Somogyi Hírlap, 2006. szeptember (17. évfolyam, 205-230. szám)

2006-09-11 / 213. szám

10 SPORT SOMOGYI HÍRLAP - 2006. SZEPTEMBER 11., HÉTFŐ Schumacher az idény végén visszavonul a Forma-1-től Első sikerét aratta a Lelle labdarúgó nb ii Hazai pályán veszítette el veretlenségét a Barcs Másodikként zártak Losoncon a kaposvári kosárlabdázók Az idény végén befejezi Forma-1- es pályafutását Mlchael Schu­macher, a Ferrari hétszeres világ­bajnok német pilótája. Az istálló ezt közleményben tudatta azu­tán, hogy a világsztár megnyerte a vasárnapi Olasz Nagydíjat Mon­zában. Schumacher 1991. au­gusztus 25-én mutatkozott be a Forma-1-ben. A Ferrari csapat- vezetői bejelentették, hogy a kö­vetkező szezontól a McLaren- Mercedes finn pilótája, Kimi Raikkönen veszi át a visszavo­nuló Michael Schumacher he­lyét. Raikkönen 2009-ig írt alá. A másik pilóta a brazil Felipe Mássá lesz, aki 2008-ig hosszab­bította meg megállapodását. ■ A futam után jelentették be a német verseny­ző búcsúját. A vasárnap rendezett Forma- 1-es autós gyorsasági világbaj­nokság 15. futamát, az Olasz Nagydíjat Michael Schumacher, a Ferrari német pilótája nyerte, a 2. helyen a finn Kimi Raikkönen (McLaren-Mercedes), míg a har­madikon a lengyel Róbert Kubi- ca (BMW-Sauber) végzett. A pontversenyben éllovas, címvé­dő spanyol Fernando Alonso (Renault) kiesett Monzában, így az őt üldöző M. Schumacher hát­ránya - három futammal a zárás előtt - mindössze két pontra csökkent vele szemben. Ezzel a sikerrel a csapatversenyben a Ferrari megelőzte a Renault-is- tállót. A német szupersztár, aki idei hatodik, pályafutása 90.(1) futamgyőzelmét szerezte meg, a 16. körben, remek boxtaktiká- val megelőzte az élről indult Raikkönent, és előnyét végig megtartotta. Eredmények, Olasz Nagydíj (53 kör, 306,720 km): 1. Michael Schumacher (német, Ferrari), 2. Kimi Raikkönen (finn, McLaren- Mercedes), 3. Róbert Kubica (lengyel, BMW-Sauber). A pont­verseny állása a 15. futam után (még három van hátra): 1. Fernando Alonso (spanyol, Re­nault) 108 pont, 2. Michael Schumacher 106 pont, 3. Felipe Mássá 62 pont. A konstruktőrök versenyében: 1. Ferrari (168 pont), 2. Renault (165 pont), 3. McLaren-Mercedes (97 pont). Következik: Kínai Nagydíj, Sang­haj, október 1. ■ Barcsi SC- Lombard FC Pápa 0-1 (0-0) Barcs, 500 néző. V.: Arany T., (Kovács Z., Huszár B.) barcsi SC: Kuczkó - Horváth Á., Matus, Horváth P., Pókos - Kordé, Horváth A., Miskovics (Halászi a 83. percben), Koller - Nikolics N., Nikolics V. (Vass a 68. percben). Edző: idősebb Dárdai Pál. LOMBARD FC PÁPA: Deli - Facskó, Búzás (Ignác a 60. percben), Varga D., Szálkai (Jvevam a 60. percben) - Szabó Z., Ge- ri, Tóth T. - Honma, Fa- bínho Kozarek (Mumba a 81. percben), Edző. Zsivó- czki Gyula. Gólszerző: Fabinho a 80. percben 12 méteres lövésből. sárgalap: Pókos gáncsolás a 8. percben, Miskovics feltar­tás az 53. percben, illetve Kozarek rátartás a 27. perc­ben, Facskó labdaelrúgás a 30. percben, Szálkai rátartás a 72. percben. JÓK: Matus, Horváth P., Hor­váth A., Nikolics N., illetve Fabinho, Szabó Z., Kozarek. A végig mezönyfőlényben játszó hazai gárda érdemtele­nül szenvedett vereséget a kül­ső segítséget is kapó vendégek ellen. mezei József Kuczkó Gábor, a Barcs kapusa csak egy gólt kapott, de ez döntött Balatonlelle SE- Celldömölki VSE 1-0 (1-0) Balatonlelle, 300 néző. V.: Ur- sprung Cs, (Nagy I., Raff) BALATONLELLE SE: Kálmán - Balogh, Graszl K., Kenéz, Himics - Végh, Búza (Ágoston az 50. percben), Varsányi, Petronovics - Graszl N., Valla, (Földes a 80. percben). Edző: 1 Kolovics Zoltán. CELLDÖMÖLKI VSE: Szép - I Gombos, Balogh T., Lakatos A., Németh A. - Palkovics, Zsöm- lye, (Szalai az 56. percben), Fonnyadt, Németh J. - Sallér (Somogyi a 27. percben), Tóbiás. Edző: Szentgyörgyi József. gólszerző: Németh József a 8. percben, öngól. JÓK: Balogh, Végh, Kenéz, il­letve Szép, Lakatos, palkovics. kiállítva: a 65. percben Né­meth Attila. Küzdelmes mérkőzésen a hazaiak értékes győzelmet arattak a lelkesen játszó Padlón a mosoniak A LABDARÚGÓ nb ii Nyugati csoportjában az 5. fordulót rendezték. További eredmények: Gyirmót-Soroksár 1-1 (1-0), Dunaújváros-Mosonmagyar- óvári TE 1904 6-1 (3-0), Hévíz-Integrál-DAC 1 -0 (1-0), Budaörs-BKV Előre 1-2 (0-1) A bajnokság állása: 1. Haladás VFC 5 5 0 0 13-3 15 2. Dunaújváros 5 4 0 1 20 7 12 3. Barcs SC 5 4 0 1 10 3 12 4. Lombard Pápa 5 3 2 0 6 2 11 5. Gyirmót SE 5 3 1 1 8 5 10 6. BFC Siófok 5 2 2 1 9 8 8 7. Hévíz FC 5 2 1 2 5 4 7 8. DAC Győr 5 2 1 2 12­12 7 9. Soroksár 5 2 1 2 5-5 7 10. MTE 1904 5 2 0 3 8­12 6 11. BKV Előre 5 1 2 2 9­13 5 12. Felcsút SE 5 1 1 3 5-8 4 13. Balatonlelle 5 1 1 3 4­11 4 14. Kaposvölgye 5 1 0 4 4-9 3 15. Budaörs 5 0 2 3 6­13 2 16. Celldömölk 5 0 0 5 1­10 0 vendégek ellen, kenéz István BFC-Siófok- Felcsút 1-0 (0-0) Siófok, 600 néző. V.: Török (Ring, Iványi). bfc-siófok: Hegedűs L. - Miklósvári (Homonyik, a 36. percben), Sütő, Forgács, Kön­tös - Melczer - Tereánszki- Tóth, Sípos (Kozmor, a szünet­ben), Ladóczki - Hegyesi (Hor­váth B., a 84. percben ). Edző: Botos Antal. felcsúT: Kozma - Kollár, Trampler, Szirtesi, Fodor M. - Ribi (Hevesi-Tóth, a 67. perc­ben), Faczkó, Székesi (Bojtor, az 54. percben), Tsupik - Far­kas J., Földes G. Edző: Komjáti András. A balatoniak egy jól eltalált lö­vésnek köszönhetően nyerték meg az inkább küzdelmes, mint látványos találkozót és szerezték meg a már nagyon várt első ha­zai győzelmüket A felcsútíak ez­úttal egyetlen helyzetet sem tud­tak kialakítani, így megérdemelt a siófoki siker, amely nagyobb különbségű is lehetett volna, ha a végjátékban Horváth nem hi­bázza el a mérkőzés helyzetét gólszerző: Kozmor (47. perc­ben egy legurított szabadrúgás­ból, 25 méterről lőtt a bal felső sarokba). keszthelyi zoltán Szombathelyi Haladás­Kaposvölgye Vállalkozók SC Nagyberki 2-1 (1-0) Szombathely, 3000 néző. V.: Kiss N. (Szalai, Széchenyi). SZOMBATHELYI HALADÁS: Sipos G. - Baráth, Rajos, Balassa, Subicz - Kaj, Nagy P. (Borsi, a 87. percben), Sipos N. (Schimer, a 67. percben), He­gyi (Imre, a 80. percben) - Andorka, Guzmics. Edző: Art- ner Tamás. KAPOSVÖLGYE VSC: StrubÜCS - Jagodics, Vinicius, Pap, Gellér - Dede (Kovács N., a 20. percben), Kővári, Huzmi, Kol­lega K. (Halmos, a 75. perc­ben) - Kerek (Hock, a 62. percben), Horváth Gy. Edző: Horváth Lajos. A végig lelkesen játszó Ka- posvölgye alaposan megnehezí­tette a bajnoki címre törő Hala­dás dolgát. A mérkőzés króni­kájához tartozik, hogy a 90. percben Strublics kivédte An­dorka büntetőjét. GÓLSZERZŐK: Guzmics (26.), Nagy G. 855.) illetve Hock (92.) Utolsó mérkőzésén nyert a lo­sonci nemzetközi előkészületi férfi kosárlabdatornán a Kapos­vári KK. Mint arról már lapunk­ban korábban beszámoltunk, a második napon az elmúlt szezon szlovák aranyérmesétől 14 pon­tos vereséget szenvedtek a so- mogyiak.Vasárnap a cseh Brno gárdáját verték Szőkéék. SZOMBATON JÁTSZOTTÁK: ESŐ Lucenec (szlovák)- Kaposvári KK 84-70 (22-26,27-15,20-18,15-11) Losonc, 1000 néző. kaposvári KK: Sullivan (5/3), Szőke (11/3), Hendlein (13/3), Dá­vid (4), Orosz (12). Csere: Csirke (10), Uhegwu (13/3), Fillpovics (2), Kiss K. (-), Kasza (-), Vojvoda (-). vezetőedző: Dzunics Branisz- lav. edző: Fekete Ádám. A helyzeteket ugyan kialakí­tották a kaposváriak, ám a leg­több lehetőség kihasználatlanul maradt. Elsősorban a távoli do­básokat rontották a somogyiak, de akadt a palánk alatt elhibá­zott ziccer is. Örömteli ugyan­akkor, hogy a napokban sérü­léssel bajlódó Dávid Gergely is­mét vállalni tudta a játékot. VASÁRNAP JÁTSZOTTÁK: Kaposvári KK-Bmo (cseh) 83-78 (28-25,19-17,21-18,15-18) Losonc, 100 néző. kaposvári KK: Csirke (2), Sullivan (7/3), Szőke (10/6), Hendlein (21/9), Orosz (19). Csere: Filipovics (5), Uhegwu (13), Dávid (4), Kasza (2). veze­tőedző: Dzunics Braniszlav. edző: Fekete Ádám. A torna utolsó játéknapján a második helyezésért lépett pá­lyára a két együttes. A kaposvá­riak a korábban mutatott jó vé­dekezés mellett ezúttal ponto­sabban fejezték be támadásai­kat. A cseh gárda ugyan a 4. ne­gyedben egyenlíteni tudott, ám a remeklő Hendleinnel az élen si­került megszerezni a győzelmet. A végeredmény: 1. ESŐ Luce­nec, 2. Kaposvári KK, 3. Brno, 4. Handlová. ♦♦♦ A Kaposvári KK a héten újabb felkészülési tornán szerepel. A 3. Pécsi VSK Kupát a Lauber De­zső Városi Sportcsarnokban ren­dezik a baranyai megyeszékhe­lyen. A háromnapos tornát csü­törtökön 18.15 órakor kezdik Fili- povicsék, akik elsőként a házi­gazdákkal mérkőznek. ■ Kun Z. Bombagólokkal nyert a Marcali a Beremend ellen labdarúgó nb in Négyszer is betalált az újonc Csurgó hálójába a vendég Komló együttese Marcali VFC-Beremend 2-0 (1-0) Marcali, 200 néző. V.: Marton (Venczel, Lovasi) marcali vfc: Jánosa - Szabó I., Zugor, Körösi, Fekete A. (Kor­mos a 78. percben) - Mixtai, Maravic, Törtei T., Németh A. - Kiss B. (Somogyi a 82. p.), Páli (Bazsonyi a szünetben). Edző: Németh István. beremend: Orgyán - Kovács Z. (Fürdős a 80. p.), Halász, Macsi, Juhász - Tamás G., Hor­váth T. (Polgári a 37. p.), Vida, Nagy B. - Horváth I., Telek. Edző: Torna Árpád. gólszerzők: Kiss Balázs 11. p. 18 méteres lövés, Maravic 72. p. 26 méteres lövésből, jók: Körösi, Zugor, Németh A., Kiss B., ill. Macsi, Juhász, Tamás G. A hazaiak mérkőzés elején lőtt vezető góljára a vendégek a 25. p. egy kapufával válaszol­tak, szünet után egyenrangú mezőnyjátékot láthattunk, a hajrában a marcaliak ismét lőt­tek egy bombagólt, így a jó ira­mú mérkőzésen biztos, megér­demelt győzelmet arattak. IVUSZA ISTVÁN Nagyatád FC-Mohács 2-1 (1-1) Nagyatád, 250 néző. V.: Érett A., (Bese, Vincze) Nagyatád FC: Gyenes - Pru- csi, Tamás, Károli, Akácsos (Pammer a 46. p.) - Brunczvig, Tóth, Horváth J., (Szabó a 68. p.), Nagy - Ernyes, Pintér, (Horváth P. a 80. p.), Edző: Bőzsöny János. mohács: Vukman - Néher (Nyári a 75. p.), Végh, Stré- gencz, Harcz - Fazekas, Kucs (Fischer a 70. p.), Dávid, Schwartz- kop - Gilich (Horváth G. a 22. p.), Bóner. Edző: Bíró Ferenc. gólszerzők: Ernyes 10 méte­res lövés a 20. p., Károli 8 méte­res fejes a 48. p., ill. Horváth G. 8 méteres lövés a 27. p.. JÓK: Károli, Tóth, Ernyes ill. Harcz, Dávid, Bóner. Két jól felkészített csapat nagy taktikai harcából a hazai­ak kerültek ki győztesen. VUKMAN LÁSZLÓ Csurgói TK-Komlói Bányász 1-4 (1-3) Csurgó, 200 néző. V.: Hortung (Szieber, Tóth). csurgói tk: Kollár - Kozma, §omogyi, Ismaila, Bencsik - Ogbodo, Németh J., Szabó S. (Filipó, a 67. p.), Bódis (Kütsön, a 77. p.) - Godslove, Balogh (Tóth G., a 84. p.). Edző: Bódis János. KOMLÓI BÁNYÁSZ: Vonó - Ko- vács, Augusztin, Mén, Kalmár - Balázs (Szeifert, a 85. p.), Hor­váth J., Bán, Madar - Varga (Sza­bó Cs., a 46. p.), Fábián (Gelen­csér, a 77. p.). Edző: Ott József. A csurgói védelem óriási hi­báit kihasználó, jobb erőkből ál­ló Komló megérdemelten nyert. gólszerzők: Németh János (a 29. p., 12 méteres lövés), ill. Augusztin (mindkettőt 11-esből, a 8., és a 24. p.), Fábián (a 16. p., 10 méteres lövés), Bán (a 61. p., 6 méteres lövés). Kiss Béla További eredmények: Kozármis- leny-Bonyhád 3-1, Dombóvár- Siklós 0-0, Szentlőrinc-Bóly 4-0, Bogád-PVSK 1-1. A bajnokság állása: 1. Szentlörinc SE 5 4 1 0 17-4 13 2. Nagyatád FC 5 4 1 0 11-3 13 3. Marcali VFC 5 : 4 0 1 11-6 12 4. Komlói Bányász 5 3 0 2 11-7 9 5. Kozármisleny 4 3 0 1 7-4 9 6. Mohács 5 3 0 2 9-8 9 7. Boly SE 5 2 0 3 3-6 6 8. Bogád SE 4 1 2 1 4-4 5 9. Pécsi VSK 5 1 1 3 7-9 4 10. Csurgó 5 1 1 3 5-8 4 11. Beremend 5 1 1 3 5-10 4 12. Bonyhád 5 1 1 3 8-14 4 13. Dombóvári FC 5 1 1 3 1-7 4 14. Siklós 5 0 1 4 1-10 1 Ismét kikapott a kosárválogatott Oroszországtól C-CSOPORT, 4. FORDULÓ: Magyarország-Oroszország 70-76 (17-18,11-17,21-18,21-23) Debrecen, 500 néző, V.: Klaar (svéd), Kowalski (lengyel), Sin- teniglaas (holland). MAGYARORSZÁG: Simon (4/3), Németh (8/6), Kámán (16/12), Báder (17), Gulyás (8). Csere: Fo­dor M. (7/3), Bencze Z. (6), Fodor G. (2), Horváth (2), Lóránt (-). Szövetségi kapitány: Meszlényi Róbert edző: Monok Tibor. A magyarok egy győzelem­mel és három vereséggel mesz- szire kerültek a spanyolországi Eb-től. Az 5. fordulóban, szer­dán a csehországi Opavában lép pályára a válogatott.