Somogyi Hírlap, 2006. szeptember (17. évfolyam, 205-230. szám)

2006-09-25 / 225. szám

SPORT 10 SOMOGYI HÍRLAP - 2006. SZEPTEMBER 25., HÉTFŐ Elszenvedte idei első vereségét a bajnoki címvédő debreceni gárda Két egyéni akció döntött labdarúgó nb i A kapu előtt az MTK csapata volt határozottabb Szoros vereség a ligameccsen a tavalyi bajnok otthonában Annak ellenére, hogy különösen az első félidőben nagyszerűen teljesített a Rákóczi, vesztesen vonultak le az MTK-pályáról a kaposváriak Diósgyőri VTK-Vasas 1-2 (0-1) Miskolc, 2000 néző. V.: Szabó Zs. GÓLSZERZŐK: Szögedi (48.), il­letve Unierzyski (30.), Tóth A. (51.) Győri ETO FC-Paks 2-1 (0-0) Győr, 3000 néző. V.: Szilasi GÓLSZERZŐK: Bajzát (62.), Tokody (72.), illetve Heffler (76.) FC Tatabánya-DVSC-TEVA 2-1 (1-0) Tatabánya, 3000 néző. V.: Ger­gely GÓLSZERZŐK: Ndjodo (24.), Megyesi (68.), illetve Sándor T. (70.) REAC-FC Sopron 1-3 (0-3) Budai II László Stadion, 500 né­ző. V.: Mészáros GÓLSZERZŐK: Somorjai (54.), illetve Feczesin (13., 24., 40.) KIÁLLÍTVA: Nagy G. (REAC, a második sárga lap után, a 81.) FC Fehérvár-Vác 1-0 (1-0) Székesfehérvár, 2000 néző. V.: Szabó S. GÓLSZERZŐ: Lattenstein (12.) Újpest FC-Pécsi MFC 1-0 (0-0) Budai II László Stadion, 4000 né­ző. V.: Kassai. GÓLSZERZŐ: Nagy 0. (80.) A Borsodi Liga élvonalbeli labdarúgó-bajnokság hetedik fordulójában még egy mérkő­zést rendeznek. A Budapest Honvéd-Zalaegerszegi TE ösz- szecsapást hétfőn 18 órakor játsszák a Honvéd ideiglenes otthonában, a csepeli stadion­ban. Amennyiben a Zalaeger­szeg folytatja eddigi jó szerep­lését és begyűjti mindhárom bajnoki pontot, úgy visszave­szik a tabella első helyét az MTK Budapest csapatától. A bajnokság állása: 1. MTK Budapest 7 ! 6 0 1 17-3 18 2. DVSC-TEVA 7 5 1 1 14-5 16 3.ZTEFC 6 5 1 0 14-5 16 4. FC Tatabánya 7 4 2 1 16-10 14 5. Újpest FC 7 4 1 2 8-4 13 6. Győri ETO FC 7 3 3 1 10-7 12 7. FC Fehérvár 7 3 1 3 10-8 10 8. Vasas ■7í 3 1 3 8-13 10 9. FC Sopron 7 3 0 4 7-12 9 10. K. Rákóczi FC 7 2 1 4 7-11 7 11. Paksi SE 7 2 1 4 5-9 7 12. PMFC-Pécs Plaza 7 1 3 3 9-10 6 13. Diósgyőri VTK 7 2 0 5 7-12 6 14. Budapest Honvéd 6 1 2 3 9-13 5 15. Vác 7 1 2 4 7-13 5 16. Rákospalotai EAC 7 0 1 6 7-20 1 A labdarúgó NB I Borsodi Liga hetedik fordulójában a Kaposvári Rákóczi FC 2-0-ás vereséget szenve­dett a fővárosban. Temesvári Iván Prukner László bátor, támadó fel­fogású csapatot küldött pályára a jó formában lévő MTK otthoná­ban. Az első tizenöt perc után megállapítható volt, hogy ez ala­posan meglepte a hazaiakat, akik nem igazán találtak fogást a ka­posváriakon. Sőt, bő negyedóra elteltével akár meg is szerezhet­te volna a vezetést a rendkívül fe­gyelmezetten, a középpályán sok labdát szerző, azokat pedig álta­lában jól meg is játszó vendég zöld-fehér együttes. Andruskó, Oláh, Varga Z. volt a labda útja, a formás akció végén utóbbi mint­egy 13 méterről a bal kapufát ta­lálta el. Az MTK a 31. percben ve­szélyeztetett először: ekkor Zsi- dai 16 méteres kísérletét hárítot­ta Milinte. Két perccel később Za- horecz 22 méteres bombája zú­gott el kevéssel a jobb kapufa mel­lett. A 40. percben Suljics jobb ol­dali beadásáról centiméterekkel maradt le a berobbanó Varga Z. Három perccel a félidő vége előtt a semmiből megszerezte a veze­tést az MTK: Horváth L. passzolt Kantához, aki 16 méterről a bal alsó sarokba lőtt (1-0). JEGYZŐK!) NYV 1 MTK Budapest-Rákóczi FC 2-0 (1-0) MTK Budapest K. Rákóczi FC Végh Z. ­Milinte ­Balogh B. Kozmér, (Kriston a 78.), Petrák, Lambulics, Zahorecz ­Rodenbücher, Kovácsevics Pollák ­(Radics a 71.), Bori, Suljics, Horváth L, (Szakály P. az 57.), Zsidai Grúz, (Czvitkovics a 46.), Andruskó ­Kanta ­Oláh ­Hrepka, (Venczel a 80.) Németh K. Varga Z., (Pál a 78.). Alves E: Garami József E: Prukner László Hidegkúti-stadion, 1000 néző. Játékvezető: Vad II. 1. (★★★★). Gólszerző: Kanta (a 42. percben), Bori $ (az 50. percben) ! 1 Sárga lap: Bori (91. p.) ill. Suljics (44. p.), | | Petrák (59. p.), Varga Z. (70. p.) A második játékrészt Bori 24 méteres lövése vezette be; a já­tékszer a bal felső sarok mellett hagyta el a játékteret. Pár perc­cel később viszont már nem hi­bázott az MTK játékosa. Két csel után betört a 16-oson belül­re, majd 10 méterről a rövid al­só sarokba továbbított (2-0). Kétgólos hátránya miatt kény­telen volt a Rákóczi még több kockázatot vállalni, s ez egyben azt is jelentette, hogy az MTK kedvére kontrázhatott. Az egyik ilyen akció végén Hrepka téve­dett néhány centit, majd Mi­linte mentett nagyot Németh Krisztián elől. Az időközben Szakály Péterrel megerősített támadó szekcióval játszó Rákó­czinak is voltak lehetőségei, ezek azonban kimaradtak. A Rákóczi végig méltó partne­re volt a jó erőkből álló MTK- nak, amely nem tudott a szoká­sos játékával előrukkolni. Két egyéni villanás után azonban a fővárosban maradtak a pontok. garami József: Az első félidő­ben pontatlanok voltunk, a Rá­kóczi pedig nagyszerűen küz­dött és játszott. A második já­tékrészben már több helyze­tünk volt és megérdemelten nyertünk. prukner László: Nem vallot­tunk szégyent a Hungária kör­úton. Két egyéni villanás eldön­tötte a mérkőzést, utána pedig már nem volt hitünk. MTK Budapest-Kaposvári Rákóczi-Egyetem FC 2-0 (1-0) Hidegkúti-stadion: 100 néző. V.: Kovács G. EGYETEM FC: Kovács Z. - Rácz, Bartók, Radics, Nagy V. - Maróti, Baksa - Szakály P., Sza­kály D., Venczel - Jáger (Hege­dűs N. a 75.) Edző: Jenei Péter. gólszerzők: Vass, Simon. Tisztes vereséget szenvedett a NB I-es ligabajnokság 7. fordu­lójában a Rákóczi-Egyetem FC labdarúgócsapata. Az MTK elle­ni mérkőzésen végig volt tartá­sa a zöld-fehér gárdának. A fel­nőtt-keretből hat visszajátszó- val megerősített együttes bizta­tó játékot nyújtott a tavalyi liga­bajnok otthonában. ■ Temesvári I. Első győzelmét aratta a nőknél a Somogyjád Somogyjád SZKKSE-Fészek Győr Kunsziget 2-0 (1-0) Somogyjád, 100 néző. V.: Nagy T. somogyjád: Szita - Csepregi, Báli, Takács H., Deák Zs., Dombai, (Dobóczi az 50.), Barta, Farkas H., Gönczi, Balogh Zs., (Dergecz a 63.), Móring (Kovács E. a 79.). Edző: Buzsáki István, Máyer Ferenc. Megszerezte első győzelmét az NB Il-es női labdarúgó-baj­nokságban szereplő Somogyjád. A hazaiak a megnyugtató korai gól után a második félidő elején újabb találattal döntötték el a 3 pont sorsát, gólszerzők: Deák (5. p., 10 m-es lövés), Dobóczi (53. p., 8 m-es lövés). ■ T. I. ..................... I TOTO I 1. Bayern München-Aachen 2-11 2. Hamburg-Bremen____________1-1 x 3. Hannover-Leverkusen 1-1 x 4. Mainz-Hertha BSC___________1-1 x 5. Schalke-Wolfsburg__________2-0 1 6. VfB Stuttgart-Frankfurt________1-1 x 7. Sochum-Bielefeld__________2-11 8. Cottbus-Nűrnberg___________1-1 x 9. Uv omo-Milaiy O-Ox 10. Internazionale-Chievo______4-3 1 11 . lazio-Atalajita 1-0 1 12. Parma-Roma______________0-4 2 13 . Siena-Cagliari_____________0-0 x Pl uszmérkőzés:__________________ 14 . Udinese-Fiorentina lapzártakor Hátrányból fordított és idegenben győzött a Kaposvölgye labdarúgó nb ii Pontgazdag hétvégéjük volt a bajnokság hetedik fordulójában a másodosztályú somogyi csapatoknak BFC Siófbk-Gyirmót 1-0 (0-0) Siófok, 400 néző. V.: Herbály (Ko­vács Z., Szalai). bfc-siófok: Hegedűs L. - Miklósvári (Homonyik, 57. p.), Sütő, Forgács, Köntös - Tusori, Eugene - Tereánszki-Tóth, Disztl M. (Melczer, 66. p.), Ladóczki - Kozmor (Horváth B., 79. p.). Edző: Botos Antal. GYIRMÓT SE: Sánta - Földes K., Pék, Radics, Kun A. - Horváth R., Pólyák, Szabó Cs. (Németh L., 75. p.) - Nagy L. (Béder, 79. p.) - Weitner, Oross (Tóth N., 69. p.). Edző: Hannich Péter. Szerencsés góllal - a gyirmóti Péken megpattant a labda - nyert a Siófok. A hazaiaknak sok gólszerzési lehetősége volt, a vendégek csak elvétve jutottak el a kapuig, gólszerző: Ladóczki (68. p. 5 méteres lövésből). JÓK: Túsori, Eugene, Ladóczki, ül. Pó­lyák. ■ Keszthelyi Zoltán Budaörs-Kaposvölgye Vállalkozók SC Nagyberki 1-2 (1-0) Budaörs, 200 néző. V.: Király G. (Fehér, Kelemen.) Budaörs: Totka - Szűcs, Sal- lai, Bálint, Plebán - Papp G. (Far­kas Á., 50. p.), Lalusz, Nagy R., Bencze (Horváth Cs., 78. p.) - Pálinkás (Töröcsik, 84. p.), Gyu- rovát. Edző: Lucsánszky Tamás. KAPOSVÖLGYE vállalkozók SC nagyberki: Strublics - Jagodics, Vinicius, Mező (Kerek, 75. p.), Kővári, Szabó Sz. - Kollega K., (Dede, 60. p.), Huzmi, Laki, (Hal­mos, 65. p.), Tachie - Horváth Gy. Edző: Horváth Lajos. Két azonos képességű csapat találkozóján a szív is diadalmas­kodott a Nagyberki számára oly fontos találkozón, gólszerzők: Gyurovát (14. p. 5 méteres fejes­ből) iü. Tachie (47. p. 14 méteres lövésből), Kerek (89. p. 5 méte­res lövésből). JÓK: Szűcs, Lalusz ül. Strublics a mezőny legjobbja, Kővári, Jagodics. ■ Bóna Károly Barcsi SC-Soroksár 1-0 (0-0) Barcs, 300 néző. V.: Pánczél (Nagy I., Schuszter). barcsi se: Kuczkó - Misko- vics, dr. Matus, Pókos - Kordé (Salekovics, 57. p.), Horváth A., Horváth P., Rácz - Koller (Kresz, 85. p.), Márton (Fónai, 35. p.), Nikolics N. Edző: id. Dárdai Pál. Soroksár: Szűcs L.- Hauser, Cseri, Szepessy P., Hegedűs Cs. - Németh T. (Nagy G., 82. p.), Vass, Hajdú (Boér, 77. p.), Kovács H. (Baranyai, 77. p.) - Kurucz, Szepessy R. Edző: Elekes József. A végig mezőnyfólényben ját­szó hazai gárda nehezen törte fel a mezőnyben jól játszó vendé­gek védelmét, gólszerző: Koüer (67. p., 11 méteres lövésből). Jók: dr. Matus, Horváth P., Horváth A., Rácz, ül. Szepessy R., Hege­dűs, Kurucz. ■ Mezei József Balatonlelle SE- LombardPápa 1-1 (1-0) Balatonlelle, 350 néző. V.: Török Károly (Huszár B, Szabó P.) balatonlelle se: Kálmán - Balogh, Kenéz, Graszl K., Végh - Ágoston (Vaüa, 85. p.), Himics, Búza, Petronovics - Varsányi, Galgóczi. Edző: Kolovics Zoltán. lombard pápa: Deli - Facsa- kó, Varga, Lászka (Tóth A., 78. p.), Geri - Ignác (Győri, 68. p.), Lipták, Ornoch, Szabó - Peart, Kozarek. Edző: Zsivóczki Gyula. Jó iramú mérkőzésen a hazai­ak nem tisztelték a magasabb osztályt is megjárt ellenfelüket, mindvégig magabiztos jó játék­kal lepték meg a vendégeket. A látottak alapján a hazaiak meg­érdemelték volna a győzelmet. GÓLSZERZŐK: Galgóczi (30. p.) ül. Ornoch (52. p). JÓK: Galgóczi, Ke­néz,Végh, Balogh, ül. Lipták, Or­noch, Kozarek. ■ Kenéz István TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Integrál DAC-BKV Előre 0-0; Hévíz- MTE 1904 1-2 (1-0); Dunaújvá- ros-Celldömölk 1-0 (1-0); Hala- dás-Felcsút 2-2 (2-1). A bajnokság állása: 1. Haladás VFC 7 I 6 1 0 16-5 19 2. Dunaújváros 7 j 5 0 2 23­10 15 3. Barcs SC 7 5 0 2 12-7 15 4. BFC Siófok 7 i 4 2 1 12-■9 14 5. Gyirmót SE 7 4 1 2 10-7 13 6. Lombard Pápa 7 | 3 3 1 7-4 12 7. DAC Győr 7 3 2 2 18­14 11 8. BKV Előre 7 2 3 2 12­15 9 9. MTE 1904 7 3 0 4 12­19 9 10. Felcsút SE 7 2 2 3 11 ­11 8 11. Hévíz FC 7 2 1 4 7-8 7 12. Soroksár 7 2 1 4 6-8 7 13. Kaposvölgye 7 i 2 1 4 7­11 7 14. Balatonlelle 7 1 3 3 6­13 6 15. Budaörs 7 0 3 4 7­15 3 16. Celldömölk 7 I 0 1 6 1 ­11. 1 IRAM ________t1 Al aposan kihajtották magukat a végére a játékosok. SZÍNVONAL Élvezhető meccset vívott egymással ^ jL a két csapat. HANGULAT Lelkes volt a marok­nyi hazai kék-fehér tábor. JÁTÉKVEZETŐ Hiba nélkül vezette a végig sportszerű találkozót.