Somogyi Hírlap, 2006. augusztus (17. évfolyam, 178-204. szám)

2006-08-21 / 195. szám

SOMOGYI HÍRLAP - 2006. AUGUSZTUS 21., HÉTFŐ SPORTMAGAZIN 11 Csúcson a nők: mind a kilenc versenyszámban magyar arany Barcsi parádé Budapesten labdarúgó nb ii Barna előbb vezetést szerzett, majd egyenlített Megszerezte első pontját Bonyhádon az újonc Csurgó Taroltak a magyarok Szegeden a 35. síkvízi kajak-kenu világbaj­nokságon. A 12 arany mellett még további két ezüstöt és négy bronzot gyűjtöttek össze, ami az eddigi vb-k történetében minden idők legjobb szereplését jelenti. Az eddigi rekordot a három évvel ezelőtti gainesville-i világbajnok­ságjelentette; akkor 10 arany, egy ezüst és három bronz volt a ma­gyar mérleg. A magyar nők ezúttal egyetlen aranyat sem engedtek át másnak. A 200 méteres számokban egyes­ben Paksy Tímea, kettesben a Ko­vács Katalin, Janics Natasa páros, négyesben a Paksy Tímea, Ko­vács Katalin, Janics Natasa, Patyi Melinda kvartett, az 500 méteres számokban egyesben Benedek Dalma, kettesben a Kovács Kata­lin, Janics Natasa páros, négyes­ben a Paksy Tímea, Kovács Kata­lin, Janics Natasa, Keresztesi Ale­xandra kvartett, míg az 1000 mé­teres számokban egyesben Bene­dek Dalma, kettesben a Kovács Katalin, Janics Natasa páros, né­gyesben pedig a Paksy Tímea, Kovács Katalin, Janics Natasa, Fa­zekas Krisztina kvartett lett vi­lágbajnok. ■ A magyar mér­leg: 12 arany, 2 ezüst és 4 bronz. A férfiaknak három arany-, valamint két ezüst- és négy bronzérem jutott. Világbajnoki címet szerzett ezer méteren Kammerer Zoltán, Kucsera Gá­bor kajak kettesben, Gyökös La­jos, Kökény Roland, Vereckei Ákos és Horváth Gábor kajak négyesben, valamint Kozmann György, Kolonics György kenu kettesben. Ezüstérmes lett 200 méteren a Kadler Viktor, Gyer­tyános Gergely, Béé István, Babella Balázs összeállítású ka­jak négyes, illetve 500 méteren a Sík Márton, Boros Attüa, Csa- mangó Attila, Bozsik Gábor alkot­ta kajak négyes. Bronzérem ju­tott 200 méteren a Balázs Péter, Horváth Gábor, Joób Márton, Sarudi Pál összetételű kenu né­gyesnek, 500 méteren a Kam­merer Zoltán, Kucsera Gábor kajak kettesnek és a Kozmann György, Kolonics György kenu kettesnek, valamint 1000 mé­teren Vajda Attilának kenu egyesben. ■ Fenyő Gábor I ^ ■ \; - ív Otthon botlott a Kaposvólgye. A labdát terelgető Kollega Krisztián (zöld-fehér szerelésben) és társai nem boldogultak hazai pályán a Gyirmóttal Celldömölki VSE-BFC-Siófok 1-2 (0-1) Celldömölk, 400 néző. V.: Erdős (Butkai, Schuszter). celldömölki VSE: Szép - Sal­ler, Lakatos A., Balogh I, Hildák - Zsömlye (Németh A. a 69. percben), Palkovics, Szalay, Gombos, Tóbiás - Németh J. (Fonnyadt a szünetben). Edző: Szentgyörgyi József. BFC-SIÓFOK: Hegedűs F. - Miklósvárí, Sütő, Forgács, Kön­tös - Eugene, Kecskés - Tereánszki-Tóth (Horváth B. a 60. percben), Sípos (Telegdi a 88. percben), Melczer - Ladóczki (Kozmor a 72. percben). Edző: Botos Antal. Melczer két gólja három pon­tot jelentett a vendég siófokiak számára, gólszerzők; Melczer 2 (a 22. percben 14 méteres lö­vésből, és a 68. percben 13 mé­teres lövésből), illetve Tóbiás (az 56. percben 11-esből). jók: Hegedűs F., Forgács, Melczer, Sütő, Illetve Szép, Palkovics, Tó­biás. KESZTHELYI ZOLTÁN Integrál-DAC Győr­Balatonlelle SE 3-0 (0-0) Győr, 600 néző. V.: Király (Szabó P., Huszár). INTEGRÁL-DAC GYŐR: Molnár - Máté, Császár, Szabadfi, Faj- kusz - Imiik, Kovács, Jerson de Silva (Czamk a 85. percben), Baumgartner - Korsós (Pákolicz a 67. percben), Herczeg (Lajtos a 70. percben). Edző: Nagy László. BALATONLELLE SE: Kálmán - Vég, Kenéz, Búza, Himics - Ágos­ton, Varsányi, Földes /., Pet- ronovics - Galgóczi (Valla az 58. percben), Graszl N. Edző: Ko- lovics Zoltán. A vendég lelleiek egészen a 75. percig keményen tartották magukat A hajrában aztán a ha­zaiak háromszor is bevették a kapujukat... gólszerzők: Baum­gartner (a 75. percben három­méteres passzból), Lajtos (a 80. percben 7 méteres lövésből), Pákolicz (a 83. percben 4 méte­res passzból). jók: Baumgartner, Szabadfi, Császár, illetve Végh, Kenéz, Búza. kenéz istván Kaposvölgye Vállalkozók SC- Nagyberki- GyirmótSE 1-2 (0-2) Nagyberki, 150 néző. V.: Sóthy (Takács, Léman). KAPOSVÖLGYE VSC: StrubliCS ­Jagodics (Dede a szünetben), Viniczius, Mező, Gellér - Szabó Sz., Kollega K (Kerek a 64. perc­ben), Lakatos, Kovács N. (Hal­mos a 68. percben) - Tachie, Hor­váth Gy. Edző: Horváth Lajos. GY1RMÓT SE: Sánta - Tóth A., Radics, Földes, Szabó Cs. - Nagy L. (László a 80. percben), Pó­lyák, Horváth R., Károlyi (Né­meth L. az 52. percben) - Weitner, Oross (Tóth N. a 65. percben). Edző: Hannich Péter. A vendégek - kihasználva a Ka­posvölgye védelmi hibáit - két­gólos előnyt szereztek, majd „rá­ültek” az eredményre. Miután a folytatásban a hazaiak a legna­gyobb helyzeteiket is képesek voltak elszúrni, így a gyirmótiak három ponttal távozhattak Nagy­berkiből. gólszerzők: Tachie (a 68. percben 10 méteres lövésből), illetve Weitner 2 (a 26. percben 25 méteres lövésből, és a 31. percben 8 méteres lövésből), jók: Viniczius, Mező, Tachie, Horváth Gy., illetve Sánta, Radics, Weit­ner. BÓNA KÁROLY Bp. BKV Előre SC-Barcsi SC 1-3 (0-1) Budapest, 100 néző. V.: Pánczél (Ring, Farkas). bp. bkv előre sc: Szerovay - Kasza, Rósa H., Béres Z., Béres J. - Hégli (Barna a 22. percben), Mohácsik (Csépa a 77. percben), Varga A., Novák - Nemecsek, Kovács A. Edző: Rácz László. barcsi SC: Kuczkó - Horváth Á., Matus, Tallósi (Nikolics Zs. a 67. percben), Pókos - Kordé, Horváth A. (Rácz a 63. percben), Horváth P., Vass (Halászi a 78. percben) - Koller, Nikolics N. Edző: Dárdai Pál A küzdelmes fővárosi talál­kozón a higgadtan játszó bar­csiak jól kihasználták ellenfe­lük megingásait, gólszerzők; Barna (a 46. percben 16 méte­res fejesből), illetve Barna (a 45. percben - öngól), Nikolics N. (a 61. percben 18 méteres emelésből), Nikolics V. (a 83. percben 6 méteres lövésből). JÓK: Rósa H., Varga A., Neme­csek, illetve Matus, Nikolics N., Horváth P. mezei József TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Duna- újvárosi Kohász-Budaörs 4-1 (3-1); Hévíz FC-Felcsút FC 3-0 (1-0); Lombard Pápa Termál FC-Soroksári SC 1-0 (0-0); Mo­sonmagyaróvári TE-Szombat- helyi Haladás 0-1 (0-0). HHHE33X3HHI 1. Aachen-Schalke 04 0-12 2. Bremen-Leverkusen 2-1 1 3. Cottbus-Hambutg 2-2 x 4. Dortmund-Mainz 1-1 X 5. Frankfurt-Wolfsburg 0-0 x 6. Hertha BSC-Hannover 4-0 1 7. Bielefeld-VfB Stuttgart 2-32 8. Arsenal-Aston Villa 1-1 X 9. Bolton-Tottenham 2-0 1 10. Newcastle-Wigan 2-11 11. West Ham-Charlton 3-11 12. M. United-Fulham 5-11 13. Chelsea-M. City 3-01 A pluszmérkőzés: 14. Bochum-Bayern München 1-2 2 AZ NB III DRÁVA CSOPORTBAN: Pécsi VSK-MarcaliVFC 3-1 (2-1) Pécs, 100 néző. V.: Szommer (Ál­ló, Vincze). pécsi vsk: Rózsás - Szem- melrock, Molnár, Koleszár - Fló­rián (Herger), Nagy A., Laki, Nagy E., Schnell - Pest R, Án­gyán (Szakály). Játékosedző: Nagy Ervin. marcali VFC: Jánosa - Törtei /., Zugor, Virág, Körösi (Kormos) - Mixtai (Somogyi), Törtei T., Moravics, Németh A. - Páli (Bazsonyi), Kiss B. Edző: Németh István. GÓLSZERZŐK: Pest R. 2, Sza­kály, illetve Németh A. JÓK: Mol­nár, Nagy A., Pest R., illetve Mo­ravics. Bonyhádi VLC- Csurgói TK 1-1 (1-0) Bonyhád, 150 néző. V.: Burzán (Ádám, Kadlicskó). bonyhádi vlc: Kovács - Ta­kács, Hosnyánszki /., Máté, He­gedűs, Tálas, Zsák, Küllő, Le- tenyei, Bíró, Hosnyánszki II. Ed­ző: Kiss János. csurgói tk: Bolla - Dezső, Bisoye, Somogyi, Ogbodo, Bodó (Kozma), Szabó, Németh, Ku­tson (Filipó), Balogh (ifjabb Bódis), Bencsik. Edző: Bódis Já­nos. gólszerzők: Bíró, illetve Sza­bó. jók: Kovács, illetve Bolla, if­jabb Bódis, Bisoye, Ogbodo. NAGY JÁNOS Bólyi SE-Nagyatád FC 0-1 (0-1) Boly, 200 néző. V.: Rácz (Alaga, Salamon). bólyi SE: Stettner - Péter (Szíjjas), Kelemen, Tóth B., Bozó L, Demeter, Kelbert (Tóth T.), Nagy, Hegedűs, Kész (Keibl), Bozó B. Edző: Varga László. Nagyatád FC: Gyenes - Prucsi, Tamás, Károli, Szabó, Emyes (Horváth ].), Bruncvig, Bre- zovszky (Tóth), Nagy, Pintér (Akácsos), Pammer. Edző: B& zsöny János. gólszerző; Pammer. JÓK: Bozó L., Stettner, Demeter, illet­ve Tamás, Bruncvig, Pammer. VUKMAN LÁSZLÓ további eredmények: Dom­bóvári FC-Mohácsi TE 0-2; Siklós FC-Kozármisleny SE 0-2; Beremendi Építők SK- Komlói Bányász SK 1 -4; Bogád SE-Szentlőrinci SE 2-2. A fenyvesiek ünnepelhettek Siófokon mozdulj, Balaton! A három sportágban félszáznál is több csapat csatázott Ebben az évben pontosan har­minc Balaton-parti település csat­lakozott a harmadik alkalommal meghirdetett „Mozdulj, Balaton!” elnevezésű nyári szabadidősport­fesztiválhoz. A nagyszabású programsorozatot lezáró sportta­lálkozónak ezúttal Siófok volt a házigazdája. A három sportág - utcai kosárlabda, strandröplabda és strandfoci - összesített ered­ményei alapján a balaton- fenyvesiek győztek.- Három éve kezdődött a „Mozdulj, Balaton!”, s ez volt a harmadik sporttalálkozónk - mondta Bartsch János, a „Moz­dulj, Balaton!” programfelelőse. - Annak idején kilenc település­sel kezdtük, idén pedig már har­mincán vagyunk. A siófoki talál­kozóra közülük csak néhány nem küldött csapatot. Röplabdá­ban 19, strandfociban 18, utcai kosárlabdában pedig 15 együt­tes lépett pályára, s emellett volt még petanque és szkander is. Az utcai kosárlabda keszthe­lyi sikert hozott; a második hely a balatonfűzfőieknek, a harma­dik pedig a balatonfenyve- sieknek jutott. Strandfociban Balatonfenyves nyert Ábrahám­hegy és Gyenesdiás előtt. Strandröplabdában a házigazda siófokiak diadalmaskodtak, megelőzve Balatonfenyvest és Keszthelyt Az összesített pont­számok alapján végül Balaton­fenyves győzött Keszthely és a házigazda Siófok előtt A negye­dik hely a tavalyi győztes Gye- nesdiásnak jutott, míg az ötödik helyen (holtversenyben) Bala- tonfűzfő és Ábrahámhegy végez­tek Balatonakali előtt A kiegészítő sportágak is népszerűek voltak, különösen a szkander; utóbbiban a nők két, a férfiak pedig négy kate­Keszthely következik hagyomány, hogy minden év­ben más település ad otthont a sporttalálkozónak. Balatonföldvár, Gyenesdiás és Siófok után jövőre Keszt­hely lesz a házigazda. góriában viaskodtak egymás­sal. A gyengébbik nem jeles képviselőinél az 55 kg alattiak­nál a balatonberényi Kovács Patrícia, az 55 kg felettieknél pedig a balatonedericsi Horváthné Happ Henriett nyert. A férfiaknál a 70 kg alattiak kö­zött a balatonszárszói Kocsis Nándor, a 75 kg alattiak mező­nyében Böde Flórián, a 85 kg alattiaknál Kovács András, míg a 90 kg felettieknél Tóth Pál volt a legerősebb. Utóbbi három sportoló Balatonederics-ről érke­zett, azaz ha lett volna külön „legerősebb település” verseny is a siófoki találkozón, azt min­den bizonnyal az edericsiek nyerik. ■ Keszthelyi Zoltán