Somogyi Hírlap, 2006. szeptember (17. évfolyam, 205-230. szám)

2006-09-21 / 222. szám

somogyi hírlap - 2006. szeptember 21, csütörtök SPORT 13 Nehezen győzött a Ferencváros labdarúgó magyar kupa Búcsúzott a Barcs, a Kaposvölgye, a Csurgó és a Siófok Az öt somogyi gárda kö­zül csupán a Kaposvári Rákóczi FC jutott tovább a legjobb 32 csapat közé a Magyar Kupában. Fenyő Gábor Kaposvölgye VSC Nagyberkl- Ferencváros 1-2 (1-1) Kaposvár, Rákóczi-stadion, 3500 néző. Vezette: Solymosi (Kiss Z., Beidek). KAPOSVÖLGYE: StrubÜCS - Jagodics, Vinicius, Kővári, Gel- lér - Huzmi, Pap M., Szabó Sz., Kolléga K. - Tachie, Horváth Gy. Vezetőedző: Horváth Lajos. Ferencváros: Kemenes - Bognár, Dragóner, Ferencz, Laczkó - Deme, Lazics, Lipcsei, Szalai - lovánczai, Bartha. Ve­zetőedző: Gellei Imre. csere: Szalai helyett Fitos (a szünetben), Horváth Gy. helyett Kerek (48. p.), Pap M. helyett Kovács N. (58. p.), Jovánczai he­lyett Zsivóczky (79. p.), Tachie helyett Dede (85. p.). SÁRGA LAP: Deme (14. p.), Vi­nicius (25. p.), Kolléga (33. p.), Jovánczai (48. p.), Laczkó (74. p.), Lazics (89. p.), Kővári (90). kiállítva: Kővári (a 90. perc­ben a második sárga lap után). gólszerzők: Szabó Gy. (31. p.), illetve Lipcsei (45. p., 11-es- ból), Deme (51. p.). A várakozásnak megfelelően a vendégrohamokkal indult a találkozó. A jól szervezett Nagy­berki a kínálkozó lehetőségekre várt. Ezért is tűnt meglepetés­nek, hogy a 31. percben Hor­váth Gy. megszerezte a vezetést a somogyiaknak, aki mintegy 20 méterről kipókhálózta Ke­menes kapujának bal felső sar­kát. A Fradi játékosai három­szor is a kapufát forgácsolták - a 29. percben Lipcsei, a 35-ben Jovánczai, a félidő zárása előtt egy perccel pedig Dragóner ta­lálta el a lécet -, a 45. percben a Vinicius kezezéséért megítélt büntetőből Lipcsei egyenlített. Hat perc telt el a második játék­részből, amikor a vendég zöld­fehérek eldöntötték a mérkőzés - és egyben a továbbjutás - sor­sát: a somogyiak hatalmas vé­delmi hibáját kihasználva De­me vette be Strublics kapuját. A folytatásban többször is egyen­líthetett volna a Kaposvölgye, de az eredmény nem változott. Hiába küzdött, hajtott a Kaposvölgye. Az ideiglenesen a Rákóczi-stadionba költöző somogyi együttes végül búcsúzott a Ferencváros ellen Rácz - Nikolics N., Kresz (Már­ton). Vezetőedző: idősebb Dár­dai Pál. GÓLSZERZŐK: Gunter (40. p., 16 méteres lövés), Kárpáti (78. p., 8 méteres lövés), ill. Koller (75. p., 3 méteres emelésből). A győzelmet jobban akaró Hévíz együttese megérdemel­ten nyert a kapura veszélytelen Barcs ellen. ■ Mezei József Csesztreg-BFC Siófok 1-1 (0-0) Csesztreg, 100 néző. Vezette: Szi- lasi (Lémon, Takács). siófok: Hegedűs F. - Miklós- vári, Ribi, Sütő (Janta, 15. p.), For­gács - Túsori, Melczer - Homo- nyik, Sípos (Horváth B., a szünet­ben), Ladóczki - Hegyesi (Koz- mor, 65. p.). Edző: Botos Antal. Végig mezőnyfölényben ját­szott a Siófok az NB IlI-as csa­pat otthonában, a ziccerek azon­ban sorra kimaradtak, ez pedig megbosszulta magát. A kapura kevés veszélyt jelentő hazaiak egy vitatható büntetővel köz­vetlenül a lefújás előtt kiegyen­lítettek és ez továbbjutást ért a számukra. GÓLSZERZŐK: Németh I. (88. p. 11-esből), ill. Ladóczki (70. p., hét méterről). ■ Keszthelyi Z. Horváth lajos: - Nyílt mecs- csen teljes erőbedobásra kény­szerítettük a Ferencvárost. gellei imre: - Igazi kupa- mérkőzésen vívtuk ki a tovább­jutást. Csurgói TK-Kaposvári Rákóczi FC 0-3 (0-1) Csurgó, 200 néző. Vezette: Ger­gely (Szalai, Kepe). CSURGÓI TK: Kollár - Kozma, Ismail, Szabó S., Bencsik - Og- bodo, Kütsön, Bódis, Bodó, Pi- lipó - Godslove. Vezetőedző: Bó­dis János. K. Rákóczi FC: Kovács Z. - Ra- dics, Pertók, Zahorecz - Ková- csevics, Szakály P., Suljics, And- ruskó - Venczel, Oláh, Alves. Vezetőedző: Prukner László. csere: Bodó helyett Tóth G., (74. p.), ill. Radics helyett Grúz (a szünetben), Grúz helyett Vasziljevics (71. p.), Szakály P. helyett Varga Z. (a szünetben). gólszerző: Andruskó (26. p.), Varga Z. (77. és a 89. p.). SÁRGA lap: Zahorecz (76. p.). Kaposvári mezőnyfölénnyel, de különösebb vendéghelyzet nélkül „csordogált” a mérkő­zés. A 26. percben aztán egy csurgói kontratámadás kis híján góllal fejeződött be. Az ellenakcióból Andruskó révén megszerezte a ve­zetést a Rákóczi. A más dik félidőben is a haza térfélre korlátozódott a játék, de a betömörü Már az MTK ellen hangolt a Rákóczi KICSIT FÁRADTAN mozogtunk, nehezen pörögtünk fel - nyi­latkozta Oláh Lóránt, a Rákó­czi támadója. - Az összecsa­pás elején volt néhány hely­zet, amelyeket kihagytunk. Ez kissé idegessé tett minket A vezető gólunk után azonban már nem volt kérdés, hogy melyik csapat jut tovább. A játékunk sok kívánnivalót hagyott maga után, de nekünk a hét végi, MTK elleni meccs nagyon fontos. Nem értettem a hazai szur­kolók velünk szembeni ellenséges viselkedését. lő és lelkes Csurgó ellen nehe­zen kerültek helyzetbe a Rákó­czi támadói. A továbbjutás sor­sa a 77. percben dőlt el végleg. Vasziljevics átadása után Var­ga Z. ló méterről lőtt a bal alsó sarokba. A 89. percben Varga Z. 18 méteres szabadrúgásból lőtt a bal felső sarokba. A Rákóczi magabiztosan jutott a legjobb 32 csapat közé. bódis János: - Gratulá­lunk a Rákóczinak és to­vábbi sok sikert kí­vánunk! Fiatal csa­patunk hozzáál­lása miatt dicsé­retet érdemel. prukner László: - Há­rom gól és lás semmi. ■ Temesvári I. évíz-Barcs SC 2-1 (1-0) Hévíz, 100 néző: V.: Mészáros. BARCS SC: KuCZ- kó - Salekovics (Fó- nai), dr. Matus, Pó- I kos - Koller, llor váth P., Horváth A., Vas (Miskovics), Egy meccsre tiltották el. a kiállított játékosokat LABDARÚGÁS A Magyar Labdarúgó Szövetség fe­gyelmi bizottsága az élvo­nalbeli bajnokság legutób­bi fordulójában kiállított négy játékos mindegyikét egy mérkőzésre tiltotta el. A kaposvári Dusán Vasil- jevic egy bajnoki találko­zót lesz kénytelen kihagy­ni. A színes lapok miatt a Kaposvárnak 27 500 forin­tot kell a szövetség pénz­tárába befizetnie. Rácz a dobogó tetején a Budapest Openen karate Aranyérmet szer­zett kumitében az 50 kg- osoknál Rácz Lejla a 12-13 évesek között a IX. Buda­pest Open elnevezésű nem­zetközi karateviadalon. A Barcsi VSE versenyzője mellett csapattársai közül a 10-11 éveseknél Nagy Patrik (-40 kg) ugyancsak kumitében 2. lett. A fel­nőtteknél induló Vidák Ba­lázs (-75 kg) az 5. helyen zárt. A rangos erőpróbán tíz ország 420 sportolója indult, (ga) Várják a jelentkezőket a sportfesztiválra szabadidősport Hetedik alkalommal rendezik a Vá­rosi Sportcsarnokban a Kaposvári Látványsport Fesztivált. A december 1- jén ló órakor kezdődő ese­ményre várják a négy, leg­feljebb tizenöt főből álló csapatokat. Az együttesek különböző sportágakban mutathatják be tudásukat a nagyközönség előtt. Ne­vezni a sportigazgatóságon lehet október 15-ig. (kz) Megyei rangadóval rajtol a kupasorozat kosárlabda Somogyi rangadóval rajtol a férfi ko­sárlabda Magyar Kupa or­szágos selejtezője. A Mágu­sok KK a Marcali VSzSE együttesét látja vendégül. Az összecsapást csütörtö­kön este 18.15 órai kezdet­tel rendezik a kaposvári Táncsics Mihály Gimnázi­um tornacsarnokában. A továbbjutásról ez a találko­zó dönt. (kz) Bajnoki pont nélkül maradtak teke nb 1 A Ritmus SE és a Nagyberki egyaránt kikapott Harcias viadalra számít Szigeti kajak-kenu Franciaországban rendezik a maratoni Vk-t TEKE SZUPERLIGA, NŐK: Ritmus SE Kaposvár-BKV Előre 1-7 (3149-3150) Az első párok után, miután Hor­váth Valéria nyert, Zenger Niko­lett pedig kikapott, 1-1-re állt a találkozó, ám a faelőny a BKV Előrénél volt. A folytatásban a vendégeknél a felnőttválogatott Drajkó Gabriella megmutatta, hogyan kell bejátszani a nagy­berki pályát, és Farkas Sándomé is begyűjtötte a BKV-nak a csa­patpontot. A harmadik páros előtt a kettes dobóállás elromlott, így két pályán folytatódott az összecsapás. A somogyi lányok ezután sem tudtak maradandót alkotni, így elveszítették a talál­kozót. Eredmények: Horváth V. 527-Meszlay 501; Zenger 503- Takács 533; Horváthné 503- Drajkó 545; Monostori 501 - Farkas S. 550; Molnár 507- Fodor 520; Majzik 515-Farkas K. 500. Az ifjúsági mérkőzésen: Ritmus SE Kaposvár-BKV Elő­re 1-3. A kaposváriaknál Tóth Dorottya 457, míg Antal Enikő 485 fát gurított. TEKE NB I, FÉRFIAK: Györhő TC Győr- Nagyberki-At- tala Tengeriszem SE 7-1 (3225-3163) Az első körben Lelovics visz- szafogottabb teljesítményt nyújtott, a serdülő korú Péterfai viszont ifjúsági pályacsúccsal verte ellenfelét. A folytatásban Herr minden pályán kikapott, míg Lukácsnak mindössze hét fán múlott a pontszerzés. A haj­rában Némethet le kellett cse­rélni, de a helyére érkező Tóth sem tudta begyűjteni az egysé­get. Kisházy három pályán par­tiban volt ellenfelével, de az utolsót nem tudta megjátszani, így ő is vereséget szenvedett. Eredmények- Kun 531-Lelovics 495; Nagy 520-Péterfai 593; Pintér 524-Lukács 518; Mráz 555-Herr 508; Vass 569- Kisházy 539; Kozma 526- Németh (Tóth) 510. Az ifjúsági mérkőzésen: Györhő TC Győr- Nagyberki-Attala Tengeriszem SE 3-1 (1030-936). A nagyber­kieknél Perák 420, Horváth pe­dig 516 fát ért el. ■ Molnár G. A franciaországi Trémoltban rendezik - szombaton és vasár­nap - a maratoni kajak-kenu vi­lágbajnokságot, ahol részt vesz a Kaposvári Vízügyi SC sportolója, Szigeti Krisztián is. A somogyi kajakos - mint azt már meg­szokhattuk - Szakály Viktorral (Tolnatext) párban indul el a franciaországi vb-n.- Idén a győri maratoni or­szágos bajnokságon a második helyen végeztünk, a spanyolor­szági Zamorában rendezett Vi­lágkupán pedig negyedikként értünk célba - felelte lapunk kérdésére Szigeti Krisztián. - Rövid távon a válogatón a hete­dik, míg az ob-n a hatodik he­lyen zártam. Szigeti Krisztiánék már csü­törtökön Franciaország felé ve­szik az irányt.- Budapesten találkozom a válogatott többi tagjával és on­nan busszal megyünk Bécsig, az osztrák fővárosból pedig re­pülővel folytatjuk az utat - folytatta a Kaposvári Vízügyi SC kajakosa. - A mezőny nagyon erős lesz, habár az egyik „menő” spanyol párost doppingvétség miatt eltiltották, de a helyükre beugró duó is a jobbak közé tartozik. A célunk az, hogy minél jobb helyen vé­gezzünk a rendkívül erős me­zőnyben. A trémolti pályán még sohasem versenyeztünk, de már sokat hallottam róla. A pá­lyát teljesen sík vízfelületen je­lölték ki, így nagyon monoton lesz a viadal. Mivel elég széles is a pálya, nagy bolyok alakul­nak ki, ami szintén nehezíti a dolgunkat. Ha mindezekhez hoz­zátesszük, hogy egy stégre kell ki­szállnunk, akkor biztosra vehetjük, hogy nagyon harcias viadal lesz. A Szigeti, Szakály páros négy kört teljesít a vízben és a szá­razföldön is, ami azt jelenti, hogy összesen nem kevesebb, mint 36,5 km-es távot kell meg­tenniük. ■ Molnár Gábor ■ Embertpróbá- ló, 36,5 km-es táv vár Szigeti Krisztiánékra.