Somogyi Hírlap, 2006. szeptember (17. évfolyam, 205-230. szám)

2006-09-10 / Vasárnapi Somogyi Hírlap, 35. szám

2006. SZEPTEMBER 10., VASÁRNAP SPORT Az erőfutball diadala Tatabányán labdarúgó nb i Négygólos hátránynál sem roppant össze a Rákóczi csapata Idegenbeli vereséget szen­vedett a Labdarúgó NB I Borsodi Liga 5. fordulójá­ban a Kaposvári Rákóczi FC együttese. A somogyi­ak szombaton délután Ta­tabányán kaptak ki. Temesvári Iván FC Tatabánya- Kaposvári Rákóczi FC 4-2 (2-0) A mérkőzés napjára Petrák Vik­tor belázasodott, így nem tudta vállalni a játékot a tatabányaiak otthonában vendégeskedő ka­posváriaknál. A kapuban a hé­ten szintén több napig lázas be­tegséggel küzdő Milinte Árpád helyett Kovács Zoltán kezdett. A tatabányaiak nagyon egy­szerű játékot választottak: két, nagy termetű kameruni csatá­rukra felívelt labdákkal operál­tak, akikkel Kozméréknak ala­posan meggyűlt a bajuk. Ha mindez nem lett volna elég, Prukner László edzőnek már a találkozó elején kényszerű cse­rét kellett végrehajtania, hiszen a Rákócziban Pintér Attila meg­sérült. A 28. percben Megyesi felívelt labdáját Kouemaha ke­zelte le a 16-oson belül, majd a kapu felé fordult és 15 méterről nagy erővel a jobb alsó sarokba lőtt, 1 -0. A Rákóczi támadásait rendre szabálytalanságok árán állítot­PRUKNER LÁSZLÓ (képünkön): - Az első félidőben mutatott játékunk alapján nem volt benne a mérkőzésben, hogy ilyen sok gólt kapunk. A Tatabánya csapata kihasználta fizikális erejét, amiben bizonyos mértékben a játékvezető is partner volt. Hiába vettük át a játék irányítását a második félidőben kihagytuk a helyzeteinket, így megérde­melt győzelmet aratott a Tatabánya együttese. fák meg a hazaiak, de a vendég szabadrúgások nem jelentettek veszélyt Olekszics kapujára. A 45. percben tovább növelte elő­nyét Sisa Tibor edző együttese. A gólpasszt adó Megyesi László ez­úttal nem bízta másra a felada­tot, és egy 20 méteres szabadrú­gásból látványos gólt lőtt a jobb felső sarokba, 2-0. A második félidő sajnos ott folytatódott, ahol az első befeje­ződött, azaz gólt rúgott a Tatabá­nya. A 47. percben Zahorecz mentett óriásit, de ennek ellené­re nem váratott sokáig magára a harmadik hazai találat. Jobb ol­dali szöglet után Vámosi közvet­len közelről továbbított a kapu bal alsó sarkába, 3-0. A 57. percben végképp eldőlni látszott a mérkőzés. Kouemaha kapott remek indítást a jobb ol­dalon. Beadására Hajdú érke­zett, aki az 5-ösről a kapu köze­pébe perdített. 4-0. Ekkor sem roppant össze a Rá­kóczi, hiszen két perccel később Kovácsevics tört be a 16-oson be­lülre, pontosan adott középre és az érkező Alves közelről a léc alá lőtt, 4-1. Negyed órával a találkozó vé­ge előtt még közelebb zárkózott ellenfeléhez a Rákóczi. A rendkí­vül harcosan játszó Kovácsevics okozott újabb zavart a hazai vé­delemben. Beadása után Vaszil- jevics 15 méterről a felső lécre bombázott. A kipattanót Oláh gyűjtötte be, akit buktattak a 16- oson belül. A megítélt 11-est Zahorecz a kapu jobb felső sa­rokba lőtte, 4-2. A hátralévő időben a Rákóczi minden erejét mozgósította, hogy megpróbáljon bravúrosan egyenlíteni, de újabb gólt már nem sikerült szerezni. A mérkő­zés egészét tekintve hiába ját­szott kombinatívabb futballt a kaposvári együttes, Tatabányán az erő diadalmaskodott. sisa tibor: - Minden pontra szükségünk van, a háromra meg különösen. A helyzetek alapján megérdemelt győzelmet arat­tunk a szervezetten játszó Ka­posvári Rákóczi ellen. LABDARÚGÁS LABDARÚGÓ NB II BFC-Siófok-Felcsút 1-0 (0-0) Siófok, 650 néző. V.: Török (Ring, Iványi). bfc-siófok: Hegedűs L. - Miklósvári (Homonyik, a 36. percben), Sütő, Forgács, Köntös - Melczer - Tereánszki-Tóth, Sípos (Kozmor, a szünetben), Ladóczki - Hegyesi (Horváth B., a 84. perc­ben ). Edző: Botos Antal. felcsúT: Kozma - Kollár, Trampler, Szirtesi, Fodor M. - Ribi (Hevesi-Tóth, a 67. percben), Faczkó, Székesi (Bojtor, az 54. percben), Tsupik - Farkas J., Föl­des G. Edző: Komjáti András. Küzdelmes mérkőzésen egy jól eltalált szabadrúgás döntött a hazaiak javára. Gólszerző: Kozmor (a 47. perc­ben). ■ Keszthelyi Zoltán LABDARÚGÓ NB III Csurgói TK­Komlói Bányász 1-4 (1-3) Csurgó, 200 néző. V.: Hortung (Szieber, Tóth). csurgói tk: Kollár - Kozma, Somogyi, Ismaila, Bencsik - Ogbodo, Németh J., Szabó S. (Filipó, a 67. percben), Bódis (Kütsön, a 77. percben) - God- slove, Balogh (Tóth G., a 84. perc­ben). Edző: Bódis János. A csurgói védelem óriási hibá­it kihasználó, jobb erőkből álló Komló megérdemelten nyerte gólszerzők: Németh János (a 29. percben, 12 méteres lövés), illetve Augusztin (mindkettőt 11- esből, a 8., és a 24. percben), Fá­bián (a 16. percben, 10 méteres lövés), Bán (a 61. percben, 6 méteres lövés). ■ Kiss Béla Valamennyi meccs remekül szolgálta a felkészülést a Kaposváron rendezett nemzetközi női röplabdatornán Második helyen a házigazda röplabda Csak a Vasas volt jobb a kaposváriaknál Három győzelemmel és egy ve­reséggel a második helyen vég­zett az 1. MVM kupáért kiírt fel­készülési röplabdatornán a házi­gazda BITT Kaposvári Női RC. PÉNTEKEN LAPZÁRTÁNK UTÁN JÁTSZOTTÁK: BITT KNRC -Angyalföldi DRC 2-1 (19,20,-10) SZOMBATON JÁTSZOTTÁK: BITT KNRC-MÁV Előre SC 3D (12, 21, 9) Kaposvár, 50 néző. V.: Kiss Z., Stefik Cs. BITT knrc: Pálfy, Balajcza, Czmerk, Horváth A., Pintér, Kon­dor T. Csere: Böröczki (liberó), Csitári, Kondor G., Kocsi A., Sza­bó V., Serák G., Mészáros T., Ihász, Kovács N. Vezetőedző: Gubik János. A mérkőzés elején kiütközött a két csapat közű tudásbeli különb­ség. A hazaiak a iáték minden ele­mében ellenfelük fölé nőttek, és fölényesen nyerték az első etapot. A folytatásban jelentősen felja­vultak a vendégek és egészen a hajráig vezettek is. A hazaiak ve­zetőedzője azonban cserékkel frissített csapatán és ez nyerő hú­zásnak bizonyult, ugyanis a so­mogyi hölgyek összekapták ma­gukat és bezsebelték a győzelmet jelentő második felvonást is. JÓK: Horváth A., Pálfy, Balajcza. BITT KNRC-Vasas Opus Via 1-2 (-23, 24,-6) Kaposvár, 150 néző. V.: Till- mann, Szabó Zs.. Birr knrc: Czmerk, Balajcza, Pintér, Kondor T., Pálfy, Horváth A. Csere: Szabó V., Kocsi A., Kon­dor G. Vezetőedző: Gubik János. Megilletődötten kezdtek a ha­zaiak, ám a folytatásban felvet­ték a mérkőzés ritmusát és rend­re ledolgozták a hátránvnkat He a hajrában a nagyobb ruün a Va­sas javára döntött. A második játszma a torna legszínvonala­sabb játékát hozta, s ezúttal a vé­gét a kaposváriak bírták jobban. A rövidítés elején jó nyitásokkal elhúztak a fővárosiak, s ez el­döntötte a mérkőzés és egyben a kupa sorsát is. Jók: Kondor T., Horváth A. ■ Molnár Gábor A végeredmény 1. VASAS OPUS VIA, 2. BITT Kaposvári Női RC, 3. OK Zsok Osijek Pivovara (hor- vát), 4. Angyalföldi DRC, 5. MÁV Előre. Különdíjasok: a torna legjobb kaposvári játé­kosának Horváth Alexand­rát, a legjobb előkészítőjének pedig Pálfy Mariannát (BITT KNRC) választották meg. Az ezüstéremért harcolhatnak Szlovákiában a kosárlabdázók Második mérkőzését is lejátszot­ta a losonci nemzetközi előké­születi férfi kosárlabdatornán a Kaposvári KK együttese. Az első nap győzelme után az elmúlt szezon szlovák aranyérmesétől 14 pontos vereséget szenvedett a somogyi gárda. ESŐ Lucenec (szlovák)- Kaposvári KK 84-70 (22-26, 27-15, 20-18, 15-11) Losonc, 1000 néző. kaposvári KK: Sullivan (5/3), Szőke (11/3), Hendlein (13/3), Dávid (4), Orosz (12). Csere: Csirke (10), Uhegwu (13/3), Filipovics (2), Kiss K. (-), Kasza (-), Vojvoda (-). Vezetőedző: Dzu- nics Braniszlav. Edző: Fekete Ádám. ■ Kun Z. Döntőbe jutott a Kométa-Kaposvár Horvátországban Ismét Horvátországban túrázik a Kométa-Kaposvár férfi röplab­da csapata. A somogyiak Va- rasdon vesznek részt egy nem­zetközi előkészületi röplabda tornán. Mészáros Péter vezető­edző társulata szombaton dél­után hatalmas küzdelemben, 3- 2-re legyőzte az osztrák bajnok­ság harmadik helyezettjét, így bejutott a döntőbe. A finálé lap­zártánk után ért véget. SZABAUINVEST INGATLANFORGALMI KFT a Szabadics cégcsoport tagja CÉGVEZETŐ munkatársat keres Az Ön jelentkezéséi várjuk, ha:- felsőfokú szakirányú magasépítő - végzettséggel,- magasépítésben szerzett szakmai jártassággal,- legalább 5 éves magasépítő vezetői tapasztalattal,- felhasználói szintű számítástechnikai ismerettel,- jó vezetői és kapcsolatteremtő képességgel re"rfelkezik és stratégiai gondolkodásmód jellemzi. A jelentkezések elbírálásánál gazdasági végzettség előnyt jelent Elötandó feladatok- termelési folyamatok stratégiai irányítása,- beruházások kezdeményezése,- ajánlatok készítése, menedzselése,- beszerzési rendszer működtetése,- alvállalkozói tárgyalások le bonyolítása,- pénzügyi és műszaki kontroliing figyelemmel kísérése,- megrendelőkkel való kapcsolattartás. Amit cégünk nyújtani tud:- egy dinamikus, jól prosperáló cég munkavállalójaként biztos egzisztencia, versenyképes jövedelem,- kihívást jelentő, felelősségteljes munka Amennyiben ajánlatunk felkeltette érdeklődését az alábbi címre várjuk írásos jelentkezését a hirdetés megjelenését követő egy hétig. Szabau Invest Ingatlanforgalmi Kit 8749 Zabkaros, Jegenye sor 3. e-mail: szabakft@t-online.hu 13 IRAM ______ Mi ndkét csapat csipkedte magát. SZÍNVONAL y A hat gól önma­gáért beszél HANGULAT Jól érezték magukat a hazai szurkolók iljP JÁTÉKVEZETŐ Kedvükre szabály- , talankodtak a hazaiak TONDACH 7'BNV AKCIÓ! CSEREPEK nagy kedvezménnyel! ® A készlet erejéig. * /v ...ÉS MINDEN, AMI A TETŐHÖZ SZÜKSÉGES! 8230 Balatonfüred, Fürdő u. 21. I építőanyag J Tel./fax: 87/341-349; 87/341-459 I VASÁRNAPI . . I Somogyi Hírlap