Somogyi Hírlap, 2006. október (17. évfolyam, 231-255. szám)

2006-10-29 / Vasárnapi Somogyi Hírlap, 42. szám

SPORT 13 2006. OKTÓBER 29., VASÁRNAP Oláh Lóránt pontmentése labdarúgó nb i Tíz emberrel tudott egyenlíteni Palotán a Rákóczi A kaposváriak - miután tíz emberre fogyatkoztak - az utolsó percben tudtak egyenlíteni a REAC otthonában Két játszmát elszórakozott győri meccsén a fiatal MCM RÖPLABDA NB I (FÉRFIAK): Győri Széchenyi ESE­1. MCM RC Kaposvár 2-3 (-16,19,20, -14, -10) Győr, 50 néző. V.: Mezőffy, Pőcze. győri Széchenyi ese: Geren­csér, Bihari, Göre, Lukács, Szele, Horváth I. csere: Czinner (libe­ró), Szamosi, Pócza. edző: Oroszi László. 1. MCM RC KAPOSVÁR: Puspán, Nyári, Nieselberger, Szilvássy, Af- fentáler, Kovács B. csere: Tapol- csány (liberó), Takács G. szakmai igazgató: Kelemen István, játé­kosedző: Nyári Tamás.- Nagyon jól kezdtünk Győr­ben, de ahelyett, hogy simán „lehoztuk” volna a meccset, el­ütöttük a második és a harmadik szettet - mondta a találkozó után Nyári Tivadar, az éllovas 1. MCM RC Kaposvár elnöke. - A negye­dikjátékrész elején aztán Takács Gergő pályára küldésével meg­változott a csapat szerkezete. Te­litalálatnak bizonyult Kelemen István húzása, hiszen innentől kezdve már végig hengereltek Szilvássyék. JÓK: Lukács, illetve Szilvássy, Kovács B., Niesel­berger. ■ Fenyő G. Szilvássy Balázs (szemben) sokat tett Győrben a győzelemért A labdarúgó NB I Borsodi Liga 11. fordulójában Rákospalotán a 90. perc­ben mentett pontot a megfogyatkozott Kaposvá­ri Rákóczi FC. Temesvári Iván REAC-Kaposvári Rákóczi FC 1-1 (1-0) Sárga lapos eltiltás miatt két védekező középpályást, Suljicsot és Grúzt is kénytelen volt nélkü­lözni Prukner László, aki így Kozmért vezényelte egy sorral előrébb. A fővárosi mérkőzés el­ső helyzete a hazaiak előtt adó­dott; egy gyors kontraakció vé­gén Bárányos 15 méterről lőtt fö­lé. A 14. percben egy szögletet követően kishíján megszerezte a vezetést a Rákóczi. Varga Z. sa­rokrúgása után Alves centíméte- rekkel perdített a bal kapufa mellé. A félidő első felében a ka­posváriak sok labdát szereztek a középpályán, ám az utolsó pasz- szok sajnos pontatlanok voltak. A REAC inkább hosszú indítá­sokkal próbálkozott; Milinte két ilyen támadásnál is kapujából kifutva mentett. A 35. percben jött a már menetrend szerinti Rákóczi-kapufa. Maróti jobb ol­dali beadását röviden fejelték ki a hazai védők, Szakály R került lövőhelyzetbe, a fiatal játékos pe­dig 16 méterről a felső lécre bom­bázott. Öt perccel később aztán megszerezte a vezetést a REAC. Horváth G. beadásánál Milinte alászaladt a labdának, Somorjai visszatette a játékszert, Torma pedig hét méterről az üres kapu­ba lőtte (1 -0). A bekapott gól né­mi zavart okozott a vendég so­mogyiak soraiban; még a szünet előtt Milintének és Radicsnak is nagyot kellett mentenie. A második játékrész elején tel­jesen áttevődött a játék a REAC térfelére. Az 53. percben Varga Z. szabadrúgása után Alves feje­sét védte Farkas. A hazaiak jó­szerével még a támadásvezetés lehetőségét is feladták. A 68. percben Vasziljevics fejesét a gólvonalon álló fővárosi védő há­rította szintén fejjel. Két perccel később a REAC mégiscsak elju­tott a vendég zöld-fehérek kapu­jáig; ekkor Somorjai a jobb olda­li kapufát találta el. Bár nagy fö­lényben játszott a Rákóczi, gól­helyzetet mégsem sikerült kiala­kítania. A betömörülő hazai vé­delem ugyanis rendre hatástala­nította a kaposvári beadásokat és szabadrúgásokat. A 87. perc­ben már nemcsak gól-, hanem emberhátrányban is volt a Rákó­czi. Egy fejpárbaj után Maród­nak mutatta fel túl szigorúan a piros lapot a játékvezető. A 90. percben aztán egyenlítettek a kaposváriak: Szakály R labdájá­val Alves iramodott meg a bal ol­dalon, a brazil csatár pontosan adott középre, az érkező Oláh pe­dig 12 méterről a kapu közepébe lőtt (1-1). aczél Zoltán: - Nem találok szavakat... Egy agyonnyert mér­kőzés csúszott ki a kezünkből a 90. percben. prukner László: - Sikerült alulmúlni önmagunkat az első félidőben. A REAC megérdemel­ten szerzett vezetést. A második félidőben ébresztőt fújtunk, és az adódó lehetőségeink közül egyet kihasználtunk a végén. Kaposváron nyertek először a sereghajtó nagykanizsaiak VÍZILABDA OB l/B (FÉRFIAK): Kaposvári VK-CWG Kanizsa 7-10(1-3,0-3,4-2, 2-2) kaposvári vk: Krizsán - Eged, Horváth D. (1), Dodog(2), Pallagi (1), Viczián (1), Hirbek (2). cse­re: Ács, Kovács B., Murányi, Do­mokos, Piltner. edző: Fekete Szil­veszter. EMBERELŐNYÖS HELYZETBŐL SZÜLETETT GÓLOK: 8/1, illetve 5/2. BÜNTETŐK: -/-. Az amúgy sem csúcsformá­ban játszó házigazda kaposvári együttesnek - amelyből két kulcsjátékos, az egykori 256- szoros válogatott Tóth Frank, és a (kettős igazolással) Fradiban játszó Maár Róbert is hiányzott - igencsak meggyűlt a baja a se­reghajtó CWG Kanizsával. Csak érdekességként; a vendég zalai­ak a korábbi hat bajnoki fellépé­sükön csupán két döntetlent tud­tak összehozni. Az első két etap- ban a szomszédvár nagykani­zsaiak hat góljára egyedül csak Dodog volt képes válaszolni. A folytatásban aztán Hirbekék egymás után háromszor is be­vették ellenfelük kapuját, né­hány elemi hiba azonban meg­pecsételte a sorsukat. Amúgy a hajrára kipihenhették magukat mindkét alakulat pólósai, miu­tán a záró negyedben az ered­ményjelző tábla meghibásodása miatt hosszú percekig állt a já­ték. A találkozó krónikájához tartozik, hogy a nagy védések mellett - merthogy abból többet is-láttunk mindkét oldalon - vagy tucatnyi alkalommal a ka­pufa mentett. A Kaposvári VK alakulata egy hét múlva - újra a somogyi me­gyeszékhelyen - az élmezőny­höz tartozó KSI ellen próbálhat meg javítani. A sereghajtó ka­nizsaiak ellen látott produkció aligha lesz elég a lelkes fővárosi fiatalok ellen. ■ Fenyő Gábor Nagy harcban maradt alul Pécsen a Kaposvár KOSÁRLABDA NB l/A (FÉRFIAK) PVSK EXPO-Center Pécs- Kaposvári KK 83-77 (17-16,20-25,31-21,15-15) Pécs, Lauber Dezső Városi Sportcsarnok, 3000 néző. V.: Ádám, Király, Csősz. pvsk expó-center PÉCS: Si­mon (18/12), Alekszics (17/6), Dénes (5/3), Grebenár (14), Lapov (11/3). csere; Wittmann (3/3), Tóth N. (7), Lakatos (8/3), Kecskés (-). szakmai igazgató: Sztojan Ivkovics. vezetőedző: Völgyi Péter. kaposvári kk: Phillips (22/3), Uhegwu (6), Szőke (13/3), Hend- lein (13/3), Orosz (9). csere: Csir­ke (6/3), Kiss K. (-), Dávid (6), Vojvoda (2). vezetőedző: Dzunics Braniszlav. edző: Fekete Ádám. A kaposváriakat közel 400 - dobokkal, dudákkal felszerelke­zett - szurkoló kísérte el Pécsre, így előre borítékolható volt a re­mek hangulat. Grebenár nyitóko­sara után Phillips villogott a túl­oldalon, akit csak nehezen tud­tak tartani a pécsiek. Szőke trip­lájával már a vendég somogyiak tartottak előrébb, de Simon is ha­mar megszerezte első pontjait. Mezőnyből és büntetőből is ered­ményesebben céloztak a pécsiek, akik ha csak egy egységgel is, de előrébb tartottak az első negyed után. A folytatásban Szőke reme­kelt, akit aztán 10 pontja ellené­re a faultjai miatt le kellett cserél­ni. A nagyszünet után Alekszics hármasa adta meg a jelet a pécsi­eknek, a másik oldalon pedig Uhegwunak nagyon nem ment a játék. Óriási csata zajlott a pá­lyán, egyik gárda sem tudott el­szakadni a másiktól. Ekkor az ex- kaposvári Simon vette kezébe az irányítást; az ő - valamint Wittmann és Alekszics - találata­ival húzott el a Pécs. Az utolsó szakaszban a somogyiak óriási erőfeszítéseket tettek az egyenlí­tésért, de az öt pont körüli hát­rány Simon újabb triplája miatt nem akart csökkenni. Az utolsó percben Lakatos duplája aztán a baranyaiak javára eldöntötte az ütközetet. JÓK: Alekszics, Grebenár, Si­mon, Lapov, illetve Phillips, Sző­ke, Hendlein. völgyi PÉTER: - Elég sok hibá­val játszottunk, de óriási lelkese­déssel végül örömet szereztünk a szurkolóinknak. DZUNICS BRANISZLAV: - Egy ki­csit jobban játszott nálunk a pécsi együttes. A kritikus pillanatok­ban sajnos nem találtuk a helyes megoldásokat. ■ Kun Zoltán BFC-Siófol^-Budaörs 4-0 (2-0) Osztálykülönbség volt a két Siófok, 600 néző. V.: Szilasi. csapat között; a vendégek még BFC-SIÓFOK: Hegedűs L. - helyzetig sem jutottak... gól- Miklósvári, Forgács, Sütő, Tusori szerzők: Homonyik (a 21. perc- (Kecskés az 55. percben) - ben), Forgács (a 34. percben 11- Eugene, Melczer - Homonyik, esből),' Melczer (a 67. percben), Disztl M. (Sípos a szünetben), Hegyesi (a 75. percben). JÓK:Sü­^ Köntös - Kozmor (Hegyesi a szü- tő, Homonyik, Melczer, Hegyesi, netben). edző: Botos Antal. illetve Babócsy. ■ Keszthelyi Z. pnEEWlffENffBBIjffWlllEfl rrjjp^ÁVAMFiíml November 15-ig soha nem látott kedvezmény j TAKARÉKSZÖVETKEZET a VidaNet Zrt. kábeltelevíziós hálózatához csatlakozóknak! Em.it programcsomag .ife.fe. ^lin 3210 ny lekötött számlabetét FIX kamatb íJ extra csomag eseten mindössze 1230 Ft-ert köthet szerződést. HBO mozicsatorna előfizetés esetén a csatlakozási díj nulla forint* Lekötési idő: 6 hó, 12 hó f ­' Ha, *12 havi kötelezettség vállalással OSSZegtŐl fÜggŐOl JL ' ^ S , Ne késlekedjen, \ elérhető éves hozam: J# f . ^^k^keress^u^Ytejszolgalatwikat! ebkm: 7,75% - 8,25% U» ím / (J ggmajS; s20LB»íi»Tn m ^rcs, Bajcsf-k ii 5?. a8Z/565-440; Csurgó, Csokonai u. 10.982/571-031; Kaposvár, Fai u. 5.982/512-331 Az A\el Springer PZnvtTp?jTj[TjT^ Magyarorszag kit lapja. IMI vezető igazgató. Főszerkesztő: DR. ÁRPÁS1 ZOLTÁN. Kiadja az ASM Kft Somogy Megyei Irodája. Felelős kiadó: JÁNOS. Szerkesztőség és kiadóhivatal: Kaposvár, Kontrássy u. 2/a. Tele­fon: (82)528-100. Előfizetési díj 1 hónapra 445 forint. Megvásárol- ^9 ható: a somogyi városok és községek újságos pavilonjaiban, az CIB utcai árusoknál és terjesztőknél. Terjesztés: BÁTORFI GÁBOR. Nyomtatta: a Déli Nyomda Kft Pécs, Engel János u. 8. Felelős: FUTÓ IMRE ügyvezető igazgató. ISSN 1786-8378