Somogyi Hírlap, 2006. augusztus (17. évfolyam, 178-204. szám)

2006-08-28 / 201. szám

10 SPORTMAGAZIN SOMOGYI HÍRLAP - 2006. AUGUSZTUS 28., HÉTFŐ Még mindig nyert mérkőzés nélkül a Pécs, a REAC és a Bp. Honvéd PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK: Kaposvári Rákóczi FC - DVSC-TEVA1-2 (0-1) Kaposvár, 2000 néző, v.: Vad H. GÓL­SZERZŐK: Andruskó (56.), illetve Bogdanovic(15.), KissZ. (88.). SZOMBATI MÉRKŐZÉSEKEN: PMFC-Pécs Plaza- MTK Budapest 0-1 (0-0) Pécs, 2000 néző, v.: Bognár, gól­szerző: Czvitkovics (58.) Rákospalotai EAC- ŰjpestFC 1-2 (0-2) Budai II László Stadion, 2500 né­ző, v.: Arany, gólszerzők: Tor­ma (90.), illetve Tisza (23., 28.). KIÁLLÍTVA: Nagy G. (REAC a 91. a második sárga lap után) ZTEFC­Győri ETO FC 2-2 (1-1) Zalaegerszeg, 5000 néző, v.: Tö­rök. GÓLSZERZŐK: Nagy L. (44.), Ferenczi (83., 11-esből), illetve Bajzát (28.), Virágh (61.). kiállít­va: Bajzát (Győr a 32. durva sza­bálytalanságért). FC Sopron­Diósgyőri VTK 1-0 (0-0) Sopron, 3100 néző, v.: Bede. GÓL­SZERZŐ: Magasföldi (57.). Vác­Budapest Honvéd 3-1 (1-1) Vác, 1500 néző, v.: Szilasi. gól­szerzők: Palásthy (35., 11-es- ből), Kulcsár (57.), Svintek (90.), illetve Dobos (19., 11-esből). VASÁRNAP JÁTSZOTTÁK: Paks­FC Fehérvár 0-2 (0-0) Paks, 3000 néző, v.: Kassai, gól­szerzők: Csizmadia (47.), Sitku (67., 11-esből). A Borsodi Liga 4. fordulójának zárómérkőzését, a Vasas-Cső­szer FC Tatabánya találkozót hétfőn 18 órakor játsszák. A bajnokság állása: 1.ZTEFC 4 ! 3 1 0 10-5 10 2. DVSC-TEVA 4 3 1 0 7-2 10 3. MTK Budapest 4 3 0 1 9-2 9 4. FC Tatabánya 3 2 1 0 8-3 7 5. Újpest FC 4 2 1 1 5-3 7 6. Diósgyőri VTK 4 2 0 2 4-5 6 7. FC Sopron 4 2 0 2 4-7 6 8. Győri ETO FC 4 1 2 1 6-6 5 9. FC Fehérvár 4 1 1 2 7-7 4 10. Vác 4 1 1 2 5-6: 4 11. K. Rákóczi FC 4 1 1 2 4-5 4 12. Vasas 3 1 1 1 3-5 4 13. Paksi SE 4 1 1 2 2-5 4 14. PMFCPécs Plaza 4 0 2 2 6-8 2 15. Budapest Honvéd 4 0 2 2 4-8 2 16. Rákospalotai EAC 4 0 1 3 3-10 1 A Berki győzött a rangadón labdarúgó nb ii Már az első félidőben vezetést szereztek Kerekék Idegenben javított a Kaposvölgye VSC Nagyberki csapata. Horváth Lajos edző együttese Siófokon egy góllal nyerte a Somogy megyei rangadót A Barcs harmadik mérkő­zését is megnyerte, míg a Balatonlelle továbbra is nyeretlen az idei bajnok­ságban. A somogyi rang­adón a Kaposvölgye VSC idegenben szerezte meg első győzelmét. BFC Siófok­Kaposvölgye VSC-Nagyberki 1-2 (0-2) Siófok, 400 néző. V.: Lidi A. (Hu­szár B., Ursprung). bfc siófok: Hegedűs F. - Miklósvári, Sütő, Eugene, For­gács - Ribi (Kozmor a 75. perc­ben), Köntös - Sípos (Hegyesi a szünetben), Kecskés, Melczer (Horváth B. a szünetben) - LadóczkL Edző: Botos Antal KAPOSVÖLGYE VSC; StrublíCS - Jagodits, Lakatos, Vinicius, Gel- lér - Tachie (Fazekas a 84. perc­ben), Szabó Sz., Kovács N., Kolle­ga K. (Hock a 90. percben) - Ke­rek N. (Kővári a 74. percben), Hor­váth Gy. Edző: Horváth Lajos. Egy félidőnyl előnyt adott el­lenfelének a siófoki gárda, amit ki is használt az eddig pont nél­kül álló vendégcsapat. A kapós­völgyiek gyenge játékvezetés mellett parázs hangulatú mér­kőzésen szerezték meg első si­kerüket a bajnokságban a rossz napot kifogó megyei rivális elle­nében. kiállítás: Eugene (a 45. perc­ben), illetve Szabó Sz. (a 68. percben), gólszerzők: Kecskés (az 58. percben 20 méteres lövésből), illetve Kerek N. (a 33. percben 12 méterről, a 40. percben harminc méterről). jók: Kecskés, illetve Kerek N., Tachie, Vinicius. Lakatos. Balatonlelle SÉ­MIÉ 1904 2-3 (1-1) Balatonlelle, 300 néző. V.: Hor- bály (Viszokai, Iványi) balatonlelle se: Kálmán - Végh, Kenéz, Graszl K., Himics, Graszl N., Búza, Varsányi, Petro- novics (Bogár a 62. percben), Válla, Galgóczi (Ágoston a 48. percben). Edző: Kolovits Zoltán. mte 1904: Antal - Szabó, Ko­vács Sz., Gála, Laki, Horváth, Kertész, Tímár, Rompos J., (Fo­dor az 58. percben), Schaffnek- ker, Rompos R., a 67. percben), Szabó. Edző: Soós Imre. gólszerzők: Valla a 9. perc­ben, Ágoston a 68. percben, Kertész a 7. és 49. percben, Rompos a 17. percben. jók: Végh, Graszl G., Kenéz, illetve Antal, Kovács, Kertész. Mély talajú pályán mindkét kapu előtt sok helyzet adódott, végül a szerencsésebb csapat nyert. kenéz istván Barcsi SC-Celldömölk 2-0 (1-0) Barcs, 300 néző. V.: Tatai (Deutsch, Szalai Zs.) barcsi SC: Kuczkó - Horváth Á., Matus, Pókos Kordé, Hor­váth A. (Varga Z. a 79. perc­ben), Horváth P., Rácz I., Koller, Nikolics N. (Kresz a 83. perc­ben), Vass L., (Nikolics V. a 63. percben). Edző: Dárdai Pál. CELLDÖMÖLK: Szép - Balogh I, Lakatos A., Németh A. (Né­meth J. a 56. percben), Palko- vics, Szalay, (Somogyi A. a 89. percben), Zsömlye, Fonnyadt, Sallér, Hudák, Tóbiás. Edző: Szentgyörgyi József. gólszerzők: Nikolics N. 5 méteres lövésből a 27. p., Niko­lics V. 9 méteres lövésből a 75. p. JÓK: Matus, Rácz, Nikolics N., illetve Szép, Lakatos, Fony- nyadt. sárgalap: Kordé 64. p. löketésért, Koller a 67. p. labda elrúgásért, illetve Palkovics 40. p. lökésért, Szalay a 68. p. le­rántásért, Balogh T. 70. p. gán­csolás, Fonnyadt 78. p. gáncso­lásért. kiállítva: Balogh Tamás a 77. p., második sárga lap után. Közepes iramú mérkőzésen a minden csapatrészében jobb hazai gárda megérdemelten nyert a szervezetten védekező vendégek ellen, mezei József további eredmények: Szombat- helyi Haladás-BKV Előre 4-1 (2-0); Gyirmót-Pápa 0-2 (0-1); Soroksár-Felcsút 1 -3 (1 -1); Hé- víz-Dunaújváros 1-3 (0-2); Bu- daőrs-Integrál DAC 4-4 (1-4). A bajnokság állása: 1. Dunaújváros 3 3 0 0 11 2 9 2. Haladás VFC 3 3 0 0 9 2 9 3. Barcs SC 3 3 0 0 8 2 9 4. Lombard Pápa 3 2 1 0 4 1 7 5. Gyirmót SE 3 2 0 1 5 3 6 6. Hévíz FC 3 1 1 1 4 3 4 7 DAC Győr 3 1 1 1 8 8 4 8. BFC Siófok 3 1 1 1 7 7 4 9. Felcsút SE 3 t 1 1 4 5 4 10. Soroksár 3 1 0 2 3 4 3 11. MTE 1904 3 1 0 2 4 6 3 12. Kaposvölgye 3 1 0 2 3 5 3 13. Budaörs 3 0 2 1 5 8 2 14. BKV Előre 3 0 1 2 6­11 1 15. Celldömölk 3 0 0 3 1-7 0 16. Balatonlelle 3 0 0 3 2­10 0 HÍREK Csak „B” döntős lett a címvédő egység evezés A „B” döntőben a negyedik, összesítésben a tizedik helyen végzett a Varga Tamás, Hirling Zsolt könnyűsúlyú kétpárevezős egység a London melletti Etonban rendezett világbaj­nokságon. A szám címvédő- jeként indult magyar duót előzetesen a 4-6. helyre vár­ta a szakvezetés, így hason­lóan a szereplését már ko­rábban befejező Haller Ákos, Pető Tibor kettőshöz (kétpár, 13. hely) és Ben- csik Gáborhoz (egypár, 15.) kissé csalódást okozott a vb-n nyújtott teljesítménye. Puskás lábnyoma is a Bajnokok Sétányán labdarúgás Hétfőn ünne­pélyes ceremónia kereté­ben Puskás Ferenc lábnyo­mát is elhelyezik a monte- carlói Bajnokok Sétányán, amelyen a labdarúgás tör­ténetének kiemelkedő alak­jai kapnak helyet. Eddig már olyan volt és jelenlegi játékosok helyezték el láb­nyomukat, mint Roberto Baggio, George Best, Alfre- do di Stéfano, Eusebio. A háromgólos előny sem volt elegendő labdarúgás Az Internazi- onale nyerte az olasz labda­rúgó Szuperkupát, miután a szombat esti, müánói mérkőzésen 0-3-as hátrány­ból fordítva, hosszabbítás után legyőzte az AS Romát. A fővárosi együttes a 34. percben már 3-0-ra vezetett, de az Inter Patiick Vieira két és Hernan Crespo egy góljával egyenlített, majd a hosszabbításban Luis Figo szabadrúgás-találata már a győzelmet jelentette a milá­nói együttesnek. A házigazda nyerte az emléktornát kézilabda A házigazda Dunaferr nyerte a Kulcsár Anita női kézilabda-emlék- tomát, miután az utolsó játéknapon döntetlent ját­szott az osztrák Hypo Nie- derösterreich csapatával. A végeredmény: 1. Dunaferr 5 pont, 2. Győr 4, 3. Hypo NÖ 3,4. Uzsgorod 0. A főtábla a tét a labdarúgó Magyar Kupában Nagyatádi parádé a gólképtelen Bonyhád ellen labdarúgó nb ni Bőzsöny János együttese hibátlan teljesítménnyel, veretlenül vezeti a tabellát NB III, DRÁVA-CSOPORT: Csurgó-Beremend 0-1 (0-1) Csurgón, 150 néző: Vezette Tóth L. (Stefik Botos). csurgó: Bolla - Dezső, Isma- ila, Somogyi, Bencsik - Ogbodo, Kötsön, Szabó S., (Filippó), Bodó (Bódis) - Balogh Zs. (Kozma), Né­meth J. Edző: Bódis János. beremend: Orgyán - Kovács Z., Halász, Vida, Juhász - Hor­váth I., (Patai), Horváth T., (Ta­más), Fürdős, Valkai (Macsi) - Te­lek, Polgári. Edző: Torna Árpád. A sok hibával, kapura ve­szélytelenül játszó Csurgó ellen a rutinos vendégek megérde­melten nyertek. gólszerző: Telek (11. percben, 10 méteres gurítás). Kiss Béla Marcali VFC-Bólyi SE 1 -0 (1-0) Marcali, 200 néző. V.: Miklós (Nagy Sz., Nagy Z.) marcali vfc: Jánosa - Szabó, Zugor, Körösi, Kormos - Mixtai, Törtei T., Maravicz, Németh A. - Kiss B., Páli (Somogyi a 80. percben). Edző: Németh István. bólyi se: Stettner - Kelemen, Keibl (Kész a 65. percben), Kutasi, Tóth B., Nagy, Hegedűs, Demeter, Bozó L. - Bozó B., Szíjjas (Jákovics a 80. percben). Edző: Varga László. GÓLSZERZŐ: Kiss B. a 4. perc­ben 3 méteres lövésből, jók: Kiss B., Mixtai, Németh A., Szabó, il­letve Stettner, Kutasi, Szíjjas. A hazaiak percekkel a kezdés után vezetést szereztek, ezután számtalan gólszerzési lehetősé­get dolgoztak ki, de ezeket rend­re elhibázták, így végig nyílt volt a mérkőzés. Ha nehezen is, de végül is a három pontot sike­rült begyűjteni, ivusza istván Nagyatád FC- Bonyhád VLC 5-0 (3-0) Nagyatád, 250 néző. V.: Kozári (Rebik, Kerekes) Nagyatád FC: Gyenes - Prucsi, Tamás, Károli, Szabó, Akácsos, Bruncvig (Bozó a 77. p.), Bre- zovszky (Horváth J. a 70. p.), Nagy B„ Pammer, (Tóth G. a 14. p.), Pintér. Edző: Bőzsöny János. bonyhád: Kovács - Takács (Ambrus a 42. p.), Hosnyánszki, Máté, Calka, Tálos, Csontos, Zsók, Köllő (Varga B. a 76. p.), Letenyei, Bíró, (Máté P. a 76. p.). Edző: Kiss János. gólszerzők: Károli 18. perc­ben 8 méteres lövés, Tóth G. 19. p. 14 méteres lövés, Brunczvig kettőt 24. p. 28 méteres lövés, 76. p. 12 méteres emelés, Akácsos 56. p. 12 méteres lövés, jók: Ká­roli, Akácsos, Brunczvig, Tóth G. ül. Zsók. kiállítás: Kovács 42. percben utolsó emberként el­ütötte a kiugró csatárt. A hazai csapat az első félidő­ben tudatosította, hogy ki az úr a háznál, a második félidőben a biztos vezetés tudatában tovább növelte előnyét és biztosította nagyarányú győzelmét. KERESZTHEGYI ISTVÁN TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Dombóvári FC-Bogád SE 1-0 Szentlőrinc SE-Siklós FC 4-1 Kozármisleny SE- Pécsi VSK 2-1 Komlói Bányász SK- Mohácsi TE 1-2. A bajnokság állása: 1. Nagyatád FC 3 3 0 0 8 1 9 2. Mohács 3 3 0 0 7 3 9 3. Szentlőrinc SE 3 2 1 0 10 3 7 4. Kozármisleny 2 2 0 0 4 1 6 5. Marcali VFC 3 2 0 1 5 3 6 6. Bonyhád 3 1 1 1 4 7 4 7. Komlói Bányász 3 1 0 2 6 6 3 8. Pécsi VSK 3 1 0 2 5 5 3 9. Bóly SE 3 1 0 2 1 2 3 10. Beremend 3 1 0 2 4 7 3 11. Dombóvári FC 3 1 0 2 1 6 3 12. Bogád SE 2 0 1 1 2 3 1 13. Csurgó 3 0 1 2 1 3 1 14. Siklós 3 0 0 3 1 9 0 A labdarúgó Magyar Kupa fő­táblájára jutásért lépnek pá­lyára a még érdekelt együtte­sek. A csapatok augusztus 30- án, szerdán csapnak össze. A második selejtező kör mérkő­zéseinek hivatalos kezdési idő­pontja 16 óra. A somogyi együttesek közül a Somogysárd a Csesztreget, a Karád a Dunaújvárost, a Bala­tonszárszó a Budafokot, a Csurgói TK pedig a Bogád gár­dáját fogadja. A Balatonlelle az Álba Régia, a BFC-Siófok az Etyek, a Barcsi SE a Tamási, míg a Kaposvölgye VSC Nagy­berki az Egerág vendége lesz. A továbbjutás ebben a szakasz­ban egy mérkőzésen dől el.