvári I.---------------------------------»---------­Az Axel Springer Magyarország Kft lapja. Felelős az ügy­vezető igazgató. Fő- szerkesztő: DR. ÁRPÁSI ZOLTÁN. Kiadja az ASM Kft Somogy Megyei Irodája. Felelős kiadó: FICSÓR JÁNOS. Szerkesztőség és kiadóhivatal: Kaposvár, Kontrássy u. 2/a. Telefon: (82)528-100. Előfizetési díj 1 hónapra 445 forint. Megvásárolható: a somogyi városok és községek újságos pavilonjaiban, az utcai árusoknál és terjesztőknél. Terjesztés: BÁTORFI GÁBOR. Nyomtatta: a Déli Nyomda Kft Pécs, Engel János u. 8. Felelős: FUTÓ IMRE ügyvezető igazgató. ISSN 1786-8378 Sikerélmény nélkül a somogyi csapatok labdarúgó nb ii Öt gólt kapott a Balatonlelle a Budaörs vendégeként Mosonmagyaróvári TE 1904- BFC Siófok 2-1 (1-0) Mosonmagyaróvár, 500 néző. Vezette: Gergely (Szécsényi, Ács R.) MTE1904: Antal - Pint (Tímár 45., Burkus 65.), BurkusR., Csin­talan, Pállá - Szabó L, Kertész, Horváth A., Laki - Facucho (Var­ga I. 31.), Rompos. vezetőedző: Soós Imre. bfc siófok: Hegedűs L. - Tereánszki-Tóth, Sütő, Forgács, Köntös - Eugene (Disztl M. 71.) - Homonyik, Tusori (Sípos 45.), Melczer, Ladóczki (Kecskés 54.) - Kozmor. vezetőedző: Botos An­tal. Egy talált góllal szerzett veze­tést a nem éppen acélos hazai gárda, ám a mezőnyfólényben játszó balatoniak a sok helyze­tükből egyet kihasználva a má­sodik játékrészben egyenlítet­tek. A folytatásban mindkét csa­pat próbálta bepréselni a győz­tes gólt, ami ezúttal a hazaiknak sikerült, köszönhetően a siófoki­ak utolsó tíz percre szétesett já­tékának. gólszerzők: Rompos (34.), Kertész (91., 11-esből), illetve Sípos (57.). JÓK: Pállá, Rompos, Kertész, il­letve Melczer, Hegedűs L. ■ Keszthelyi Z. Integrál DAC-Barcsl SC 2-1 (2-0) Győr, 300 néző. V.: Sulyok (Huszár, Kovács B.) INTEGRÁL DAC: Molnár - Fajkusz, Szabadfi, Vasas, André (Készéi 89.), Baumgartner, Orovecz, Kiss Zs., Germán (Ko­vács L. 84.), Herezeg, Korsós A. (MátéSz. 77.). edző: Peszeller Ta­más. BARCSI SC: Kuczkó - Mis- kovics, Matus, Horváth P., Pókos (Vass 70.), Kordé, Horváth A., Lutz (Nikolics V. 61.), Rácz, Nikolics N. (Márton G. 78.), Fónai. edző: Dárdai PáL Jó iramú mérkőzést játszott egymással a két élbolyhoz tartozó gárda. A hazaiak az el­ső félidőben megérdemelten ju­tottak kétgólos előnyhöz. A második játékrész elején meg­fogyatkoztak a győriek, amit a Barcs gyorsan ki is használt egy szépítő gól formájában. Ezt kö­vetően mindent megtett a ven­dégegyüttes, hogy pontot sze­rezzen, de mezőnyfölényüket nem tudták újabb gólra váltani. gólszerzők: Germán (34.), Korsós (41.), illetve Fónai (55., 11-esből). jók: Korsós, Herczeg, Orovecz, illetve Fónai, Horváth A., Matus. kiállítás: Baumgartner (53., második sárga lap után). ■ Mezei József A szombati játéknapon a so­mogyi csapatok közül még a Ba­latonlelle lépett pályára a má­sodosztályban. Budaörs-Balatonlelle 5-1 (2-0) Megyénk negyedik NB Il-es gárdája, a Kaposvölgye Vállalko­zók SC Nagyberki vasárnap 13 órakor a Felcsút együttesét fo­gadja hazai pályán. CSEREPEK KIÁRUSÍTÁSA GYÁRI ÁR ALATT! Csornai-Tatcri-import ■ A készlet erejéig ...ÉS MINDEN, AMI A TETŐHÖZ SZÜKSÉGES! 8230 Balatonfüred, Fürdő u. 21. | Építőanyag J Tel./fax: 87/341-349; 87/341-459