Somogyi Hírlap, 2006. június (17. évfolyam, 127-151. szám)

2006-06-27 / 148. szám

12 SPORT SOMOGYI HÍRLAP - 2006. JUNIUS 27, KEDD Milinte újra zöld-fehérben labdarúgó nb i A válogatott kerettel kezd Siófokon a Rákóczi Mostantól én vigyázok a zöld-fehérek kapujára! Milinte Árpád (a labdával) kilenc év után tért vissza anyaegyesületéhez, a Kaposvári Rákóczi FC-hez Háromhétnyi szünet után hétfőn újra megkezdte - pontosabban folytatta - a munkát a Kaposvári Rá­kóczi FC NB I-es labda­rúgócsapata. Fenyő' Gábor- Hazai környezetben készü­lünk a július 29-én esedékes bajnoki rajtra; most valóban a Rákóczi-stadion, illetve annak edzőpályája lesz az otthonunk. A szűkre szabott költségveté­sünk ugyanis nem engedi meg, hogy más csapatokhoz hason­lóan mi is edzőtáborba vonul­junk - kezdte Prukner László, a Kaposvári Rákóczi FC vezető­edzője. - A nyári felkészülési programunkban erősítés gya­nánt szerepel „némi” erdei fu­tás, s a játékosok időnként fel­keresik majd egyénileg a kon­ditermet is.- A csapat hosszú éveken át első számú kapusa, Balajcza Szabolcs Újpesten, a házi gól­király Zsolnai Róbert pedig Debrecenben folytatja a pá­lyafutását. Valószínűleg a ta­vaszi idényben kölcsönjáté- kosként szerepelt Kriston At­tila sem tér vissza Kaposvár­ra, s információink szerint vagy fél csapatravalónyi (élő szerződéssel rendelkező) zöld­fehér labdarúgót is megkeres­tek más klubok. Kik helyette­síthetik majd őket?- Egyelőre egy új, pontosab­ban visszatérő játékosról tudok beszámolni; a legutóbb zala­egerszegi színekben szerepelt Milinte Árpád újra a Rákóczi kapuját őrzi majd. Az első két hétben több próbajátékost is - külföldi, főleg szerb-monteneg- rói, illetve alacsonyabb osztályú magyar klubokban szerepelt labdarúgókról van szó - teszte­lünk majd. Közülük azonban csakis azokkal köt majd szerző­dést a klub, akik valóban erősí­tést jelenthetnek.- Összeállt már a felkészülési menetrend?- Csütörtökön este a Siófokon edzőtáborozó magyar válogatott kerettel játszunk kétszer fél­órás edzőmérkőzést. Júliusban a tervek szerint hat eiőkészüle­Több játékos sorsa még bizonytalan egész csapatra valóixyi Rá- kóczi-labdarúgónak járt le júniusban a szerződése. A csapatkapitány Máté Péter hosszabbított elsőként (négy évre), s szóban már Zahorecz Krisztiánnal és Mező Tamás­sal is megegyeztek a klub ve­zetői. Mint Illés János ügyve­zető elnöktől megtudtuk, iga­zából három-négy játékos­nak függő az ügye. Hogy ma­radnak vagy pedig mennek, az attól is függ, hogy sikerül- e a posztjukra megfelelő játé­kost találni. ti találkozón lépünk majd pá­lyára. Előbb 8-án a Zalaegersze­get, majd 12-én a szlovén Lendavát fogadjuk Kaposváron; 15-én a társaság egyik fele Sió­fokra utazik, a másik része pe- s dig Szombathelyen a pénzdíjas Király Gábor tornán lesz érde­kelt. Aztán 19-én mi utazunk majd Lendavára, a bajnoki fő­próbát pedig az NB III-ba felju­tott Csurgó ellen tartjuk annak megfelelően, hogy hazai pályán vagy pedig idegenben kezdjük a bajnokságot.- A 2005/2006-os bajnoki sze­zonban elért hetedik helyezés­sel a Kaposvári Rákóczi több mint 80 éves fennállása során eddigi legszebb sikerét érte el. Meg lehet ismételni, netán túl­szárnyalni ezt a bravúrt?- Túl korai lenne erről még beszélni; várjuk meg, amíg ki­alakul a csapat. Az mindeneset­re tény, hogy a várostól csak ak­kor kapunk célprémiumot, ha jövőre is ott leszünk a legjobb nyolc között. Kaposvári, taszári siker született a csornai kispályás labdarúgótornán Tizenegy felnőtt- és három gyer­mekcsapat vett részt a Csorná­ban rendezett IV. Lámpásolási kupa kispályás labdarúgótor­nán. A felnőtteknél a Pyramid- 2000 Kaposvár nyert, megelőzve a Kaposszerdahely Ballantines és a Jágónaki FC egyletét A gyer­mekeknél a Taszár FC diadalmas­kodott, míg a második helyen a Kaposkeresztúri FC, a harmadi­kon pedig a Csornai SC végzett. A felnőtteknél a torna legjobb kapusa Burucz István (Kapos­szerdahely), a legtechnikásabb játékosa Búzás Gergely (Pyramid 2000 Kaposvár), a gólkirálya Szabó Zsolt (Kaposszerdahely) lett. A büntetőrúgó-versenyt Búzás Gergely (Pyramid-2000) nyerte. A gyermekeknél a ren­dezvény legtechnikásabb játé­kosának Bertalan Bencét (Taszá­ri FC) választották meg, a gól­király pedig Sörös Gábor (Cso­rnai SC) lett. ■ Molnár G. Németországban rúgták a bőrt a balatonlelléiek A tolerancia jegyében rendezett labdarúgó mini-világbajnoksá­gon vett részt a balatonlellei álta­lános iskola csapata. Novotni Kit­ti, Papp Rita, Bagyari Bianka, Má­tyás Kristóf, Bertalan Balázs és Darabos Zoltán a Comenius-prog- ram révén jutottak el a németor­szági Eisenbergbe, ahol összesen 33 csapat versengett. A lelleiek német, ciprusi, angol, észt és uk­rán ellenfelekkel rúgták a bőrt több ezer néző előtt. Az utcai baj­nokság játékszabályai világúj­donságnak számítottak. A mér­kőzéseken nem volt játékvezető, a focisták maguk jelezték sza­bálytalanságukat pluszponto­kért. Egy-egy meccs eredménye csak akkor volt érvényes, ha a gó­lok közül legalább egyet valame­lyik lány lőtt. Ezzel a női focit kí­vánták népszerűsíteni. A leilei di­ákok saját csoportjukban másodi­kak lettek, a legnagyobb elisme­rés mégis a részvételi lehetőség volt a balatoniak számára. Hason­lóan nagyszabású rendezvények­re általában csak a komoly ha­gyományokkal és presztízzsel rendelkező klubok korosztályos csapatai juthatnak el. ■ Füleki T. Ráadás tizenegyessel mentek tovább az olaszok Egyetlen gól a menny és pokol xviii. labdarúgó-vb A portugáloknak szurkolt a hálóőr Czmerk és Pintér a negyedik helyen végzett Tatán A NYOLCADDÖNTŐKBEN: Portugália-Hollandia 1-0 (1-0) Nürnberg, 41 ezer néző. V.: Ivanov (orosz), gólszerző: Manlche (a 24. percben), kiállítva: Costinha (Portugália) a 45. percben, Boula- hrouz (Hollandia) a 63. percben, Deco (Portugália) a 78. percben, van Bronckhorst (Hollandia) a 95. percben - valamennyien a máso­dik sárga lap után. Olaszország-Ausztrália 1-0 (0-0) Kaiserslautern, 46 ezer néző. V.: Cantalejo (spanyol), gólszerző: Totti (a 94. percben 11-esből). ki­állítva: Materazzi (Olaszország) az 51. percben rossz ütemű sze­relésért. A negyeddöntőkben pénteken 17 órakor Németország Argentí­nával, míg 21 órakor Olaszország a lapzártánk után játszott Svájc-Ukrajna találkozó győzte­sével találkozik; szombaton 17 órakor játsszák az Anglia-Portu- gália derbit, 21 órakor pedig a keddi Brazília-Ghána és Spa- nyolország-Franciaország mér­kőzés győztesei csapnak össze. A keddi program nyolcaddöntők: Brazília- Ghána 17 órakor (Dort- mundban); Spanyolország- Franciaország 21 órakor (Hannoverben). A Kaposvári Rákóczi FC saját nevelésű kapusa, Milinte Árpád kilenc év után tér vissza újra a somogyi megyeszékhelyre. Hat éven át védett Székesfehérvá­ron, majd egy-egy szezon követ­kezett előbb Sopronban, aztán a portugál II. osztályban az Uniao Madeira csapatánál, legutóbb pedig Zalaegerszegen. Ezúttal a 115 NB I-es mérkőzésnél tartó kaposvári hálóőrt faggattuk a Németországban zajló XVIII. labdarúgó-világbajnokság fejle­ményeiről.- A vb eddigi legjobb meccse volt a vasárnap esti portu­gál-holland (szó szerinti) ütkö- j zet. Lehetett érezni, hogy itt már nagy a tét; kár, hogy az orosz játékvezető „belenyúlt” a meccsbe... - mondta Milinte Árpád. - Miután egy évig Por­tugáliában légióskodtam, így feléjük húzott a szívem. Ettől függetlenül is úgy vélem, hogy Milinte-tippek A keddi nyitótalálkozón Brazília szoros meccsen egy góllal legyőzi Ghánát, míg este a spanyolok nyernek a kevésbé egységesnek és ösz- szeszedettnek tűnő franciák ellen. Utóbbi igazi presztízs­meccs lesz; olyan összecsa­pásra számítok, mint ami­lyen a portugál-holland volt. megérdemelten kerültek ki győztesen a futballháborúból, s egészen a dobogóig menetel­nek majd. Az Olaszország- Ausztrália derbi a papírforma alapján olasz sikert ígért, ame­lyet az itáliaiak, ha nehezen is - majd egy félidőn át ember- hátrányban küzdve, s a hosz- szabbítás negyedik percében értékesített 11-essel - teljesí­tettek. Milinte Árpád azt mondja; a brazilok egyre jobb formába lendülnek, ugyanakkor a né­metek nagyon jók otthon, így ez a két válogatott játssza majd július 9-én este az aranycsatát; A harmadik helyre a portugá­lok futnak be. ■ Fenyő G. A Czmerk Zsuzsanna, Pintér Zsanett (BITT Kaposvári Női RC) alkotta páros Tatán egy „A” kategóriás strandröplabda-via­dalon lépett pályára. A viadalon tizennyolc kettős küzdött a mi­nél jobb helyezésekért. A ka­posvári duó az első játéknapon vereséggel kezdett. A folytatás­ban azonban mindhárom talál­kozójukat megnyerték Pinté­rék, s ezzel bejutottak a leg­jobb hat közé. Másnap egy sima diadallal rajtoltak a bittesek, így már a legjobb négy között voltak. Az elődöntőben és a bronzcsatában aztán már nem termett babér számukra, ám így is az előkelő negyedik he­lyen zárták a megmérettetést.