Somogyi Hírlap, 2006. augusztus (17. évfolyam, 178-204. szám)

2006-08-14 / 189. szám

10 SPORTMAGAZIN SOMOGYI HÍRLAP - 2006. AUGUSZTUS 14., HÉTFŐ Kapuskesergő a Balaton-parton labdarúgó nb ii Barcson örültek, Lellén és Berkiben szomorkodtak az idénynyitón Oláh Lóránt a döntött .pest elleni edzőmérközésen ELŐKÉSZÜLETI MÉRKŐZÉSEN: Újpest FC-Kaposvárl Rákóczi FC 0-1 (0-0) Budapest, Szusza Ferenc Stadi­on, 250 néző. V.: Csák. újpest FC: Kövesfalvi - Kőhal­mi (Hullám), Böjté, Szolnoki, Mészáros (Fűzi) - Nagy 0. (Lett­nek), Erős, Korcsmár (Gulyás), Vituska (Völgyi) - Kovács Z., Tóth N. (Tóth P). Vezetőedző: Va­léré Billen. kaposvári Rákóczi fc: Milin- te - Radics, Petrák, Kozmér (Ko- vácsevics) - Venczel (Maród), Grúz (Vasziljevics), Zahorecz (Szakály P.), Varga Z. (And- ruskó) - Oláh, Bozsovics (Sza­kály D.), Alves. Vezetőedző: Prukner László. A szombati fővárosi előkészü­leti mérkőzésen a házigazda új­pestiek több játékosukat is nél­külözték. Tisza Tibor, Vermes Krisztián, Sándor György és Vaskó Tamás - a Rákóczi kapu­sához, Kovács Zoltánhoz hason­lóan - az utánpótlás-válogatottal készül a szerda esti, ugyancsak az újpesti Szusza Ferenc Stadi­onban rendezendő, finnek elle­ni Európa-bajnoki selejtező­mérkőzésre. Tóth Balázs még nem épült fel teljesen a sérülé­séből, s Rajczi Péter és az argen­tin légiós Lucas Cariati is hiány­zott. Ugyanakkor négy tehetsé­ges ifjúsági válogatott játékost is kipróbált a francia Valéré Billen edző, s csereként pályára lépett a sokáig sérült Fűzi Ákos is. Az újpesti edzőmérkőzés sor­sát Oláh Lóránt 87. percben szerzett gólja döntötte el. A ven­dég kaposváriak alig egy perc­cel később megduplázhatták volna az" előnyüket, a brazil Andre Alves azonban a kapufát találta el. ■ Fenyő Gábor ■ TOTO 1. Hamburg-Bielefeld 1-1 X 2. Leverkusen-Aachen 3-01 3. Mainz-Bochum 2-11 4. Mönchengladbach-Cottbus 2-01 5. Schalke 04-Frankfurt 1-1X 6. VfB Stuttgart-Nürnberg 0-32 7. Wolfsburg-Hertha BSC 0-0 x 8. Cardlff-Coventry 1-01 9. Leicester-lpswich Town 3-11 10. Sheffreld W.-Burnley 1-1X 11. Southampton-W. Bromwich 0-Ox 12. Sundertand-Plymouth 2-32 13. Crystal Palace-Leeds 1-01 A pluszmérkőzés: 14. Hannover-Bremen . 2-42 BFC Slófok- Bp. BKV Előre SC 4-4 (2-2) Siófok, 350 néző. V.: Gergely (Szalai, Deutch). bfc siófok: Hegedűs L. - Ribi (Miklósvári a szünetben), Sütő, Forgács, Tereánszki-Tóth Melczer, Kecskés - Homonyik (Horváth B. a szünetben), Sípos, Köntös - Kozmor (Ladóczki a 77. percben). Edző: Botos Antal. bp. bkv előre sc: Szerovay - Varga A., Kasza, Nemecsek, Novák - Kovács A., Hégli (Barna a 75. percben), Rósa H., Mohá- csik - Béres J. (Pölöskei a 81. percben), Béres Z. (Nemukita az 51. percben). Edző: Rácz László. Igazságos pontosztozkodás­sal zárult a változatos, izgalmas és gólzáporos siófoki találkozó. gólszerzők.- Sípos 2 (a 4. perc­ben 23 méteres lövésből, és a 83. percben 14 méteres lövés­ből), Kecskés (a 38. percben 17 méteres szabadrúgásból), Sütő (a 64. percben 5 méteres passz- ból), illetve Rósa H. 2 (a 28. percben 15 méteres lövésből, és a 31. percben 20 méteres lövés­ből), Nemukita (a 60. percben 11 méteres lövésből), Béres Z. (a 80. percben 17 méteres lövés­ből). JÓK: Sípos, Kecskés, Kön­tös, Melczer, illetve Novák, Rósa H., Béres Z., Mohácsik. KESZTHELYI ZOLTÁN Barcsi SC­Mosonmagyaróvárl TE 3-1 (1-1) Barcs, 400 néző. V.: Király (Sza­bó P., Huszár). barcsi sc: Kuczkó - Horváth Á., Matus, Pókos, Honáth A. - Horváth P., Kordé (kacz az 56. percben), Márton, Vass (Tolnai a 80. percben) - Koller, Halászi (Miskovics az 56. percben). Edző: Dárdai Pál. mosonmagyaróvári te: An­tal - Szabó G., Kovács Sz., Hor­váth A., Pállá - Csintalan (Tí­már a 73. percben), Schafranek (Rompos R a 70. percben), Rom- pos J. (Peczov a 85. percben), Kertész - Szabó L, Laki. Edző: Soós Imre. A második félidőben egyre nagyobb fölénybe kerülő hazai­ak biztosan tartották otthon mindhárom bajnoki pontot. gólszerzők: Kordé (a 46. perc­ben 8 méteres lövésből), Hor­váth P. (a 49. percben 11-esből), Koller (a 84. percben 17 méte­Melczer Vilmos, a légtér ura. A siófokiak nyáron igazolt játékosa (sötét mezben) jó játékkal mutatkozott be rés lövésből), illetve Csintalan (a 40. percben 3 méteres lövés­ből). KIÁLLÍTVA: Tolnai (a 90. percben a második sárga lap után), jók: Horváth P., Vass, Koller, Kuczkó, illetve Schaf­ranek, Kertész, Csintalan. MEZEI JÓZSEF percben), Lobo - Simon, Közül. Edző: Iván Katalinics. Míg a lelleiek egymás után hagyták ki a helyzeteiket, ad­dig a vendég dunaújvárosiak szinte mindegyik lehetőségü­ket gólra váltották, gólszer­zők: Simon (a 43. percben 20 méteres lövésből), Potenkin 2 (a 70. percben 15 méteres lö­vésből, és a 88. percben 11 mé­teres lövésből), Lobo (a 80. percben 8 méteres lövésből). kiállítva: Balogh A. (a 88. percben a második sárga lap után), jók: Végh, Kenéz, illetve Lobo, Simon, Vaskó. KENÉZ ISTVÁN Soroksári SC­Kaposvölgye Vállalkozók-SC Nagyberki 2-0 (1-0) Soroksár, 100 néző. V.: Kovács G. (Butkai, Kovács J. Z.). SOROKSÁRI SC: SzŰCS ­Hauser, Cseri, Hegedűs N., Hege­dűs Cs. - Németh 71, Kurucz, Vass (Hajdú a 78. percben), Ko­vács H. - Nagy P., Szepessy (Boér a 75. percben). Edző: Elekes Jó­zsef. kaposvölgye vsc: Strublics - Jagodics (Laki a 80. percben), Lakatos, Mező, Gellér - Szabó Sz., Kollega K, Kovács N. (Kővá­ri a 88. percben), Dede - Kerek (Halmos a 65. percben), Horváth Gy. Edző: Horváth Lajos. Az alacsony színvonalú so­roksári mérkőzésen - a nagyjá­ból azonos játékerőt képviselő két csapat meglehetősen idény eleji formában játszott - a győ­zelmet jobban akaró hazaiak mindhárom pontot begyűjtöt­ték a Kaposvölgye ellen, gól­szerzők: Nagy P. (a 35. perc­ben 6 méteres fejesből), Sze­pessy (az 50. percben 8 méteres fejesből), kiállítva: Hegedűs Cs. (a 88. percben utolsó em­berként elkövetett szabálytalan­ságért). JÓK: Szűcs, Kovács H., Nagy P., illetve Strublics, Laka­tos, Mező. BÓNA KÁROLY Szombathelyi parádé TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Fel- csút FC-Lombard FC Ter­mál Pápa 1-1 (0-0); Szom­bathelyi Haladás-Integrál- DAC Győr 4-1 (l-l);Gyir- mót SE-Celldömölki VSE 3-0 (2-0); Budaörs-Hé- vízFC 0-0. A differenciálmű győzte le Tóthékat, nem az ellenfelek Ha a második helyen ér célba if­jabb Tóth János (Bahor Beával az oldalán), a nyolcadik abszolút ralibajnoki címét ünnepelhette volna. A zamárdi pilóta számára azonban sajnos idő előtt, a har­madik gyorsasági szakasz után véget ért a XX. Budapest Rallye, miután meghibásodott verseny­autójának a differenciálműve. így az országos ralibajnokság utolsó, hetedik futamára, a szep­tember közepén esedékes pécsi Mecsek Rallye-ra maradt a baj­nokavatás. Az élcsoport 1. ifjabb Tóth Já­nos (Peugeot 307) 90 pont, 2. Bénik Balázs (Ford Focus) 82 pont, 3. Spitzmiiller Csaba (Mi­tsubishi Lancer) 74 pont ■ F. G. A bólyiak elrontották Csurgón az újoncpremiert labdarúgó nb ni Győzelemmel mutatkozott be hazai pályán a Nagyatád és a Marcali csapata Csurgói TK- BólyiSE 0-1 (0-0) Csurgó, 200 néző. V.: Bíró. csurgói TK: Bolla - Dezső, So­mogyi, Ismaila, Bencsik - Koz­ma (Kütsön), Okbodo, Németh /., Szabó S. - Balogh Zs. (Bódis G.), Godslove. Edző: Bódis János. bólyi SE: Steiner - Péter, Kele mén, Tóth B., Bozó L. - Hegedűs, Szíjjas (Kész), Kelbert, Demeter (Keibl) - Nagy R, Tóth T. (Bozó B.). Edző: Varga László. Nem sikerült emlékezetesre a csurgóiak NB III-as bemutatko­zása. Az újonc házigazda somo­gyiak hiába támadtak többet és veszélyesebben, rutintalansá­guknak - és kapu előtti ügyet­lenkedéseiknek - köszönhető­en vereséget szenvedtek a két évvel ezelőtti bajnok bólyi együttestől, gólszerző: Bozó B. (a 62. percben 5 méteres fejes­ből). kiállítva: Godslove (a 85. percben ellenfele megrúgásá- ért). JÓK: Dezső, Ismaüa, illetve Bozó B., Nagy R. Kiss Béla Nagyatád FC- PécsiVSK 2-1 (1-0) Nagyatád, 300 néző. V.: Éreth. Nagyatád FC: Gyenes - Prucsi (Bozó) Tamás, Károli, Szabó M. - Ernyes, Bruncvig, Brezovszky, Nagy B. (Akácsos) - Pércsi (Pin­tér), Pammer. Edző: Bőzsöny Já­nos. pécsi vsk: Rózsás - Koleszár, Semmerlock (Trank), Molnár G., Nagy A. - Nagy E., Laki (Herger), Flórián, Pest R - Schnell, Sütő (Ángyán). Játékosedző: Nagy Er­vin. Az izgalmas, jó iramú nagy­atádi idénynyitón megérdemelt hazai siker született. A végered­mény a látottak alapján inkább a vendég pécsiekre nézve hízel­gő. gólszerzők: Károli (a 24. percben 8 méteres fejesből), Bruncvig (a 66. percben 38 mé­teres lövésből), illetve Pest R. (az 50. percben 8 méteres gurí- tásból). jók: Károli, Bruncvig, Brezovszky, illetve Nagy A., Nagy E., Pest R. KERESZTHEGYI ISTVÁN Marcali VFC- Siklós FC 3-0 (2-0) Marcali, 200 néző. V.: Miklós. marcali vfc: Jánosa - Törtei/., Zugor, Virág, Körösi - Mixtai (So­mogyi), Törtei T., Maravics, Né­meth A. - Kiss B. (Bazsonyi), Páli (Fekete A.). Edző: Németh István. siklós FC: Denhardt - Mar- kotics, Goják, Büte, Schra - Oláh (Kőring), Horváth N., Viczai, Tojka - Szepesi, Halász (Péter). Edző: Óbert Béla. Egy pillanatig sem forgott ve­szélyben az újjászervezett házi­gazda marcali együttes sikere; igaz, ehhez a meglehetősen gyenge produkciót nyújtó ven­dégek is kellettek, gólszerzők: Maravics (a 10. percben 5 méte rés lövésből), Törtei T. 2 (a 20 percben 20 méteres szabadrú gásból, és az 59. percben 2/ méteres lövésből). JÓK: Törtei T. Körösi, Maravics, illetve Goják Horváth N. ivusza istvái Dombóvári zakó TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Kom­lói Bányász SK-Bonyhádi VLC1 -3; Mohácsi TE-Be- remendi Építők SK 3-2; Szentlőrinci SE-Dombóvári FC 4-0; a Kozármisleny SE-Bogád SE mérkőzést au­gusztus 23-ára, szerdára halasztották. Balatonlelle SE- Dunaújvárosi Kohász 0-4 (0-1) Balatonlelle, 450 néző. V.: Her- bály (Kovács Z., Ring). balatonlelle se: Kálmán - Huszka (Baji a 30. percben), Ba­logh A., Kenéz, Himics - Végh, Varsányi, Bogár (Ágoston a szü­netben), Graszl N. - Valla, Galgóczi. Edző: Kolovics Zoltán. DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ: Máté - Vaskó, Pénzes, Hoffman (Potenkin a 65. percben), Szauter (Grósz a 75. percben) - Nagy A., Tóth, Ridl (Ricskó a 65.