Somogyi Hírlap, 2006. október (17. évfolyam, 231-255. szám)

2006-10-01 / Vasárnapi Somogyi Hírlap, 38. szám

11 2006. OKTÓBER 1, VASÁRNAP SPORT A hosszabbításban maradt alul a végig jól küzdő Lelle a Felcsút otthonában Foxi-gól, maxi csalódás labdarúgó nbi A 93. percben rúgott góllal győzött a Diósgyőr Negyedszer nyert a Siófok, kikapott a Barcs csapata a másodosztályban Felcsút-Balatonlelle 3-2 (2-1) Felcsút, 250 néző. V.: Kiss N., (Beidek, Sulyok) felcsút: Kozma - Szalai, Szirtesi, Trampler, Fodor - Heve­si, Gálos (Dómján a 57. percben), Fadkó, Tsupyk (Móri a 65. perc­ben) - Farkas, Földes. Edző: Komjáti András. balatonlelle: Kálmán - Ba­logh, Kenéz, Graszl K., Végh - Ágoston, Himics, Varsányi (Valla az 52. percben), Graszl N. (Huszka a 88. percben) - Petronovics, Galgóczi. Edző: Kolovics Zoltán. gólszerzők: Szalai (a 4. perc­ben), Hevesi (a 9. percben), Dómján (a 92. percben) illetve Galgóczi (a 8. és 49. percben). A másodosztályú futball pontvadászat nyolcadik fordu­lójában mindvégig egyenrangú ellenfele volt a Balatonlelle a ha­zaiaknak. A vendégegyüttes egyáltalán nem érdemelt vere­séget. JÓK: Szalai, Supyk, Farkas illetve Galgóczi, Végh, Kenéz, Graszl K. kenéz István Pontosztozkodás a harmadosztályú megyei rangadón Csurgó-Marcali 2-2 (0-2) Csurgó, 150 néző. Vezette: Kozári.(Harmatos, Trábert) csurgó: Bolla - Kozma, Beke, Szabó S., Ismaila - Filipo, Kütsön, Bódis (Rozs a 70. percben), Bodó (Varga a 46. percben) - Tóth G. (Varga D. a 87. percben), Godslave. Edző: Bódis János. marcali: Jánosa - Virág, Zugor, Fekete, Törtei - Szabó I. (Körösi az 59. percben), Somo­gyi, Németh A., Mixtai -Páli (Beck a 67. percben), Kiss. Edző: Németh István. Izgalmas mérkőzésen a kapuk előtt mindkét csapat sokat hibá­zott, így igazságos eredmény született. gólszerzők: Filipo (az 52 perc­ben, 10 méteres lövés), Godslove (a 70. percben, 2 méteres lövés) il­letve Kiss (21. percben, 17 méte­res emelés), Kiss (38. percben, 8 méteres lövés). JÓK: Ismaila, Filipo, Szabó S. illetve Jánosa, Törtei, Kiss. ■ Kiss Béla BFC Siófok - Hévíz 2-0 (1-0) Siófok, 300 néző. Vezette: Solymosi (Sóthy, Iványi). BFC SIÓFOK: Hegedűs L. - Miklósvári, Ribi, Forgács, Köntös- Eugene, Melczer - Homonyik (Telegdi a 75. percben), Disztl M. (Kecskés a 71. percben), Ladóczki- Kozmor (Hegyesi az 59. perc­ben). edző: Botos Antal. hévíz: Tarczy - Pásztor (Kovács R. a szünetben), Győré, Kállai, Kó­nya - Balogh Cs. - Lajer, Varga L., Szendrei (Kárpáti a 62. percben), Gunther - Bene G. edző: Glázer Róbert. A balatoniak egymást követő negyedik győzelmüket szerezték a bajnokságban. A kiállítás után minden reményét elvesztette a pontszerzésre a hévízi gárda, mely helyzetig sem jutott a kilenc­ven perc során. A siófokiak a haj­rában viszont újabb gólt értek el bebiztosítva az újabb sikert, mely akár nagyobb különbségű is lehe­tett volna. GÓLSZERZŐK: Homonyik (20 méteres bal oldali szabadrúgás­ból a 36. percben), Hegyesi ( hat méterről passzolt a kapuba a 85. percben). kiállítva: Balogh Cs. a 73. percben. JÓK: Eugene, Disztl M., Homonyik, Ribi, Forgács, Ladóczki, illetve Lajer, Gunther. KESZTHELYI ZOLTÁN Gyirmót-Barcsi SC 2-1 (1-0) Gyirmót, 400 néző. V.: Szilasi (Oláh, Király) gyirmót: Sánta - Földes, Radics (Németh L. a 63. percben), Kun, Pék A. - Nagy L., Horváth R., Szabó Cs., Károlyi S. - Oross (Tóth N. a 75. percben), Weitner. Edző: Hannich Péter. BARCSI SC: Kuczkó Miskovics, dr. Matus, Horváth P., Pókos - Kordé, Fónai, Horváth A., Rácz I. (Vass az 58. percben) - Nikolics N. (Gyaraki a 88. perc­ben), Varga Z. (Tolnai a 58. perc­ben). Edző: id. Dárdai Pál. gólszerzők: Oross 11 méteres fejesből a 6. percben, Tóth N. 11 méteres lövésből a 79. percben, ü- letve Tolnai a 68. percben 13 mé­teres lövésből. JÓK: Oross, Tóth N., Károlyi S., illetve Horváth P., Fónai, Horváth A., Hazai vezetés után a második játékrészben a vendég Barcs nagy fölénybe került, de a hát­széllel játszó gyirmótiak meg tud­ták tartani egygólos előnyüket. MEZEI JÓZSEF Nagy küzdelmet és két kiállítást hozott a mérkőzés. A borsodiak nem haboztak kihasználni az adódó lehetőségeket, és elvitték a három pontot Öt vesztes mérkőzés után Kaposváron javított a Diós­győr, miután a borsodiak 2-1-re legyőzték hazai pá­lyán a Kaposvári Rákóczit. Temesvári Iván Kaposvári Rákóczi FC - Diósgyőri VTK 1-2 (0-0) Az első helyzet a Rákóczi előtt adódott a mérkőzés 5. percében. Petrók szerzett labdát a saját tér­felén, majd remekül indította Oláht, aki belépett a 16-oson be­lülre, majd egy csel után 14 mé­terről alig lőtt a bal felső sarok mellé. A folytatásban is a Rákó­czi aktivizálta jobban magát. A Diósgyőr, ahogy az várható volt, a kontrákra rendezkedett be. En­nek ellenére a 17. percben kis hí­ján a Kaposvár szerzett vezetést egy kontra akcióból: vendég szöglet után Oláh iramodott meg a labdával, 70 méteres vágta után azonban 15 méterről centi­méterekkel a jobb kapufa mellé lőtt. A mérkőzés ezen időszaká­ban a Rákóczi nagyszerűen hasz­nálta a széleket, a középről irá­nyító Varga Z. Andruskót és Kovácsevicset is sokszor dobta támadásba. A 25. percben Oláh akár már a harmadik gólját sze­rezhette volna, de erőszakos lab­daszerzése után az 5-ösről éles szögből a bal kapufa mellé lőtt. Ezt követően a kezdeti rohamok alábbhagytak, mindkét csapat sok hibával játszott, így a követ­kező helyzet csak a 42. percben alakult ki. Ekkor Vasiljevic 17 méteres lövését védte Szalma, majd két perccel később Sipeki okozott némi bonyodalmat a Rá­kóczi kapuja előtt. A második félidő első percé­ben megfogyatkozott a DVTK: Jeremiás megkapta második sár­galapját, így a kiállítás sorsára jutott. Két perccel később gólra válthatta volna emberelőnyét a Rákóczi, de Kovácsevics passza után Varga Z. 14 méterről a jobb kapufa mellé csavart. Az 52. percben pedig jött a hideg zu­hany. Az emberhátrányban ját­szó Diósgyőr az első komoly helyzetét, Szögedi révén gólra váltotta (0-1). A bekapott gól megfogta a Rákóczit, Milinte az 56. percben Sipeki, majd az 58. percben Halidou ziccerét hárítot­ta, tartva a reményt csapatában. Majd tíz perc kellett, amire vala­melyest magához tért a Rákóczi, de Maróti átadásából Oláh ezút­tal is mellé lőtt. A 69. percben Grúz is megkapta második sár­galapját, így újra egyenlő lét­számban futballoztak a csapa­tok. A 75. percben egyenlített a Rákóczi. Maróti passza után Kovácsevics löbbölte be a labdát Alvesnak, aki a levegőben átvet­te, majd szép mozdulattal az 5- ösről a hálóba emelte a játék­szert. (1 -1). A zöld-fehérek a hát­ralévő időben mindent megpró­báltak, de támadásaikban kevés átütőerő volt. A 93. percben az­tán a döbbenet lett úrrá a Rákó- czi-stadionban. Miközben - a vendégeket leszámítva persze - mindenki a kaposváriak győztes góljáért izgult, a Diósgyőr meg­nyerte a mérkőzést. Sipeki lódult meg a labdával, majd a jobb olda­lon futó Foxi elé tálalt, az afrikai légiós pedig 10 méterről a kapu közepébe lőtt (1-2). prukner László: Én nagyon szégyellem magam, remélem a csapatom ugyanezt teszi. csank JÁNOS: Emberhátrá­nyunk után varázsütésre elkezd­tünk futballozni. Úgy érzem mindkét csapat kihozta magából a maximumot. Az Axel Springer jjjj Magyarország Kft Lapja. Felelős vezető: az ügy­vezető igazgató. Főszerkesztő: DR. ÁRPÁSI ZOLTÁN. Kiadja az ASM Kft Somogy Megyei Irodája. Felelős kiadó: FICSÓR JÁNOS. Szerkesztőség és kiadóhivatal: Kaposvár, Kontrássy u. 2/a. Tele­fon: (82)528-100. Előfizetési díj 1 hónapra 445 forint. Megvásárol­ható: a somogyi városok és községek újságos pavilonjaiban, az utcai árusoknál és terjesztőknél. Terjesztés: BÁTORFI GÁBOR. Nyomtatta: a Déli Nyomda Kft Pécs, Engel János u. 8. Felelős: FUTÓ IMRE ügyvezető igazgató. ISSN 1786-8378 Higiéniai és vegyiáru márkaképviselet keres területi kapcsolattartó munkatársakat Somogy, Tolna, és Baranya megyékbe. Feladat: meglévő partner- kapcsolatok kezelése, fejlesztése, új partnerhálózat kialakítása. Feltételek: jó kommunikációs készség, saját személygépkocsi. Amit nyújtunk: stabil munkahely, jó kereseti lehetőség. Jelentkezni írásban, fényképes önéletrajzzal. Prezentex Kit 2840 Oroszlány, Rákóczi u. 31. 2/3. prezentex@prezentex.axelero.net INGATLANT KERES? Apróban óriást tempó Hétfőnként az újságárusoknál Októbertől a SKIK siófoki ügyféiszofeálati irodájában is igényelhető Széchenyi kártya! f Bogoly Sándorné, A ügyfélszolgálati munkatárs hétfőtől csütörtökig 8-12 óráig, pénteken 8-10 óráig áll az ügyfelek V rendelkezésére. A Széchenyi kártya hiteligénylés benyújtásához előzetesen időpont egyeztetés szükséges a fenti ügyfélszolgálati időszakban.- -------- Cím: -----------­86 00 Siófok, Bajcsy-Zs. u. 207. Telefon: 84/505-261 Döntőben a Göcsej kupán a Kaposvári KK gárdája Újabb sikerrel folytatta szereplé­sét a XXXVII. Göcsej kupa nem­zetközi férfi előkészületi kosár­labdatornán a Kaposvári KK, amely a Lami-Véd Körmend együttesét is verte, így vasárnap a döntőben szerepelhet. Lami-Véd Körmend- KaposváriKK 48-51 (15-6, 8-18,14-10,5-8,6-9) HOSSZABBÍTÁS UTÁN Zalaegerszeg, Városi Sport- csarnok, 200 néző. Vezette: Páll, Márton, Tóth. LAMI-VÉD KÖRMEND: Kutasí (-), Leslie (9/3), Trummer (16/12), Máté (-), Przybyszewski (-). Cse­re: Mujanovics (2), Tóth G. (7/3), Szlávik T. (-), Fodor G. (5), Vavra P. (9). Vezetőedző: Sabáli Balázs. edző: Zsebe Ferenc. kaposvári KK: Kasza (-), Szőke (-), Uhegwu (11/3), Hendlein (13/3), Orosz (6), Csere: Phillips (19/6), Csirke (-), Kiss K. (-), Dá­vid G. (2). vezetőedző: Dzunics Braniszlav. Edző: Fekete Ádám.- A két gyenge napot kifogó csapat közül a Kaposvár a hosz- szabbításban némi szerencsével tudott nyerni - értékelt röviden a találkozó után Kovács László, a kaposváriak ügyvezető-elnöke. Á somogyiak legközelebb a va­sárnap 14.15-kor kezdődő döntő­ben lépnek pályára a Göcsej ku­pán. Az ellenfél a lapzártánkkal egyidőben zajló Falco-ZTE talál­kozó győztese lesz. ■ Kun Z. i i \ i i IRAM Az eleje és a vége nem volt rossz SZÍNVONAL Mindkét csapat sok hibával játszott HANGULAT Nem volt okuk örülni a hazai szurkolóknak JÁTÉKVEZETŐ | Nem a pályafutását befejező Szarkán múlott tondach % BNV AKCIÓ! CSEREPEK nagy kedvezménnyel! *** " A készlet erejéig. yv ...ÉS MINDEN, AMI A TETŐHÖZ SZÜKSÉGES! 8230 Balatonfüred, Fürdő u. 21. | építőanyag T Tel./fax: 87/341-349,-87/341-459