Somogyi Hírlap, 2006. október (17. évfolyam, 231-255. szám)

2006-10-02 / 231. szám

SPORT SOMOGYI HÍRLAP - 2006. OKTÓBER 2., HÉTFŐ 10 Megszerezte első pontját a REAC az új vezetőedző irányításával Döbbenet a végjátékban labdarúgó nb i Az első félidőben dönthetett volna a Rákóczi Népes mezőnyt várnak idén a díjlovagló világkupára Vasas-Győri ETO FC 3-2 (1-0) Illovszky Stadion, 1000 néző. V.: Szabó S. gólszerzők: Kincses (26.), Né­meth N. (60., 90.), illetve Bajzát (47,65.). KIÁLLÍTVA: Müller (90, Győri ETO). PMFC-Pécs Plaza- Rákospalotai EAC 2-2 (0-1) Pécs, 500 néző. V.: Berger. gólszerzők: Laki (79.), Sípos J. (89.), illetve Kapcsos (12.), Pusz­tai (87.). Paks-Újpest FC 1-1 (0-1) Paks, 4500 néző. V.: Gergely. GÓLSZERZŐK: Varga L. (86.), illet­ve Rajczi (27.). FC Tatabánya- Budapest Honvéd 1-2 (0-1) Tatabánya, 3000 néző. V.: Sá­pi. gólszerzők: Vámosi (57. - 11-es- ből), illetve Koós (45.), Schrancz (73.). kiállítva: Jezdimirovic (35.), il­letve Benjámin (55.). Vác-MTK Budapest 2-3 (1-1) Vác, 2000 néző. V.: Török K. GÓLSZERZŐK: Rob (11.), Palásthy (78. - 11-esből), illetve Kanta (28. - 11-esből), Bori (58.), Roden- bücher (73.). Debreceni VSC-TEVA- FC Fehérvár 3-1 (1-0) Debrecen, 7000 néző. V.: Vad II. gólszerzők: Sidibe (16, 51, 93.), illetve Sitku (60.). kiállítva: Sándor (87, Debrece­ni VSC). A Borsodi Liga élvonalbeli labda­rúgó-bajnokság 8. fordulójának zárómérkőzését, a Sopron-Zala- egerszegi TE összecsapást hét­főn 18 órakor játsszák. A bajnokság állása: 1. MTK Budapest 8 7 0 1 20-5 21 2. DVSCTEVA 8 6 1 1 17-6 19 3. ZTE FC 7 6 1 0 16-6 19 4. FC Tatabánya 8 4 2 2 17-12 14 5. Újpest FC 8 4 2 2 9-5 14 6. Vasas 8 4 1 3 11-15 13 7. Győri ETO FC 8 3 3 2 12-10 12 8. FC Fehérvár 8 3 1 4 11-11 10 9. Diósgyőri VTK 8 3 0 5 9-13 9 10. FC Sopron 7 3 0 4 7-12 9 11. Budapest Honvéd 8 2 2 4 12-16 8 12. Paksi SE 8 2 2 4 6-10 8 13. PMFC-Pécs Plaza 8 1 4 3 11-12 7 14. K. Rákóczi FC 8 2 1 5 8-13 7 15. Vác 8 1 2 5 9-16 5 16. Rákospalotai EAC 8 0 2 6 9-22 2 Öt vesztes mérkőzés után Kaposváron javított a Di­ósgyőr, miután a borsodi­ak 2-1-re legyőzték a Ka­posvári Rákóczit. Temesvári Iván Az első helyzet a Rákóczi előtt adódott a mérkőzés 5. percében. Petrók szerzett labdát a saját térfelén, majdremekül indította Oláht, aki belépett a 16-oson be­lülre, majd egy csel után 14 mé­terről alig lőtt a bal felső sarok mellé. A folytatásban is a Rákó­czi aktivizálta jobban magát. A Diósgyőr, ahogy az várható volt, a kontrákra rendezkedett be. En­nek ellenére a 17. percben kis híján a Kaposvár szerzett veze­tést egy kontra akcióból: vendég­szöglet után Oláh iramodott meg a labdával, 70 méteres vágta után azonban 15 méterről centi­méterekkel a jobb kapufa mellé lőtt. A mérkőzés ezen időszaká­ban a Rákóczi nagyszerűen használta a széleket, a középről irányító Varga Z. Andruskót és Kovácsevicset is sokszor dobta támadásba. A 25. percben Oláh akár már a harmadik gólját sze­rezhette volna, de erőszakos lab­daszerzése után az 5-ösről éles szögből a bal kapufa mellé lőtt. Ezt követően a kezdeti rohamok alábbhagytak, mindkét csapat sok hibával játszott, így a követ­kező helyzet csak a 42. percben alakult ki. Ekkor Vasiljevic 17 méteres lövését védte Szalma, majd két perccel később Sipeki okozott némi bonyodalmat a Rá­kóczi kapuja előtt. A második félidő első percé­ben megfogyatkozott a DVTK: Jeremiás megkapta második sárga lapját, így a kiállítás sor­sára jutott. Két perccel később gólra válthatta volna emberelő­nyét a Rákóczi, de Kovácsevics passza után Varga Z. 14 méter­ről a jobb kapufa mellé csavart. Az 52. percben pedig jött a hi­deg zuhany. Az emberhátrány­ban játszó Diósgyőr az első ko­moly helyzetét Szögedi révén gólra váltotta (0-1). A bekapott gól megfogta a Rákóczit, Mi- linte az 56. percben Sipeki, majd az 58. percben Halidou ziccerét hárította, tartva a re­ményt csapatában. Majd tíz perc kellett, amire valamelyest magához tért a Rákóczi, de Ladislav Kozmér (fehérben) nem kímélte önmagát és ellenfelét sem a küzdelmes mérkőzésen, amelyet a 93. percben nyertek meg a vendégek Maróti átadásából Oláh ezúttal is mellé lőtt. A 69. percben Grúz is megkapta második sár­ga lapját, így újra egyenlő lét­számban futballoztak a csapa­tok. A 75. percben aztán soka­dik helyzetét gólra váltotta a Rákóczi, azaz egyenlítettek a zöld-fehérek. Maróti passza után Kovácsevics löbbölte be a labdát Alvesnek, aki a levegő­ben átvette, majd szép mozdu­lattal az 5-ösről a hálóba emelte a játékszert. (1-1). A zöld-fehé­rek a hátralévő időben mindent megpróbáltak, de támadásaik­ban kevés átütőerő volt. A 93. percben aztán a döbbenet lett úrrá a Rákóczi-stadionban. Mi­közben - a vendégeket leszámít­va persze - mindenki a kaposvá­riak győztes góljáért izgult, a Diósgyőr megnyerte a mérkő­zést. Sipeki lódult meg a labdá­val, majd a jobb oldalon futó Fo­xi elé tálalt, az afrikai légiós pe­dig 10 méterről a kapu közepé­be lőtt (1-2). A diósgyőri gól után tulaj­donképpen felocsúdni sem volt idő, mert a középkezdést köve­tően Szarka Zoltán játékvezető lefújta a mérkőzést. prukner László: Én nagyon szégyellem magam, remélem, a | csapatom ugyanezt teszi. CSANK JÁNOS: Az első fél­időben az elmúlt hetek játékát nyújtottuk, de emberhátrá­nyunk után varázsütésre el­kezdtünk futballozni. Úgy ér­zem, mindkét csapat kihozta magából a maximumot. Mumus a DVTK Legújabb kori élvonalbeli szereplése óta ötödször ta­lálkozott a Kaposvári Rá­kóczi FC a Diósgyőr csapa­tával és valamennyi alka­lommal a borsodiak nyer­tek. A 2004/2005-ös sze­zonban Kaposváron 1-0- ra, míg Diósgyőrben 2-0-ra győztek. A tavalyi pontva­dászat őszi meccsén a Rá­kóczi-stadionban 3-1-es vendégsiker született. A 2006. május 19-i meccsen pedig 5-2-re győztek a piros­fehérek. A Győri ETÓ-val szemben viszont már jobb a kaposváriak mérlege: a következő fordulóban pedig Győr ETO-Rákóczi FC... Október 13-a és 15-e között im­már tizenkilencedik alkalommal rendezik Kaposváron a Díjlovag­ló Világkupa magyarországi for­dulóját. Szeptember utolsó heté­ig már tizenegy nemzet hatvan sportolója jelezte részvételi szán­dékát, és az előnevezések alap­ján már most borítékolható, hogy idén is színvonalas, izgal- | más küzdelem végén dől el a | végső helyezések sorsa. A Ka­posvári Egyetem Lovas Akadé­miájára idén is világsztárokat várnak. Erős csapattal érkeznek a világ élmezőnyébe tartozó né­metek, osztrákok és svájciak és több neves ukrán lovas is sze- | rencsét próbál hazánkban. ■ A verseny összdíjazása 3,5 millió forint lesz. A külföldiek mellett szinte a teljes magyar élvonal is képvi­selted magát a háromnapos via­dalon. A nagy indulói létszám miatt várhatóan most is reggel­től késő estig tart majd a napi program, a versenyzőkre pedig a már megszokott számok vár­nak. Újdonság, hogy ezúttal az utánpótlás is bizonyíthat: idén először junior nemzetközi egyé­ni és csapatversenyt is rendez­nek a Világkupa-forduló kerete­in belül. A kísérő programokat a jövő évi kaposvári lovastorna Euró- pa-bajnokság jegyében tekint­hetik meg az érdeklődők. A be­lépés idén is ingyenes lesz. A remények szerint a szombat délutáni Nagydíj és a vasárnap délutáni, immár Világkupa- pontkért menő zenés kűr tarto­gatja majd a legtöbb izgalmat. WwMMÉJf 1. Aachen-Bochum 2-1 1 2. Bielefeld-Cottbus 3-11 3. Bremen-Mönchengladbach 3-01 4. Frankfurt-Hamburg 2-2 x 5. Nürnberg-Mainz 1-1X 6. Wolfsburg-Bayern München 1-0 1 7. leverkusen-Schalke 3-11 8. Torino-Lazio 0-4 2 9. Cagliari-lnternazionale 1-1 X 10. Milan-Siena 0-0 x 11. Messina-Livorno 0-12 12. Roma-Ernpoli 1-0 1 13. Sampdoria-Parma 3-2 1 Pluszmérkőzés: 14. Hertha BSC-VfB Stuttgart 2-2 x Két győzelem és két vereség a somogyi csapatok mérlege labdarúgó nb ii Bár nagyszerűen küzdött, a 92. percben kapott góllal mégis alulmaradt idegenben a Balatonlelle Kaposvölgye VSC Nagyberki- Dunaújváros 2-0 (0-0) Nagyberki, 200 néző. V.: Bog­nár (Tóth II., Széchenyi I.) KAPOSVÖLGYE VSC NAGYBERKI: Strublics - Jagodics, Viniczius, Mező, Gellér - Szabó Sz, Kővári (Hock, 81. p.), Kollega K. (Dede, 63. p.), Huzmi - Tachie (Kerek, 80. p.), Horváth Gy. edző: Hor­váth Lajos. Dunaújváros: Baranyai - Miró, Vaskó, Potenkin (Hoffmann, 74. p.), Szauter - (Perez, 55. p.), Mics- kó, Nagy A., Ghéczi, Tóth G. (Rát- kai, 55. p.) - Grósz, Közül edző: Iván Katalinics. A második félideji játékának köszönhetően magabiztos győ­zelmet aratott a Kaposvölgye csapata, gólszerzők: Tachie (67. p.), Horváth Gy. (73. p.). JÓK: Strublics, Jagodics, Mező, Huz­mi, Tachie, Horváth Gy., iü. Bara­nyai, Miró. BÓNA KÁROLY BFC Siófok-Hévíz 2-0 (1-0) Siófok, 300 néző. V.: Solymosi (Sóthy, Iványi). bfc siófok: Hegedűs L. - Mik- lósvári, Ribi, Forgács, Köntös - Eu- gene, Melczer - Homonyik (Teleg- di, 75. p.), Disztl M. (Kecskés, 71. p.j, Ladóczki - Kozmor (Hegyesi, 59. p.). edző: Botos Antal hévíz: Tarczy - Pásztor (Kovács R, a szünetben), Győré, Kállai, Kónya- Balogh Cs. - Lajer, Varga L., Szendrei (Kárpáti, 62. p.), Gunther- Bene G. edző: Glázer Róbert A balatoniak egymást követő negyedik győzelmüket szerez­ték a bajnokságban. A kiállítás után minden reményét elvesz­tette a pontszerzésre a vendég hévízi gárda, mely helyzetig sem jutott a kilencven perc so­rán. A siófokiak a hajrában be­biztosították újabb sikerüket. gólszerzők: Homonyik (36. p.), Hegyesi (85. p.). kiállítva: Ba­logh Cs. (73. p.). JÓK: Eugene, Disztl M., Homonyik, Ribi, For­gács, Ladóczki, ill. Lajer, Gun­ther. ■ Keszthelyi Zoltán Felcsút-BalatonleBe 3-2 (2-1) Felcsút, 250 néző. V.: Kiss N., (Beidek, Sulyok). felcsút: Kozma - Szalai, Szirtesi, Trampler, Fodor - Hevesi, Gálos (Dómján, 57. p.), Fadkó, Tsupyk (Móri, 65. p.) - Farkas, Földes. edző: Komjáti András. balatonlelle: Kálmán - Balogh, Kenéz, Graszl K, Végh - Ágoston, Himics, Varsányi (Valla, 52. p.), Graszl N. (Huszka, 88. p.) - Petro- novics, Galgóczi. edző: Kolovics Zoltán. Egyenrangú ellenfele volt a Lelle a hazaiaknak, gólszer­zők: Szalai (4. p.), Hevesi (9. p.), Dómján (92. p.) ill. Galgóczi (8. és 49. p.). JÓK: Szalai, Tsupyk, Farkas ill. Galgóczi, Végh, Ke­néz, Graszl K. kenéz István Gyirmót-Barcsi SC 2-1 (1-0) Gyirmót, 400 néző. V.: Szilasi (Oláh, Király). GYIRMÓT: Sánta - Földes, Radics (Németh L, 63. p.), Kun, Pék A. ­Nagy L., Horváth R, Szabó Cs., Károlyi S. - Oross (Tóth N., 75. p.), Weitner. edző: Hannich Péter. barcsi sc: Kuczkó - Miskovics, dr. Matus, Horváth P., Pókos - Kor­dé, Fónai, Horváth A., Rácz I. (Vass, 58. p.) - NikolicsN. (Gyara- ki, 88. p.), Varga Z. (Tolnai, 58. p ). edző: idősebb Dárdai Pál Hazai vezetés után a második játékrészben a vendég Barcs nagy fölénybe került, de a hazai pálya minden előnyét élvező gyirmótiak meg tudták tartani egygólos előnyüket, gólszer­zők: Oross (6. p.), Tóth N. (79. p.), illetve Tolnai (68. p.). JÓK: Oross, Tóth N., Károlyi S., illetve Horváth R, Fónai, Horváth A., MEZEI JÓZSEF TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Soroksár-Haladás 0-3 (0-1); Celldömölk-Integrál DAC 1-1 (1-0); Lombard-Pápa-Budaörsi SC 1-1 (0-0); BKV Előre-Mo sonmagyaróvár 0-3 (0-1). A bajnokság állása: 1. Haladás VFC 8 7 1 0 19-5 22 2. BFC Siófok 8 5 2 1 14-9 17 3. Gyirmót SE • 8 5 1 2 12-8 16 4. Dunaújváros 8 5 0 3 23 ■12 15 5. Barcs SC 8 5 0 3 13-9 15 6. Lombard Pápa 8 3 4 1 8-5 13 7. DAC Győr 8 3 3 2 19­15 12 8. MTE 1904 8 4 0 4 15­19 12 9. Felcsút SE 8 3 2 3 14­13 11 10. Kaposvölgye 8 3 1 4 9­11 10 11. BKV Előre 8 2 3 3 12­18 9 12. Hévíz FC 8 2 1 5 7­10 7 13. Soroksár 8 2 1 5 6­11 7 14. Balatonlelle 8 1 3 4 8­16 6 15. Budaörs 8 0 4 4 8­16 4 16. Celldömölk 8 0 2 6 2­12 2 i l 4 i IRAM Rákóczi FC-Dlósgyőri VIK1-2 (0-0) '.f K. Rákóczi FC Diósgyőri VTK Az eleje és a vége ,V Milinte - Szalma ­nem volt rossz /■ Kozmér, Farkas V., Petrók, Rubint SZÍNVONAL ■ Kovácsevics Katona­Mindkét csapat sok (Verazel a 89.) Jeremiás, hibával játszott Bf Vasiljevic, Vitelki, (Szakály P. a 60.), Douva------------------------------------------------- La7 (Halgas a 87.), mncuht _____HSs »»­Ne m volt okuk örülni (Maróti a 62.) - Simon A­a hazai szurkolóknak '°láh' (Szögedi az 50.), Alves Foxi E: Prukner László E:Csank János JÁTÉKVEZETŐ 2000 néző. "»»****** S5SBKÍ PJ'L s“8“i‘“ befejező Szarkán Sárga lap: Zahorecz (9. p.). Grúz (65.) ill. múlott Farkas V. (15. p.), Jeremiás (45. p.) Kiállítva: Grúz (68. p.) ill. Jeremiás (47. p.)